İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

En güzeli satıp kurtulmak. Sırtınızdan büyük bir yük kalkmış olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

En güzeli satıp kurtulmak. Sırtınızdan büyük bir yük kalkmış olacak. 

Haziranda tatil için  2750 liralık bütce oluşturmaya çalışıyorum. Sen arabayı sat diyon. Kasım sonunda erken rezervasyon dönemi bitiyor. Arabayı satamam. Bütce açığını büyütmek istemiyorum. İnat ettim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Lastiğe batan vidayı yaptıramayacak kadar sıkıntı oluyorsa elde tutmanın bir mantığını göremiyorum ben. Üstelik bildiğim kadarıyla ailede bir araç daha var sizin. Tamamen araçsız kalmazsınız. 

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

Lastiğe batan vidayı yaptıramayacak kadar sıkıntı oluyorsa elde tutmanın bir mantığını göremiyorum ben. Üstelik bildiğim kadarıyla ailede bir araç daha var sizin. Tamamen araçsız kalmazsınız. 

Ne alaka. Yapmak istemiyorum. Canım istemiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ahmet Caliskan yazdı:

Bugün aracım için bişey yapmadım ama yapmam gerekecek.

stop kıırlmış, tutanak var ise karşı tarafın trafik sigortası ile dosya açıtrın tamire bırakın aracı

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Ben bunu sökmek istemedim. Sebeb ise belliydi, lastik inerse yamalanacak. 3 haftadır beraber geziyoz. 1000 kmde 5 psi hava kaçırıyor :(

Kesinlikle arabaya para harcamak istemiyorum. Yıl bitsin istiyorum. İnat ettim. 

B70oG75p7qeTUQEcsJ4E7DSCVeVAdBX9hQT-fzX20OjYXuzifBx6jBqZHToBPyrY9z90f3wKCTcHh6DO5PFPtHd5bAcpfX-nCkFnV1IaSbPtoCxZJSHNkUp3ZP_2mAsaiYyjcIyy6F9VqvnSUUbWe9aoSVZTtv4wiqqLsrbK4GGZcOUIZ-a4d62YXgVmZo6ACgKtE2xjFsEiURzabIpX1etsbdDm1YcWksMOajd2cVYGsjHkqep7J3m3w75dPPzR799KYDLXMNonkfQE2-3QtOHrcGDg_buAS4Qo2sfVevfbAgf3nzgnQoKYEIREIy66vK5JdcP8K_xsSwGyJqKJgRS9Vjr0Y6H4vYIhQePWIoky4R2WkrtHCmLIPsDG2eVFiCHoZzYJDZhLJPzPnTosnYEaSuWmLK_-9ARwZBAGosYkNItwlZHisQvs092rPYoaWW-4OxfOF-IgKaHnnNGrBjK9okFjqaypveBMLZilQLeo8sohIklU0rj5DwGGMnpMAZ32Int6oWORLaEuzgKPpwEd-MeyPw9lcvrmcyzSs1AcWL6NtlkNuEtDiQ0hKDAF4-HL2PWGa4CbWw5e1bx223uJskde4vlf6DqVirCh3xFK4T7F0nfDgSc5O22p6dkFfr3I5xu3JZZpWpulkSqiv9ikZp4ZP0nRBFZD-ga5si_FPPAmwkP_q6vrz13v54Ba2fMpwefAgmjGyJOyuc0yX_MhslQ_Iz8vfyLi8NfIafT-HFkW=w1303-h977-no

https://m.n11.com/tvet-lastik-tamir-kiti-thumbs-up-fitil-seti-P367549704?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAtrnuBRDXARIsABiN-7Ct2q4ANyYlzFaG8lgmLCqUcVOK75rD_DeRPCDv6yMmIhrJ3Eqr_vYaAhomEALw_wcB

Ali bey soyle bir kit var ucuz yollu benzincide vs uygulayabilirsiniz. Yolda cukur vs ile vidanin cikma ihtimaline karşı. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Evren Erakçora yazdı:

Gecen sene Turuncta gittigim Turunc Premium otelin sag caprazinda kaliyordu bu otel. Denizi sahane hava asiri nemli. Turunc merkezin yuruyus yolunun sonunda bu otel. Otelden cikinca direk merkezdesiniz. Marmaris turunc yolu asiri viraj ve dar bir dag yolu. Ben yol bitince bi oh cok şükür demistim. 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Ben burayı düşünüyorum 

https://www.jollytur.com/marmaris-park-hotel?Rooms=2-3&StartDate=2020.06.01&EndDate=2020.06.05

Sinan Akgöl yazdı:

https://m.n11.com/tvet-lastik-tamir-kiti-thumbs-up-fitil-seti-P367549704?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAtrnuBRDXARIsABiN-7Ct2q4ANyYlzFaG8lgmLCqUcVOK75rD_DeRPCDv6yMmIhrJ3Eqr_vYaAhomEALw_wcB

Ali bey soyle bir kit var ucuz yollu benzincide vs uygulayabilirsiniz. Yolda cukur vs ile vidanin cikma ihtimaline karşı. 

