İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Metin Akbal

Bu arabada tüketim ile alakalı 1. ve 2. ekran var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Bu arabada tüketim ile alakalı 1. ve 2. ekran var mı?

Tek ekran, bir üst model ekrana geçmek istiyorum. Aynı sendeki ekranı takıyorlar. 800 tl fiyat verdiler. Bana yüksek geldi. Artık fırsat ilanı kolluyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Videoyu izlerken ercan taner geldi aklıma. Hiç farketmez, Tsi, hibrit, tdi, tcdi, cdti, hdi, tfsi hiç biriniz fark etmez. Harikasın A16xer harika 😁😁

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Videoyu izlerken ercan taner geldi aklıma. Hiç farketmez, Tsi, hibrit, tdi, tcdi, cdti, hdi, tfsi hiç biriniz fark etmez. Harikasın A16xer harika 😁😁

A16xer 2009 dan kalma motor. Hiç alçak gönüllü olamıycam. Bütün sihir bende. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra H kökeni :) Hatta G kasada da altyapısı var.

Tek ekran, bir üst model ekrana geçmek istiyorum. Aynı sendeki ekranı takıyorlar. 800 tl fiyat verdiler. Bana yüksek geldi. Artık fırsat ilanı kolluyorum. 
J kasanın çıkma ekranını kollamak lazım. Ledleri mavi yapılır :) Para harcamak istemiyorum yoksa Insignia hayalet gösterge kovalardım.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Onu biliyoruz canım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Astra H kökeni :) Hatta G kasada da altyapısı var.J kasanın çıkma ekranını kollamak lazım. Ledleri mavi yapılır :) Para harcamak istemiyorum yoksa Insignia hayalet gösterge kovalardım.

Paracıkları yakın zamanda olmasını beklediğim bir arıza için saklıyorum. 

Kota dolunca artanla arabaya hipermil yatırımları yapmaya başlıyacam. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Onu biliyoruz canım :) 

Her sabah 15 yıldır gittiğim yolu google navigasyonla gidiyorum. Bu sadece bir örnek. Dün akşam 15 dakikalık trafiği pas geçtim google navigasyon sayesinde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerli dostlar. 

Bu sabah 3 ncü defa sıcak motor testi yaptım. 20 km yol sürüp ortalamayı aldım. 

İlk gün 4.1 litre 

İkinci gün 4.3 litre.

Üçüncü gün ise 4.4 litre yaktı 

Hava ilk gün 20 , ikinci gün 17 ve bugün 16 derecede idi. Hal böyle olunca lastik basıncıda giderek düştü. 39 psi olan lastikler şu an son ölçümde soğuk havada 33,5 psi çıktı.

Lastik basınç kaybı bana ekstra tüketim  olarak yansıdı. İlk gün 4,1 litre yakalamak çok kolay oldu. Ama son gün 4,4 litreye düşürmek için ekstra çaba harcadım. 

Bu sırada arabanın tırmanma hususunuda teyit etmiş olduk. 

5nci vites 2000 devirde  70 km hızla %6 rampa tırmanırken zirveyi 5,5 litre ile ulaşıyordum. 

Ama 4ncü vites 2500 devirde 70 km hızla aynı rampayı çıkarken 5,2 litre ile zirveye ulaşıyor. 

Burdan anladığımız 2000 devirde motorun güce ihtiyac duyduğumuz daha fazla yakıt tüketiiği anlamına geliyor. 

Lastiklerin havasını tekrar 39 psi yapıp yola yeniden testler yapacağım. cünkü soğuk havanın lastik basınçları üzerindeki etkisini tahmin edemedim :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

0 dereceden kontak kapatmaya tüketim neydi? Bu şekilde takipçiler acaba benim arabada mı yoksa bende mi sorun var diye düşünüp çıldırıyordur. Benim zaten tüketim malum :) 5.1 ile yüpyüklü uzun yol tamamlamış adamım :) Bir sıcak motor testi de atarım ben buraya.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

0 dereceden kontak kapatmaya tüketim neydi? Bu şekilde takipçiler acaba benim arabada mı yoksa bende mi sorun var diye düşünüp çıldırıyordur. Benim zaten tüketim malum :) 5.1 ile yüpyüklü uzun yol tamamlamış adamım :) Bir sıcak motor testi de atarım ben buraya.

