İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

her 10 binde 3000 lira yaklaşık kar elde ettirir lpg. 30 binde zaten bir motor parasını cepte bırakır

bu araca 100 bin km binen 10 bine motor yaptırsa cebine artı olarakta 25 binlira kalır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Termostadı değiştirirken arabanın içindeki tüm sıvıyı boşalttık. İçinde pas veya kir cıkmadı. Su hortumu suyu bastık ile devir daim ettik. Fabrikadan kalma tüm antifriz boşaltık. Çiçek gibi oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

her 10 binde 3000 lira yaklaşık kar elde ettirir lpg. 30 binde zaten bir motor parasını cepte bırakır

bu araca 100 bin km binen 10 bine motor yaptırsa cebine artı olarakta 25 binlira kalır

Ben bu işi hipermille çözebildiğim kadar çözeceğim. Lpgli cruzelerin tuketim verileri var. Musait bir zamanda kendi ortalamam ile kıyaslayıp zarar hesabını cıkarıcam. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Ben bu işi hipermille çözebildiğim kadar çözeceğim. Lpgli cruzelerin tuketim verileri var. Musait bir zamanda kendi ortalamam ile kıyaslayıp zarar hesabını cıkarıcam. 

Lpg ile de hypermil yaparsanki hesapta olsun merak ettim 😊

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Facebook grubunda kmsi artmış 150 bin geçmiş araç sahiplerinin şikayetleri ile dolu . [emoji20] Örnek biri. Araba lpgli imiş. (vanos dediği şey egzantrik zamanlaması)

2010 model 113 hp 184 bin km cruze 'm var. 4-5 ay önce silindir kapak yapıldı. Subaplar değişti. Vanoslar değişti. Eşanjör değişti. Bu işlemlerden sonra arabamın rampada çekiş sorunu oldu. Rampada bayılıyor, gitmiyor. Motor ısındıktan sonra bunu daha fazla hissediyorum. Bu gruptaki araştırmalarımdan Subap ayarlarından olabilir diyorlar. Selonoid valflerden olabilir diyorlar. Eksantrik okuyucularımda kaynak var. Ama 2 sene sorunsuz binmiştim. Servis ondan olabileceğini söylüyor. Bununla ilgili konum hatası da veriyor. Bu okuyucular değiştirilebiliyor mu? Yoksa eksantirik mi değişmesi lazım. En son üst kapak açılıp subap ayarına bakıldı. Usta Emme 0,20 eksoz 0,30 olduğunu söyledi. Çok sıkı dedi. Bundan da olabileceğini söyledi. Yapan rektefiyeci hep bu ayarda yaptıklarını söyledi. Servisteki arkadaş ta çok anormal bir durum olmadığını söyledi. Subap ayarı için silindir kapağın yeniden açılması gerekiyor mu? Yoksa üstünde de ayarlanabilir mi? Üstünde ayarlandığını duydum bu mümkün mü? Bir de birkaç sefer arabamı stop ettikten sonra viteste bırakmak için ayağım debriyajda vitese attığımda kendiliğinden marşa basmaya başlıyor. Acaba arabam da şase mi var? Katalitik konvektör de boş. Nereden başlayacağımı bilemedim. Tecrübeli ve uzman arkadaşlar fikirleriyle yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Bunlarin vanos tehlikeli. Ayarinin kactigini dusunuyorum.

Burada da usta farki oluyor. 184 bin lpg li ise iyi dayanmis onuda soyleyeyim. Supap kacinilmaz son.
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz
Ali Darbaz yazdı:

Chevrolet cruze facebook grubunda motor arızaları ile ilgii çok fazla şikayet var. Şikayerlerin buyuk kısmı lpg ve lpg nin yarattığı diğer yan etkiler. Benzinde kullanıpda motor arıza veren değilde otomatik şanzıman arızası veren çok. 

Burdan yola cıkarak , grupdaki 1 aylık gözlemlerimede dayanarak Chevrolet Cruze lpg uyumlu değil desem  taşlanırmıyım.. :(

Cruze'ların kronik problemlerini lpgye bağlasalar da uygun lpg kiti, doğru lpg montajı, arızaların cruze tanıyan kişiler tarafından giderilmesiyle bu kronik problemlerin çoğunun önüne geçileceğini düşunüyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

Lpg ile de hypermil yaparsanki hesapta olsun merak ettim 😊

Hesapladım .. lpg ile hypermil yapsam dahi 32500 km amorti oluyor. Yani 3 yıl. Kmde 12 kuruş tasarruf için lpg değmez. Bize gelmez. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Hesapladım .. lpg ile hypermil yapsam dahi 32500 km amorti oluyor. Yani 3 yıl. Kmde 12 kuruş tasarruf için lpg değmez. Bize gelmez. 

imkansız.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

imkansız.

