İçeriğe Yönlendir

Araç Kamerası Tavsiyesi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçen hafta değiştirdim kapasitörleri, kullanmaya devam ben de :)

ahaa, nasıl ne yapmam lazım :)

şu uygun sanırım, züper kondansatör, kamerada kaç tane var?

https://www.direnc.net/1f-55v-kondansator-pil

1f-55v-kondansator-pil-kondansator-pil-p

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Basit yahu Servet abiye yolluyorsun 😅

Abi kapasitör nette satılıyor. İlgili kapasitör şu olacak bende değişimi yapmıştım. 2 kapasitör var. Değerini unuttum. 3.7V idi sanırım uf değerini hatırlayamadım.

Bu arada sen onu kontrol et. Bios pili falanda bittiyse saat sıkıntısı olur eski kaydı silemedigi için sıkıntı yaşarsın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Basit yahu Servet abiye yolluyorsun 😅

Abi kapasitör nette satılıyor. İlgili kapasitör şu olacak bende değişimi yapmıştım. 2 kapasitör var. Değerini unuttum. 3.7V idi sanırım uf değerini hatırlayamadım.

a118-110.jpg.3f4e0c15b7fd4ec09ea75bf007bed736.jpg

şöylemi, içinde 2 adet 2.7V 3.3F Pil Kondansatör varmış

Serveeet bunlar olurmu, kendim hallederim :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Doğru 2.7x2 5.4V oluyor. Bios pilini de değiştir derim tarih sifirlayinca eski kaydı silemiyor kart şişiyor bu sefer.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal yazdı:

Doğru 2.7x2 5.4V oluyor. Bios pilini de değiştir derim tarih sifirlayinca eski kaydı silemiyor kart şişiyor bu sefer.

pilidemi var, içini açayım hele, bunda gps var saati otomatik ayarlıyor kart yok hatası veriyordu ama güncelleyince düzeldiydi...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

pilidemi var, içini açayım hele, bunda gps var saati otomatik ayarlıyor kart yok hatası veriyordu ama güncelleyince düzeldiydi...

Var var. Bez bant gibi birşeyin altında ekranın altında orda bir yerde. Lehimli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal yazdı:

Var var. Bez bant gibi birşeyin altında ekranın altında orda bir yerde. Lehimli.

arabadan alıp geleyim hele, bakalım içi nasılmış :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

evet dağıttım, dediğin gibi içi, çarşıda arayaım hele, pil ne acep çok ufak yav

IMG_20230726_184403.jpg.a8d23257ff52d41723c517ca155d05c9.jpgIMG_20230726_184413.jpg.5e72eb30bccddcc666ec6b74c3b7f68e.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Cihangiroğlu yazdı:

evet dağıttım, dediğin gibi içi, çarşıda arayaım hele, pil ne acep çok ufak yav

IMG_20230726_184403.jpg.a8d23257ff52d41723c517ca155d05c9.jpgIMG_20230726_184413.jpg.5e72eb30bccddcc666ec6b74c3b7f68e.jpg

2 çeşit var. Markanın yanında pil kodu yazıyor.

IMG_20230726_210810.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şu uygun sanırım, züper kondansatör, kamerada kaç tane var?

https://www.direnc.net/1f-55v-kondansator-pil

1f-55v-kondansator-pil-kondansator-pil-p

Aynen ürün bu. Seri bağlı iki tane 2,7 V 3,3 F  kapasitör var.

Pil de Seiko vardı benimkinde, geçen onu da değiştirdim.

https://paylaskazan.n11.com/n11mgm-5KJNS61TH7

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

nasıl güncelledin? 119c var bende. ilk açılışta ok ye basmam gerekiyor herşey silinecek diyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yazana kadar adam içinden geçmiş kameranın. Kondansatör ayakları sağlam lehimli. Söküp takarken dikkat et. Bord yolu kopmasın. Paketi çok ince

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

nasıl güncelledin? 119c var bende. ilk açılışta ok ye basmam gerekiyor herşey silinecek diyor. 

sitesinden :) bak bakalım seninki hangisi,yada varmı?

https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000065837-viofo-a118c-firmware

hiç yapmadıydım, kart okuma hatası verince yaptım, şimdi kart yok demiyor, açılışta kendisi açılıyor sadece ender olmakla beraber dediğin gibi arada herşey silinecek diyor, ok diyince öyle kalıyor ama, kayda girmiyor kapatıp açıyorum, bekleyince düzeliyormu peki,  ender yaptığından sorun etmedim ben.

