İçeriğe Yönlendir

Vw Passat B8

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

Dsg artık her tarafta onarımı yapılan bir şanzıman. Usta ve parça sorunu yok.

Mantığını çözebilen için çok basit ancak garip olanı içi hep plastik. Aynı yerler alüminyum veya tutya olsa ömürlük olacak ve ciddi dayanımı artacak. Basit tarifle, sekromenç gibi çalışan parça mekanik şanzıman içinde bronz bunda kestamit 

Önder Özcan yazdı:

Demek ki neymiş, DSG aslında söylenenin tam tersine çok sağlam bir şanzımanmış. Bu adam bile -henüz- bozamadığına göre...

Ezmesek, tamam iyi ki kamerayı yapamadık. Nedir bu baskı ve zulüm 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Mantığını çözebilen için çok basit ancak garip olanı içi hep plastik. Aynı yerler alüminyum veya tutya olsa ömürlük olacak ve ciddi dayanımı artacak. Basit tarifle, sekromenç gibi çalışan parça mekanik şanzıman içinde bronz bunda kestamit 

Mennan Usta olsaydı, daha iyisini yapardı.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Önder Özcan yazdı:

Demek ki neymiş, DSG aslında söylenenin tam tersine çok sağlam bir şanzımanmış. Bu adam bile -henüz- bozamadığına göre...

Servet abi %80 önerildiği şekilde kullanıyor yormamaya çalışıyor dsg'yi, asıl merak edilen konu istanbulda sıkışık trafikte umursamadan kullanan diğer ortağın aracıyla uzun vadede ne fark çıkacağı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

King Ankara'ya mı geldin ? Perşembe sanayiye gitmiştim, ben şok 😂

BOMb5g.jpg

odgNRm.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Adnan Çakır

Dekopajla yeni açılmış gibi de duruyor [emoji848]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben utancımdan açmam o gözü. Sabit taraftaki oyuklara deliklere bak 😖

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servis minibüsleri ile başım belada. Dün sabah kırmızı ışıkta geçti. Ön sağdan alıp da götürecekti. Bahane oldu kamera için. Kamera kangoda kullandığım a118c. Önceden modifieli idi. Kondansatörleri büyük takmıştım.
Voltaj kontak açılınca geliyor, oradan enerjiyi aldım. Bu arada tavan ışıkları led sanıyordum değilmiş. W5w kullanılıyor ve mavi boyalı tip. Beyaz efekti onanmış. Değişimi yapmadım bozulur neme lazım.

Sökme işlemi bilmeyince zor. Metin hocayı aradım. Sağ olsun tarif etti ve söktüm. Önde plastik parça ve lamba camı çıkınca 4 adet cıvata ile konsol alınıyor. Sonrası kolay zaten.

DC dc konverteri makaron içine aldım ve bez bant sararak ses yapma olayını sıfıra indirdim. Tavanda uygun yere sabitledim.

cc0dc41fb13178a9b16b9c53c2c4aa7d.jpg95482c077df5998d186df893bd9f0737.jpg59f0c29dccc584cdf1c4aa226453ff04.jpg9b40337abf04b13b4bb67d6c250f4bff.jpgec84a453a3b8d06f4bc023dc129f96a4.jpg4f4d4ca58ec7fd27b838df8ae21fe7db.jpgc48a6f22eec42c36828538599f0884d2.jpgae6eca4d68750c2dc13e99878cc6cdd8.jpgf93ddd5bb9fb4540d01fb1e99bf69779.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Eline sağlık. Daha önce yok muydu kamerası?

Bi de o kondansatörlerden ben de istiyorum. Benimkiler yanık :angry:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Patlatıp duruyon 

Sana arkadaşımı söyleyeyim bana kim olduğumu söyle :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İşler kesat sanırım dükkanın içine arabayı çekip uğraştığına göre...

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sabah 10 gibi bi telefon geldi. Sen VW cisin bunu nasil sokerim. Vida olacak dedim. Bir iki tane var cevabi geldi. Cami soktun mu orda da var dedim orda da mi vida varmis diye bakarken var oldugunu ogrendi cirak. Bi daha bilmedigin yerleri kurcalama kapat acemi dedim sonra telefonu uzaklastirip kapatana kadar biraz vizilti geldi bende sana benzer dedim kapattim sonra tekrar telefon caldi acmadim bi daha caldi acmadim sonra yabanci numaradan geldi yine acmadim telefonu [emoji85]

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

Sabah 10 gibi bi telefon geldi. Sen VW cisin bunu nasil sokerim. Vida olacak dedim. Bir iki tane var cevabi geldi. Cami soktun mu orda da var dedim orda da mi vida varmis diye bakarken var oldugunu ogrendi cirak. Bi daha bilmedigin yerleri kurcalama kapat acemi dedim sonra telefonu uzaklastirip kapatana kadar biraz vizilti geldi bende sana benzer dedim kapattim sonra tekrar telefon caldi acmadim bi daha caldi acmadim sonra yabanci numaradan geldi yine acmadim telefonu emoji85.png

Hemen şehri terket ve aynı adreste 3 saatten fazla kalma.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bi yerin konumunu vermistim dagin basinda kosarak yola cikmistir yuksek falan irtifa neyim dinlemez simdi.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Hasan Karabekiroglu yazdı:

İşler kesat sanırım dükkanın içine arabayı çekip uğraştığına göre...

Kendime fatura kestim 

Önder Özcan yazdı:

Kaçamaz artık 

Metin Akbal yazdı:
Önder Özcan yazdı:

Bi yerin konumunu vermistim dagin basinda kosarak yola cikmistir yuksek falan irtifa neyim dinlemez simdi.

Yoldayım 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...