İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Tavsiyesi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Ahmet Karaayvaz
Cihat Küçükay yazdı:

Gayet iyi, fiyat performans modeli bulmuşsunuz. Dashcam'lara göre dikiz aynası kameraları bir tık daha kötü kalitede kayıt yaparlardı, ama sanırım son yıllarda değişmiştir. Bende 10 sene önce böyle bir ürün vardı ve çok memnundum. Geri görüş için ayrı ekran olmayacağı için pratik olur. Multimedialar 7-8bin bandından başlıyor. 

parasını geçtim hocam doğru düzgün çalışmıyorlar , çin malı olduğu için yazın aşırı ısınmadan bozulmalar çok fazla oluyor .Sync 3 orjinal ekran ve arka kamerasına geçeyim edim , 30 bin nakit fiyat verdiler en uygun. O kadar para vermektense 4 k ya sigorta kutusu için kablo ile çözülebilir görünüyor.  Bakalım araştırıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Metin Akbal

Selam arkadaslar. Hanımın arabaya da kamera bakmaya başladım ve belirlediğim kameralar şunlar.

Viofo A119 V3 GPS'li Akıllı Araç Kamerası https://amzn.eu/d/4azwFL4

A119 V3 Handikapı wifi yok, tek kamera, yalnız bir satıcı da sadece ayarlar icin wifi olduğu belirtilmiş. Kapasitör olması avantaj. 3835 tl

70mai A500s1+RC06 Arka kamera

https://www.teknosa.com/70mai-a500s1-dashcam-arac-kamerasi-rc06-arka-kamera-set-p-781290042?shopId=2243&utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&v=1.18.8

Xiaomi kameralarının uygulaması gerçekten çok başarılı, görüntü de A129 dan daha akıcı gelmişti. Handikapı bataryalı olması. Smart Dash Cam olanda şerit takip ve çarpışma ikazı vardı bunda var mı bilmiyorum. 2999 tl

Azdome M300s Wifi Gps 4k+1080p Çift Kamera

https://www.n11.com/urun/azdome-m300s-wifi-gps-4k1080p-cift-kamerali-arac-ici-kamera-46541238?magaza=migitec

Ürün 4k görünüyor çok bilinmeyen kaliteli bir kamera. Handikapı ekransız olması. 3018 tl anlık kuponlarla daha uyguna alınabilir.

REDTIGER Dashcams Ön Arka Araç İçi Kamera 4K/2.5K Full HD Araç Panosu Kaydedici, 3.18” IPS Ekranlı, Wi-Fi GPS Gece Görüşü Döngü Kaydı 170° Geniş Açı WDR, Ücretsiz 32GB Kart https://amzn.eu/d/bJyR07s

Amazon çok satanlar da. Uygun yorumları olumlu ekstra olarak 32 GB kart hediyesi var. Yorumlarda ise araç park kiti hediyesi olanları okudum. Handikapı gerçek 4k olmadığı şeklinde yorum okudum. Ama fiyat performans olarak alınabilir gibi duruyor. Gümrük kargo vs 3068 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Viofo 129 duo kullanıyorum park kiti var. Ekran olnasada olur. Kspasitör ilk öncelik sonra park kiti sonra wifi sıralamam olurdu. Pil sıkıntı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Viofo kullanıyorum. 3.senem

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

70mai A500s1+RC06 Arka kamera

https://www.teknosa.com/70mai-a500s1-dashcam-arac-kamerasi-rc06-arka-kamera-set-p-781290042?shopId=2243&utm_source=akakce.com&utm_medium=comparison&v=1.18.8

Xiaomi kameralarının uygulaması gerçekten çok başarılı, görüntü de A129 dan daha akıcı gelmişti. Handikapı bataryalı olması. Smart Dash Cam olanda şerit takip ve çarpışma ikazı vardı bunda var mı bilmiyorum. 2999 tl

Abi ben kullanıyorum aynı kamerayı gayet memnunum. Sorun yok kit ile beraber kullanıyorum park modu falan aktif o yüzden. Şerit takip var önünde ki arabaya yaklaştığında veya öndeki araç durup hareket ettiğinde bildiriyor ama dil İngilizce olduğundan çok anlaşılmıyor (anlamıyorum). Ben kapattım o yüzden çok konuşuyor açık olduğunda. Arka kamerada başarılı bence deneyebilirsin. İstediğin video veya başka şeyler varsa görsel atarım.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Viofo 129 duo kullanıyorum park kiti var. Ekran olnasada olur. Kspasitör ilk öncelik sonra park kiti sonra wifi sıralamam olurdu. Pil sıkıntı.

O zaman sana göre Redtiger son linkteki sanırım abi 😊 Kendi arabamda bende 129 Duo kullanıyorum.

