İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Tavsiyesi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Metin Akbal
Bekir Çelik yazdı:

Benim ikilemde kaldığım modeller bataryalı mı? HB açıklamasında bulamadım. Kapasitörlü sanıyordum.

Ben bataryalı biliyorum valla.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

70mai modelleri bataryalı şimdilik. Ben vvcar d530 bekledim Çinden, ne yazık ki iptal edildi 2 defa. Sarı siteden 2. el viofo aldım. Şansıma iyi çıktı. 

70mai güzel kamera, uygun fiyat kalitesine göre, ama bataryalı. Batarya söküp kapasitör takmayı düşünen çok olmuş ama başarılı bir denemeye denk gelmedim :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
Murat Sürmeli yazdı:

70mai modelleri bataryalı şimdilik. Ben vvcar d530 bekledim Çinden, ne yazık ki iptal edildi 2 defa. Sarı siteden 2. el viofo aldım. Şansıma iyi çıktı. 

70mai güzel kamera, uygun fiyat kalitesine göre, ama bataryalı. Batarya söküp kapasitör takmayı düşünen çok olmuş ama başarılı bir denemeye denk gelmedim :)

n11'de d530 görünüyor ama muhtemelen yurt dışından getirtip bana satacak o da. Siparişi geçeceğim, ürünü temin edemeyecek, bilahare siparişi iptal edecek. Elinde olsa 15 gün sürmezdi ürünü teslim etmesi.

https://urun.n11.com/arac-ici-kamera/vvcar-d530-araba-dvri-kamera-4k-ve-1080p-video-kaydedici-P500449255

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa YILDIRIM

Farklı konu açmadan buradan sormak istiyorum. İlk olarak @Olgu Erhan hocama bu konuda tecrübesi olduğu için sordum. Mesajımı henüz görmediği için Sizlerin de tavsiye ve önerilerini almak istiyorum.

Araç kamerası almayı düşünüyorum. Gümrük vergisinden dolayı yurtdışından almayı eledim. Yurtiçi satış sitelerinden alacağım.

Olgu beyin inceleme ve tavsiyeleri doğrultusunda;

Viofo A 129 Plus Duo QuardHD modelini almayı planlıyorum. maxitekno ve teknostore gibi firmaların kendi sitelerinde 3000 TL ye satılıyor. Fakat sanal alışveriş güvencesi amacıyla hepsiburada dan teknostore satıcısından 3195 TL almak istiyorum. (Kafam rahat olsun diye) 

Park modülünü de alacağım.

1-Belirtmiş olduğum modeli tavsiye eder misiniz?

2-Satın almak için düşündüğüm hepsiburada nasıl olur? Satan firmanın kendi sitesinde uygun ama iade vb. işlemlerde sorun yaşamak istemiyorum.

2-Park modunda da kayıt yapmak için 64GB mı yoksa 128 GB hafıza kartı almak mantıklı olur? Evin çevresinde ki park alanları biraz sıkıntılı. Gözüm arkada kalmasın istiyorum.

3-Hafıza kartı olarak hangi marka ve modelini önerirsiniz? (veri kayıt hızı ve sürekli sıcak ortamda çalışmaya dayanıklı)

Kusura bakmayın biraz uzun oldu.    

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mustafa YILDIRIM yazdı:

2-Satın almak için düşündüğüm hepsiburada nasıl olur? Satan firmanın kendi sitesinde uygun ama iade vb. işlemlerde sorun yaşamak istemiyorum.

Kamera için bir şey diyemem ama ; ankastre set almıştım HB ile çok daha fazla sorun yaşadım firmanın kendisini buldum iade&değişim işlemini direkt yapmıştım.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Fatih Evcin yazdı:

Kamera için bir şey diyemem ama ; ankastre set almıştım HB ile çok daha fazla sorun yaşadım firmanın kendisini buldum iade&değişim işlemini direkt yapmıştım.

Biraz da şans işi galiba

Bende birçok kez HB ile alışveriş yaptım. Birkaç defa aldığım ürün arızalı çıktı ve sorunsuz iade işlemi olmuştu. 2 defa kendi sattığı üründü diğeri ise farklı satıcının HB aracığı ile sattığı üründü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

ayestore oraya da bakabilirsiniz. Desteklediği en yüksek kartı almak uygun olacaktır. Park kiti bende aküyü bitirdi hergün çalıştırırsanız sorun olmaz ama diğer türlü 3-4 günü var.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Metin Akbal yazdı:

ayestore oraya da bakabilirsiniz. Desteklediği en yüksek kartı almak uygun olacaktır. Park kiti bende aküyü bitirdi hergün çalıştırırsanız sorun olmaz ama diğer türlü 3-4 günü var.

