İçeriğe Yönlendir

İzmir-İstanbul Otoyolu Bornova-Saruhanlı Etabı Açılmış

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Aslında yol pahalı değil gelir yok....

İşin garibi. Eski yoldan gitmek için Zaman da yok.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir kaç youtube videosunu izledim. Yolun son açılan etabının fiyatı 119 tl. Akıl var mantık var.  Ben geçtiğimiz aylarda İstanbul'dan Bodrum'a İzmir üzerinden gittim. O yolculuğun bana maliyeti 150 lirayı bulmamıştır. Benim bodruma ulaşmam tam 10 saat sürmüştü. Dorğrudan İzmir'e gitmek istesem benim aynı güzergahtan gitmem 7 saate çıkmayacak.  

Bana göre D565 (e881) karayolu çok güzel bir yol. Sadece Yalova ve Gemliki geçmek adına paralı yoldan giderim , geri kalanı d565 çıkış sabuncubeli olurdur :) 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Bayram da Bursadan Marmaris e giderken ve dönüş yolunda kullandım otoyolu. Tek yön 120 tl maliyeti. Aydın otoyolu ile birlikte 420 km civarı otobanda kullanmış oldum. Otobana girdiğimden itibaren 136 km kadran hızına sabitleyip devam ettim. Bir kez ihtiyaç molası verdim o da ortalama hızın düşmesine yetti ve hız sınırına takılmamış oldum. 
Yolu sadece 2 saat kısaltıyor gibi gözüksede kaza ve ceza riski yönünden çok daha avantajlı hale geliniyor. 

Yakıt maliyeti olarak normal yoldan gitseydim 4.2 lt yakardı buradan gidince 5 lt oldu toplam ortalama tüketim. 
Benim için gün kaybı yaşamamak adına avantajlı oldu. Gidiş ve dönüşte de hep gece gittim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen Tapan yazdı:

Yakıt maliyeti olarak normal yoldan gitseydim 4.2 lt yakardı buradan gidince 5 lt oldu toplam ortalama tüketim. 

Km olarak kısaldı mı yolun ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Göktürk yazdı:

8 gündür iki hoca ispanya portekiz gezdik 3500 km yaptık. İspanyada pek pahalı değil yollar ve çoğu bedava ama paralı olanlar 8 euro 10 euro öyle aldı. Portekiz ise 150 km felan gidilen yerler 10 euro dolayında. İmanımız gevredi.

Meşhur alman otobanı açıldığında Almanya'nın asgari ücretinin 7'de biri fiyattaydı :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Zamanı nakte çevirmek için köprü ve otoyol avantajlı oluyor bazen. Veya trafik stresi ile milyon hücre öldürmek istemeyen için otoyol. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Km olarak kısaldı mı yolun ?

Önemsiz bir kısalma var. 40 km kadar. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Zamanı nakte çevirmek için köprü ve otoyol avantajlı oluyor bazen. Veya trafik stresi ile milyon hücre öldürmek istemeyen için otoyol. 

Ben de Karamürseldeki kulübeye giderken zamanı nakte çeviriyorum körfezi dolaşarak (feribota göre 1/3 oranında, köprüden bahsetmiyorum bile).

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kulubeye vaktinde inerek köprü bedelinden fazla kazanç sağlamıyor isen karayolu avantaj 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Sen Gölcük için nereyi kullanıyorsun. ?

Ersen Tapan yazdı:

Önemsiz bir kısalma var. 40 km kadar. 

Yakıt farkını telafi ediyor o zaman 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Km olarak 15 km kısalıyor. Trafik durumuna göre bazen 45 dakika rötar oluyor. Eğer yorgun isem köprüden geçiyorum. Yol açık ise karayolu. Trafiğe hiç tahammül edemiyorum artık. Miskin akan trafiğe 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Servet Aydın yazdı:

Kulubeye vaktinde inerek köprü bedelinden fazla kazanç sağlamıyor isen karayolu avantaj 

Feribotla karadan dolaşma arası 10 dk fark anca ediyor(test ettik bir kez babamla), köprü vakit kazandırır ama ben o kazandığım vakitte para kazanmayacağım. Aksine boş vaktimi paramın cebimde kalmasına harcamış oluyorum.

Araçla dolaşarak gidip gelsem 100 tl civarı yakıyorum(2 saat sürüyor).

Feribotla geçsem (negmar) toplam 150-160 tl civarı yol masrafı(2 saat sürüyor).

