İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Ben inat ettim, bu araba olucak. Çözecez her bişeyini. Şanslıki benim gibi ultra titiz bir insanın eline geçti. Resimdeki oringe ihtiyaç var. 

7BAdEL.png

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

oraya güzel bir kauccuk kesip üstüne takmanız olur veya bisiklet şamreli.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba.

Cruze termostad gövdesi çatlamış. Komple termostad ve termostad gövdesi alıyoruz. Yani çin termostadı ile yollarımızı ayırıyoruz. Orjinal gm set alıyorum. 

Güzel bir deneme oldu. Ama içim rahat etmedi. Araca olan güvenim sarsılmıştı. Gm set alınca güvenim arttı. 

P7Qgd5.jpg

7BA4JY.jpg

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Güzel bir deneme oldu.

Sakalımız da hafiften var ama, yetmemiş demek ki :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

ne varsa oemde var bu cincancün işlerinden bir yol olmaz. onlar anca led yapsın.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Sakalımız da hafiften var ama, yetmemiş demek ki :)

Zararın neresinden dönsek kar. 200 lira zarar ettim. Tecrube kazanmiş olduk. 

Bu arada sanayi halen bulduguna geçirme, elindeki malı iteleme, internet sitelerine sövme modunda. 

Referansı sağlam bir ustamıza aracımızı emanet ettik. Gayet net bir insan.. 

Çinden gelen oksijen sensörü gayet güzel çalışıyor..

Şunu belirtmek isterim. Termostad halen sağlam ve işini gayet yapıyor. Sorun gövdede. Ben temelli gm çevirmek istediğim için termostadı takmak istemiyorum. 

Güven duygum bozuldu ve vicdanen ustamında tavsiyesi üzerine ikisini takım olarak değiştirşyorum... 

Alpay Sumer yazdı:

Gelismeleri dort gozle bekliyoruz.

Okay Kaygusuz yazdı:

ne varsa oemde var bu cincancün işlerinden bir yol olmaz. onlar anca led yapsın.

Termostadda bişey yok arkadaşlar. Çinli sağlam ama güvenim kalmadı. Çinliyi çatlak gövdeden söküp yedek parça olarak tutacağim... 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Tecrube kazanmiş olduk. 

Kazanılmış tecrübe var. 200TL'den olmayacaktınız dinleseydiniz.

Neyse, bundan sonrası için inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

200tl ile ne haypırmil yapılır ama ✈️

İkinci kere servise giderken yapılan yol masrafı ile bi de vakit masrafını da katalım. Piuuuv :heat:

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabaya direk A16xer motorun bütün termostat gövde kitini taktık. Tamamen plastik gm oem model. Taş gibi oldu. Artık satarken çıkar parası. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İsteyen olursa elimde sağlam çıkma termostat var. 75 tlden satarım. 

Parça bu.

OrEmjZ.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz
Ali Darbaz yazdı:

Arabaya direk A16xer motorun bütün termostat gövde kitini taktık. Tamamen plastik gm oem model. Taş gibi oldu. Artık satarken çıkar parası. 

Orijinali merak ediyorum uzun dönem performansı nasıl olacak. Orijinal olmayan plastik gövde kullanmıştık daha önce 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bizim aldığımız termostat bu arkadaşlar..

Doğrudan Cruze parçası değil. Üzerinde Astra ve insignia yazıyor.  Ama parça numarası oem kataloğunda çıkıyor. 

https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-6-benzinli-komple-termostat-orjinal-gm-marka?gclid=Cj0KCQjwvdXpBRCoARIsAMJSKqKOxlQQNFGOnHD27FR1N_oaPDnLj0KnwYQAHYK6833cTApKcsxAAnIaAkejEALw_wcB

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Değerli arakadaşlar, 

Burda Termostat çatlamasınıda biraz metalürjik bir durum var. Benim çinden aldığım termostat, orjinal termostat gövdesine takılıyor. Doğrudur, orjinalide metal termostat ve plastik termostat gövdesi şeklindeydi. 

Fakat benim Çin'den aldığım termostat kullanılan metaryel, ısındığında genleşen bir parça. Plastik ve sert olan termostat gövdesini çatlatmış. Isınınca genleşen termostat, ortadan ikiye ayırmış . Eğer Çinden satın aldığım termostatın kendi özel metal alaşım termostat gövdesiyle alsaydım bu durum oluşmayacaktı. 

O yuzden full metal termostat alamayınca, full plastik oem Gm termostat aldım.  

Bu benim fikrim. Termostatı çatlatan, metal malzemeden yapılan termostat olduğunu düşünüyorum. Çünkü çatlağın başlangıcı bana bunu gösteriyor. Ben bu çatlağı farkedemedim. Farketseydim metal termostat gövdeside sipariş ederdim. 

