İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şirketti arkadaş sunrooflu alacağına hybrid alaymış. Kandıramadın mı :) 

Aklıma geldi.  O arabanın sahibi arkadaşım, Direksiyon Simidi kanalında incelemeye konu olmuştu

https://youtu.be/h-eqbgr9r84

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Aklıma geldi.  O arabanın sahibi arkadaşım, Direksiyon Simidi kanalında incelemeye konu olmuştu

https://youtu.be/h-eqbgr9r84

“Biz farklı açıdan bakarız, mesela kaç nanometre tork üretiyor” lafından sonra kapattım :) şaka şaka. Adam az daha gdiyordu öbür tarafa. Canlı üstünde çarpışma önleme testi nedir :) 

araba full paket. Yakıt düşünmeyen biri için hibrit yerine tercih edilmiş

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

“Biz farklı açıdan bakarız, mesela kaç nanometre tork üretiyor” lafından sonra kapattım :) 

Doğrusu neydi? Santimetre mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

Suyun altındaki kısımlar yapılacakmıs 😂

en basiti, m2 si 1000 usd.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Doğrusu neydi? Santimetre mi?

Metretül olabilir :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

en basiti, m2 si 1000 usd.

Altı üstü  alacağımız bir Aloa 27 , onuda Erdekde çekeke çıkartır yatırız. Sıkıntı olmaz. 

img_aloa27_sc_01_201812_b.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Altı üstü  alacağımız bir Aloa 27 , onuda Erdekde çekeke çıkartır yatırız. Sıkıntı olmaz. 

img_aloa27_sc_01_201812_b.jpg

Ayıpsın. Karadan bile yürütürüz bunu. Forumda dört çeker çok :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ayıpsın. Karadan bile yürütürüz bunu. Forumda dört çeker çok :) 

Önce yüzme öğrenmem ve tekne ehliyeti almam gerekiyor. Sonrada 100 bin tl nakit lazım.  Ondan sonra Aloa27 alırız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Önce yüzme öğrenmem ve tekne ehliyeti almam gerekiyor. Sonrada 100 bin tl nakit lazım.  Ondan sonra Aloa27 alırız :)

sezonluk masrafını ödeyip arkadaşının teknesini mi kulanacaksın? konu ne

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sezonluk masrafını ödeyip arkadaşının teknesini mi kulanacaksın? konu ne

Fatih aksu’ya özeniyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Fatih aksu’ya özeniyor

O kadar ileri gidemem :D

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Komşumuz yeni tekne aldı, içi odalı, mutfaklı vs bayaa güzel birşey. Kendisi dalış hocası, sürekli çağırıyor, tekne senin istediğin gibi denize çıkalım gezelim diye. Su taşıtlarından korktuğum için binemiyorum, dizel ford motoru var, sesi güzel bayaa. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Ağır kış koşulları , trafik ile düşen ortalama hız, artan yolcu sayısına rağmen tületim 7,4 litreden 9,63 litreye çıktı. Şu an iett otobus bileti 3,5 tl. Dört yolcu günlük otobus bileti gidiş geliş 28 lira. Covit nedeniyle otobüsler riskli olduğunu biliyoruz. Haftalık maliyet 140 tl. Eşim haftalık otobus maliyeti tek başına 35 tl. 

Gelelim Cruze'da durumlar nedir. Şu an arabam koşullardan dolayı 9,63 litre benzin yakıyor. 100 km yolun maliyeti 69 tl. Kilometrede 69 kuruş diyelim. 50 km yolun bana 34 Tl maliyeti var. 

4 yolcu ile işe gidip geliyor. 4 kişi tek maliyeti 28 tl. .Arabanın bir günlük maliyeti 34 Tl.  4 kişi olarak yola gitsek dahi günlük maliyetimiz iett den yüksek. 

Tabiki, sağlık önemli, kapıdan kapıya gidiyoruz. Covit aramızda duvar yaratıyoruz. Ama benim gibi tek rakibi İett olan biri olarak bu iddamı yerine getirememek beni üzüyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Genel tüketim ortalamam 7,4 litre. Kilometrede 54 kuruş tüketim anlamına geliyor.  4 kişi yol alsak iett bileti 28 tl. Araba 27 tl yakmış oluyor. İşte ozaman iett geçmiş oluyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabanın gergi bilyası yalpa yapıyor. Kayış tarafında ses vardı. Sesi anlamak için ağır çekim yaptım.  Gergi bilyasının yalpaladığını farkettim :( 

Yeni gergi bilyası 80 90 tl. Tabi orjinali bu fiyatlarda. :( 

Yalpaya bakarak ne kadar idare eder tahmin edin. Ay sonunu görmem lazım arabayla. Su pompası gerilen kayış ile tahrik edildiğini belirtmek isterim. 

https://photos.app.goo.gl/faL53tKHne55NPvE7

Ayrıca komple gergimi almak mantıklı, yoksa sadece bilyamı alınması yeterli olur. Gates marka gergi komple 170 tl. 

250668.gif

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

gergi bilyaları o kadar olmaması lazım. 15-20tl civarı nsk falan. 2 tanesini değişsen 40-50tl

yolun uzak. 25km'de iett avantajlı :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gergi bilyaları o kadar olmaması lazım. 15-20tl civarı nsk falan. 2 tanesini değişsen 40-50tl

yolun uzak. 25km'de iett avantajlı :) 

Ama geçen sene değişti. 1 sene sonra tekrarladı. Bu tip durumlarda sorunu komple çözmeye meyilliyim.  Bak nasıl dans ediyor. Ucuz malmış belliki.

https://www.instagram.com/p/CLjgK_-pQic/?igshid=f0kfrrtt8fs7

giphy.gif

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ama geçen sene değişti. 1 sene sonra tekrarladı. Bu tip durumlarda sorunu komple çözmeye meyilliyim.  Bak nasıl dans ediyor. Ucuz malmış belliki.

https://www.instagram.com/p/CLjgK_-pQic/?igshid=f0kfrrtt8fs7

giphy.gif

Tornacı düzgün çakamamış olabilir. Çoğu kişide ortaya çıkar. Düzgün çakılması lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kardan bozulmuş olabilirmi. Patinaj felan bu sebeble olmuş olabilirmi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yalpaya bakarak ne kadar idare eder tahmin edin

1 saniye sonra da kayışı yırtaıp atabilir, 1000 saat sonra da, tahmini olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

@Ali Darbaz rulman hassas bir konudur o bir kaç mm yalpa dediğin kayışın kopmasına bile sebep olabilir. Değişmeden rahat binemezdim. 

Ali Darbaz yazdı:

Karla patinajla işi olmaz o rulmanın. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

bizim ustaların kronik hastalığı, arızaya sebep bulma ihtiyacı, hatta bağımlılık diyelim , illa ki birşeyi biryere bağlama dürtüsü. kaynağı nedir bilemem de dünyada örneği pek yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

En sonunda güneş benim yola çıktığım saate doğmaya başladı. Koskoca kış ayında, aküm elimde patlamadı. Bu koca kışta patlayan tek şey şimdilik gergi bilyası gibi görünüyor. 

Ama akü çökemsini beklerken, hiç bişey olmaması beni şaşırttı. Bu kış atlattık, o zaman seneye kışa kadar bu aküyü kullanabilirim. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

seneye kışa kadar bu aküyü kullanabilirim. 

Büyük risk. 

Bende öyle diyordum da çat diye bitti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...