İçeriğe Yönlendir

WK 3.0CRD OM642 Motor Yağ Soğutucusu Kaçakları

Doğan Arşiray
Çözüme git Selim Bilgin tarafından,

Recommended Posts

Doğan Arşiray

150 ml lik bir malzeme bunu sağladığına göre demekki kaçak gerçekten ufak bir bölgede idi. yoksa bu kadar seyreltik bir malzeme nasıl iş görsün ki? aslında eski bir kauçuk conta bulup onu katkı malzemeli yağın içine koyup, ısıtmak lazım. bakalım gerçekten şişiyormu.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

aracın motor muhafazasının altındaki nemli yağ bölümü kurumuş. demekki bu tip katkılar düşündüğümden de az miktarda konduğunda bile etki ediyor yeterki conta tipi kauçuk türevi olsun. zaten vaad ettiği tür conta tamiride kauçuk yağ contaları.

Başka bir dezavantajı olur mu acaba uzun vadede, benimde yağ dönüşümü öncesi ilk çalıştırmada ısınana kadar 4.7 'de itici tapet sesi geliyordu yağı değişip itici lifter katkısı ekledim geçti. Bakalım bu yağ değişiminde eklemeyeceğim ses gelecek mi ? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

lifter katkısı işe yaramıyor. deneyimlerime dayanarak bu çıkarımı yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Şu Amerikan lar bi alırken güldürür bi satarken neyseki geçen cuma ben güldüm darısı başınıza.

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sen bir de VW  yi gör...

Jeep i öp de başına koy. O derece memnunum ben. ama eski jeep değil hiçbirisi. ZJ den sonra bitmiş olay güvenilirlik anlamında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

ben jeepin ağırlığına yolda sürüş karakterine vs nasıl alıştıysam   beğenmemezlik olarak düşünmeyin ama arkadaşlarımın 2018 model arabalarının hepsi çok kalitesiz oyuncak gibi gelmeye başladı.

kaza yaptığımda corsa verdiler onu kullanırken elimde kalacak gibi geliyordu.  kendi arabamı geri aldığım gün dedim ki allahım kimseyi gördüğünde geri koyma

mesele para değil arabanın ekonomik değeri değil arabanın arabalığı...

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

güncel. araç hergün kullanılıyor. nem bile kalmadı altında. enteresan gelişme.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Dogan Arsiray yazdı:

güncel. araç hergün kullanılıyor. nem bile kalmadı altında. enteresan gelişme.

Doğru katkı, doğru zamanda doğru şekilde kullanılırsa işe yarıyor. :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

2 3 bin km sonra filan yağ değişimi gelecek. bakalım katkısız yağ ile yeniden akıntı olacakmı. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Doğan Arşiray

dün aracın altını kontrol ettim, hafif bir nemlenme var. demekki, araç az kullanıldığında, katkı malzemesi işlevini kaybediyor, yada başka yerlerden sızıntı başladığında etkili olamıyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

2058 km yol yaptık. Cesmeye gittik, 130 140 gibi km lerde. Deniz kenarına yemege heryere aracla gittik. Trafige girdik vs. Donus yolunda balıkesir bursa arası 160 170 le geldik. Bursa ankara 110 gibi donduk. 35 saat calısmıs arac. Yakıt tuketimi 8.8 litrede takılı kaldı. Arac full otesi dolu bagaj,iki cocuk iki yetiskin seklinde doluydu. Yag kacagı olmadı surekli kullanıldıgı icin. Katkı kesinlikle ise yarıyor. Restore markaydı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

mor renkli contalari temin

ettim. 106 tl verdim. elring marka viton conta.

parca kodu 6421880480

arac 177 bin km oldu  yag terlemesi hala ayni. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

mor renkli contalari temin

ettim. 106 tl verdim. elring marka viton conta.

parca kodu 6421880480

Hayirli olsun, sikintili parca bu oringler ama buraya acip geri toplanan parcalarda baska oring, kece vs lazim oluyor. 

Benimde altta biraz yag var ama motor yaginda hicbir gram eksilme yok. Kalorifer borumda ufak bir delik var onun damladigi bolge kurumus yaglari sokerek asagi indiriyor. 

Onumuzdeki hafta sanzimani indirecegim, ozaman detayli olarak bu oringlerde kacak var mi belli olacakmis arkadan tahliye yerleri cok net gorunuyormus. Yag eksiltme olmadigi icin suan icim rahat bakalim. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

o halde foto isteriz.

Tabi, haftaya atarim. Yurticinden mi temin ettin ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

evet mercedes parcacisindan aldim.

Ne zamana niyetleniyorsun? bu arada dedigim gibi diger keceler vs de gerekecek. Sokerken bozuluyormus cogu. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

onları buluruz kolay. turbo contası filan lazım olur en fazla. şu pandemi yasağı bitince yaptırırım herhalde. 2 gün süren bir iş. bu arada süspansiyon elemanlarını da değiştireceğim. tüm parçalarını almıştım.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

onları buluruz kolay. turbo contası filan lazım olur en fazla. şu pandemi yasağı bitince yaptırırım herhalde. 2 gün süren bir iş. bu arada süspansiyon elemanlarını da değiştireceğim. tüm parçalarını almıştım.

Ne aldin, acalim konuyu biraz :)

Benimde bu hafta yapacaklarimdan sonra butun yuruyen sifirlanmis olacak kismetse. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

süspansiyondaki bütün burçları rockauto dan almıştım. z rotlarını buradan aldım. rockautodan gelenlerin tamamı moog marka yada acdelco. posta gümrüğü vergisi dahil 2000 tl civarına mal oldu. 1 sene içinde toplamıştım parça parça. hazır motorun yarısı sökülmüşken, kayış vs de değiştireceğim. klima gazı azalmış sanırım. onuda yaptıram lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu islem yapilirken sanirim yag ve sogutma suyu da bosaltilacak. Kolay gelsin simdiden

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sogutma suyuna birsey olmaz herhalde. sokugunu gormustum. emme manifoldu cikiyor. kapak acilmiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...