İçeriğe Yönlendir

İzmir-İstanbul Otoyolu Bornova-Saruhanlı Etabı Açılmış

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

İbrahim Arslan
Mehmet Göktürk yazdı:

Km farkı nedir köprü çıkışından?

Fazla bir km farkı olacagını sanmıyorum.

Hatta gölün güneyinden geçmesi gereken yol (siyasi sebeplerle) karacabey'den gecirildi gereksiz uzadı söylemleri de var.

Ancak 140-160-180 ile Allah ne verdiyse kesintisiz ışıksız radarsız gidilebildiği için zaman kısalıyor.

Tabii buna bağlı olarak yakıt tüketimi artıyor.

2012 de Dikili'den yazık aldıgımızda İstanbul-Dikili arasını 7.5- 8 saatte gidiyordum.Son kez gittiğimde 4saat 15 dk. sürdü.

Şimdi acılan kısımdaki 120 km benim yolumu bir 30 dk daha düşürür.

Osmangaziden gir, Balıkesir batıdan çık 180 TL çok para.

3-4 kişi gidince kurtarır. Tek kişi zarar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D   eeee normal tabii, yolun parası-hava parası-kar-ekstra kar-uzun vade getiri-bakım ücreti= alayını ödeyecek geçenler, vergimiz nerede? hani bu yolu yapmak için kullanılması gereken tek ücret......  müstehakız....

hayırlı olsun....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Osmangazi aradan çıkartınca izmir kaç para olcak
Sen gitmezsin o yoldan. Kimse girmezde.

Köprü çıkınca 153 tl yine fazla. Ben o para ile 600km yol yapıyorum.

Navigasyonda paralı yollar kullanımını kapattım kafam rahat :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Balikesir batı girişinden Bursa kuzey gişesine kadar olan kısım komple tamamlandı mi şimdi? Firmanin websitesinde açılmış görünmüyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Erdoğan Temur yazdı:

Sen gitmezsin o yoldan. Kimse girmezde.

Köprü çıkınca 153 tl yine fazla. Ben o para ile 600km yol yapıyorum.

Navigasyonda paralı yollar kullanımını kapattım kafam rahat :)

Hocam kullandığım araba Cruze ise  Otobandan gitmek nispeten makul olabilir. İ10 ise küllen zarar okadar para vermek. 

Yandex üzerinde yeni otoban açuık ve rota planlamak mümkün. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yalovadan dönerken Bursaya girişte ayarı çekmişler, girmeyim dedim bir baktım sanayideyim, dön baba dön, ayarı çekmişler şehir içinde dolandırıyorlar, bıksın otoyola girsin diye, girmiyorum aga....

Anayasal hak, ulaşım özgürlüğüm, paralı keyfi yolların yanında parasız devlet yollarıda olacak, yakında İstanbulda Asyadan-Avrupaya geçişte olduğu gibi anayasal hakkımızı çiğnerler devlet yollarıda paralı olur, vergimle yapılan yola birde üste para veririz yine ses çıkartmayız....

şunuda yazayım arada dursun, TüvAlaman pardon Türk muayene istasyonu randevu sistemide paralı olacak, o zamanda ses etmeyecek bu millet....

müstehakıza devam.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

400km 150 lira ise kabaca km de 35 kuruş yapıyor.

Çok yakan ferrariler için anlamlı olur

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Yalovadan dönerken Bursaya girişte ayarı çekmişler, girmeyim dedim bir baktım sanayideyim, dön baba dön, ayarı çekmişler şehir içinde dolandırıyorlar, bıksın otoyola girsin diye, girmiyorum aga....
 Anayasal hak, ulaşım özgürlüğüm, paralı keyfi yolların yanında parasız devlet yollarıda olacak, yakında İstanbulda Asyadan-Avrupaya geçişte olduğu gibi anayasal hakkımızı çiğnerler devlet yollarıda paralı olur, vergimle yapılan yola birde üste para veririz yine ses çıkartmayız....

şunuda yazayım arada dursun, TüvAlaman pardon Türk muayene istasyonu randevu sistemide paralı olacak, o zamanda ses etmeyecek bu millet....

müstehakıza devam.....

Yanarım buradan king in yanına para vermeden gidemiyorum ya kahroluyorum
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kafam karıştı. Eskihisardan topçulara feribot ile geçerim. Feribot bize indirimli. Topçulardan bu yeni açılan otoyola girsem izmirden çıksam ne kadar ödeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mert Yeldan yazdı:

Kafam karıştı. Eskihisardan topçulara feribot ile geçerim. Feribot bize indirimli. Topçulardan bu yeni açılan otoyola girsem izmirden çıksam ne kadar ödeyeceğim.

