İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Sani Gerşon yazdı:

Ben de takılmadan görmüştüm jantları ama bu kadar yakışacağını bilemedim :nazar:

30 veririm. 30TL yani. O da içindeki yakıta.

Geçen Suv'un birine 20TL verdim, ses çıkmadı. Onun depo mazottu, ucuzdu. Seninki benzin diye 10TL daha veriyorum bak.

Tahmin ettiğim suvsa çok bile vermişsin.

Ben 30 tl yi valeye veriyorum ;)

Mahmut Yıldız yazdı:

Tam bir hevesle içeri girerken, heves boğazda kalmış da yutkunurken fotoğraf çekilmiş. :p

"Hatun önce yerdekileri salona koy, sonra elimdekileri de yanına koyarsın"  derken çekildi o foto graf :D

Recep Selim Kaya yazdı:

Benim ilave aldığım teneke jantlar da balkonda. Onlar orada durdukça sırtım yere gelmez gibi garip bir his var içimde. Anlıyorum yani bu fotoğrafı. 

Beni bir tek sen anladın, sen de yanlış anladın :D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

masallah, genelde 17 janta 45 yanak kullanıyorlar

bende 17 jant almıstım üstünde 225-50-17 lastik vardı büyük gözüküyordu arabada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Okay Kaygusuz yazdı:

Orjinal lastik ölçünle alakalı. Benim orjinaller 225/55/16 idi. Biraz sıradışı bir ölçü. Normalde yanaklar büyük yani. Tekerin toplam ölçüsünü tutturabilmek için 17 janta 50 yanak gerekiyor.

Ama orjinal ebat, en çok karşılaşılan 205/55/16 olsaydı, o zaman tam karşılığı 225/45/17 oluyordu.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Okay Kaygusuz yazdı:

Benim orijinalim 215 50 17 idi.

Önder Özcan yazdı:

Emmi o resmi paylaşmış ama yolladığım diğerini paylaşmamış. Onu da ben paylaşayım da alem delikanlı görsün. Jantları salonun ortasına haliya koyup, koltuğa yaslayacak türden :D

Sonrasında da balkondaki yerlerine geçtiler ;)

Asıl King kim şimdi karıştırdım ben :fiuw:

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Önder Özcan yazdı:

Orjinal lastik ölçünle alakalı. Benim orjinaller 225/55/16 idi. Biraz sıradışı bir ölçü. Normalde yanaklar büyük yani. Tekerin toplam ölçüsünü tutturabilmek için 17 janta 50 yanak gerekiyor.

Ama orjinal ebat, en çok karşılaşılan 205/55/16 olsaydı, o zaman tam karşılığı 225/45/17 oluyordu.

evet 205-55-16

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

Benim orijinalim 215 50 17 idi.

Asıl King kim şimdi karıştırdım ben :fiuw:

215/50/17 idi? Şimdi ne oldu?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Önder Özcan yazdı:

215/50/17 idi? Şimdi ne oldu?

225 45 17 yaptım daha ucuzdu lastik. Kullanım klavuzunda da geçerli ebat, muayene de sorun yok.

Senin eski ebatlar neydi?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

225 45 17 yaptım daha ucuzdu lastik. Kullanım klavuzunda da geçerli ebat, muayene de sorun yok.

Aynen. Çok kullanılan ölçülerin fiyatı daha uygun oluyor. Benim orjinal ebat da 225/45/17 den pahalıydı. Emmi son anda uyarmasa (işi bozmasa) lastikleri daha ucuza alabilirdim :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Önder Özcan yazdı:

Aynen. Çok kullanılan ölçülerin fiyatı daha uygun oluyor. Benim orjinal ebat da 225/45/17 den pahalıydı. Emmi son anda uyarmasa (işi bozmasa) lastikleri daha ucuza alabilirdim :D

Canım sende herkese danış kendi bildiğini oku :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
Önder Özcan yazdı:

Kışlık lastiğe ihtiyacım yok.

Hayırlı olsun jantlar güzel olmuş abi.

Yalnız arkadan itişin kışa yiğitliği olmaz dikkat et :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Beyfendi hayırlı olsun yeni pabuçlarınız, çok yakışmış, zaten gençsiniz bir kıdem daha gençleştirmiş sizi. 

