İçeriğe Yönlendir

İzmir-İstanbul Otoyolu Bornova-Saruhanlı Etabı Açılmış

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Ali Darbaz

Demekki en guzeli google maps ucretsiz yollari aktive edicez. Topu topu 500 km yol icin 200 tl veremem. Araba zaten 150 yakar oraya. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
19 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Bence taleptendir. :))

PAra çok verelim bir yerlere talebi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Ben seviyordum o kısmı, Manisa’dan İzmir’e gelirken (rampa çıkışı) araba test etmek için iyiydi, ne kadar nazlanacağı orada belli oluyordu [emoji846]
Tüneli kullanmak zorunda değiliz. Yine kullanabiliyoruz. Hemde trafik olmadan.[emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
18 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Genellikle alternatifi olan yerlerde paralı yapabilirsin. Alternatifi yoksa devletin sorumluluğunda denilebilir. Zaten devlet de sensin yine sen veriyorsun.

5 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:
18 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:
Genellikle alternatifi olan yerlerde paralı yapabilirsin. Alternatifi yoksa devletin sorumluluğunda denilebilir. Zaten devlet de sensin yine sen veriyorsun.

Aynen dediğiniz gibi de . Karadeniz'de olan tünellerin bulunduğu yerlerde genellikle servis yolu gibi yollar var. Püf noktası olan tünellerin yol genişletme gibi bir işlevinin olması, yani orayı geçmek için mecburen tünel kullanılıyor tünel daha az maliyetli oluyordur. Şimdi birileri okur bu yollar paralı olur:)) Sahil yolunda Artvin de 6 , Rize de 4, Trabzon'da 5 Giresun'da 3, Ordu da 3 tünel hatırlıyorum fazlada olabilir. Artvin'de tüneller mecburi geçiş. Giresun da mecburi geçiş. Diğerlerinde alternatif yol var diye aklımda kalmış.

Zigana tüneli yokken ulaşım sadece helikopter ile yapılmıyordur diye tahmin ediyorum. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Osmangazi köprüsünden Bursa kuzey çıkışı 140 lira

Saruhan İzmir arası 27 lira

Saruhan ile Bursa arası da yol tamamlansa en az 150 km vardır. Ona da 150 isterler

140+27+150=317 TL İstanbul izmir

Nasıl ama

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"Öz Yurdunda Garipsin Öz Vatanında Parya" vardır ya? Onu anımsadım.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Ay başında bende kullandım ücretli olacağı hiç aklıma gelmemişti. 27 lira ödeyince içim acıdı, zaten bazı otobüs firmaları ve merak edenler kullanıyor sanırım yayla gibi bomboş yol.

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Vatandaş geçemedikten sonra altın kaplama yol olsa ne olur.. Zaten verdiğimiz vergilerle yapılması gereken işler bunlar, ama artık herşey rant meselesine döndüğü için yakında devlet yolunu da paralı yaparlar insanlara ya devlet yolundan geç ya da yeni yapılan otobandan geç denir, insanlarda bakar arada cüzi fark var böylece yeni yapılan yoldan km si 1 tl den gider diğerine göre az bi fark vardı deyip mutlu oluruz :) Maalesef yeni politika böyle, kaybettirdikleri eşşek misali..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Size bi soru Avrupa yakasından Anadolu ya parasız geçme yöntemi var mı

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Şimdi, Fatih Keskin yazdı:

Çanakkale üzerinden İzmit'ten doğru.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Karadenizi dolaşıp dönebiliriz. Hemde bir kaç ülke görürüz.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Var, yüzerek :D

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

kıta değiştirirken bedavaya mı geçeceksin kardeşim? ayıptır ayıp.😃

bu gidişle memlekete bile gidemeyeceğiz artık. 50 tl'nin hesabını yaparken birde yol ücretleri zulümü baş gösterdi.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Şimdi, Hüseyin Sönmez yazdı:

Çanakkale üzerinden İzmit'ten doğru.