Köprüden geçsem git-gel toplam 250 tl civarı yol masrafı(1 saat 15 dk diyor google map).

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Ben bu taktiği yolculukta tüketim için de uyguluyorum. 

100 ile gidersem 4,8 litre yakıyorum.. 110 ile gidersem 5,5, 120 ile gidersem 6 litre yakıyorum. 

Erken varmam gerekmiyorsa, 800 km'lik yolda 1,5 saat geç gitmek 50 lira kazandırıyor. 

Servet Aydın yazdı:

Km olarak 15 km kısalıyor. Trafik durumuna göre bazen 45 dakika rötar oluyor. Eğer yorgun isem köprüden geçiyorum. Yol açık ise karayolu. Trafiğe hiç tahammül edemiyorum artık. Miskin akan trafiğe 

Sebepsiz tıkanıklık beni de çok geriyor. 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Kardeşim 2-3 yıl önce bayram için İstanbul'dan Kuşadası'na 18 saatte gelmişti. 

Yol ücreti pahalımı? Evet.

18 saatte gitmektense 256 lira verilir mi? Bence yine evet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Konu tasarruf ve ylda harcanan zaman olunca bir de şöyle bir şey var.

Köprü ve otoyola dünya para bayılınca hiç bir yerde durasım gelmiyor.

Durup da 1-2 saat takılacaksam o kadar parayı niye verdim diyorum kendi kendime.

Eskiden geze geze avm outlet köylü pazarı ne varsa ugrayarak giderdik.

Korfez köprüsü sonrası 20 dklık tek mola.

Yolun tamamını kullanıp 180 verirsem hiç durmayı düşünmüyorum.Vereceğim yemek parası yola gitti hesabı.

Gider bahcemde kahvaltı yaparım 3.5 saatte.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İzmir’den girdim, amanın pahalıdır diyene kadar Balıkesir’e yaklaşmışım. Bir önceki sapakta çıktım. 38₺ kestiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
İzmir’den girdim, amanın pahalıdır diyene kadar Balıkesir’e yaklaşmışım. Bir önceki sapakta çıktım. 38₺ kestiler

Senden az kesmişler birde balıkesir çıkışından çıksaydın 66 tl öpülürdün pardon verirdin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Alın size öz hakiki Hypermiler'dan istatistik. .. 

Gece 23:46 da ücretsiz Bursa otoyoluna girmişim. 

Sabaha karşı 04:46 da ise İzmir Bornova  ulaşmışım.

Yaptığım sürat ise belli saate 90 km/h. 

Şu 119 tl verilerek gidilen yolu, eski yoldan gidince tam 5 saate almışım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Bugün bursa batıdan izmire kadar yeni otoyolu kullandım çok kalabalık yoktu, trafiğe takılmadım 134 km hıza sabitledim 2 saat sürdü sürmedi izmir gişelere vardım. Trafik stresi ve magandaları düşününce değdi diye düşünüyorum. Yılda bir defa kullanacağım için gayet iyi düzce~izmir 600 km ve 5 saat sürdü. Aynı yol geçen yıl 7 saat sürmüştü.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paralı olmasına lafımız yok da. Pahalı olmasını kabullenemiyoruz. [emoji28]

• Beğen 1
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Haftasonu istanbula döneceğim. Gelibolu lapseki geçişi 55 TL olmuş. Öğrenince göğsüme daş oturdu :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Mehmet Ozyurek yazdı:
Paralı olmasına lafımız yok da. Pahalı olmasını kabullenemiyoruz. [emoji28]

benim vara aga, vergimle yapılsın bu yollar yoksa itirazım var...

vergi yetmiyorsa yapmayacaklar, vergi almak için üretim olacak kazanacak bu millet,ülke kazanacak, sonra vergi alacaklar ve yapacaklar, bunu yapamıyorlarsa zaten orada olmalarının bir anlamıda yok...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Ali Cihangiroğlu yazdı:

benim vara aga, vergimle yapılsın bu yollar yoksa itirazım var...

vergi yetmiyorsa yapmayacaklar, vergi almak için üretim olacak kazanacak bu millet,ülke kazanacak, sonra vergi alacaklar ve yapacaklar, bunu yapamıyorlarsa zaten orada olmalarının bir anlamıda yok...

Hadi gidip başkasına yaptırdın ,  geçiş garantisi nedir ya? Adamlar yapacakları yol için devletten kredi çekiyor bir de...

Ağa kızını  marabaya veriyor, düğününü de ağa yapıp  gerdeğe ağa sokuyor.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...