İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

2012 model 55 binde

2012 de 55bin tL ie 6111 adet btc alınıyormuş, şimdiki düşmüş halli değerini bile hesaplamadım :crazy:

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

emoji1787.pngemoji1787.png

Piyasanin yaprak kipirdamayan zamaniydi, 2012 model 55 binde cicek gibi otomatik focusu arayan soran yoktu, galeriden takasla aldim o zaman bunu. Bir kac icinde piyasa uctu gitti. Ama Focus da uctu tabi.

Sis farı etkisi :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

2012 de 55bin tL ie 6111 adet btc alınıyormuş, şimdiki düşmüş halli değerini bile hesaplamadım :crazy:

55 bin olan km idi, fiyatı 60 bin idi. O kaç bitcoine denk geliyordu 😋

İlkay BAŞARAN yazdı:

Sis farı etkisi :crazy:

Ondan diyosun? Takmıştım ama sis farlarını, satarken vardı. 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

55 bin olan km idi, fiyatı 60 bin idi. O kaç bitcoine denk geliyordu

dil altı hapımı alayım geliyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Önder Özcan

Uzun zamandır Canavardan haber vermemişiz.

Geçenlerde turbo hattındaki küçük bir kaçak yüzünden yaşadığımız güç kaybı sorununu dün hallettik (inşallah başka yerden bir kaçak daha çıkmaz). Bununla beraber bu araçların çok iyi olmakla beraber sorunlu olmasıyla- aslında sorunlu değil kullanım ömrü var, ömrü bitince değişmek gerekiyor- tanınan SBC fren sistemimiz de benden buraya kadar deyip, ekranda silinmeyen hata kodunu verdi. O da dün serviste sbc tüpü değişerek revize edildi. Sadece o basınç tüpü 1000 lira civarında. Yapılan bu işlemler araca manevi olarak +20 hp olarak yansıdı bile :D

Sbc sistemi:

Genel – Sbc Tamiri, Sbc Fren Tamiri, Sbc Beyin Tamiri, Mercedes Sbc Beyin  Tamiri, Sbc Fren Üniteleri Tamiri, Mercedes W211 E Class SBC Tamir

Tüp dediğimiz bu arkadaş

Kategoriler 190 Ateşleme & Yakıt Aydınlatma Aksamı Elektrik Aksamı Filtre  Grubu Fren & Debriyaj Isıtma & Havalandırma & Klima Kaporta & Karoser Motor  Parçaları Yürüyen & Direksiyon 200 Ateşleme & Yakıt Aydınlatma Aksamı  Elektrik Aksamı Filtre Grubu ...

Aklımızın bir köşesinde sürekli duran "acaba sbc ne zaman bozulur" çelişkisinden de kurtulmuş olduk :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Susurluk kasa bundan daha güzel demiş miydim?

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

çok iyi olmakla beraber sorunlu olmasıyla- aslında sorunlu değil kullanım ömrü var,

renöğ bir, merso iki, nasıl bir plastik kokusu var ise :) , demek bursa çıkışında ooooo yüzden pöjooğyu geçemedi bu limuzin

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
o acaip parca ne icin?
Silecek beyninin soğanı bence. Ne alengirli araba maşallah eyalet sistemiyle yürüyor resmen.
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Abi, ne küçük tüp öyle, biraz daha büyük tüpler yok muydu 🤪

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tüpe söküp azot basılarak onarımı mümkün
Hava yastığına da helyum oh mis
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Aaa bu da mı tüplüymüş :D

Geçmiş olsun Önder abi, eve w211 ve CLS c219 kasanın problemli parçası, mercedes bir coğunu ücretsiz değişti tamirinin mümkün olmadığı zamanlarda. artık tamiri mümkün komple alalım deseniz 15.000 TL civarıydı sanırım

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

-Aklımızın bir köşesinde sürekli duran "acaba sbc ne zaman bozulur" çelişkisinden de kurtulmuş olduk :)

Sbc'n mi var derdin var.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

renöğ bir, merso iki, nasıl bir plastik kokusu var ise :) , demek bursa çıkışında ooooo yüzden pöjooğyu geçemedi bu limuzin

1- Plastik mi, ne plastiği yaa?

2- Evet Busaya gelirken de dönerken de arızalıydı. 2500 devir üzeri yoktu. O yüzden yanyana- peşpeşe gittik bir süre pöjoyla :)

Recep Selim Kaya yazdı:

Hydropnömatik siferi mi o? 🤔🙂

Hidropnömatik bilmem, fren sisteminin pompası tüpü. Freni basınçla dolduran bu sanırım. Mesela araç çalışmazken zibilyon kere freni pompala şişmez, tutar. Hazır basıncı kullanıyorsun, bu tüp arkadaş basınç azalınca çalışıp dolduruyor.

Mustafa Tüfekçi yazdı:

Turbo kaçağı nerdeymis

Emme fortumlarından birinde bulmuşlar. İnşallah birden fazla değilmiştir, uzunyola çıkmadan pek yapmıyordu. Şu an düzeldi kabul ediyoruz.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne çok bozuluyor bu ya

"Uzun zamandır Canavardan haber vermemişiz. " diye başladığım mesaj var ya, kaç kere değiştirdim biliyor musun? Çünkü arabalarımıza keyifle sorunsuz bindiğimiz zamanlardan hiç bahsetmiyoruz. Ne zaman arıza, sorun, sıkıntı, kaza, bakım durumu olsa o zaman bir şeyler yazıyor paylaşım yapıyoruz. Bugünkü mesaja da aslında şöyle mi girsem demiştim ama vazgeçtim: Ne zamandır sorunsuz keyifle bindiğim güzelim arabamla çok mutluyuz. Hergün basıyorum marşa kah işe, kah dolaşmaya, kah kahkahalar eşliğinde....  İyi mi böyle. Keyfini sürdüğümüzü değil sıkıntılarını yazıyoruz, araba oluyor sana sorunlu. 😒

Doğan Arşiray yazdı:

o acaip parca ne icin?

Fren sisteminin bir parçası. Tam bilmiyorum ama westinghouse'un yerini tutuyor sanırım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun Abi, ne küçük tüp öyle, biraz daha büyük tüpler yok muydu 🤪

Piknik tüpü takacaktım usta zor tuttu beni :D

Servet Aydın yazdı:

Vites kulesi?

İlkay BAŞARAN yazdı:
Servet Aydın yazdı:

Hava yastığına da helyum oh mis

Bunu deneyelim :crazy:

Furkan Avcı yazdı:

Aaa bu da mı tüplüymüş :D

Geçmiş olsun Önder abi, eve w211 ve CLS c219 kasanın problemli parçası, mercedes bir coğunu ücretsiz değişti tamirinin mümkün olmadığı zamanlarda. artık tamiri mümkün komple alalım deseniz 15.000 TL civarıydı sanırım

Sağol Furkan. Bu da değişmiş garantiden, seri numarasından belli. Ama parçanın ömrü var, her yerde telaffuz edilen şey, pompanın 300 bin kez basması. Frene basmak değil, pompanın çalışma sayısı. Ömrü dolmuş :)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Sbc'n mi var derdin var.. 

Yok öylebir şey normal şeyler bunlar. 😒

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sbc hold, trafikte otomatik vites kadar değerli. 1000 tl ye yenilenmesi para değil.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
İlkay BAŞARAN yazdı:

Sbc hold nedir?

Işıkta beklerken fren pedalına kuvvetli basınca freni kendi yapıyor. Gaz verince yürümeye devam ediyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...