İçeriğe Yönlendir

1,4 Fire Motorlu Doblo Fiorino ve Egea

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Sınıf farketmeksizin, 4 kişilik aileniz için araba almak istiyorsunuz. Fiat şu an piyasadaki en ucuz 3 otomobilini sunuyor. 

1,4 Fiorino 55000 tl (ticari)

1,4 Egea 62500 tl ( hurda onlardan)

1,4 Doblo 65000 tl. (ticari) 

Sizce hangisi alınırdı ? :)

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Hurda sizden olunca ne oluyor Egea’nın fiyatı. Hurda aracın ücretini ayrıca alıyorlar diye biliyorum.

Ayrıca tarifinize göre listelediğiniz 3 araçta iş görür. Benim için ayırıcı özellik çocukların yaşı ve yapacağım uzun yolculuklar olurdu. 

Çocuklar küçük olduğu için Doblo, 5-6 yaşlarında olsalardı Egea tercih ederdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
9 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hurda sizden olunca ne oluyor Egea’nın fiyatı. Hurda aracın ücretini ayrıca alıyorlar diye biliyorum.

Ayrıca tarifinize göre listelediğiniz 3 araçta iş görür. Benim için ayırıcı özellik çocukların yaşı ve yapacağım uzun yolculuklar olurdu

Çocuklar küçük olduğu için Doblo, 5-6 yaşlarında olsalardı Egea tercih ederdim. 

Hurdayı sen getirince araba egea 1.4 58500 oluyor 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

1 hafta süreyle kasko şirketinden 1,4 benzinli Egea kullandım. Şehir içinde yeterli konfora sahip ama yol tutuşunu Ford ile kıyaslamak istemiyorum ama 2 yıl kullandığım Punto 1,4 Fire ile kıyasladığım zaman Punto daha iyi ve güven telkin ediyordu. Punto 1,4 Fire 77 Hp aracımı 2 yıl kullandım. lpg li Fusion 1,6 aracım vardı. Bolu dağını çıkarken 4. vitese düşerdi benzinli 1,4 Punto ile de Bolu dağını 4. viteste çıktım. iki araçta da 2 yetişkin ve iki çocuk vardı. Egeanın  motoru 1,4 ama 95 beygir, motorun yeterli geleceği kanaatindeyim. Punto bazı parçaları Fusion kadar kaliteli değildi mesela arka fren kampanaları otomatik ayarlı değildi balata yıprandıkça ayar yaptırmak gerekiyordu. Ayrıca Ön düzen Fusiondan daha çabuk bozulacak gibiydi. Puntonun koltukları Fusiondan rahattı ayrıca City özellikli elektrikli direksiyonu özellikle bayan sürücüler için büyük kolaylıktı. Egeanın da Puntodan izler taşıyacağı düşüncesindeyim.

Sizin yerinizde olsam 2-3 günlüğüne bir Egea kiralar genel kullanım durumuma göre test ederim kararımı ona göre veririm. Ama her halükarda İ10 ile mukayese edersem Egea alırım. Ayrıca güvenlik açışından Dobloyu kesinlikle önermem. Fiorinoda ticari araç statüsünde radar mevzuları ve her yıl muayene durumu var. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Bu arada araçların hepsi benzinli sanırım. Benzinli ticariyi ikinci el piyasasında satmak nasıl olur düşünmek gerek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
10 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

1 hafta süreyle kasko şirketinden 1,4 benzinli Egea kullandım. Şehir içinde yeterli konfora sahip ama yol tutuşunu Ford ile kıyaslamak istemiyorum ama 2 yıl kullandığım Punto 1,4 Fire ile kıyasladığım zaman Punto daha iyi ve güven telkin ediyordu. Punto 1,4 Fire 77 Hp aracımı 2 yıl kullandım. lpg li Fusion 1,6 aracım vardı. Bolu dağını çıkarken 4. vitese düşerdi benzinli 1,4 Punto ile de Bolu dağını 4. viteste çıktım. iki araçta da 2 yetişkin ve iki çocuk vardı. Egeanın  motoru 1,4 ama 95 beygir, motorun yeterli geleceği kanaatindeyim. Punto bazı parçaları Fusion kadar kaliteli değildi mesela arka fren kampanaları otomatik ayarlı değildi balata yıprandıkça ayar yaptırmak gerekiyordu. Ayrıca Ön düzen Fusiondan daha çabuk bozulacak gibiydi. Puntonun koltukları Fusiondan rahattı ayrıca City özellikli elektrikli direksiyonu özellikle bayan sürücüler için büyük kolaylıktı. Egeanın da Puntodan izler taşıyacağı düşüncesindeyim.