Hocam , benim derdim arabaya para harcamamak. İnat ettim anlamıyonuz mu?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Bu ürünü sakın kullanmayın, lastiğinizin balansını bozar ve hava kaçırması muhtemeldir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Peki Ali bey :) Benim herşeyi çok iyi anlayacak kapasitem var çok şükür de neyse. Vidanizla mutluluklar :)

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Abi bir öğrenci olarak seni çok iyi anlıyorum ancak hep en kötüsünü düşünen biri olarak o vida çıkarsa ne olacak? Bir süre ben de vidayla gezmiş biri olarak hep rahatsızdım ve yüksek hızlara çıkmıyordum. Hoş sen yüksek hıza çıkmayıp dikkatli kullanıyorsun.

Bugün bagaj amortisörlerini değiştirdim. Rüzgarda kafama vuran bagaj kapağından kurtuldum. Kapı döşemelerini apc+ fırça ile köpüklü bir şekilde temizledim. Aracın içi ferahladı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sinan Akgöl yazdı:

Peki Ali bey :) Benim herşeyi çok iyi anlayacak kapasitem var çok şükür de neyse. Vidanizla mutluluklar :)

Özür dilerim. :(

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Darbaz yazdı:

Özür dilerim. :(

Estağfurullah. Özürlük bir durum yok olur mu öyle şey benim düşüncem ucuz bir yöntemle sağlıklı bir sürüş içindi de gerçi benim gönderdiğim üründe tecrübeye göre vidadan betermiş :) :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sinan Akgöl yazdı:

Gecen sene Turuncta gittigim Turunc Premium otelin sag caprazinda kaliyordu bu otel. Denizi sahane hava asiri nemli. Turunc merkezin yuruyus yolunun sonunda bu otel. Otelden cikinca direk merkezdesiniz. Marmaris turunc yolu asiri viraj ve dar bir dag yolu. Ben yol bitince bi oh cok şükür demistim. 😁

Evet yolu kötü diye buralar böyle bakir , güzel hava için kuzey ege lazım. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Evren Erakçora yazdı:

Evet yolu kötü diye buralar böyle bakir , güzel hava için kuzey ege lazım. 

O deniz ve temiz hava için yolu da çekerim nem'i de. Çok güzel yer Turunç ben çok memnun kalmıştım kaldığım otelden de tatilden de.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

@Ali Darbaz bir vida için kendini tehlikeye atma. 20 liralık yama masrafı için 200 liralık lastikten daha kötüsü arabadan olma.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

@Ali Darbaz bir vida için kendini tehlikeye atma. 20 liralık yama masrafı için 200 liralık lastikten daha kötüsü arabadan olma.

Lastik yaması artık 40 tl 😂

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Metin Uzunoğlu yazdı:

2 yıl önce 10 lira verdim. Hatta içimden ben 10 liraya lastiği bile söküp takmam deyip ucuz bulmuştum. Öyle fitil falan değil söküp 10 numara yama yapmıştı eleman :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Metin Uzunoğlu yazdı:

Sanırım illere göre fiyat değişiyor. Zira Ankara için yeni yaptırdık normal yama 20-25 tl en kalitelisi olan Alman malı mantar yama 40 tl idi sökme takma balans dahil. Uyduruk Çin malı yamaların lastikçiye maliyeti 1 tl bile değil 😀

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

Sanırım illere göre fiyat değişiyor. Zira Ankara için yeni yaptırdık normal yama 20-25 tl en kalitelisi olan Alman malı mantar yama 40 tl idi sökme takma balans dahil. Uyduruk Çin malı yamaların lastikçiye maliyeti 1 tl bile değil 😀

Evet aynen öyle Alman mali içten ilaçlı yapıştırma yama maliyeti dün itibari ile 40 tl.

