İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Doğan Arşiray

e yani ne farki var normal frenlerden? ben anlamadim.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Önder Özcan yazdı:

Aklımızın bir köşesinde sürekli duran "acaba sbc ne zaman bozulur" çelişkisinden de kurtulmuş olduk :)

Benim de değişmiş, seri numarasından kontrol ettik. Bakalım ne zaman ömrü tamamlanacak 😊

Doğan Arşiray yazdı:

Basıp bırakıyorsunuz. Ayak frende beklemiyor 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Köksal Yılmaz yazdı:

Sbc hold, trafikte otomatik vites kadar değerli. 1000 tl ye yenilenmesi para değil.

Köksal Hold,Hill hollderin yokuş olmaksızın her istediğin yerde devreye gireni. Dururken pedala sert bas bırak, araba sabit kalıyor. Senin demek istediğin sbc stop.

İlkay BAŞARAN yazdı:

Sbc hold nedir?

Köksalın demek istediği sbc stop, yoğun trafik modu. Dur kalk trafikte açıyorsun, sen gaz veriyorsun yürüyor, ayağını gazdan çektiğin an frenleme yapıyor. Mükemmel dozda frenleme. Ama öndekine adaptif değil, gazı bırakınca yavaşlayıp duruyor ama mesafeyi sen kestireceksin. Dur kalk trafikte frene basmana gerek yok, gaza bas bırak. Dozlamaya zamanla kolayca alışıyorsun. Az gaz ver bırak, 1-3-5 vs metre gidip dursun. (60 km hızdan sonra kendiliğinden kapanıyor)

Doğan Arşiray yazdı:

Sbc sistemde 2 farklı yardımcı donanım var. Köksal sbcS diyeceğine sbcH demiş. Yukarıda bahsettim.

Hani bir de bunlar bu sistemin birer ek donanımı. Sbc demek sadece bu demek değil. Sistemin o zamanlar taksilerde ömrünün çabuk dolması, tamiri olmaması ve yenisinin çok pahalı olması sebebiyle 2007 de makyajlı kasalarda eski tip klasik fren sistemine dönülmüş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Tüplü ama bu saatten sonra tüplü kullanmanın bir esprisi kalmadı. Direk benzinle kullanıcam freni 😁

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tüplü ama bu saatten sonra tüplü kullanmanın bir esprisi kalmadı. Direk benzinle kullanıcam freni [emoji16]
Öyle birşey değil bu. Ben araştırdım yok öyle birşey. (Susurluk kasa daha güzel bundan)
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

freni tüplü mü yani bunun

Elektrikli ister misiniz 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Elektrikli ister misiniz [emoji16]
Mtvsi düşük olsa süper aslında. :crazy:
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Bu başlıkta düşük şeyler konuşulmuyor maalesef. Lütfen fakir başlığına alalım sizi 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay BAŞARAN yazdı:

Düşük emtivi mi? 1975 ten beri öyle bir şey görülmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Ben SBC S yi aktif edemedim bir türlü. Tam nasıl çalışıyor?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Bu başlıkta düşük şeyler konuşulmuyor maalesef. Lütfen fakir başlığına alalım sizi [emoji16]
Fakir de yüksek kalır bana. Fasfakir varsa orayı alayım yer yoksa ayakta falan da olur :D
Düşük emtivi mi? 1975 ten beri öyle bir şey görülmedi.
Dışarıda tank görüyorum. Kutlama mı var?
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Az once facebook grubunda bir arkadasin daha basina gelmis, onunki benimkinin bir sonraki asamasi. Araci zor durdurdum demis.
Bu fren sistemi omrunu dolduracagi zaman ekrana bir uyari geliyor. Beyaz renkli uyari, araci her calistirdiginizda karsiniza cikiyor (menu tusuyla bir sonraki menuye gecerek goz onunden uzaklastirabiliyoruz ama o hep orada).
Diyor ki fren bakimi icin servisi gidin. Size bir muddet süre veriyor, süre ne kadar bilmiyorum.
Beyaz uyari:
116c432ce4e2b13d12777054106d3395.jpg