Sizin yerinizde olsam 2-3 günlüğüne bir Egea kiralar genel kullanım durumuma göre test ederim kararımı ona göre veririm. Ama her halükarda İ10 ile mukayese edersem Egea alırım. Ayrıca güvenlik açışından Dobloyu kesinlikle önermem. Fiorinoda ticari araç statüsünde radar mevzuları ve her yıl muayene durumu var. 

Aracı kiraladım, Bursaya gittim . Ama tabi benim aracım 1,3 multijetti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

.....

Sizce hangisi alınırdı ? :)

2017 model 45 binde, 1,6 multijet dct otomatik egea verelim...

Hem 1600 multijet ve otomatik keyfi, hemde bakım aralığının 20 binde bir olması avantajı😉 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Dizelin torku benzinlide olmadığı için rampalarda benzinli biraz daha ağır kalır. Ama hypermilci olduğunuzu düşündüğümde 1,4 benzinli egeanın sizi memnun edeceğini düşünüyorum.

Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Aracı kiraladım, Bursaya gittim . Ama tabi benim aracım 1,3 multijetti. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

77 hp araba 1.5 ton olurmu… linea da vardı. korkunç ötesiydi. sonra 60 bin km de lpg yüzünden valfler yandı. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

95liktir sanırım 77lik kaldı mı?

77 hp araba 1.5 ton olurmu… linea da vardı. korkunç ötesiydi. sonra 60 bin km de lpg yüzünden valfler yandı. 
Subapların suçu yoktur bence [emoji3]
  • Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar, bu modeller 1.3 dizel 75 beygir motor ile yuruyorsa benzinde 95 beygir ile neden yurumesin.  Vites degistirmeyi bilen herkes bunu başarabilir. 

Egea 6 ileri iken, doblo ve fiorino 5 ileri vites. Bunuda belirteyim. 

52 dakika önce, Ahmet Çankaya yazdı:

2017 model 45 binde, 1,6 multijet dct otomatik egea verelim...

Hem 1600 multijet ve otomatik keyfi, hemde bakım aralığının 20 binde bir olması avantajı😉 

Hocam, ikinci el almak istesem bu var. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-fiat-fiat-fiorino-hatasiz-4500km-plusyaz-ve-kis-lastikleri-plusarac-takip-606680327/detay

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
13 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ali hocam elindekinin kıymetini bil. Macera arıyorsun sanki. 

8 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Aile için egea daha iyi gibi o zaman

Mayıs ayında garantim bitiyor. Bir tane aks 2500 tl. Lpg regülatörü 2750 tl. Enjektör 650 tl. Garantimiz bitince, bu tip yeni masraflar çıkması beni ürkütüyor. Garantinin çok faydasını gördüm. :( Yarın bir gün Şanzıman kilitlense arabam yatar :( 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ali bey aracı değiştirmeyi kafasına koymuş. 😉 Bu saatten sonrası kaşıntı devamlı onu dürtecek. Bence siz teknik verileri seven bir insansınız. Oluşuturun bir Exell dosyası koyun artıları eksileri bir kenara sonrada toplayın hangisi çıkarsa onu alırsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Fabrikasyon garantili lpg var mi

Son bir tane var. Artık üretilmiyecek :( Türkiyede satılmayacak aaslında . Üretimi devame decek. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Şimdi, Ali Darbaz yazdı:

Son bir tane var. Artık üretilmiyecek :( Türkiyede satılmayacak aaslında . Üretimi devame decek. 

Kaç para

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hocam bundan memnunsan yenisini al?

Bunun otomatiği alınabilir. Ama Otomatik kötü bir tüketimi sergiliyor. :(

1 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kaç para

Otomatik ile aynı para 65000 tl . :( 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Egea hb yi kaça verirler acaba o daha güzel

Benim Tasarım dizayn bakış açım Fiorino Doblo beğeniyor, oderece kötü :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...