Siz diğer ruhu ehtiyarlardan değilsiniz 😛 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Murat Atagenç yazdı:

Hayırlı olsun jantlar güzel olmuş abi.

Yalnız arkadan itişin kışa yiğitliği olmaz dikkat et :)

Kışlık lastiğe ihtiyacım yok= 1- Arabayı sabah 1 km (metroya gitmek için) akşam 1km (eve dönmek için) kullanıyorum 2- İstanbulda kolay kolay ağır kış olmuyor 3- kış lastiği gerektirecek bir durum olduğunda o 1 km yi yürüyerek veya otobüsle gidiyorum, 4- kış lastiği gerektiren acil bir durumda taksi kullanıyorum :)

Yani ihtiyaç yok derken, bana sökmez demiyorum. Zaten az biniyorum gerekirse daha az binerim diyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hakan Tarım yazdı:

Beyfendi hayırlı olsun yeni pabuçlarınız, çok yakışmış, zaten gençsiniz bir kıdem daha gençleştirmiş sizi. 

Siz diğer ruhu ehtiyarlardan değilsiniz 😛 

Sayın bayım ağzınızdan bal damlıyor. Yalnız dikkatli olunuz, kıskanan bazı ehtiyarlar size sataşabilir. 😝

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Önder Özcan yazdı:

Sayın bayım ağzınızdan bal damlıyor. Yalnız dikkatli olunuz, kıskanan bazı ehtiyarlar size sataşabilir. 😝

Onların gözü görmez, kulağı duymaz piiriim :D :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

....

Bunu atlamışım, 225/55/16 idi

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Önder Özcan yazdı:

Bunu atlamışım, 225/55/16 idi

Emmi haklıymış :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Metin Akbal yazdı:

hangi konuda :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hangi konuda :) 

Lastik ebatı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Metin Akbal yazdı:

Evet o yüzden ben de onu dinleyip 45 değil 50 yanak lastik aldım :)  Fazladan cebimden çıkan 400 ü şubatta trafik sigortası yenilerken mahsup edecekmişiz. Öyle dedi kendileri :keyifli:

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Önder Özcan yazdı:

Evet o yüzden ben de onu dinleyip 45 değil 50 yanak lastik aldım :)  Fazladan cebimden çıkan 400 ü şubatta trafik sigortası yenilerken mahsup edecekmişiz. Öyle dedi kendileri :keyifli:

+ olarak mı, şubatta + 400 daha mı vereceksin bilgi ve tecrübe paylaşımı için yok artık forumun anlamı bu değil mi verme sen ilave 400 ü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

+ olarak mı, şubatta + 400 daha mı vereceksin bilgi ve tecrübe paylaşımı için yok artık forumun anlamı bu değil mi verme sen ilave 400 ü

Nöy?  Sen çok farklı bir kanaldan yürüdün şimdi. Sus sus, adamın aklına getirme böyle bişeyi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Nöy?  Sen çok farklı bir kanaldan yürüdün şimdi. Sus sus, adamın aklına getirme böyle bişeyi :D

adam kalkmış seninle tecrübesini paylaşmış seni yanlış lastik almaktan kurtarmış. doğru lastiği aldığın için fazladan 400 tl vermişsin bunu niye adamdan tahsil ediyorsun üste senin vermen lazım ya o lastikleri alıp memnun kalmayıp bir daha lastik almak zorunda kalsaydın zararın ne kadar olacaktı. :) @Mehmet Ozyurek emmi bu arkadaşın kart bilgilerini alınca haber ver benim kaskoyu araya sıkıştıralım. :) bu arkadaş zengin birine benziyor

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Köksal Yılmaz yazdı:

Kaskoya işleniyor mu jantlar?

Emmi hediye olarak jantları ekledi kaskoya. Para mara istemez, senin gibi adama helali hoş olsun dedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:) @Mehmet Ozyurek emmi bu arkadaşın kart bilgilerini alınca haber ver benim kaskoyu araya sıkıştıralım. :) bu arkadaş zengin birine benziyor

Az sabır yiğidim.. 

Mercedes logolu kartının bilgilerine ulaşmama çok az kaldı.. 

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...