İçeriğe Yönlendir

1,4 Fire Motorlu Doblo Fiorino ve Egea

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Bence gayet mantıklı bir kıyas.

Sıfır Fiat yerine (özellikle egea, doblo, fiorino) 1-2-3 yaşında en azından gerçekten “araba” gibi davranan bir araç almayı çok daha mantıklı buluyorum. Fiesta, Corsa, Micra filan mesela

3 arabayida kullandim. En az 500 km surdum. 3 ununde cok cezbedicek bu super dedirtecek bir özelliğini göremedim :(. Yani mutlaka ikinci elde olsa almaliyim diyecek cekicilikleri yok. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Egea kötü bir otomobil değil, kullandım. Tamam bir focus değil ama son derece yeterli. Konfor epey iyi mesela, kütük gibi değil, bozuk yollarda konforlu. İç mekan geniş sayılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Aşırı km yapmıyorsanız ve uzun yıllar kullanmayı düşünmüyorsanız 1-2 yaşında düşük km araç bencede daha mantıklı. Aracın bilindik kronik sorunları yoksa beklenmedik bir süpriz olmadığı süre garantilik bir durum olmaz. 

11 sene 0 aldığım aracı kullandım 80bin km yaptım ve araca garantiden hiçbirşey yapılmadı. Rutin bakımları dışında ön arka fren değiştirdim. 2 kere triger değiştirdim. 2.'de gergi vs tam set değiştirdim. 1 kere sarj dinamasu bilyası bozuldu, 1 kerede ön takımdaki ufak tefek kauçuk parçalar değişti ömrünü tamamladığı için.

Hyundai'ın her modelinde varmı bilmiyorum ama arkadaşa i20 aldık 7 yıl garanti var. 5 yıl seçersek km sınırı birazdaha fazla oluyordu. Bu tarz bir 2. el araçta alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

1.4 egea 95 hp olanlarda yağ yakma sorunu varmış. Arkadaşım alacaktı vazgeçti. İnternete yazınca bolca konu görürsünüz zaten. Bi inceleyin derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
11 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

1.4 egea 95 hp olanlarda yağ yakma sorunu varmış. Arkadaşım alacaktı vazgeçti. İnternete yazınca bolca konu görürsünüz zaten. Bi inceleyin derim.

Olmaz yoktur öyle şey. onbinlerce 1.4 fire motor var sıtti senedir. basit bir konudur ve bazılarında muhtemelen görülmüştür. 

kugalarda da motor patlıyordu. yüzlerce insan biniyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Olmaz yoktur öyle şey. onbinlerce 1.4 fire motor var sıtti senedir. basit bir konudur ve bazılarında muhtemelen görülmüştür. 

kugalarda da motor patlıyordu. yüzlerce insan biniyor. 

face gibi değerli bir bilgi kaynağımız var hocam, yakıyor diye yazan var

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

face gibi değerli bir bilgi kaynağımız var hocam, yakıyor diye yazan var

yakıyordur elbette ama ne kadar niye hangileri vs. 1.4 motor çok uzun süreden beri yok mu adamlarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

eskileri 1.2 fire. babamdaki albea hala fıstık. ama speedgear şanzıman saatli bomba.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Eskiler 77 hp bunlar 95 diye biliyorum. Bir çok farklı siteden araştırdık konuyu. Mağdurların biri:
Fiat Egea 1.4 urban 2016 model aracı aldım. Araç hem yağ yakıyor hem de giderken canı çıkıyor neredeyse. Fiat'tan çok memnundum gidiş konusunda Linea'da ama bu 1.4 benzinli olmamış. Şehir içinde yokuş aşağı inecekseniz alınır. Araç hem gitmiyor hem de fena bir şekilde yağ yakıyor. Aracın yağı değişti. 40 bin bakımında şu an 44 bin km de ve ben kendim yaklaşık 2 litre yağ koydum. Gerisini siz hesap edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

Eskiler 77 hp bunlar 95 diye biliyorum. Bir çok farklı siteden araştırdık konuyu. Mağdurların biri:
Fiat Egea 1.4 urban 2016 model aracı aldım. Araç hem yağ yakıyor hem de giderken canı çıkıyor neredeyse. Fiat'tan çok memnundum gidiş konusunda Linea'da ama bu 1.4 benzinli olmamış. Şehir içinde yokuş aşağı inecekseniz alınır. Araç hem gitmiyor hem de fena bir şekilde yağ yakıyor. Aracın yağı değişti. 40 bin bakımında şu an 44 bin km de ve ben kendim yaklaşık 2 litre yağ koydum. Gerisini siz hesap edin.

