İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal

Abi daha önce iki defa kontrol ettim. Latik ölçülerim doğru. 35 psi havada vurdum. Çiçek gibi gidiyoz. 
Ben yanlis demedim ki lastik ebatlarin muhtemelen şudur falan dedim [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ben yanlis demedim ki lastik ebatlarin muhtemelen şudur falan dedim [emoji16]
Bidakka şimdi kafamda bir ateş yandı. İnceleyip yazacam.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

15 km uzakta bir yere gittim 2 kadar vardı. Dikkat, gösterge yanıltmasın. 

Bu hipermil seysiyle biraz zor radara girmek [emoji16]

Tam olarak anlamadım. 2 kadar vardı derken.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Radar demek istedi ;)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben halen bu servis listesindeki rakamlara anlam katmaya çalışıyorum.
4 yılda veya 60 bin kmde bir hava filtresi değişimi. Allah Allah :(07b38997dc823ac2e77225f7045c0b90.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Ekonomik ömrünü tamamlamış 10 yaşında araba alınca illaki bir yeri patlıyor. Arabanın Aux girişi patlak. Tak çıkar bozulmuş. Aux sökülüp stero kablo yapılmış. Bu kabloda telefon jakını sokunca temassızlık yapıyor. 

Babam böyle kablolu şeyleri sevmez. Rahatsız olur. Bende nasıl çözeriz diye düşününce harika bir alet aklıma geldi. A101 de satıldığınıda görmüştüm. Aldık taktık. Performansı harika. 

r0ZXzV.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Harika bir alet demissiniz, o harika alet nedir? 

İlk mesajda resim çıkmamış. Tekrar editledim. Bluethoot Fm transmiter. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

FUYU ile ufak bir gezinti :)

75 km yol yaptım. Giderken 5,9 litre dönerken 6,2 litre ile noktayı koydum. Bu arabanın rampa çıkış performans beni mutlu ediyor. Bir kere 5 nci vitese takınca bir daha düşürmüyorsun. Sokak aralarında 3 ncü vitesde rahat rahat geziyorsun. Otomatik araba gibi vites ile işin pek olmuyor. Nerden baksanız bu ortalama yakıt tüketimi ile bedavanın bir tık üstü maliyet ile yolculuğu tamamladım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

cruze la mi? rampa cekis? tuketim mutlulugu? 

İ10 ile 3 de cıktığım rampayı hiç vites düşürmeden çıktım. Tabi başta hızımı almıştım. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

İ10 ile 3 de cıktığım rampayı hiç vites düşürmeden çıktım. Tabi başta hızımı almıştım. 

Sütçü beygiri Ayten ile hiçbir araç kıyas görmemeli 😀

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Evet arkadaşlar korktuğum şey olmuş. Yağ soğutucusuna giden metal borunun termostat gövdesine bağlı olduğu yerden sızıntı keşfettim. Lastik conta içerden dışarıya çıkmış. Su damlatıyor. Ufak ufak damlatıyo.  Önemli bir sızıntı değil ama basınç yüzünden olabilir düşüncesindeyim. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Ecufastte punto 1.3 mutijete yazılım attırdık
Arkadaş memnun yapan kişi ile konuştuk
Normalde atmosferik araca yazılım yapmayız dedi bende öyle biliyorum ancak chevrolet cruze araçlara yapıyoruz dedi
Olumlu dönüşler alıyoruz özellikle gaz tepkimesinde iyileşme oluyor dedi
Punto için yazılıma 650 verdik

Abi yazılımlık işimiz yok . Bana bundan lazım :) 

45206535.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Kardeşimle arabayı inceledik, gördükki, devir artıkca şapur şupur akıtıyor araba. :( Videoda kaydedip babamıza göstergi bizi azarladı :( . Öff can sıkıcı bir durum daha yeni 100 liralık benzinide koydurmuştuk. :( 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Daha bu ne ki diyeceğim maalesef. Cruze gerçekten sorunlu bir arabadır. Geçmiş olsun. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Normalde atmosferik araca yazılım yapmayız dedi bende öyle biliyorum ancak chevrolet cruze araçlara yapıyoruz dedi
A16XER motorun (Cruzr ve Astra J nin 1.6 atmosferik motori) avantaji nedirde donutler olumlu 115 hp kaca cikiyor net bilgi alma sansi var mi ustad?
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Bahsettiğim akıntı bu :) Sanırım Pazartesi bu işi çözeceğiz :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Daha bu ne ki diyeceğim maalesef. Cruze gerçekten sorunlu bir arabadır. Geçmiş olsun. 

Abi altı üstü su kaçaği. O zaman tüm a16xer motorlarda sorun var.  10 yıllık conta bir gün patliycaktı. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kaçak contadan olmaz. Ya genleşme kabında olması gerekenden fazla basınç var yada basınç valfi arızalı. Genelde ilk söylediğimden kaynaklı olur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Arıkan yazdı:

Kaçak contadan olmaz. Ya genleşme kabında olması gerekenden fazla basınç var yada basınç valfi arızalı. Genelde ilk söylediğimden kaynaklı olur. 

Kaçağın olduğu yer burası, Resimde daire içine aldım. Pazartesi arabayı bakıma götürcez. umarım bizi fazla maliyet çıkarmaz. 

odEX3k.png

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Mert Gulkokan yazdı:

Atmosferik araçlara herkes yazılım yapamıyor diye biliyorum. Birde öyle çok bir güç farkı olmuyor bir nevi klima açık ile kapalı arasındakı fark gibi bir sonuç alınıyor.
gaz tepkimesindeki iyileşmenin sebebi atmosferik araçlarda gaz tepkime süresinede müdahale ediyorlar o nedenle fark oluyor. Bir nevi sonradan takılan pedalbax gibi yani ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...