İçeriğe Yönlendir

Şişirilmiş Hasar Nedir Nasıl Olur?

Servet Aydın

Recommended Posts

Çağlar Bayur
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Servis ücretleri malesef böyle.
Bir çok servis parçayı sadece kasko şirketlerine satabiliyor. Çok pahalılar. Aşırı pahalılar.
Servisin 22 bin lira istenen hasar Dışarda 7 bin liraya aynı şartlarla yapılabiliyor. 

O konuda ikiye ayırmak lazım ama konuyu

1. sadece kaskoya satılan (%99) parçaların dişarıda aynısının özel ithalat yolu ile daha ucuza temin edilmesi

2. Aynı tamir sonucuna farklı yöntem ile ulaşılması.

ikisi farklı olur.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
19 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Şu hasarda 20bin civarında masraf çıktı emoji4.png
Konusundan önce buraya ekleyelim bari

5e2dcc137995165a2dcb5e67f7e5c4cc.jpg

Geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 saat önce, Emre Demir yazdı:

Yaşlı gözlerle okudum abi konuyu :)

Bende sinirden çok ağladım 

24 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kangoo beni bırak diyor, Servet abi hala olmaz diyor. Bi kurtul yahu  :p 

Seni dinliyorum ve tamamen başka bir taşıta geçiş yapıyorum 

4 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

Geçmiş olsun abey

Sağol adamım 

Yorum bağlantısı
Emre Demir

Abi kazadan sonra motor tekleyerek çalışıyor , gittim bu gün servise kaza ile alakalı değil kırılan kopan parça yok dediler olacağı varmış  kasko ödemez sen yaptıracan dediler 

ne diyim ne yapam nerelere gideyim ben şimdi :S

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

7d52af6f1f1c5e463b7572dc86fbd7d2.jpg
Bu aracın hasarı 10.500 lira.
5500 lira düzeltme işlemleri
4800 lira yedek parça (stop, tavan çıtaları, arka silecek, plastik kapı kaplamaları, krom kapı kaplamaları, ön tavan kaplaması, işçilik)

Servis yerine dışarda yaptırsam, üst tavan çıtalarında kılcal çatlaklar vardı, plastik kaynakla giderilebilirdi. Üst direk, ön ve arka kapılar kaporta boya yapılsa taş çatlasa 2-2.5 tutardı. 700 de stop, toplamda 3.200’e halledilebilirdi.

En küçük parçasına kadar değiştirilmesini istedim, haliyle fiyat bu. Değiştirmezsek şişmezdi. Bu da tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Abi çok geçmiş olsun stajyerlik yaptığım malum yerde neler neler gördüm yazmıyorum, çok sinir bozucu bir durum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Seni dinliyorum ve tamamen başka bir taşıta geçiş yapıyorum 

:nazar:

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Arkadaşın aracında sadece bagajın solunda ufak bir darbe vardı. Faturaya sağ taraftaki amblem dahil olmak üzere: park sensörü ne varsa tampon altı izolasyon v.s ne varsa kitlemisler, yatacak yerleri yok.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Geçmiş olsun, sıkıntılı süreçler ama bir şekilde hallolmuş.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Geçmiş olsun Servet abi. kazaya mı yanalım çektiğin çileye mi? neyse ki zaman her şeye ilaç oluyor da insan kendine gelebiliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
9 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Takas edelim

45bin nakite vereyim 

8 saat önce, Serhat Işık yazdı:

Geçmiş olsun Servet abi. kazaya mı yanalım çektiğin çileye mi? neyse ki zaman her şeye ilaç oluyor da insan kendine gelebiliyor.

Kaza 5 saniye. Derdi 3 ay. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Abi geçmiş olsun. Bir sorum olacak, servis 30 bin dedi hasara ama dışarıda 10 bine yapıldı. Kayıtlarda neden 30 bin hasar görünüyor? 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dosya masrafı ne ise o görülür de, kasko al 30bini git nerede yaptırırsan yaptır derse anca görülür 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Gecen sene buzda 70 metre kayip tabelaya vurdum.10a yakin arac kaza yapti aracta gorunen cavurluk hafif delindi aks koptu teker lastik ic davlumbaz degisimine servis 7000 lira yazdi.disarida yaptirsam en fazla 1500 liraya yaptirabilirdim.servis nasil olsa parayi alacagim diye herseyi degistirmeye calisiyor276a9896c6beedbc586ec24c768e6901.jpg

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

İnternette denk geldim;

Buda yaşanabilecek Ekspertiz satekarlığı;

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tramer bilgisini halka açsınlar, bedava olsun,

neden ücretli bu bilgiler?

Tramer kim zaten? kimin cebine gidiyor bu sms paraları? araştıran oldu mu? mesela tramer denen müessese  nin adresi ne? müdürü kim? kimden maaş alıyor? özel mi devlet sektörü mü?

her araba sahibinin yolu mutlak kesişiyorsa bu tramerler, alıp satarken en önemli güvence dayanağı ise, müşteri de biraz bastıracak araştıracak.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Tramer kim zaten? kimin cebine gidiyor bu sms paraları? araştıran oldu mu? mesela tramer denen müessese  nin adresi ne? müdürü kim? kimden maaş alıyor? özel mi devlet sektörü mü?

her araba sahibinin yolu mutlak kesişiyorsa bu tramerler, alıp satarken en önemli güvence dayanağı ise, müşteri de biraz bastıracak araştıracak.

Cimer'e yazsam bunları, ne derler?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cimer'e yazsam bunları, ne derler?

Sen kim oluyon da bunları sorguluyon derler. [emoji23]

Ne kadar güzel sorular.
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...