Bu arabayı nasıl kullanıyor görmek isterim. gitmiyor ne anlama geliyor acaba. anlaşılan sıkıştırmışlar arabayı doğal olarak ferrari moduna geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Aynı adam lineayi da kullanmış. Aynı şekilde kullanmıştır herhalde. Ayrıca bunun gibi 1-2 tane değil onlarca şikayet okudum bugün. Servisler motora sekman atmaya başlamış vs..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 dakika önce, Halil Gümüş yazdı:

Aynı adam lineayi da kullanmış. Aynı şekilde kullanmıştır herhalde. Ayrıca bunun gibi 1-2 tane değil onlarca şikayet okudum bugün. Servisler motora sekman atmaya başlamış vs..

enteresan

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

İşin içindeyim. Yağ yakan modeller, sonradan lpg takılan modeller. Araç çok fazla sattığı için, çok fazla egea piyasada. bunların 10 15 tanesinde lpg uygulaması sonrası yağ yakma durumları olmuş, satılan 30 bin egea modeline maal edilmiş. Ben Birmot servis ile dip dibeyim. Bir tane yağ yakan, motoru değiştirilen 1.4 egea olmamış . Çünkü bu sıkıntıyı yaşıyan arkadaşların egea 1,4 leri sonradan lpg takılmış olduklarından servis garantileri iptal oluyor.  Kimse servise bu şikayetten araba getirmiyor :(

Ne büyük acı durum. Sen tonla para ver. üç kuruş az yaksın diye lpg taktır. Koca garantiyi patlat. Sonra facebookta orda burda derdine yan :( Burda servisde çalışan abinin 3 tane 1,4 araba almış ailesine. Bozuk araba olsa kendi almaz. 

Lpg takıcağınıza , hypermil yapın . 6 ileri kısa oranlı vites. Tork / hız bandını en uygun devirde sürün gitsin. Otobanda 110 km ile git çokmu zor :(

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

6.vites ile 4.5 sevilerine iner mi acaba uzun yolda 100 km civarında

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
6 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

6.vites ile 4.5 sevilerine iner mi acaba uzun yolda 100 km civarında

Referans bir video 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

..

Lpg takıcağınıza , hypermil yapın . 6 ileri kısa oranlı vites. Tork / hız bandını en uygun devirde sürün gitsin. Otobanda 110 km ile git çokmu zor :(

Türk halkı için çooook zor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Otobana yılda kaç kez çıkıyor ortalama Türk halkı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Şirket araçları hariç yılda 2 bilemedin 3 kez. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

"Lpg ile hypermilling yaptığını düşünsene... Off.." mantığındayız.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
16 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben işe hep hypermil yaparak gidiyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben işe hep hypermil yaparak gidiyorum..

Demek ki diğerleri gidemiyor ;)

Konu niye lpg kullanıyora döndü bu arada, fiat 30 binde 10-15 tane lpgli aracı arıza yapıyorsa incelemeli bence neyi mükemmele çok yakın yaptık diye, hazır reklamlar dönerken artı olur.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Şirket araçları hariç yılda 2 bilemedin 3 kez. :) 

her gün otobandayız 

5 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Demek ki diğerleri gidemiyor ;)

Konu niye lpg kullanıyora döndü bu arada, fiat 30 binde 10-15 tane lpgli aracı arıza yapıyorsa incelemeli bence neyi mükemmele çok yakın yaptık diye, hazır reklamlar dönerken artı olur.

LPG ye uygun yapılmamış olabilir bi şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...