İçeriğe Yönlendir

C180 Mercedes' ten Sayılır mı?🙃

Halil Gümüş

Recommended Posts

Halil Gümüş
Allah kaza bela vermesin. [emoji3478] 

Yağışta arkayı savuruyor, yol tutuşu zayıflıyor şikayetlerinin doğruluk payı varmıymış ? 

Şehir efsanesi mi çıktı ?
Amin, cümlemize inşallah.
Yağmurda hiç sıkıntı yaşamadım ama kar yağınca yusuf yusuf[emoji3]
Özellikle çok hafif rampada bile kalkış sıkıntılı. Belki de kabahat biraz bendedir. Arabaya kışlık olarak kormoran aldım. Üst sınıf lastikle sonuç değişir mi bilemiyorum. Aynı araca sahip arkadaşım falken taktı o da memnun değil.
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kormoran kullanmıştım. Markalılara göre atla deve kadar fark yok. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
10 saat önce, Halil Gümüş yazdı:

Amin, cümlemize inşallah.
Yağmurda hiç sıkıntı yaşamadım ama kar yağınca yusuf yusufemoji3.png
Özellikle çok hafif rampada bile kalkış sıkıntılı. Belki de kabahat biraz bendedir. Arabaya kışlık olarak kormoran aldım. Üst sınıf lastikle sonuç değişir mi bilemiyorum. Aynı araca sahip arkadaşım falken taktı o da memnun değil.

Rampada kış modunda yine gider. Gaza basmadan kaldirmak lazım. Ben de Goodyear vardı tabi 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
7 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:
Rampada kış modunda yine gider. Gaza basmadan kaldirmak lazım. Ben de Goodyear vardı tabi 

Kış modu derken başkanım? [emoji848]

675e4505df36354cb06c2ec64a2f7613.jpg

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kışın gaza basma yeter. ESP kapalı olsun, Vites D. Kendisi pıtı pıtı çıkar. Gaz verince saplanıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

E ve s mi var. E de kullanın gaz yemesi düşüyor 2. Vitesi kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Economy ve sport var. Hep E de zaten. 11-12 yakıyor. Spor moduna alsam ne yakar acaba?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

S de kullanın bence ben öyle kullanıyordum . Sadece karda vs e modunda alıyordum. 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bugün hep s moduna aldım ama aç/kapa yapınca kendisi e moduna alıyor. Hep s de kalması için ayar yok mu?
Mehmet abinin tavsiyesiyle gittiğim yerde yağa benzin karışma durumu için buyuk bir ihtimalle yüksek basınç pompası dendi. 1-2 yerden parça için fiyat bekliyoruz bakalım .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Boşuna yüksek basınç pompası dememişler. Fiyatı yuksekmis, 5600 liracik [emoji26]
Çıkma arıyorum. Çakma da olur.
Yalnız bu parçadan yağa benzin nasıl karışıyor, orası çok kafama yatmadi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
On 07.05.2019 at 13:57, Mustafa Tüfekçi yazdı:

S de kullanın bence ben öyle kullanıyordum . Sadece karda vs e modunda alıyordum. 

maaş +prim mi var?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Boşuna yüksek basınç pompası dememişler. Fiyatı yuksekmis, 5600 liracik [emoji26]
Çıkma arıyorum. Çakma da olur.
Yalnız bu parçadan yağa benzin nasıl karışıyor, orası çok kafama yatmadi.

Tespitin bir yolu yok mu.
Kesin mi yağa benzinin karıştığı
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Tespitin bir yolu yok mu.
Kesin mi yağa benzinin karıştığı
Yağ çubuğu maksimumun üstünde ve bariz benzin kokuyor, kıvamı sulanmış.
Arıza ışığı şimdilik yanmıyor ama yakında yanar. Cihazda eksantrik, zamanlama falan kaydı okunuyor.
Aksaray bayraktar enjektörden yapar demişti. Senin usta da Ankara Aydoganlar servise sordu, enjektörden olmaz yüksek basınç pompasindan olur demiş. Arada kaldık işte [emoji26]
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Senin usta da Ankara Aydoganlar servise sordu, enjektörden olmaz yüksek basınç pompasindan olur demiş. Arada kaldık işte [emoji26]

