İçeriğe Yönlendir

Bisikletim ve Motosikletim

Ahmet Kiriş
Çözüme git Yurdaer Elay tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

mondial var 50 cc. maks 35 km hız yapıyor.

35 max? o zaten arızalıymış yahu? garanti işlemleri nasıl mondial de

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Doğan Arşiray yazdı:

44 hp ye denk gücü varmış. şöyle 10 hp lik daha hafif birşey olsa keşke. uzun yol menzili sadece 63 km diyor. pahalı ve çift motorlu kick scooterler de öyle

https://www.zeroturkey.com/#/fxe

bu var 700 bin tl. zengin oyuncağı tam. hikaye yani.

Kendin için soruyorsan ve heves alayım diyorsan boşuna hiç fazla para harcama.. al bi xpulse keyfine bak :) 

Çağlar Bayur yazdı:

Eskiyi getir, yeniyi götür :p 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Umut Taşlı yazdı:

sen yetkili bir abiye benziyorsun :D abi peki 17 yaşındaki lise bebesi için, 50-100 cc ne önerirsin? başlangıç noktası olacak, bütçesi de iphone kadar, 30-40

Yuki Hammer a bakabilirsin. Cafcaflı...

-----

Moderasyon, makinist...

Konunun etrafını çevirip, yakında mangala bağlarız. Bazı mesajları ayklayıp, "motosiklet pisiklet gibi bir konuya mı taşısak?

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Maks 48 yapıyor. Ben seyir hızını yazdım. Maks konforlu seyir hızı.

Umut Taşlı yazdı:

bayağı da yeniymiş, hayret. peki abi genel olarak tavsiyelerin ne olur?

Ana asfalt ve viyadüklere girilmeyecekse sahil kasabalarında iş görür. Tek şerit yollarda olmaz. Markete gitmeye, ufak tefek turlamaya falan iyi. 2 litre yakıyor.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
İlkay Başaran yazdı:

Maks 48 yapıyor. Ben seyir hızını yazdım. Maks konforlu seyir hızı.

Ana asfalt ve viyadüklere girilmeyecekse sahil kasabalarında iş görür. Tek şerit yollarda olmaz. Markete gitmeye, ufak tefek turlamaya falan iyi. 2 litre yakıyor.

abi benim tavsiyem 80'lik hatta biraz eski 100'lük falan alması, 110'a çevrilenler de varmış da marka/model konularında bilgim yok. anayola girecek mecbur, şehrin içinden geçiyor. ani hızlanma için hiç olmazsa ölü gibi olmaz

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Umut Taşlı yazdı:

abi benim tavsiyem 80'lik hatta biraz eski 100'lük falan alması, 110'a çevrilenler de varmış da marka/model konularında bilgim yok. anayola girecek mecbur, şehrin içinden geçiyor. ani hızlanma için hiç olmazsa ölü gibi olmaz

Sizin istikamette 50 cc olmaz. Zayıf motor herzaman daha tehlikeli ana yolda. Haklısın.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Umut Taşlı yazdı:

Antalyalı bu arkadaşın 50cc ile epey videosu var ;)

https://www.youtube.com/@45indeScooter

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Servet Aydın yazdı:

Kyomco 250 zalım. Haybusa ve 1290'ın Allah belasını versin pasattan soğudum yeminle...

IMG_3584.png

IMG_3586.png

5BAF9D06-A9EF-4F5F-84B3-05799F8B63BB.jpeg

Passatı bırakıp gidiyordu neredeyse. Zor ikna ettim ekipmanın yok diye 😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Yurdaer Elay yazdı:

Eşofmanlı Şevket hoca misali daha önce defalarca açıkladık.. Dominar almadığın her gün zarardasın :) 

Hala izaha çalışmak, iyi sabır var maşallah 😁😁😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Köksal Yılmaz yazdı:

Şehiriçinde araba kullanırken otomatik olsun istiyoruz ya, motoru manuel kullanmak otomobile göre kolay mı zor mu nasıldır?

Motosikleti manuel kullanmak candır. Otomatikte kompresyon yok, virajda güven sorunu var, dikkatli sürmek lazım.

Otomatik şehir içinde fıtı fıtı çok keyifli, sınırları bilip, ehil kullanmak lazım.

İlkay Başaran yazdı:

Motorda yokuş yukarı durdun. Sağ ayak frende (ön fren işe yaramaz) sol ayak yerde. Vites 1 de sol el debriyaj çekili. Işık yandı sol el yarım debriyaj, sağ ayak yavaş yavaş salıyor freni, sağ el gaz verdi sol biraz daha saldı, sağ ayak freni bıraktı sol ayak toplandı yerine ve sol el debriyajı yeniden sıktı sol ayak 2 ye aldı vitesi. 

Scooterse ya da otomatikse bir ayak yerde (scooterse 2 ayak yerde olabilir) ışık yandı gazı açtık gittik. Bitti.

Hill holder candır. 😁

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Çağlar Bayur yazdı:

servis işleri nasıl levye isteği doğuyor mu insanda

Sistem basit, ustasına güvenmediğin servise gitme, gerekirse yan ildeki servise git, usta motosikletten anlasın. 😁

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ahmet Kiriş yazdı:

S1000XR ne zaman geliyor? Ya da vaz mı geçtiniz?

Servet Aydın yazdı:

IMG_3586.png

Hayabusa ile transplantasyon sağlam olmuş mu testi :nargile:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Yurdaer Elay yazdı:

S1000XR ne zaman geliyor? Ya da vaz mı geçtiniz?

Hayabusa ile transplantasyon sağlam olmuş mu testi :nargile:

S1000 XR iptal, 4 silindir deneyeyim diye 850 üstü bir bedel ödemek istemedim. Çok abarttılar fiyatı.

KTM ile devam, yolun sonu ya goldwing yada 1600 gtl.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ahmet Kiriş yazdı:

S1000 XR iptal, 4 silindir deneyeyim diye 850 üstü bir bedel ödemek istemedim. Çok abarttılar fiyatı.

KTM ile devam, yolun sonu ya goldwing yada 1600 gtl.

1600gtl, daha spor diğeri fazla yaşlı işi :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Kiriş

2023 LANSMAN RENGİ, KUSURSUZ İlan No: 1113575880

Hayabusa ya veda vakti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Ahmet Kiriş yazdı:

Hayabusa ya veda vakti.

Pazar olsun , Ducati Multistrada V4 Rally yakışır @Servet Aydında KTM 1290 la kumda oynasın 😉🤭

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Enduroda gerçek rally aracı AT dir, süsülü elektroniklere aldanmayınız :D

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Maceralı bir teslim sürecinden sonra bende ilk motorumla ilk turumu dün bitirdim.  İzmir’den Seyrek üzerinden Eski Foça, Yeni Foça ve Otoyol üzerinden İzmir’e dönüş şeklinde kayın biraderim ile tur yaptık.

IMG_0579.jpeg

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Necat Ertan yazdı:

Maceralı bir teslim sürecinden sonra bende ilk motorumla ilk turumu dün bitirdim.  İzmir’den Seyrek üzerinden Eski Foça, Yeni Foça ve Otoyol üzerinden İzmir’e dönüş şeklinde kayın biraderim ile tur yaptık.

IMG_0579.jpeg

Ne bu.Bune... tekeri eksik bunun

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Necat Ertan yazdı:

IMG_0579.jpeg

Adventure plaka güzelmiş :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...