Mustafa Arıkan yazdı:

2 yıl önce 10 lira verdim. Hatta içimden ben 10 liraya lastiği bile söküp takmam deyip ucuz bulmuştum. Öyle fitil falan değil söküp 10 numara yama yapmıştı eleman :) 

Her yıl zam ile 10tlx2yılx2kat=40 tl dün itibari ile. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

vidayı sonuna kadar sık hava kaçırmaz soğuk havalarda basınç düşer sadece onuda takip ettin mi birşey olmaz

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Pazar günü Cruze ile Düzce Güzeldere planlıyorum. Benzin yakan 1.5 tonluk makineyi 540 km sürecem.  Hava raporlarına bakıyoz. Sıkıntı yok ise hypermil yapmadan düz sürüş ile bakalım bizi ne kadar batıracak araba. :)

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu günkü bakımın faturası 734,35 TL. ,polar mont için 70 TL yazılmış sonra hediye indirim denmiş ben bu hesabın içinden çıkamadım

Stok takibi için ücretsiz verecek olsa da mecburen çıkış yapmış.
Sonra aynı rakamı indirim göstermiş.
Amaç. Çıkış yapabilmek. Müşteriye verdiğini belgeleyebilmek.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Tahir Ak yazdı:

Sıkıntı olur diyen yazılımcı olamaz zaten satış politikası. Dizel 2.el almamak için güzel bir neden daha

Kimse size zorla ürün/hizmet satmaz. Kendiniz muhakemesini kurar, aklınıza yatarsa alırsınız. 

Yurtdışı-yurtiçi örnekleri iyice irdeleyip danışarak yaptırdım bu yazılımı. Kimse yoğurdum ekşi demez sonuçta.

Risk faktörü olan bir iş, sorun çıkarsa da yine danışacağım yer burası olacak. 

2.el dizel alınır, siz dizel almayabilirsiniz.

Okay Kaygusuz yazdı:

73 beygir vermez mantık olarak sadece yazılımla sen buna turbo girme intercooler girme sadece avas yakıtla olacak iş degil hayırlı olsun.

Okay, yazılım stage 1. Evet, güç artışı çok yüksek geliyor göze, aynısını ben de düşünüyorum. Dyno testi yapmadan kesin bilgi zor. 

Çoğu yer bu araca 185-210 arası değerler veriyor stage 1 yazılımda. Dyno sonucları ne bilmiyorum. Sağolasın.

Ercan Yılmaz yazdı:

sana  kim 75 bg güç artışı oldu dediyse ciddi şekilde sallamış hele hele bir yazılımla sadece benim arabam stok 150 bg şu an 240 bg gücünde üzerinde belki 10 bin TL extra var anca bu kadar güç elde ediliyor egzoz sisteminden intercooler sistemine bobine hibrit turbosuna metanol sistemine kadar hepsi var sen daha önce güçlü araba binmediğin için sana yazılımdan sonra aracın farklı gelmiştir öyle tek yazılımla şu kadar bg oldu denmez önce stok halini dyno da ölçtürürsün sonra gidersin yazılım yaparsın tekrar çıkarsın dyno aradaki fark sana gelen yazılımdan sonraki güçtür senin ortalama şu an aracın 130-140 bg arası birşeydir oda düzgün yazılım yapıldıysa umarım turboyu yemezsin..

Elimden bir çok araç geçti, güçlü araçlar da kullandım. 

Aracı yakıp çöpe atmadığınız kalmış. Dyno verisi alınmadan elbet net konuşulamaz, kâğıt üzeri veri sonuçta. Turboyu yersem ilk buraya yazarım. 

Erkan Işık yazdı:

Enjektör ve turbolar farklı oluyor ,hadi yazılım la yapdık yatak lar kollar krank ogüce ne tepki verecek  riskli iş 

Hocam, araçtan sürekli tam güç talep edecek şekilde kullanmıyorum. Ekonomik kullanırım aracı. Son hız hevesi yok, gücün yetmediği yerleri önlemek için yaptırdım bu yazılımı. 

Her işte bir risk oranı var, ben bu işlemin aracı bu kadar ezip çöp edecek kadar berbat bir işlem olduğunu düşünmüyorum, ne kadar düşünceler öyle de olsa.

Ben bu işlemden memnun kaldım, sizle de paylaştım ve paylaşacağım da olan her şeyi, örnek olması adına. 

Az önce uzun yoldan geldim, yakıt ortalaması 5.4. 130 sabit geldim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...