İçeriğe Yönlendir

C180 Mercedes' ten Sayılır mı?🙃

Halil Gümüş

Recommended Posts

Halil Gümüş

Yağ pompası değil , motor blogunun arkasında üstte bir parça bu yüksek basınç pompası. Eksantrik milinden hareket alıyor. Kecelerden benzin kaçırabiliyormus. Parça bu f83a96fe9640059d4be6d9029b6dbace.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Almanyaya bak.
Orası hep daha pahalı oluyor nedense. Mesela en ucuzu :
b5147087216e4161a0602ec7ef2a2fa9.jpg
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bulgar gürcü bunlara bakılacak. Tam parça no resim üsteki mi. Cikmaciya bakarım yolum düşerse. Ayda bir Bulgara giden cikmaci vardı burda telefonu alırsam sorarsiniz.

Sıkıntı oring felansa tamir de olur belki

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Bulgar gürcü bunlara bakılacak. Tam parça no resim üsteki mi. Cikmaciya bakarım yolum düşerse. Ayda bir Bulgara giden cikmaci vardı burda telefonu alırsam sorarsiniz.
Sıkıntı oring felansa tamir de olur belki
Evet parça no bu. Tamir yok dediler değişim sartmis
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halil Gümüş

Pompayi değişmeden önce bu iki valfi değiştir diyen parçacı arkadaşı dinledik. Bugün valfler değişti tabi yağ ve filtre de değişti. Sonucu bekliyoruz[emoji54]
Soldaki karter havalandırma valfi sağdaki yakıt buhari geri dönüşüm valfic76a1d6323db8bdfc0a78a115a05a1e2.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Yürekli
Halil Gümüş yazdı:

Sayılmıyorsa konu silinebiliremoji3.png Malum herkes E kasayı çaktı geçti. Ben daha önce almıştım ama bugün yarın derken konusunu açamadım.

Araç 1.8 cgi 7G-TRONIC 156 hp. Bluefficiency Fascination donanim.e5efa6748ca749ccf8a837401d0dc8eb.jpgd5c7fc76f49d8663a900ed7c97a8556b.jpgbc84409688702407a310ed822ac9c9a5.jpg11a59419a5773a11086dbed71d816e03.jpg

Allah kaza bela vermesin, Petrol ofisinin yukarısı mı ne evler :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
Mantıklı değişim.. 
Bakalım ne olacak. 
Parçacı pompayi satmadı [emoji3]
3 tane sattım geri geldi, şunları değiştir dedi.(dediği parçaları kendi satmıyor, servisten aldım ) Çözülür inşallah bu sefer.
Allah kaza bela vermesin, Petrol ofisinin yukarısı mı ne evler [emoji3]
Teşekkürler. Burası ornekevler ilkokulu karşısı, çevre yolunun kenari
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Halil Gümüş

Direksiyon hidrolik seviyemiz ya da seviyesizligimiz desek daha doğru. Çubuğa yağ değmiyor.
Kronik w204 direksiyon ağırlığının sebebi.ac6876bfce4134b9d4149df8153fced2.jpg

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Direksiyon hidrolik seviyemiz ya da seviyesizligimiz desek daha doğru. Çubuğa yağ değmiyor.
Kronik w204 direksiyon ağırlığının sebebi.

Kaçırıyor mu ?
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Kaçırıyor mu ?
Alttan kaçırma olsa farkederdim. Depo kapağı civarı da temiz. Alttan tahliye ederken ölçeceğim ne kadar yağ kaldığını (tabi kaldıysa [emoji3])
Şeytan bugün çok dürttü bagajda ki yağı üstten ekleme konusunda . Ama direndim ve o yağ komple değişecek diye diye eve kaçtım [emoji38]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Halil Gümüş yazdı:

Ama direndim ve o yağ komple değişecek diye diye eve kaçtım

ses sıkıntı yok ise tamamlardım sadece

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş
ses sıkıntı yok ise tamamlardım sadece
Sıkıntı biraz ağır gibi geliyor bana kullandığım diğer araçlara göre.
Tamamlarsam içinde ne kadar yağ kaldığını öğrenememiş olurum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Benim direksiyon da biraz ağır. Geçen ağustosta direksiyon kutusu revizyon oldu bir miktar hafifledi ama tam istediğim gibi değil gene de.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çalışıyorsa kurcalama.. 

Ne kaldığını değil de. ne kadar eklediğini de bilsen yeterli. 

Dereceli bir kap ile ekleme yaparsın.. 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Artık çok geç kurcaladım bile[emoji3]
0.8 lt civarı yağ çıktı. 1 litre ekledik. Kaçak maçak yok. Ama aradigim lezzeti bulamadım, pamuk gibim olmadı [emoji58]
Çağlar abinin dediği gibi bi de rotçuya ugrayalim bakalım. e096db8a9e0fbed84b28edd8f1372689.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

W203 de sıfır orjinal pompa takmıştım. ( Ustanın halt yemesi asıl sıkıntı sonra şarj kasnağında çıkmıştı.) Ağırlık  hissi değişmedi. Ama zaten öyle hiç bir Mercedesde boşa dönen elektrikli direksiyon hissi yaşamadım. Ötme var mı pompa da hiç.yag için 0.8 l çıkıp 1 koyduysaniz  yani 0.2 litre mi eksikti. Direksiyon kutu körüğünde iz var mı hiç

Süspansiyon avangart mi lastik ebati kaça kaç

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

hiç bir Mercedesde boşa dönen elektrikli direksiyon hissi yaşamadım.

Hah işte ben onu istiyorum [emoji3] vag grubunun hissiyatı iyi mesela. Chevy oyuncak gibi yumuşaktı. Ortası vag galiba..
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yağ ile su ile o his olmaz. Onun olayı elektrik destekli . 204 de emin değilim ama mekanik pompadir. Ağırlığını bilmem de turu iyidir onunda doner her türlü kamberini verip 😛

Ağırlığı asaletinden zaten 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Rot ayarından sonra da istediğim gibi olmazsa uğraşmam daha. Bu böyleymiş diyecez.
Fren hidroligine hiç girismeyeyim o zaman. Neresine para harcasam? Apaci modifiye planlarımı uygulamaya başlayayım bari[emoji378]

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Çekme vs yoksa rot ayarı ile değişmez o his. Zaten ayarla değişiyorsa darbesi vardır kolları yamultan.

Fren hidroligi değişimi iyidir. Dozlama hissi artar. Ki 204 de güzeldi.  200 le giderken sanki dibine kadar bassam orda duracak gibi idi ne kadar basarsan o kadar yavaşlardi.ha amg farkı olabilir sürdüğüm amg paket 220cdi idi .

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Amg nin süspansiyon ve jant-lastik farkı var . Frenlerden bi şikayetim yok zaten , daha iyisi olabilir mi acaba düşüncesi ve korona can sıkıntısı var!

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Amerikan sinyal ve panjur değişimi olabilir mesela6c60a60da9959b34307c7dbd87693c2f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...