Sanırım Osmangazi ya sadece Osmangazi köprüsü eksik kalıyor oda 103TL eğer bir sonraki otobanıda almaz isek eksi 138tl düşünün. Tek gidişin 256tl(Osmangazi dahil) düşünür isek 118tl oluyor. Sadece köprüyü almaz ise 153tl ile İzmir'e ulaşıyorsunuz. 

Tek tek gişe ücretleri ekleye ekleye yazayım;

Osmangazi 103tl+ Yalova Altınova 107Tl + Bursa Merkez 136Tl +  Balıkesirkuzey 179tl + Manisa turgutlu 243tl +İzmir çıkış 256TL 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Yeldan yazdı:

normalde ne kadar size ne kadar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben geçen hafta yanlışlıkla 20 km kadar girmiş bulundum. Çıkışta baktım 12 lira kesmişler.
Benim araba bu kadar yakmıyor. [emoji28]

Yorum bağlantısı

Eski izmir yolunu kimyaptı

özalmı demirelmi herkimse allah razı olsun 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben geçen hafta yanlışlıkla 20 km kadar girmiş bulundum. Çıkışta baktım 12 lira kesmişler.
Benim araba bu kadar yakmıyor. emoji28.png

Sen iyisin yine ucuz kaçmışsın 4 ay flan oldu

benim hgs de yola çıkarken 300 lira yükledim hızlı gidecektim acil durumdu  osmangaziye girmem gerekiyordu

Döndüğümde hgs de eksi bakiyedeydim ufak tefek açtıkları otoyollarda tokat manyağı etmişler farketmeden😬 

Bu arada hatırlatma olsun

mall of istanbuldan yeni havalimanına 25 küsür hgs alıyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Garanti çok fazla.
Günde 40 bin araç Gebzeden Bursa yönüne gidiyor mu ?

OTOYOLU İŞLETEN ŞİRKETE DEVLET GARANTİSİ VAR

Öte yandan 404 kilometrelik İstanbul-İzmir Otoyolu’nu işleten Otoyol Yapım ve İşletme AŞ’nin sitesinde yer alan bilgilere göre şirkete verilen geçiş garantileri de şu şekilde;

1.Kesim: Gebze – Orhangazi için 40.000 Otomobil eşdeğer/Gün,
2.Kesim: Orhangazi – Bursa (Ovaakça Kavşağı) için 35.000 Otomobil eşdeğer/Gün,
3.Kesim: Bursa (Karacabey Kavşağı)- Balıkesir/Edremit ayrımı için 17.000 Otomobil eşdeğer/Gün,
4.Kesim: (Balıkesir – Edremit) ayrımı – İzmir için 23.000 Otomobil eşdeğer/Gün.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ben bayramda kullandım. Daha doğrusu bilmeden kullandım. Navigasyon o otobana yönlendirdi. Bizde bilmeden girdik. İzmir Balıkesir ayrımına kadar kullandım. 66 tl öptüler sağ olsunlar. Daha tam anlamıyla bitmemiş. Hizmet alanları tam anlamıyla açılmamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Beni korkutan garanti gecişi bir nebze karşılamak için otoban dışı yolları bilerek bakımsız bırakacaklar ve bolca radar kuracaklar sonuçta uçak biletinden pahalıya oto yoldan gitmek zorunda kalacağız araç 4 kişi olmazsa istânbul izmir mantıksız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Nasip olursa yarın bursa izmir arası kullanacağım. Devlet yollarındaki ışıklı kavşaklar ve kamyon sollayan kamyonların/otobüslerin sıkışıklığında zaman kaybetmek istemiyorum. Bosna hersekte cengiz inşaatın işlettiği yaklaşık 35~40 km lik bir otoyolada 10~15€ verdiğim aklıma gelince bir deneyeyim diyorum. Zaten en fazla yılda 1 gidiş 1 geliş yaparım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

8 gündür iki hoca ispanya portekiz gezdik 3500 km yaptık. İspanyada pek pahalı değil yollar ve çoğu bedava ama paralı olanlar 8 euro 10 euro öyle aldı. Portekiz ise 150 km felan gidilen yerler 10 euro dolayında. İmanımız gevredi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...