Servet Aydın yazdı:

Viofo kullanıyorum. 3.senem

Abi Viofo ile bende uzun süredir birlikteyim. A118 ile başladı A118C ile devam etti şu an A129 Duo ile devam ediyorum 😊

Arif Aykın yazdı:

Abi ben kullanıyorum aynı kamerayı gayet memnunum. Sorun yok kit ile beraber kullanıyorum park modu falan aktif o yüzden. Şerit takip var önünde ki arabaya yaklaştığında veya öndeki araç durup hareket ettiğinde bildiriyor ama dil İngilizce olduğundan çok anlaşılmıyor (anlamıyorum). Ben kapattım o yüzden çok konuşuyor açık olduğunda. Arka kamerada başarılı bence deneyebilirsin. İstediğin video veya başka şeyler varsa görsel atarım.

Batarya düşündürücü sadece yoksa Xiaomi görüntüsünü daha çok beğendim ben. Smart Dash kullanmıştım bir ara.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Kameram bozulmuş, yenisinin fiyatına baktım 4500 TL olmuş (DDPAI Mola N3) :shok:. Uygun ama kaliteli bir kamera baktım ve bunu aldım. Fikir verebilir belki..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Cihat Küçükay yazdı:

Kameram bozulmuş, yenisinin fiyatına baktım 4500 TL olmuş (DDPAI Mola N3) :shok:. Uygun ama kaliteli bir kamera baktım ve bunu aldım. Fikir verebilir belki..

Buna baktım bataryalı olmasından dolayı kafama yapmamıştı ama fiyat performans olarak güzel kamera 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

70mai A500 S1 pro plus + rc06 aldım 2900tl ön arka kamera, adas özellikli ama kafa şişiriyor diye adası kapattım, hatta adas ı Türkçeye çevirmiştim.Görüntü kalitesi iyi, sürekli usb de takılı araca binince kısa sürede açılıyor, aracı kilitleyince de kapanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Metin Akbal yazdı:

32 GB kart

4k ve ful hd kayıt yapan bir cihaz için 32 GB hafıza çok az. 1-2 gün anca kayıt tutar diye düşünüyorum.

Kendi kullandığım Viofo A129 quardHD modelinde 128 GB anca yetiyor. Pek kullanmadığım halde 10-15 gün arası kayıt saklayabiliyor.

Aracı aktif olarak kullanım olacaksa hafıza biraz fazla olursa iyi olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mustafa YILDIRIM yazdı:

4k ve ful hd kayıt yapan bir cihaz için 32 GB hafıza çok az. 1-2 gün anca kayıt tutar diye düşünüyorum.

Kendi kullandığım Viofo A129 quardHD modelinde 128 GB anca yetiyor. Pek kullanmadığım halde 10-15 gün arası kayıt saklayabiliyor.

Uzun tutması önemli değil bence. Olay olduğu esnadaki kayıt alınırsa yeterli olur sanki. 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Eyüp Çetin yazdı:

Olay olduğu esnadaki

Eve gelecek olan trafik cezası durumunda haklı olduğunuzdan eminseniz belki delil olarak kullanmak adına en azından 1 hafta kadar saklanabilirse faydası olabilir diye düşünüyorum. Yoksa daha uzun süre tutmaya ne bütçe nede hafıza kartı dayanmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Akbal yazdı:

REDTIGER Dashcams Ön Arka Araç İçi Kamera 4K/2.5K Full HD Araç Panosu Kaydedici, 3.18” IPS Ekranlı, Wi-Fi GPS Gece Görüşü Döngü Kaydı 170° Geniş Açı WDR, Ücretsiz 32GB Kart https://amzn.eu/d/bJyR07s

Güncelleme: Bu kamerayı aldım 1 hafta önce, evde 64 Luk kart var yeter sanırım. Satıcı park kitini de hediye olarak yollayacak. Türkiye fiyatı 15 bin lira imiş 😅

Bu arada Amazonda ilk paylaştığım link A119 tek kamera imiş. Alt üst foto ekleyince çift kamera olarak algıladım.

Mustafa YILDIRIM yazdı:

Evde kart var 64 lük o yeter sanırım. Araç çok kullanılmıyor zaten otoparka giriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mustafa Yanar yazdı:

70mai A500 S1 pro plus + rc06 aldım 2900tl ön arka kamera, adas özellikli ama kafa şişiriyor diye adası kapattım, hatta adas ı Türkçeye çevirmiştim.Görüntü kalitesi iyi, sürekli usb de takılı araca binince kısa sürede açılıyor, aracı kilitleyince de kapanıyor.

Nasıl Türkçe yaptınız? Tüm konuşmalar ve menüde Türkçe oldu mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Konuşmalar Türkçe fakat menü Türkçe değil.https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-70mai-a500s-pro-plus-turkce-seslendirme--155764677

Bu siteden yararlanarak yaptım.

Arif Aykın yazdı:

Nasıl Türkçe yaptınız? Tüm konuşmalar ve menüde Türkçe oldu mu?

Konuşmalar Türkçe fakat menü Türkçe değil.https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-70mai-a500s-pro-plus-turkce-seslendirme--155764677

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mustafa Yanar yazdı:

Konuşmalar Türkçe fakat menü Türkçe değil.https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-70mai-a500s-pro-plus-turkce-seslendirme--155764677

Konuşmalar Türkçe fakat menü Türkçe değil.https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-70mai-a500s-pro-plus-turkce-seslendirme--155764677

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Güncelleme: Bu kamerayı aldım 1 hafta önce, evde 64 Luk kart var yeter sanırım. Satıcı park kitini de hediye olarak yollayacak. Türkiye fiyatı 15 bin lira imiş 😅

Bu arada Amazonda ilk paylaştığım link A119 tek kamera imiş. Alt üst foto ekleyince çift kamera olarak algıladım.