Çanakkale tarafına öpücükle mi geçeceksin 

Şimdi, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Bu daha mantıklı

Şimdi, Nihat Palolu yazdı:

Var, yüzerek :D

En mantıklısı bu yüzme vergisi başlamadan denenebilir

Şimdi, Serhat Işık yazdı:

kıta değiştirirken bedavaya mı geçeceksin kardeşim? ayıptır ayıp.😃

bu gidişle memlekete bile gidemeyeceğiz artık. 50 tl'nin hesabını yaparken birde yol ücretleri zulümü baş gösterdi.

Nerede kaldı sosyal devletin vatandaşına ücretsiz seyahat özgürlüğü ilkesi.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
15 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Dün geçtim. 27 lira. 

Bornovadan meşhur ışıklara takılacağım diye bağlantı yolundan devam edeyim derken hoop düz devam ediverdik. manisa dağlarına girmeden arkadan kemalpaşa yönünden saruhanlı üstüne çıkıverdik. 

Bu çerçevede izmir-gebze arasını 4 saat 10 dakikada alabildim. Bi ara çok hızlı giden bi fluence'in plakasını okumak için takip ettim onun dışında limitlerde ve biraz üstünde gibi sert sayılan kullanım. Yakıt ortalaması 6.9.

bilgi:

https://www.insaatderyasi.com/izmir-manisa-otoyolu-aciliyor-gecis-ucretleri-belli-oldu-10318h.htm

Ben de pazar günü izmir istanbul yapacağım, saruhanlıyı kullanmam, sabuncu beli dahai iyi de . Bursadan sonraki yol ücretleri neler acaba köprü ücreti gidiş geliş ne kadar? köprüden başka ücretli yol var mı?

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

....'yakında devlet yolları da ücretli olacak' bunu da dillendirmemek lazım diye düşünüyorum. Sonra diyecekler ki devletlülerimiz ki diyorlardır bence 'millet zaten bunu da kabullenmiş' razı gösterirler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

Geçenlerde kullandım, İzmir-Turgutlu arası bölümünü. Çıkışta 9,5 TL ücreti görünce şaşırdım. Tekrar aynı güzergahta gidersem Kemalpaşa'dan çıkıp normal karayoluyla yola devam ederim. 9,5 TL yazıktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Sivastopool öönünde..... şarkısında var

Şimdi, Ali Ozan Yurtsever yazdı:

Ben de pazar günü izmir istanbul yapacağım, saruhanlıyı kullanmam, sabuncu beli dahai iyi de . Bursadan sonraki yol ücretleri neler acaba köprü ücreti gidiş geliş ne kadar? köprüden başka ücretli yol var mı?

140 lira.tek yön.  İstanbulda ayrıca otoyol ücretleri köprü vs. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

zaten arabam öyle 250 ile giden bi araba değil. 120 ile ufak ufak giderim eski yoldan. 

zaten nedense izmir yolu çok eğlenceli gelir oldu bitti dağlık bayırlık güzel yerler var

mersine giderken konya ovası bitiriyor adamı :nargile:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Çanakkale tarafına öpücükle mi geçeceksin 

Fatih'in selamı var diyorum geçiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Sivastopool öönünde..... şarkısında var

140 lira.tek yön.  İstanbulda ayrıca otoyol ücretleri köprü vs. 

140 da dönüş. çok fazla değil mi? 😱 o taraflara yolum hiç düşmediği için duyuyordum fiyatlar yüksek ama gerçekten olacak şey değil. Körfezi dolaşmak her anlamda ekonomik. Zaman dışında. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ortlaam uçak bileti fiyatına İzmir'e gidiliyor. Gerçi bir de feribot var o daha müstesna bir konu. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
10 saat önce, İbrahim Arslan yazdı:

Osmangazi köprüsünden Bursa kuzey çıkışı 140 lira

Saruhan İzmir arası 27 lira

Saruhan ile Bursa arası da yol tamamlansa en az 150 km vardır. Ona da 150 isterler

140+27+150=317 TL İstanbul izmir

Nasıl ama

Haritadan baktım.

Saruhanlı-Bursa kuzey 280 km.

Yol bitince ist-izmir kaç para olur hayal edemiyorum.

Bu yollar öylece boş durur.

Yazık memleketin parasına

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...