İçeriğe Yönlendir

1,4 Fire Motorlu Doblo Fiorino ve Egea

Ali Darbaz

Recommended Posts

Remzi Karaca

Tercihim 1,4 Egea olurdu. Şehir dışı yok denecek kadar az ise 1,4 Doblo olabilir belki ama ticari olduğu için (her yıl) muayene, bandrol, trafik sigortası vs. fazla tuttuğunu unutmamalı. Geçen yıl ticari araç için trafik sigortasına kasko dan daha çok ödemiştim diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben iyice sapıtmış durumdayım. Sahibinden sitesinden çıkamadım. Biraz kendime dur demem lazım. Kendimi zar zor sakinleştirdim. Masraftan kaçarken masrafa girmeye çalışıyorum. Ortada masraf yok. Olmayan arızanın olacakmışcasına, bitmemiş garanti bitecekmişcesine uğraşıyorum. Kanıma giren sıfır otomobil duygusunu üstümden attım. Ama bir daha nezaman yoklar sizi rahatsız ederim bilemiyorum :(

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Vw grubunda uygun fiyatlı araç kalmadı, skoda rapid spaceback falan , dsgli getiriyor otomatik almak zorundasın saçmalık

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar, bu modeller 1.3 dizel 75 beygir motor ile yuruyorsa benzinde 95 beygir ile neden yurumesin.  Vites degistirmeyi bilen herkes bunu başarabilir. 

Rampayı tırmanırken turbo aracın etkisi bambaşka.

1.4T bulursanız neden olmasın :) Beygir her şey değil. Kendiniz demiştiniz, 20küsur beygirle düz yolda ilerletiyordunuz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bu 3 secenekten tercihim egea.
Tabiki sahsi kullanim icin degerlendiriyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
31 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Rampayı tırmanırken turbo aracın etkisi bambaşka.

1.4T bulursanız neden olmasın :) Beygir her şey değil. Kendiniz demiştiniz, 20küsur beygirle düz yolda ilerletiyordunuz :)

%7 lik rampada 21 beygir ile saate 75 km hizla cikiyorum. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

%7 lik rampada 21 beygir ile saate 75 km hizla cikiyorum. 

Ben de onu diyorum işte, 75hp de yeter. 1.3 multijet 75hp gayet iyidir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Doblonun bile benzinlisi satılıyorsa, dizeller kısa sürede üretimden kalkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Egea 6 ileri iken, doblo ve fiorino 5 ileri vites. Bunuda belirteyim. 

Vites sayısı önemli değil. Önemli olan dişli oranı.

2004 1.4 Benzinli Fiesta 5. vites 3000 d/d ile 110 yaparken,

2018 1,33 Benzinli Corolla 6. vites 3000 d/d ile 120 yapamıyor.

6. vites 5 ten sonra gelmeli. 2500 d/d ile 120 yapıyorsa eyvallah. Araya vites sıkıştırarak anlamı kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tork düşük olduğu için pek uzun yapmazlar 6.vitesi. hafif rampada vites düşürmek gerekir o zaman

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

Tork düşük olduğu için pek uzun yapmazlar 6.vitesi. hafif rampada vites düşürmek gerekir o zaman

Ben ona razıyım. Mevcut haliyle bir avantajı olmuyor. En azından uzun yolda 6 nın bir anlamı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
2 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Doblonun bile benzinlisi satılıyorsa, dizeller kısa sürede üretimden kalkar.

Doblo’nun benzinlisi Doblo ilk çıktığından beri var ve baya sattı. Son kasada benzinli satışı dizelden çok daha azdı. 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

taksi spec. İlk çıktığında alıp çok beddua eden vardı egeaya

Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Vites sayısı önemli değil. Önemli olan dişli oranı.

2004 1.4 Benzinli Fiesta 5. vites 3000 d/d ile 110 yaparken,

2018 1,33 Benzinli Corolla 6. vites 3000 d/d ile 120 yapamıyor.

6. vites 5 ten sonra gelmeli. 2500 d/d ile 120 yapıyorsa eyvallah. Araya vites sıkıştırarak anlamı kalmıyor.

1.33 Corolla çok enteresan bı araba . 5 kişi işe gidip geldik arkadaşın araba ile . 6 ya atmazdı pek o halle az yakardı lpgli

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

4.7 wj al hypermiling ile 10 litre tasarruf ettir bizede ogret su isi

Bizde satilik land Cruiser var. D4d model. 300 binde km de ve sadece 100 bin tl. İlk günkü gibi araba. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

O paraya powershift fiesta alınır, düzgün lpgyle mis gibi binilir.

Abi biz başımıza bela almak istemediğimizden sıfır garantili araba arıyoruz. En ilkel modellere bakıyoruz. Ne kadar ilkel olursa bakımı ve onarımı okadar ucuz olacak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

illa seç derseniz Egea derim ama sıfırda olsa o arabalara o parayı vermem 2.el mis gibi araçlar alınır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
21 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Abi biz başımıza bela almak istemediğimizden sıfır garantili araba arıyoruz. En ilkel modellere bakıyoruz. Ne kadar ilkel olursa bakımı ve onarımı okadar ucuz olacak. 

Sıfır ama fiat 

2.el temiz ford kaç kere cebinden çıkarır onu.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Garantili veya garantisi uzatılmış naylon olabilir düşük km 2.el. Fiattan iyidir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Sıfır ama fiat 

2.el temiz ford kaç kere cebinden çıkarır onu.

Birmot servisinden özel olanaklarım var.  Bunun yanında, ailede 3 tane fiat aracımız var. Şu ana kadar sadece bir tanesi yaşından dolayı direksiyon pompası değiştirildi. Yani ford şöyle fiat böyle yorum yapmak haksızlık olur. . 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Bence gayet mantıklı bir kıyas.

Sıfır Fiat yerine (özellikle egea, doblo, fiorino) 1-2-3 yaşında en azından gerçekten “araba” gibi davranan bir araç almayı çok daha mantıklı buluyorum. Fiesta, Corsa, Micra filan mesela

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...