İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Bide Mercedes olacak, biz fiatla gitsek binlik olur çıkarız 😁

Müzik uygulaması tavsiye ederim, indirdiğim müzikler ile ses kalitesi çok farklı. Ben Fizy kullanıyorum, niye?

Çünkü beleş 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ali Gök yazdı:

ya o değilde bugün spotify indirdim teybe. bu kadar güzel uyum sağladığına inanamadım.

direksiyon tuşlarıda uygulamada çalışıyor ayrıca navigasyon çalışırken dönemeçlerde flan sesli uyarıda devam ediyor. bayıldım valla çok iyi

hepinize tavsiye ederim.

Teyp ne marka kullanıyorsun bende büyük ihtimalle değişeceğim benim teybi fazla pahalı olmayan bir cihaz arıyorum 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Teyp ne marka kullanıyorsun bende büyük ihtimalle değişeceğim benim teybi fazla pahalı olmayan bir cihaz arıyorum 

Pwr yazıyor üstündede kitapçığına bakim bi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selçuk Bakış yazdı:

Bide Mercedes olacak, biz fiatla gitsek binlik olur çıkarız 😁

Müzik uygulaması tavsiye ederim, indirdiğim müzikler ile ses kalitesi çok farklı. Ben Fizy kullanıyorum, niye?

Çünkü beleş 😊

Fiatı bilmem de, Fordla buji değişimine gidecek olanlar daha gitmeden kabus görmeye başlıyor. acaba kolay sökülebilecek mi, ya kırılıp kalırsa vs  :D  

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

Fiatı bilmem de, Fordla buji değişimine gidecek olanlar daha gitmeden kabus görmeye başlıyor. acaba kolay sökülebilecek mi, ya kırılıp kalırsa vs  :D  

focus ta 8 lik lokma ve bakımsızlarda sorun çıkar, mondeo 10 luk onlarda sıkıntı olmaz zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Coşkun Basan

Önder abi off-road a başladın sandım
  • Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Özcan

Merhabalar.

Sıcaklar başladı. Nicedir klimayı açınca havalandırma fanından ötme gelmeye başlamıştı. Sürekli ince bir ciyaklama bazen klimayı kapattıracak kadar bezdiriyordu. Pazar gününü değerlendirerek fan işini halletmek istedim.

Torpidonun alt kısmı: Sökülecek sadece 2 vida var

resim.thumb.png.e4274a2deafe40b4242fa40aeb657739.png

Söktüm:

resim.thumb.png.c5c17642b316d40901c9cb9c5641d239.png

resim.thumb.png.6e7f0b7d4026aedf8e6d443ef719f8cf.png

Fan bu kapağın arkasında. 4 vida da bundan sökülecek

resim.thumb.png.a4eec4d6616e909cf7f1ebea7c3324ea.png

Kapaktan sonra fanı sökmek için de 4 adet vidayı aşmamız gerekti ve söktük

resim.thumb.png.f0d118cde8a29cc2905e736db95b6400.png

resim.thumb.png.f1f18a72eb1d847b012c1fe6dae298e1.png

resim.thumb.png.ed0371929c370a8d7024845fcba1af1a.png

resim.png

Toplamda sökülen takılan sadece 10 adet vida olmasına karşın bulundukları bölgenin zor ulaşılırlığı beni hayli zorladı. Solak olsam belki biraz daha kolay olabilirdi. Eğilip bükülmekten bayağı bi zorlandım.

Balata spreyiyle temizlik, wd40 ile ilave temizlik ve motor yağı ile mili yağlamadan sonra montajı da yaptım ve sesten kurtuldum. Umarım kısa zamanda tekrarlamaz. 15 yıl sonra tekrarlamasında sakınca yok :)

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Eline sağlık. Ufak bir ıslık bende de var. Bende bakınayım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Engin Deniz yazdı:

Eline sağlık. Ufak bir ıslık bende de var. Bende bakınayım.