Metal termostat gövdesi. https://tr.aliexpress.com/item/32816385907.html?spm=a2g10.search0604.3.91.54f03a73KsjTLE&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_5_10065_10068_319_10546_10059_10884_317_10548_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536%2Csearchweb201603_52%2CppcSwitch_0&algo_expid=4cac79ac-7c73-40a2-954d-2ed5e9ac6ab2-13&algo_pvid=4cac79ac-7c73-40a2-954d-2ed5e9ac6ab2&transAbTest=ae803_4

Satın aldığım termostat ve termostat gövdesi. 

9YGyM5.png

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu resim, Çinli Termostadın montajı yapıldığı gün çekilmişti. Gördüğünüz gibi çatlak yok :) . Usta çatlattı diyemiyorum. Genleşen metal termostat bariz şekilde ortdan ikiye ayırmış Plastik gövdeyi. 

zl9i_Ai_iKdSK25Fo5Wc2VzpyQaXqdTbz3xy3z7GRr1Je9XMdGusxD68Fpp4lgH90-upxdTHaGBqE75VnaY1T-PNIiNNzPjLUlbcVZdS4FTIY1F4YNUjL37QdKEjheMIFySsmXfJ6C_NFhEYEv1B3XhMDbIu8fB6WQKCt_VtGntdHwuYV_aOj_JUvhNSIORqtW-N97aZ2lCKDP1GR22YPL8mpgvybx6A2Z5C8_lg1daezz-5i50xrehqRFYx6o62TgvhGawJx8TeZa33RVT2AUkoOQ7Y8d2WHVENu8p20Oz-CZH0-u7l_M5bbUrYaqEGTn4zoeBfDlK0TT5jGKMLUMnOWbyZGr9lqODZdfgyU4_vGBoSjvePnGlSvsSnPzNIXmBRq8fNHaPhDY1djTyhoRdVQcMsYRx3Swgfdj9fYFgGZqy0sHU8F6B4t3S3Bi0fGjgnutc9H-E2qa8dFf5V58u1lb1uNLp8TcMxegt7EfscGMgTKPCQglfXifnc0Dg8v29QFWGEN0XdD_mygjaWx6lMk67arHJu_fjUCjeE7Ha1W_N6acYhI6-w45uXMbtLlRQcesFFLWlwm5wDo3bQbQaRP7QUvPvWzdzzCTkkaku5uo9xYwscfJCeLrAJIqcE1P4surayPq95UOLxoFhk_MZ8Gl5V2DJH=w1010-h758-no

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Son mesajdaki fotoğraf nerede yüklü.
O görünmüyor.

r0EPNN.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba.. 

Araba ile 50 km yol gittim geldim. Şile Yeşil Vadi de güzel bir çeşmeden 4 şaşal su doldurup eve taşıdım. 

Önce normal sürdüm sonra Alman üsülü Hypermil yaptım. 6,9 litre tüketim ile eve vardım. 

Litresi 7 liradan 3.5 litre yakıt alsam 25 liralık yakıt tüketmiş olurum.

Araba bu haliyle aytenin neredeyse 3 katı yakıyor. 

Ama üstün ekonomi sürüş devrinde 1500 devirde 60 km hızla gidince epey ekonomik yürüyor. 4,5 litre yakalarım heralde. 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

90 lık yolda 60 ile gidince büyük kaybınız olmuyor mu ? Zaman gibi yorgunluk gibi ? Benim o şekil gitmem için manzaranın olması gerek gibi.
Birde sizin yol bilgisayarı nasıl? Arkadaşta cruze var ekran büyük ancak üst kısım boş sizin nasıl ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Yasin Mümin Şimşek yazdı:

90 lık yolda 60 ile gidince büyük kaybınız olmuyor mu ? Zaman gibi yorgunluk gibi ? Benim o şekil gitmem için manzaranın olması gerek gibi.
Birde sizin yol bilgisayarı nasıl? Arkadaşta cruze var ekran büyük ancak üst kısım boş sizin nasıl ?

Trafikte 60 km hızla giderken araba 1500 devirde çok rahat yürüdüğünü gördüm. Onu belirtmek istedim. 

Bizdeki Cruze boş model . Hiç bir multimedya yok. Gösterge orta ekran kucuk. Müzik sistemi ekran iki satır bişey. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Trafikte 60 km hızla giderken araba 1500 devirde çok rahat yürüdüğünü gördüm. Onu belirtmek istedim. 
Bizdeki Cruze boş model . Hiç bir multimedya yok. Gösterge orta ekran kucuk. Müzik sistemi ekran iki satır bişey. 
Arkadaşın cruzeda boş paket. Yol bilgisayarında sadece ortalama tüketim anlık tüketim vs var.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...