İçeriğe Yönlendir

2010 Chevrolet Cruze LS Ailenin Yeni Üyesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Bilgisayar doğru hesaplıyorsa çok iyi. Bu arabayla bu tüketim başarıdır. Ben 5,8 değerini sadece trabzon of arasındaki sahil yolunda, hiç trafik lambası yokken, trafik yokken, sabit 70-80 ile giderek görmüştüm. Şanzıman manuel olsa belki 5 de olurdu. Atmosferikler düz yolda 70-80 bandında makul yakıt yakıyor. Ama iş sokak, cadde, trafik, park yeri arama, markete pazara gitme, birini alma bırakma işine gelince tüketim fırlıyor işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bilgisayar doğru hesaplıyorsa çok iyi. Bu arabayla bu tüketim başarıdır. Ben 5,8 değerini sadece trabzon of arasındaki sahil yolunda, hiç trafik lambası yokken, trafik yokken, sabit 70-80 ile giderek görmüştüm. Şanzıman manuel olsa belki 5 de olurdu. Atmosferikler düz yolda 70-80 bandında makul yakıt yakıyor. Ama iş sokak, cadde, trafik, park yeri arama, markete pazara gitme, birini alma bırakma işine gelince tüketim fırlıyor işte. 

Her arabada olduğu gibi, Cruze yol bilgisayrıda rölantide fazla kalırsa tüketim şaşması oluyor. Ama ben fazla rölantide beklemeden ölçtüğüm için %95 oranında isabetli sonuc alıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi doktor bana kahve yasakladı, çok sıkı diyetteyim. :) 

şekersiz chai latte de var tüm ntv/cnn türk/ duyduğun bilumum spikerler orada, sağlıklı organik

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bunu bi yerden hatırlıyorum. Ali gelirse davet varsa ben de gelecem :) 

ücretsiz wifi / otopark kapalı / tüm doğuş grubuna hizmet veren über kaliteli mekan

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Abi doktor bana kahve yasakladı, çok sıkı diyetteyim. :) 

Diyetin en önemli içeceği kahve. Metabolizmayı hızlandırır ali :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Diyetin en önemli içeceği kahve. Metabolizmayı hızlandırır ali :) 

Kahve liste başı bende :) İçilmemesi adının geçmemesi gerekiyor. Benim durumum şu an stabil, sağlığıma kavuşma arifesinde iken Ihh azğıma sürmem. 

Cumarteside mesai var. Bu aralar Covit bizim işlerin içinden gecti. Pembe dizi izlemeye bile vaktim yok. Üstüne hastayım. Çok pis kombin oluştu :) .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Ofisime 8 dk olduğunu söylemiş miydim? 

a6 ile mi yayan mı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

a6 ile mi yayan mı :)

A6 ile. :) Yayan çekilmez Ayazağa rampası. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bakın hele , araba soğuk havadan etkilenip tüketim gene artış gösterdi. 4,8 litre yaktığım kondüsyonda 5,3 litre ile geldim. Lastik havaları sanırım iyice düşüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

A6 ile. :) Yayan çekilmez Ayazağa rampası. 

en sevdiğim test rampası, ışıklara doğru daralan yolda sağdan yardırmak felan, bi 4x4  fena olmazdı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

İddiayı görüyor ve arttırıyorum. Maslaktan çıkılıp Zincirlikuyuya Cuma akşamı saat 6 'da hareketle 30 dk altında gelinebilirse, 1 tepsi baklava üstüne kebaplar benden. Hepi topu 7-8 km yol yahu.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Cem Işık yazdı:

üstüne kebaplar

tantuni tercihim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Çağlar Bayur yazdı:

tantuni tercihim

Efsaneydi yahu, şimdi söyledin gene canım çekti abi 😛

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Boş trafikte hypermill kasmanında bir anlamı yok zaten gerçekçi değerler değil o aracın yoğun trafikte ne yakacağını herkes biliyor

