İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

İşim erken biterse  saat 15:00 dan sonra  çıkış serbest bende

İK ya cv bırakayım bizi hiç salmazlardı aksine fazla mesai yaptırıp ödemezdi Hüseyin şahin, sonra yükseldi tabii basamakları fruehauf tan da tanırım :mamba:

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Soru bu değildi :) 

zor yerden geldi soru

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Fazla yakarım aliden
En azından 2 bin devirde 80 ile gideceğim 100 civarı giderim yol müsait ise

O yolda 100 yap ceza yersin. 

zGB3n9.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

İK ya cv bırakayım bizi hiç salmazlardı aksine fazla mesai yaptırıp ödemezdi Hüseyin şahin, sonra yükseldi tabii basamakları fruehauf tan da tanırım :mamba:

zor yerden geldi soru

Abi dikkat ettiysen istediği zaman işi bitirip çıkabiliyor. O yer neresiydi kahvesi mekanı afili güzel olan :) 

Mert Gulkokan yazdı:

Fazla yakarım aliden
En azından 2 bin devirde 80 ile gideceğim 100 civarı giderim yol müsait ise

Burada bence ölçü birimi araba/kullanıcı performansı. Yoksa elbette daha az yakan arabalar var. Ben ali’nin olayına, ucuz araba, düşük arıza riski, ucuz tamir, ucuz mtv + yakıt olarak bakıyorum. Bir de kullanıcı profili açısından herhangi bir araç ile bir kişinin diğerlerinden daha az yakması olayı var. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Alıntı yapınca gelen bildirim de eski fotonuz çıkıyor
Ama forumdaki mesajımızda toyota çıkıyor profilde

Onu @Mehmet Ozyurek bilir :) geçen hafta corolla yapmıştım ama eskisi niye var bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

Emekli olmadımı abi. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cruze ile sen ne kadar yakarsın ali’nin güzergahta

Soru eksik, sıcak motor da mı kontaktan itibaren mi :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selim Bilgin yazdı:

En ruhsuz şanzıman, mobilet. 

Arabanın motorunu en efektif kullanan şanzıman CVT. Üstüne birde hız sabitleyici ile kullanınca , efsane . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi ben ne yapam. 1,2 tsi araba almak için babamın arabasınımı satam :) . 40 bin tl almışız, biniyoz. parçasıda ucuz. Direksiyon kilidine 8 bin küsür masraf çıkartan bir grubun arabasını almakta pek içime sinmiyor açıkcası . Gerçi o işi 1600 liraya çözdüler ama gene çok geliyor bana. 

Yetkili servise hiç gitmedin sanırım :D Geçen sene triger için 2300, önceki sene de fren balata değişimi için 1800 lira istedi servis, ortada arıza yok birşey yok. Triger 850 ye usta tarafından, önceki sene de balatalar 200 e kendim tarafından değiştirildi :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Yetkili servise hiç gitmedin sanırım :D Geçen sene triger için 2300, önceki sene de fren balata değişimi için 1800 lira istedi servis, ortada arıza yok birşey yok. Triger 850 ye usta tarafından, önceki sene de balatalar 200 e kendim tarafından değiştirildi :)

Benden komple 8 basamak işlem için 6400 tl istedi yetkili. Ama hepsini 2200 tl hallettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Az evvel çıplak ayak Cruze sürdüm. Çok hoşuma gitti. O debriyaj pedalı ve gaz pedalı tenime deyince cruze ile aramızda güçlü bir bağ oluştu. Tam bir ten uyumu içindeydik. Meğersem o ayakkabılar ne çok şeyi alıp götürüyormuş. Yarın sabah 130 km yol yapacağim. Çıplak ayak (çorapsız) çok abartmış olmam dimi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Çıplak ayak (çorapsız) çok abartmış olmam dimi. 

sürüşü riske atan hareketler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

sürüşü riske atan hareketler.

Ama abi debriyaj pedalını parmaklarımla kavrayıp kendime çekebiliyorum. Bu çok güzel bir hareket. 