Soğuk motor rekoru 4,9 litre :) İstanbul içi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Soğuk motor rekoru 4,9 litre :) İstanbul içi. 

Senin şu kat değerini atamadım ilçeye geçemedim motor tam ısınmıyor çünkü şehir içinde 3 4 km de.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

İstanbul içi. 

Hollandalı misafirim gelmişti, sizin şehir bizim ülkeden büyük diyordu

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Rus amcamız söktüğü motorun f16d4 olduğunu söyler. Ama asıl adı z16xermiş

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dün sıcak motor testimi gerçekleştirdim. Alternatör devrede farlar vs açık olduğu için biraz fazla. Önüme en son kamyon çıkınca 0.1 litre arttı.

6606ec207d2604a4fc0c7b887df1234d.jpg

2f117ca55cc170313bd5d5052d064c12.jpg

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Dün sıcak motor testimi gerçekleştirdim. Alternatör devrede farlar vs açık olduğu için biraz fazla. Önüme en son kamyon çıkınca 0.1 litre arttı.

20 km yolu 2,5 L / 100 km ile gittin. Maşallah. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Farlar açık olmasa 2 litre de giderdi diye tahmin ediyorum.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu sabah düz yolda 80 kmh ile 2 dakika averaj tüketim çektim. 2 dakikalık videoda başta resetledim. 2 dakikanın sonunda ortalama 4,3 litre çıktı :( 

Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Valla adamı kışkırtıyorsun, twinport emme manifoldunu taktırtcan sonunda bana .  Eve geçtiğimde Astra J 1.6 modelini iyice inceleyeceğim. benden fazlası neler varmış. Yeni bir yapılanma ya giderim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

Bu astra 1.4 turbo di mi? Çok iyi rakam gerçekten. DüZ yol olsa da bu değer çok çok iyi benzinli bi araç için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu astra 1.4 turbo di mi? Çok iyi rakam gerçekten. DüZ yol olsa da bu değer çok çok iyi benzinli bi araç için

İkimizin düzende aynı. 

Bende z16xer motor var, onda B16xer motor var. 

Şanzıman vites oranlarımıza kadar aynı. Ama benden 2 litre az yakıyor görünürde :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu sabah düz yolda 80 kmh ile 2 dakika averaj tüketim çektim. 2 dakikalık videoda başta resetledim. 2 dakikanın sonunda ortalama 4,3 litre çıktı [emoji20] 

Valla adamı kışkırtıyorsun, twinport emme manifoldunu taktırtcan sonunda bana .  Eve geçtiğimde Astra J 1.6 modelini iyice inceleyeceğim. benden fazlası neler varmış. Yeni bir yapılanma ya giderim. 
Senden fazlası jantları gündüz farı 17 jant lastikler 225 45 17 Nokian lastikler lpg bixenon 2 adette h7 ampul multimedya kadran hız sınırlama bide kadran değişik. Eksiği 4 bar hava arka bagaj bölümü stepnesi ince birde gaz pedalının altındaki yumurta tavuk değilde bıldırcın yumurtası.
Yok ağam 1.6 benzin lpg [emoji4]

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Senden fazlası jantları gündüz farı 17 jant lastikler 225 45 17 Nokian lastikler lpg bixenon 2 adette h7 ampul multimedya kadran hız sınırlama kolçak bide kadran değişik. Eksiği 4 bar hava arka bagaj bölümü stepnesi ince birde gaz pedalının altındaki yumurta tavuk değilde bıldırcın yumurtası.Yok ağam 1.6 benzin lpg emoji4.png

Kolcağıda yazdınya, bendede kolcak var :) . 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kolcağıda yazdınya, bendede kolcak var [emoji4] . 
Pardon onu düzelteyim [emoji16]
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

6606ec207d2604a4fc0c7b887df1234d.jpg

ara sıcak olarak ben bu değerleri yakalayamıyorum. Siz iyi bir şefe benziyosunuz 🙄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
ara sıcak olarak ben bu değerleri yakalayamıyorum. Siz iyi bir şefe benziyosunuz [emoji849]
Masterclass bölümlerine özellikle bakarım orada ince teknik detaylar var. Oradan öğrendiğim et kesme ve pişirme tekniği ile mükemmel et mangal yaptım millet bayıldı. Ama karides ahtapot falan pek açmadı [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...