Adam bu araç az yakıyor diye gösterme derdinde değil ki. Kendi güzergahında, yeni nesil motorlardan çok aşağı kalmadan, doğru kullanımla yaklaşık yakıt yakabildiğini göstermeye çalışıyor. Diğer markalardan ve yeni araçlardan daha uygun fiyatlı cruze ile 6 litre ile gidiş geliş için güzel rakam. 1.2tsi olsa aynı yolda muhtemelen 4,5-5 yakacaktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Adam bu araç az yakıyor diye gösterme derdinde değil ki. Kendi güzergahında, yeni nesil motorlardan çok aşağı kalmadan, doğru kullanımla yaklaşık yakıt yakabildiğini göstermeye çalışıyor. Diğer markalardan ve yeni araçlardan daha uygun fiyatlı cruze ile 6 litre ile gidiş geliş için güzel rakam. 1.2tsi olsa aynı yolda muhtemelen 4,5-5 yakacaktı. 

Şimdi ben ne yapam. 1,2 tsi araba almak için babamın arabasınımı satam :) . 40 bin tl almışız, biniyoz. parçasıda ucuz. Direksiyon kilidine 8 bin küsür masraf çıkartan bir grubun arabasını almakta pek içime sinmiyor açıkcası . Gerçi o işi 1600 liraya çözdüler ama gene çok geliyor bana. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

1,2 tsi araba

bi kullansan akşam salona çıkartırsın o derece

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

bi kullansan akşam salona çıkartırsın o derece

Abi avis var abi, indirimli araba kiralıyorum. 2,0 tdi dsg kullandım. Dsgnin ilk 3 vitesteki  kavrama anındaki hissiyatını beğenmedim. 

B sınıfı tek beğendiğim araba kullandıklarım arasında 1,6 tvcti Ford fiesta powershift. Onunda ilk 2 vitesteki kavrama hissini beğenmedim. 

Şanzımanının beğendiğim tek araba Nissan xtaril cvtsi . Ama onunda 1,6 motorunu beğenmedim. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Şanzımanının beğendiğim tek araba Nissan xtaril cvtsi . Ama onunda 1,6 motorunu beğenmedim. 

En ruhsuz şanzıman, mobilet. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

2,0 tdi dsg kullandım. Dsgnin ilk 3 vitesteki

3 saniye sürüyor o bölüm kalan 3000000 saniye hoşuan gider, 16. saniyede zaten 140 tasın

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

1 2 tsi heleki 1.0 tsi çok az yakıyor
Alinin güzergahta benim araç 4.5 tan 1 gram fazla yakmaz
Ankarasan hypermil yaparak eskişehire 4 lt ile geldiğimi bilirim
Dikkat etmesem en fazla 5 yakar
Neden kasayım ki o zaman ?

Cruze ile sen ne kadar yakarsın ali’nin güzergahta

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Öyle bir ara kullancak olsam tüpsüz binmem
Senelerdir tsi kullanıyorum sırf ekonomik diye
Ekonomik olmayan arabaya tüp takar binerim
Az yakacak diye sabahın köründe yola çıkıp 2 bin devirde 80 ile gitmem

Bizde esnek çalışma saati uygulaması var.  Sabah 0800 akşam 17:00 çalışıyorum ben :) 

İşim erken biterse  saat 15:00 dan sonra  çıkış serbest bende. :) Ne kadar erken işe başlayıp cihazlarımı bitirirsem, o kadar erken çıkarım işten . 

Ama gençlerimiz ve devletimiz sağ olsun. Full mesai yapıyorum :) dün  20:00 da çıktım mesela . 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Öyle bir ara kullancak olsam tüpsüz binmem
Senelerdir tsi kullanıyorum sırf ekonomik diye
Ekonomik olmayan arabaya tüp takar binerim
Az yakacak diye sabahın köründe yola çıkıp 2 bin devirde 80 ile gitmem

Soru bu değildi :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...