Teşekkürler

Park kiti akü voltajını da koruyor diye biliyorum. Ama kullanırken tavsiyenize dikkat ederim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Teşekkürler

Park kiti akü voltajını da koruyor diye biliyorum. Ama kullanırken tavsiyenize dikkat ederim. 

Valla kamera kapansa bile akım çekmeye devam etti :)

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Farklı konu açmadan buradan sormak istiyorum. İlk olarak @Olgu Erhan hocama bu konuda tecrübesi olduğu için sordum. Mesajımı henüz görmediği için Sizlerin de tavsiye ve önerilerini almak istiyorum.

Araç kamerası almayı düşünüyorum. Gümrük vergisinden dolayı yurtdışından almayı eledim. Yurtiçi satış sitelerinden alacağım.

Viofo A 129 Plus Duo QuardHD modelini almayı planlıyorum. maxitekno ve teknostore gibi firmaların kendi sitelerinde 3000 TL ye satılıyor. Fakat sanal alışveriş güvencesi amacıyla hepsiburada dan teknostore satıcısından 3195 TL almak istiyorum. (Kafam rahat olsun diye) 

2-Park modunda da kayıt yapmak için 64GB mı yoksa 128 GB hafıza kartı almak mantıklı olur? Evin çevresinde ki park alanları biraz sıkıntılı. Gözüm arkada kalmasın istiyorum.

3-Hafıza kartı olarak hangi marka ve modelini önerirsiniz? (veri kayıt hızı ve sürekli sıcak ortamda çalışmaya dayanıklı)

1- Belirttiğiniz model tabii ki tavsiyedir ama iyi paradır. Bu siteden de bakabilirsiniz. Ama Xiaomi 70mai, DDPai Mola N3 (kendi kameram) gibi başka markalara da bakmanızı tavsiye ederim. detaylı inceleme için Kamera rehberi ve Dashcamtalk sitelerine de bakmanızı tavsiye ederim.

2- 128 GB Samsung class 10 Evo plus işinizi fazlasıyla görecektir.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Cihat Küçükay yazdı:

1- Belirttiğiniz model tabii ki tavsiyedir ama iyi paradır. Bu siteden de bakabilirsiniz. Ama Xiaomi 70mai, DDPai Mola N3 (kendi kameram) gibi başka markalara da bakmanızı tavsiye ederim. detaylı inceleme için Kamera rehberi ve Dashcamtalk sitelerine de bakmanızı tavsiye ederim.

2- 128 GB Samsung class 10 Evo plus işinizi fazlasıyla görecektir.

Teşekkür ederim. Kamera inceleme sitelerinden de araştırıyorum. Araç kamerası kullanan kullanıcıların tecrübelerini almak istedim.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Gümrük vergisi dahil alımlarda normalde sorun yaşamazsınız, gümrük vergisini çinliye ödüyorsunuz, o hallediyor gümrük işlerini, kargo hızlı da geliyor.

Ancak ben kamerada çinden alımda sorun yaşadım, 1 ay oldu, 2 defa kargoyu iptal ettiler, şimdi ürünü kaldırdılar komple, ödediğim ücreti de 1 ay olmasına rağmen halen alamadım.

Ama bu örnek dışında hiçbir alışverişimde sorun yaşamadım. Gümrük vergisi dahil olanlarda da kendim ödediklerimde de. Kendiniz ödediğinizde de postacıya kargo parası öder gibi ödüyorsunuz, bir sorun olmuyor.

Kamera konusuna dönersek, seçtiğini kamera güzel. 

SD kartta ise dayanıklılığı yüksek olan endurance kartlar öneriliyor ama fiyat olarak değer mi emin değilim.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Aynı kamerayı park kiti ile kullanıyorum çinden almıştım sorun yok. Hafıza kartı olarak Lexar en iyilerden ama kameradaki garanti bitince bozuldu. desteklediği en fazla gb lı ürünü almanızı tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Murat Sürmeli yazdı:

Gümrük vergisi dahil alımlarda normalde sorun yaşamazsınız, gümrük vergisini çinliye ödüyorsunuz, o hallediyor gümrük işlerini, kargo hızlı da geliyor.

Ancak ben kamerada çinden alımda sorun yaşadım, 1 ay oldu, 2 defa kargoyu iptal ettiler, şimdi ürünü kaldırdılar komple, ödediğim ücreti de 1 ay olmasına rağmen halen alamadım.