Servet Aydın yazdı:

Yazana kadar adam içinden geçmiş kameranın. Kondansatör ayakları sağlam lehimli. Söküp takarken dikkat et. Bord yolu kopmasın. Paketi çok ince

elektronikçileri dolaştım bulamadım tabii, körfezde bulamazmışım, internet şart oldu. pili ölçmedim ama arabada tam kapalıydı alet, eve getirdikten sonrada durdu biraz, açtığımda tarih saat plaka falan yerindeydi, sanırım pili sağlam dokunmadım ona...

dolaşırken bisikletle gittim, ter sırtımdan aktı duman oldum, elektro kit şart aga :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Bende Zafer'den aldığım GitUp1  vardı, araç kamerası olarak kullandığım ki uzun süredir kullanıyorum. Artık düğmeleri çalışmıyor ve bazen kendi kendine gidip geliyor. Pilini değiştirmiştim, ama pil şişmiş bozulmak üzere. Şu ürünü tavsiye eder misiniz?

https://www.hepsiburada.com/360-g300-1296p-160-genis-aci-gece-gorus-dahili-gps-akilli-arac-ici-kamera-p-HBV00000WB5P1

ya da  tavsiye edeceğiniz güncel kamera var mıdır?

Bu arada hanımın arabasında da Xiaomi Yi marka  kamera vardı onun da pili gitti, ama pili değiştirmek zor. Ona da yenisini alacağız galiba...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bende Zafer'den aldığım GitUp1  vardı, araç kamerası olarak kullandığım ki uzun süredir kullanıyorum. Artık düğmeleri çalışmıyor ve bazen kendi kendine gidip geliyor. Pilini değiştirmiştim, ama pil şişmiş bozulmak üzere. Şu ürünü tavsiye eder misiniz?

https://www.hepsiburada.com/360-g300-1296p-160-genis-aci-gece-gorus-dahili-gps-akilli-arac-ici-kamera-p-HBV00000WB5P1

ya da  tavsiye edeceğiniz güncel kamera var mıdır?

Bu arada hanımın arabasında da Xiaomi Yi marka  kamera vardı onun da pili gitti, ama pili değiştirmek zor. Ona da yenisini alacağız galiba...

Kamera olarak 360 markasını kullanan yok herhalde? Yazan olmamış.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Kamera olarak 360 markasını kullanan yok herhalde? Yazan olmamış.

Hocam ben de yaklaşık bir ay önce aldım araç kamerası. 360 ve 70 mai arasında kalmıştım. Sonunda çift kameraı 70 mai de karar kıldım. Montajını kendim yaptım. Direk USB den çalıştırıyorum. Park aparatı ile de bağlanabiliyor ama ben gerek duymadım.

Görüntü oldukça kaliteli Ön ve arka kamera oldukça net çekim yapıyor hem gece hem gündüz.

https://www.hepsiburada.com/70mai-dashcam-a500s-1-arac-ici-kamera-rc06-arka-kamera-set-p-HBCV00000RD2D9?magaza=Torima

Bunu seçmemdeki sebep yorumlar oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Fikret Özsoy yazdı:

Hocam ben de yaklaşık bir ay önce aldım araç kamerası. 360 ve 70 mai arasında kalmıştım. Sonunda çift kameraı 70 mai de karar kıldım. Montajını kendim yaptım. Direk USB den çalıştırıyorum. Park aparatı ile de bağlanabiliyor ama ben gerek duymadım.