Baş parmağım ile gaza  %25 %30 çok rahat dozajlıyorum. Nimet gibi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Soru eksik, sıcak motor da mı kontaktan itibaren mi :D

Yok stoptan sonra😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Az evvel çıplak ayak Cruze sürdüm. Çok hoşuma gitti. O debriyaj pedalı ve gaz pedalı tenime deyince cruze ile aramızda güçlü bir bağ oluştu. Tam bir ten uyumu içindeydik. 

Bu kelimeleri bir ben mi normal göremiyorum 😳 cansız objelere karşı herhangi fetişizm var mı?

Esasen bu gibi durumlardan aşırı haz duyanlar bence incelenmeli diye düşünüyorum aralarında psikolojik vakıa çıkanlar bile olabilir (ben demiyorum ruh bilimciler diyor araştırabilirsiniz 😀) .

Sanırım Amerikanların hipermiling amacıyla yaptığı saçma bir eylem olsa gerek çünkü ayak tabanınızı pis ve siyah yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Güvenli sürüş için önerilmez çıplak ayakla araç kullanmak çok riskli ve tehlikelidir.

Çünkü acil bir durumda çıplak ayakla sert bir şekilde frene basmamız gerektiğinde refleks olarak yeterince basamayız bassak bile çok erken çekeriz (farketmeden). Ayrıca kazadan sonra aracı erken terk etme konusunda tehlike arz eder.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Bu kelimeleri bir ben mi normal göremiyorum 😳 cansız objelere karşı herhangi fetişizm var mı?

Esasen bu gibi durumlardan aşırı haz duyanlar bence incelenmeli diye düşünüyorum aralarında psikolojik vakıa çıkanlar bile olabilir (ben demiyorum ruh bilimciler diyor araştırabilirsiniz 😀) .

Sanırım Amerikanların hipermiling amacıyla yaptığı saçma bir eylem olsa gerek çünkü ayak tabanınızı pis ve siyah yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Güvenli sürüş için önerilmez çıplak ayakla araç kullanmak çok riskli ve tehlikelidir.

Çünkü acil bir durumda çıplak ayakla sert bir şekilde frene basmamız gerektiğinde refleks olarak yeterince basamayız bassak bile çok erken çekeriz (farketmeden). Ayrıca kazadan sonra aracı erken terk etme konusunda tehlike arz eder.

Mübalağa :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Mübalağa :D

Sen de haklısın ne desem bilemedim ben uyarımı yapayım sadece güvenlik babında 😊

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

olay nereye gidiyor ali bey. @Çağlar Bayur abi sen teklifini bi gözden geçir bence 😁

çıplak ayakla araç sürmek sol ayakla frene basmayı denemek gibi bir şey. Ayak tabanı bölgesine göre farklı yumuşaklıklarda oluyor. Pedal hareketlerinde ayakkabıyla uyguladığımız hassasiyeti veremeyiz. Ayakkabı tabanı homojen sertlikte ve ayaktan aldığı gücü pedala homojen yayıyor 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

debriyaj pedalını parmaklarımla kavrayıp kendime çekebiliyorum.

pedal yayı özeliğini yitirmiş demek. beygirden çalar, fazla yaktırır.

Ali Darbaz yazdı:

Baş parmağım ile gaza  %25 %30 çok rahat dozajlıyorum. Nimet gibi. 

gaz pedalında 3 dozum var. %0 -50 ve 100. 100 tam ninemt, tcs lambası yanıp söndükçe rahatlıyorum mesela

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Konu çıplaklık ve erotizme kaymış, yönetim? 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

ya marş basmasa idi nasıl tarif edelim?

edit: gagıla naked clutch yazdım, görsel tıkladım :rofl:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selim Bilgin yazdı:

😂

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dedigin kat değerlerine baktım. 98 km hız 5. vites düz yol lpg de 760 780 derece benzinde 780 800 derece arasında değiştiğini gördüm.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

Dedigin kat değerlerine baktım. 98 km hız 5. vites düz yol lpg de 760 780 derece benzinde 780 800 derece arasında değiştiğini gördüm.

Teşekur ederim benim için kıymetli veriler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

ya marş basmasa idi nasıl tarif edelim?

Eczacıya yönlendirelim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Çıplak ayak işi olmadı. Sarmadı. 5 km süremedim, rahatsız etti. Oysaki tek gecelik bir hevesmiş. 

Eve dönüşte zifir karanlık yollardan gitmek yerine otobandan eve döndüm. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...