Enjektör mantıklı gelmiyor bana.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
9 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

Yağ çubuğu maksimumun üstünde ve bariz benzin kokuyor, kıvamı sulanmış.
Arıza ışığı şimdilik yanmıyor ama yakında yanar. Cihazda eksantrik, zamanlama falan kaydı okunuyor.
Aksaray bayraktar enjektörden yapar demişti. Senin usta da Ankara Aydoganlar servise sordu, enjektörden olmaz yüksek basınç pompasindan olur demiş. Arada kaldık işte emoji26.png

Sanayi merkez caminin karşısında Yıldız Teknik var. Mercedes özel servis. Musa ustaya selamımı söyleyip baktırabilirsiniz. Mercedeslerden iyi anlar. Kafası çalışan ustadır. Sök-tak deneme yanılma yapmaz. Babası Aziz usta da yılların ustasıdır. Yıldızcıdır :) 

En azından gösterip fikir sahibi olursunuz. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mazot gibi değildir ya. Su deposu kontrol edildi dimi.

Motor kapatınca enjektör pistona işeme yapsa dicem. Bilemedim ne ilginç arıza

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Sanayi merkez caminin karşısında Yıldız Teknik var. Mercedes özel servis. Musa ustaya selamımı söyleyip baktırabilirsiniz. Mercedeslerden iyi anlar. Kafası çalışan ustadır. Sök-tak deneme yanılma yapmaz. 
Yıldız Teknik kapandı demişlerdi, yer değiştirmiş o zaman. Yarın ordan da fikir alayım.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Şimdi, Halil Gümüş yazdı:
5 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:
Sanayi merkez caminin karşısında Yıldız Teknik var. Mercedes özel servis. Musa ustaya selamımı söyleyip baktırabilirsiniz. Mercedeslerden iyi anlar. Kafası çalışan ustadır. Sök-tak deneme yanılma yapmaz. 

Yıldız Teknik kapandı demişlerdi, yer değiştirmiş o zaman. Yarın ordan da fikir alayım.

Geçen ay yerindeydi. :)  Ama yeni dükkan yaptırma muhabbeti vardı taşındı mı haberim yok. 

Selamımı söyleyin Musa usta yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Mazot gibi değildir ya. Su deposu kontrol edildi dimi.

Motor kapatınca enjektör pistona işeme yapsa dicem. Bilemedim ne ilginç arıza
Su deposunda sıkıntı yok. Tekrar yağ değişimi yapıp 3-4 ay zaman kazanır, o arada çıkma parça falan denk getiririm diye düşünüyorum. Deneme yanılma yapmak epey maliyetli olacak gibi.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Halil Gümüş yazdı:
12 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Su deposunda sıkıntı yok. Tekrar yağ değişimi yapıp 3-4 ay zaman kazanır, o arada çıkma parça falan denk getiririm diye düşünüyorum. Deneme yanılma yapmak epey maliyetli olacak gibi.

Aynen.. yağı bu şekilde kullanma.. Allah esirgesin yatak sarar.

Yağı değiş hemen..  

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bugünkü serviste pompa dedi ve hazırda çıkma şimdilik bulamadık. Mecburen yağ değişimi yapıp devam ..
7 litre boşalttık 5.5 doldurduk. Motul 5 30.
Araba sessizlesti, ya da psikolojik [emoji3]

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
1 saat önce, Halil Gümüş yazdı:

Bugünkü serviste pompa dedi ve hazırda çıkma şimdilik bulamadık. Mecburen yağ değişimi yapıp devam ..
7 litre boşalttık 5.5 doldurduk. Motul 5 30.
Araba sessizlesti, ya da psikolojik emoji3.png

Yıldız tekniğe mi gittiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Nasıl bir açıklama yaptı? Nasıl benzin karışıyormuş ki yağa? Bahsi geçen yağ pompası heralde?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...