İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Yusuf Berke

Bugün Caravelle'nin muayenesini yaptırdık. Sıkıntısız geçti.

Araç dün şanzıman arızası verip beni yolda bırakmıştı. Ustamı aradım, marşın üstündeki soketle oynamamı söyledi öyle çalıştı araç. Şanzıman hatasında tüm vites ışıkları yanıyor ve marş basmıyor.

Öyle getirdim aracı ustamın yanına. Caravelle'lerde çok olduğunu söyledi, yağın içindeki sensör sızdırıyor ve sokete giriyormuş yağ. Soket sökülüp temizlenip takıldı. Sorun kalmadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Yusuf Berke yazdı:

Caravelle'nin yedek anahtarını yaptırdım. 240₺ tuttu, 1 komple anahtar yaptırdım.

Resimde alsaydık 😬

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Vasfi Gişten yazdı:

Resimde alsaydık 😬

Ne demek :) 

RLkESS.jpg

RLkRsb.jpg

Ortadaki fabrikadan çıktığından beri aynı olan anahtar, sağdaki yaptırdığım. Soldaki de garaj kumandası. Garaj anahtarı da dahil bu fiyata.

Normalde letgo'dan bulduğum orijinal Caravelle yedek anahtarını alıp çip değiştirterek kullanmayı düşünüyordum, maalesef teferruatının fazla olduğu söylendi. Kayar kapı logolu anahtar bulunmuyor, bulunsa da çok pahalı. O ilanda 150 liraydı, orjinalliğini bozmayacaktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Yusuf Berke yazdı:

Ne demek :) 

RLkESS.jpg

RLkRsb.jpg

Ortadaki fabrikadan çıktığından beri aynı olan anahtar, sağdaki yaptırdığım. Soldaki de garaj kumandası. Garaj anahtarı da dahil bu fiyata.

Normalde letgo'dan bulduğum orijinal Caravelle yedek anahtarını alıp çip değiştirterek kullanmayı düşünüyordum, maalesef teferruatının fazla olduğu söylendi. Kayar kapı logolu anahtar bulunmuyor, bulunsa da çok pahalı. O ilanda 150 liraydı, orjinalliğini bozmayacaktım.

Çok güzel olmuş güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

Kalorifer su flanşını değiştirdim. İki kere ustada yan sanayisi ile değişmişti. Oring yuvasına oturmamış söktüğümde farkettim. Orjinal parçayı takmak çok kolay oldu. Yan sanayi 20 orjinali 80 lira.
Okay abiye sormuştum sağolsun onun da cesaretlendirmesiyle yaptım.

cok iyi oem herzaman farklıdır fiyatta iyi dedigim gibi cıkmıs

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek
cok iyi oem herzaman farklıdır fiyatta iyi dedigim gibi cıkmıs
Acelem vardı fotoğraf çekmeden yaptım ancak parça kenarında iki tane yuva var biri ince biri kalın. Orjinaliyle yan sanayisi arasında mm farkı vardı.

Birde orjinali tek parça yan sanayisinde oringin düz durmasi için plastik bir yuva yapılmış. Usta önce oringi sonra yuvayi oturtmuş. Orjinalinde oring hiç hareket etmiyor.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

sattım yeni sahibine hayırlı olsun

Hayırlı olsun yerine ne gelecek?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Hayırlı olsun yerine ne gelecek?

Nasip olursa 4 çeker birşeyler var kafamda bütçem yeterse

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yanı @Servet Aydın nin landı 😉

abi ne yaptın benim gücüm onu anca uzaktan izlemeye yeter. hangi bütçe ile alayım ben tarihin tozlu sayfalarında yeri alacak olan landı :) 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Fatih Evcin yazdı:

Bugün arabama birşey yapmadım ama aklıma bir şey takıldı ; sabah evden çıkarken dikkatimi çeken bir durum oldu apartmanın önünde 6-7 araba bırakıyoruz , sadece ben geri geri park ediyorum. Herkes direkt giriyor sabah geri çıkıyor. Ben akşam geri manevra yapıyorum sabah motor soğukken tek hamle de çıkmak için . Acaba benim fikir mi yanlış :) 

Sizin ki doğru ama ben genelde komşular gibi yapıyorum. 

İş yerinde sizin gibi koysam, aracın içine güneş geliyor, yanıyor araç. Kışın da evde park ederken aracın önünü binaya doğru koyuyorum ki soğuktan etkilenmesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Evren Erakçora yazdı:

Bu fiyatlar üzerinden yüzde 35 indirim yapıldı

324c812b97b8fef6c601bd41e7bf655c.jpg

Evren Hocam bu ilk triger değişimi değil mi? 90 bin ana bakımı sanırım... Fatura baya kabarık çıkmış hakikaten. İndirim uygulayınca anca makul sınırlara yaklaşmış. En çok dikkatimi çeken polen filtresi, 170 tl civarı.

Kazasız belasız kullan...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mustafa Hocam, ikinci triger değişimi, yüzde 35 indirim ekle. Polen karbonlu ondan pahalı.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Evren Erakçora yazdı:

Mustafa Hocam, ikinci triger değişimi, yüzde 35 indirim ekle. Polen karbonlu ondan pahalı.

Senin Fiestanın pek km yaptığını zannetmiyorum, triger değişimini 5+5. yıl itibariyle yaşı gereği yaptırdın sanırım. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

6.yıl yaptırdık ilk seferde , risk almayalım diye ikinciyi 5.yılda yaptırdım. Kısa mesafede daha fazla yıpranıyor olabilir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

6000km olmuştu hava filtresi değiştirim diyordum, benim filtreciden yoldan geçerken aldım değiştirdim. Kule gergisini sökmek içinde lokma takımı almak zorunda bıraktı Bmw mühendisleri.

r0oAn1.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kışlık jant takımı için lastik basınç sensörü sipariş verdim 460 tl.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Sinan Akgöl yazdı:

6000km olmuştu hava filtresi değiştirim diyordum, benim filtreciden yoldan geçerken aldım değiştirdim. Kule gergisini sökmek içinde lokma takımı almak zorunda bıraktı Bmw mühendisleri.

r0oAn1.jpg

Lokma takımı aldırtmayan araba sahibi olmak istemezsin hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Gökhan Albayrak yazdı:

Aynen önce lokma takımını aldım sonra filtreyi, polen yeri de lanet onada sarjlıyı getiricem artık :D Hoparlörler için kapıları söküp arkaya amfiyide bağladım mı tamam. Eller kirlenecek sayın hocam haklısınız :) 

Yorum bağlantısı
Ali Kangal

Hava filtresi orjinalmi sanki zayıf gibi biraz
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Kangal yazdı:

Hava filtresi orjinalmi sanki zayıf gibi biraz

Koyduğum yerle alakalı o görünen zayıflık :) Araları açık gibi gözüküyor ancak değil değiştirdiğimde fotoya göre çok sık olarak gözüküyor. Düz zeminde değiller :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Kangal
Koyduğum yerle alakalı o görünen zayıflık [emoji4] Araları açık gibi gözüküyor ancak değil değiştirdiğimde fotoya göre çok sık olarak gözüküyor. Düz zeminde değiller [emoji4] 
Markası ne
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...