Görüntü oldukça kaliteli Ön ve arka kamera oldukça net çekim yapıyor hem gece hem gündüz.

https://www.hepsiburada.com/70mai-dashcam-a500s-1-arac-ici-kamera-rc06-arka-kamera-set-p-HBCV00000RD2D9?magaza=Torima

Bunu seçmemdeki sebep yorumlar oldu.

Teşekkürler Fikret Hocam. Çift kamera olması bir avantaj tabi. Ama fiyatı da neredeyse 2 katı. Bu arada araç kamerası fiyatları uçmuş durumda, Viofo markasının fiyatı  7-8000 TL'ye kadar çıkmış.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Teşekkürler Fikret Hocam. Çift kamera olması bir avantaj tabi. Ama fiyatı da neredeyse 2 katı. Bu arada araç kamerası fiyatları uçmuş durumda, Viofo markasının fiyatı  7-8000 TL'ye kadar çıkmış.

Evet hocam maalesef öyle. Şu anda fiyat performans olarak en uygun bu sanki.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Fikret Özsoy yazdı:

Evet hocam maalesef öyle. Şu anda fiyat performans olarak en uygun bu sanki.

2 tane alacağım, onun için kararsızım. Hanımın arabadaki de bozuldu. 5-6 sene içinde pil ya da elektronik devreler bozuluyor. Benim arabadaki kameranın butonlar çalışmıyor artık, ayar vb. yapmak mümkün değil. Kendi, kendine gidip geliyor. Eşimin aracındaki kameranın da pili bitik. Pil  sabit, değiştirmek için açmak gerekiyor. Ama bana zor.  Bakıyorum şimdi, karar aşamasındayım.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

2 tane alacağım, onun için kararsızım. Hanımın arabadaki de bozuldu. 5-6 sene içinde pil ya da elektronik devreler bozuluyor. Benim arabadaki kameranın butonlar çalışmıyor artık, ayar vb. yapmak mümkün değil. Kendi, kendine gidip geliyor. Eşimin aracındaki kameranın da pili bitik. Pil  sabit, değiştirmek için açmak gerekiyor. Ama bana zor.  Bakıyorum şimdi, karar aşamasındayım.

Arka kamera olmadan da alabiliyorsunuz aslında. Biraz daha uygun oluyor.

Evet iki tane olunca karar vermek zor olabiliyor. :)

Fikret Özsoy yazdı:

Arka kamera olmadan da alabiliyorsunuz aslında. Biraz daha uygun oluyor.

Evet iki tane olunca karar vermek zor olabiliyor. :)

https://www.hepsiburada.com/360-g300-1296p-160-genis-aci-gece-gorus-dahili-gps-akilli-arac-ici-kamera-pm-HB00000WB5P0

Bununla ikisi arasında kalmıştım aslında. Arka kamera ve yorumlara bakınca 70mai almıştım.

İkisi de güzel. Daha ucuzları var ama sonra çöp oluyorlar maalesef. İyi alışverişler dilerim size.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Aslında 360 ın cift kameralısı var. Oda olur.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

4 yıldır Viofo a119 yada a129 duo kullanıyorum park kitide car tavsiye ederim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Bende teknosadan mai 70 çift kameralı aldım, park ekipmanıyla beraber kendim bağladım çok memnunum sorun yaşamadım. 7 temmuzda park ekipmanıyla beraber 2908 tl almıştım. Şu anda Hepsiburada da sadece kamera ön arka 2950 park ekipmanı 350 tl bence güzel fiyat

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Buradan karşılaştırma yapabilirsiniz. Listede 360'ı göremedim ama özelliklerine göre fikir verir en azından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben eskiden mai 70 pro almıştım. Sonra yine mai 70 aldım. İkisine aynı uygulamadan giriliyor ama entegre değil. Zamanları kayıyor. Mesela 2 ay saatini güncelle demezsem 3-4 sn kayıyor. Birini çinden almıştım. Sebebini bilmiyorum. 

bunları entegre çalıştırmanın yolu yoktur sanırım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...