Bundan sonra sorunu cozmezseniz bir süre sonra arac size dur bakalim diyor. Kirmizi uyari ile fren gucu azaltildi diyor.

a1eae5278631f185546b4b5084d370f7.jpg

76512ae8fe3bf8fc19085bb37724df69.jpg

Okudugum yorumlarda bir sonraki adimin yeni bir uyari ile motoru durdugun dedigi ve arac durup p ye alindigi anda bir daha hareket etmedigi vitesin p den cikmadigi.

Engin Deniz yazdı:

Ben SBC S yi aktif edemedim bir türlü. Tam nasıl çalışıyor?

Araç çalışır durumda dururken ya da 20 km nin altında hareket ederken cc kolunu aşağı ya da yukarı basarak. Sanki cc yi açıyormuş gibi. İptali de gene cc gibi, kolu ileri iterek.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Önder Özcan yazdı:

Genel – Sbc Tamiri, Sbc Fren Tamiri, Sbc Beyin Tamiri, Mercedes Sbc Beyin  Tamiri, Sbc Fren Üniteleri Tamiri, Mercedes W211 E Class SBC Tamir

Tüp dediğimiz bu arkadaş

Kategoriler 190 Ateşleme & Yakıt Aydınlatma Aksamı Elektrik Aksamı Filtre  Grubu Fren & Debriyaj Isıtma & Havalandırma & Klima Kaporta & Karoser Motor  Parçaları Yürüyen & Direksiyon 200 Ateşleme & Yakıt Aydınlatma Aksamı  Elektrik Aksamı Filtre Grubu ...

:)

Arama yaptırdım bu cıktı..😄

IMG_20211016_085156.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Önder Özcan yazdı:

Tüplü ama bu saatten sonra tüplü kullanmanın bir esprisi kalmadı. Direk benzinle kullanıcam freni 😁

hep 50 tl lik kullanirsak sorun da olmaz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Önder abi tüpüne sağlık, sabahları benzinde kullanmaya çalış, ömrü uzun olur 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Gün geçmiyor ki başka biryeri elde kalmasın :crazy:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay BAŞARAN yazdı:

Gün geçmiyor ki başka biryeri elde kalmasın :crazy:

Yoo, gün geçiyor

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Elektrikli ister misiniz 😁

gaz pedalına bastıkça alttan elektrik verse?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Alttan elektrik mi? Herkes kaldırımaz bunu ama 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Abi biz arkadaşın arabada distribütörden koltuğa kablo çekmiştik. Marşa basınca arkadaş resetlendi. Açılması 5 dakika sürmüştü. Yeni donanım bulundu - kol - bacak falan. Fabrika ayarlarında açıldı :D

habersiz tabi.
Pikniğe giderdik arabanın kapılarını kilitlemeden bırakamazsın. Biri hemen buji kablolarının yerini değiştirir. Çat pat. Geleneksel şakalarımızdır. Üzerine araba sürmek gibi.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Çat pat. Geleneksel şakalarımızdır. 

Önce güldüm sonra düşündüm 😁 Sen gelecek misin bulaşmaya ona göre hazırlık yapalım 😁

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Önce güldüm sonra düşündüm 😁 Sen gelecek misin bulaşmaya ona göre hazırlık yapalım 😁

Sendeki elektrik motorunu direksiyon miline bağlayabilir miyiz ki 2 3 saatte :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Sendeki elektrik motorunu direksiyon miline bağlayabilir miyiz ki 2 3 saatte :crazy:

Sana mangal kömürü lazım, adam arıyorsun 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Çağlar Bayur yazdı:

Böyle giderse gaza basıp sonradan içimizin cız edeceği ne yaptım ben daha sakin olmalıyım o viraja daha sakin girmeliyim diyeceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...