Ama bu örnek dışında hiçbir alışverişimde sorun yaşamadım. Gümrük vergisi dahil olanlarda da kendim ödediklerimde de. Kendiniz ödediğinizde de postacıya kargo parası öder gibi ödüyorsunuz, bir sorun olmuyor.

Kamera konusuna dönersek, seçtiğini kamera güzel. 

SD kartta ise dayanıklılığı yüksek olan endurance kartlar öneriliyor ama fiyat olarak değer mi emin değilim.

Aliexpress te baktım. gümrük vergisi dahil ücret çok fazla çıkıyor. Daha önce yurtdışı alışverişlerim oldu. Fakat bu defa ürün fiyatı pahalı olunca (dolar kuru nedeniyle) ödeyecek olduğum parayı gözüm kesmedi.

Belirttiğim kamerayı ilk incelediğim günden beri almak istiyordum ama hep erteledim. Ama bu sefer kesin, nasip olursa alacağım.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Aliexpress te baktım. gümrük vergisi dahil ücret çok fazla çıkıyor. Daha önce yurtdışı alışverişlerim oldu. Fakat bu defa ürün fiyatı pahalı olunca (dolar kuru nedeniyle) ödeyecek olduğum parayı gözüm kesmedi.
Belirttiğim kamerayı ilk incelediğim günden beri almak istiyordum ama hep erteledim. Ama bu sefer kesin, nasip olursa alacağım.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. 

Devletimiz saolsun vergiyi şimdi %30 a çıkarttı.

%500 yapsalarda bi rahat etsek :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Mustafa YILDIRIM yazdı:

@Olgu Erhan sizlerinde görüşlerini almak isterim. Youtube videolarınızda ayestore mağazasını tavsiye etmişsiniz. Tavsiyeniz geçerli mi? 

Olgu Erhan yazdı:

Devletimiz saolsun vergiyi şimdi %30 a çıkarttı.

%500 yapsalarda bi rahat etsek :)

Nerde eski vergisiz / belirli tutara kadar vergisiz alışverişler 😀

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
İlhan Gülcan
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Mustafa bey ben biraz daha eski modeli olan a129 duo yu kullanıyorum senelerdir gayet memnunum park modülsüz kullanıyorum. Ama park modülü yerine yeni çıkan 50000 mAh gibi yüksek kapasiteli taşınabilir batarya kullansanız belki daha iyi olabilir youtube da o şekilde kullananlar görmüştüm sanki. hafıza kartı için Samsung kullanabilirsiniz desteklenen en yüksek kapasite kayıt aralığı görebileceğiniz süreyi uzatır ona göre alabilirsiniz. Kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
İlhan Gülcan yazdı:

Mustafa bey ben biraz daha eski modeli olan a129 duo yu kullanıyorum senelerdir gayet memnunum park modülsüz kullanıyorum. Ama park modülü yerine yeni çıkan 50000 mAh gibi yüksek kapasiteli taşınabilir batarya kullansanız belki daha iyi olabilir youtube da o şekilde kullananlar görmüştüm sanki. hafıza kartı için Samsung kullanabilirsiniz desteklenen en yüksek kapasite kayıt aralığı görebileceğiniz süreyi uzatır ona göre alabilirsiniz. Kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.

İlhan bey önerinizi için teşekkür ederim.

Nisan ayında Viofo A 129 Plus Duo QuardHD modelini ve samsung 128 GB hafıza kartı ve CPL filtre aldım. Şimdilik park modülü almadım. Görüntü kalitesi ve diğer özelliklerinden memnunum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

70mai pro ses kaydetmemeyw başladı. Aynı sorunu yaşayan var mı? Menüde falan ayar kısmı da kayboldu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

70mai pro ses kaydetmemeyw başladı. Aynı sorunu yaşayan var mı? Menüde falan ayar kısmı da kayboldu

Kartı çıkar dene 

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

eskiciler gelsin, ben hala Viofo A118C kullanıyorum, emektar fiestadan clio ya geçti, kapasitörü eskidi sanırım, elektrik kesildiği an kapanıyor, başka derdi yok :)

keşke buna arka kamerada takılsaydı, alırken düşünemedik...

Ara-i-i-kamera-1-5-PRO-PRO-Novatek-96650HTB1Ptm0aSf2gK0jSZFPq6xsopXaO.jpg_640x64

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kapasitörü eskidi sanırım, elektrik kesildiği an kapanıyor,

Geçen hafta değiştirdim kapasitörleri, kullanmaya devam ben de :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...