Geçtiğimiz aylarda fanı sökmeden, (polen filtresini söküp üstten fana çok kolay ulaşılıyor) geçen seneden yarısı kalan klima köpüğü ile, sorun geçmeyince bol wd 40 ile (çok büyük hata, uzunca bir süre havalandırmadan wd40 kokusu geldi) gene geçmeyince balata spreyi ile, gene gene geçmeyince yeni bir tüp klıma temizleme SIVIsı ile temizlemeye çalıştım. Her seferinde sonuç hüsran oldu. Yani üstten müdahale ile çözüme ulaşılamıyor. En son bugünkü operasyon ile sanırım olay çözüldü. Zaman gösterecek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Eline sağlık şanslısın içerden sökülüp yapılıyor. W124 de aynı sesten muzdarip. Silecek vs her şey sökülmesi gerekiyor ön camdaki bakalit vs. Çift fan var hatta onda bozulana kadar elleme diyorlar eriniyor ustalar bile. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sinan Akgöl yazdı:

Eline sağlık abi

Sağol Sinan.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Eline sağlık şanslısın içerden sökülüp yapılıyor. W124 de aynı sesten muzdarip. Silecek vs her şey sökülmesi gerekiyor ön camdaki bakalit vs. Çift fan var hatta onda bozulana kadar elleme diyorlar eriniyor ustalar bile. 

Deme ya, o derece mi? Düzenleyelim ona da bi seans?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Elinize sağlık. Bizim Fiorino'nun fanı da bir ve ikide ufaktan zırıltı yapıyor ama ben cesaret edemedim. Radyonun sesini biraz daha açıyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Abi eline sağlık, yeri kolay görünen ama zor olan bir iş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Önder Özcan yazdı:

Sağol Sinan.

Deme ya, o derece mi? Düzenleyelim ona da bi seans?

Cam fitilini sökmeye başladım bakalım nereye kadar sokebiliriz diye. Bazı modellerde polen filitresi de var 124 de hem ona bakayim diye. Ön camı değişen kasap silikona bogmus. Silikonu temizledim bu sefer baktım artık özelliği kalmamış fitilin ondan basmış silikon. Polen filtresi çıkmayınca soktuklerime de pişman oldum . Bende mecbur silikonla geri topladım. Çok fazla bakalit ve trim var silecek motoruna ulaşmak için. Ve o efsane silecek hareketi için mekanızma bozulursa keyfime keder kadar diye vazgeçtim. ( Aha bu deyişi yine yerinde kullandım )

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

O cik cik ses burdan mı geliyormuş? İlk fırsatta bende bi el atayım bu işe.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Benim arabada da inceden bi "ciyk"leme sesi geliyor. Benzer bi sorun mudur acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Zor iş, gerçi Mercedes in hangi paçasını sökmek kolay ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Yeldan yazdı:

Satlık mı?

Çok prim yaptı bunlar halka gitmez 😛 halkçısın sen halkçı kal bin tosbana 😛

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Ozyurek yazdı:

Helal olsun. Ben C5 in fanını bile bulamadım.

Pedallarin arkasinda enine olmasi lazim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu fanin icinden fare olusu cikartan vardi. Yapismis gariban oraya :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Halil Gümüş yazdı:

O cik cik ses burdan mı geliyormuş? İlk fırsatta bende bi el atayım bu işe.

Ciykleme geliyorsa bundandır. Klimayı kapatıp anlayabilirsin.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Helal olsun. Ben C5 in fanını bile bulamadım.

Aradın mı ki :)

Recep Selim Kaya yazdı:

Benim arabada da inceden bi "ciyk"leme sesi geliyor. Benzer bi sorun mudur acaba?

Fanıötenlerkılapterenoktakom'a hoşgeldin.

Mert Yeldan yazdı:

Satlık mı?

Deel :D

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Çok prim yaptı bunlar halka gitmez 😛 halkçısın sen halkçı kal bin tosbana 😛

Prim yapmayan marka model yok aslında. Biz bindiğimiz araçları takipettiğimiz için diğerlerini gözden kaçırıyoruz sanki.

Sami Demirpaz yazdı:

Bu fanin icinden fare olusu cikartan vardi. Yapismis gariban oraya :)

Bizde olmaz öyle şeyler :D

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Zor iş, gerçi Mercedes in hangi paçasını sökmek kolay ki.

Yolcu koltuğu tarafında, torpidonun altında. 3 ay yarı evde yarı işte olmak, tempo düşürmek beni de mahvetmiş. Şu an omuzlarım kollarım tutmuyor :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...