Evde kart var 64 lük o yeter sanırım. Araç çok kullanılmıyor zaten otoparka giriyor.

redtiger ürününü alsam mı almasam mı diye düşünürken yazınızı gördüm. Ürün geldi mi montaj yaptınız mı ?  park kitini standart yolluyor musunuz diye satıcıya soruyu nereden soruyorum amazonda ? 

tarihinde Ahmet Karaayvaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ahmet Karaayvaz yazdı:

redtiger ürününü alsam mı almasam mı diye düşünürken yazınızı gördüm. Ürün geldi mi montaj yaptınız mı ?  park kitini standart yolluyor musunuz diye satıcıya soruyu nereden soruyorum amazonda ? 

Henüz ulaşmadı ama Cumartesi teslim görünüyor. Sepete ekle seçeneğinin altında satıcı Redtiger Euro yazıyor. Tıklayınca sorun sorun yeri var. Oradan sordum. Ben kamerayı aldıktan sonra mesaj attım önce birlikte satın alın para iadesi yapalım dediler, aldığımı mesaj attım onlar sipariş no adres vs istediler. O sanırım ayrı gelebilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Metin Akbal yazdı:

Henüz ulaşmadı ama Cumartesi teslim görünüyor. Sepete ekle seçeneğinin altında satıcı Redtiger Euro yazıyor. Tıklayınca sorun sorun yeri var. Oradan sordum. Ben kamerayı aldıktan sonra mesaj attım önce birlikte satın alın para iadesi yapalım dediler, aldığımı mesaj attım onlar sipariş no adres vs istediler. O sanırım ayrı gelebilir.

3500 ciarı görünüyor satın almak isteyince siz kaç praya aldınız ?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ahmet Karaayvaz yazdı:

3500 ciarı görünüyor satın almak isteyince siz kaç praya aldınız ?

Kargo gümrük dahil 3000 liraya aldım. 200 lira şu an kupon var 3300 e alabilirsiniz sanırım.

Ben alırken indirimde idi 2499 lir görünüyordu. Gümrükte 400 kusur idi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Metin Akbal yazdı:

Kargo gümrük dahil 3000 liraya aldım. 200 lira şu an kupon var 3300 e alabilirsiniz sanırım.

Ben alırken indirimde idi 2499 lir görünüyordu. Gümrükte 400 kusur idi.

size bi gelsin bakalım . Acelem yok .

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kamera geldi. Araca takmadım yarın bı test yaparım inşallah. Türkçe menü var kamera kullanımı pratik wifi mevcut ekranı çok beğendim menülere erişim kolay 32 GB kart Lexar marka.

Kutu içerisinden vantuzlu dahili GPS li ayak arka kamera USB girişli çakmaklık şarj kablo sabitleme aparatları elektrostatik film çıktı.

IMG_20240130_195214.jpg.8dd0596d789c4ae28eeb3b36a014595f.jpg

IMG_20240130_195218.jpg.7c046dfc1cea6e9c6eeda34359042e39.jpg

IMG_20240130_195222.jpg.be87e0c1674670a18412c6e60030d627.jpg

IMG_20240130_195229.jpg.1309e542e84c3cc6bd779621839c7958.jpg

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Metin Akbal yazdı:

Kamera geldi. Araca takmadım yarın bı test yaparım inşallah. Türkçe menü var kamera kullanımı pratik wifi mevcut ekranı çok beğendim menülere erişim kolay 32 GB kart Lexar marka.

Kutu içerisinden vantuzlu dahili GPS li ayak arka kamera USB girişli çakmaklık şarj kablo sabitleme aparatları elektrostatik film çıktı.

IMG_20240130_195214.jpg.8dd0596d789c4ae28eeb3b36a014595f.jpg

IMG_20240130_195218.jpg.7c046dfc1cea6e9c6eeda34359042e39.jpg

IMG_20240130_195222.jpg.be87e0c1674670a18412c6e60030d627.jpg

IMG_20240130_195229.jpg.1309e542e84c3cc6bd779621839c7958.jpg

hocam merhaba kullanmaya başladınız mı cihazı ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ahmet Karaayvaz yazdı:

hocam merhaba kullanmaya başladınız mı cihazı ? 

Evet kullanıyorum şu an. Beni mutlu etti fiyat performans etkileyici. Gece çekimi falan hoşuma gitti. Alınabilir bir kamera.

Arka kamera çözünürlük biraz düşük sadece.

Yorum bağlantısı
Ahmet Karaayvaz
Metin Akbal yazdı:

Evet kullanıyorum şu an. Beni mutlu etti fiyat performans etkileyici. Gece çekimi falan hoşuma gitti. Alınabilir bir kamera.

Arka kamera çözünürlük biraz düşük sadece.

malzeme kalitesi vs nasıl ? aküden elektrik alma kablosunu göndermedi mi ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...