Ali senede yaptığım km 10,000 kmde fazla olmayacak. Sen gibi yılda 45000 km yapsam düşünebilirdik.  

M1yjmN.png

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

Ali senede yaptığım km 10,000 kmde fazla olmayacak. Sen gibi yılda 45000 km yapsam düşünebilirdik.  

M1yjmN.png

:D  o ayrı konu şimdi karıştırmayalım

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba

Bugün yaptığım incelemede Chevy'nin hız göstergesinde sapma yok. Gps ile ölçtük değerler eşit. 100 ise 100 km/h yapıyor. Bence çok guzel. 

Ayten gps 90 km/h gösterirken kadranda 100 km/h gösteriyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Lastik ebati doğru mu

Fabrika standart ölçüsünde. İki arabanında orjinal ölçüde.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Bugün yaptığım incelemede Chevy'nin hız göstergesinde sapma yok. Gps ile ölçtük değerler eşit. 100 ise 100 km/h yapıyor. Bence çok guzel. 

Bir sorun var demektir bu. Yetkili serviste kadranda lastik ölçülerini kontrol ettirin.

Hiç bir aracın gps ile kadran verisi tutmaz. Hız sınırları için kasti yapılmış bir kadran sapması mevcuttur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Bir sorun var demektir bu. Yetkili serviste kadranda lastik ölçülerini kontrol ettirin.

Hiç bir aracın gps ile kadran verisi tutmaz. Hız sınırları için kasti yapılmış bir kadran sapması mevcuttur.

Abi amerikada hızlar doğru tutuyormuş. Buda chevroletmiş felan belki o sebeble sapma yoktur. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Abi amerikada hızlar doğru tutuyormuş. Buda chevroletmiş felan belki o sebeble sapma yoktur. 

Gerçek Amerikan Chevrolet değildir.Esasen Koreli Daewoo’dur.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim de aynı sayılır. Göstergeyi dağıtıp toplarken denk yapmışım :) (gösterge 110 iken GPS 108) yakıt da tutmamış 0 in altına iniyor biraz menzil 80 kalınca :)

termostat ne kadar değişiklik yaptı kıyaslamanizi bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Abi öylede istersem kadranı mile çevirebiliyorum. Daweo oldugunu piyasaya sürülmeden evvel otomobil dergilerinden öğrenmiştim. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Benim de aynı sayılır. Göstergeyi dağıtıp toplarken denk yapmışım :) (gösterge 110 iken GPS 108) yakıt da tutmamış 0 in altına iniyor biraz menzil 80 kalınca :)

termostat ne kadar değişiklik yaptı kıyaslamanizi bekliyoruz.

Arabanın sesi değişti. Ciddi ses farkı var. Düşük devirde gaza basınça hava emerken çıkardığı turbulans seside ısınınca kayboluyor.

Malesef tüketimde faide henuz yakalayamadım. Babamdan bana fırsat gelmiyor. Kullandığım zamanlarda ya trafik ya kazaya  denk geliyorum. Bekliyom yolda. :(

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Merhaba
Ayten gps 90 km/h gösterirken kadranda 100 km/h gösteriyor
Benim Astra J de 215 50 17 fabrika olcusunde 100 km de 7 km sapma vardi simdi 225 45 17 takili sapma 9-10 km.

Lastik ebatin muhtemelen 205 60 16 veya 215 60 16.
Yorum bağlantısı
Koray Demir yazdı:

Ali Darbaz yazdı:

Arabam safkan amerikan

oejinal lastik olcusu

kadran gps den 7 8 km fazla gosteriyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Benim Astra J de 215 50 17 fabrika olcusunde 100 km de 7 km sapma vardi simdi 225 45 17 takili sapma 9-10 km.

Lastik ebatin muhtemelen 205 60 16 veya 215 60 16.

Abi daha önce iki defa kontrol ettim. Latik ölçülerim doğru. 35 psi havada vurdum. Çiçek gibi gidiyoz. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

15 km uzakta bir yere gittim 2 kadar vardı. Dikkat, gösterge yanıltmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gün Şile Sahilköy gezisi yaptık. Tüm aile tek araba gittik.
8 litre 100km tüketimde anlaştık116b9fa19ee764aef22812543713edce.jpg

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15 km uzakta bir yere gittim 2 kadar vardı. Dikkat, gösterge yanıltmasın. 
Tam olarak anlamadım. 2 kadar vardı derken.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...