İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Ufuk Memiş

Aslında philips D4S 4300k de var yedekte duruyor ama sarı renk olduğu için araca takmıyorum.bende bu yüzden D4S i değiştirip D2S e mi döneyim diye kara kara düşünüyorum sırf D4S e 4300k beyaza yakın (sarı renk olmayan) philips veya Osram ampul bulamadığım için.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aslında philips D4S 4300k de var yedekte duruyor ama sarı renk olduğu için araca takmıyorum.bende bu yüzden D4S i değiştirip D2S e mi döneyim diye kara kara düşünüyorum sırf D4S e 4300k beyaza yakın (sarı renk olmayan) philips veya Osram ampul bulamadığım için.

Standart 85122'ler sarı değil ki ?

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Ama standart olan philips 85122 nin D4S için olanı var mı? Ve bu ampulun teknik özelliği nedir?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ama standart olan philips 85122 nin D4S için olanı var mı? Ve bu ampulun teknik özelliği nedir?

Bende yedekte var dediklerin ne ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bendeki philips "D4S 42402 C1" yazıyor kutusunda ve sarı yanıyor.

Standart 4300K o. Bir kaç ay kullanınca beyaza döner. Onu kullan bence, yeni ampul almana gerek yok.

Yorum bağlantısı
Ufuk Memiş

Anladım ozaman yaz sonu o ampulü takayim kışın beyazlaşır inşallah Saol selçuk abi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Gelişmeleri ve karşılaştırma fotolarını bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Özkan1679652572

öncelikle herkeze merhaba;benim aracım 2004 opel vectra aracımda orjinal xenon far sistemi mevcut ama farlarımdan memnun değilim sistem düzgün çalışıyor,ama ampul konusunda kararsız kaldım bir çift ampul alacağım osram mı phılıps tercih etmeliyim en iyi aydınlatma için aralarındaki farklar nelerdir...

phılıps 85122 ve phılıps 85122+ arasındaki fark nedir yardımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583
(düzenlendi)

85122+ %30 daha iyi aydınlatma gücüne sahiptir...

bence siz ampul değiştirmeden önce merceklerinizi bir temizletin ondan sonra ampul işine girin...

OSRAM 66240 da deneyebilirsiniz...

tarihinde Fatih Özbaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Özkan1679652572

geçenlerde sağ taraftan aracıma çaptılar farı orjinal far ile değişti ve ampulde kestiği için orjinal olarak 66240 gönderdiler şimdi sol taraf için aynı ampulu nasıl temin edebilirim...

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

geçenlerde sağ taraftan aracıma çaptılar farı orjinal far ile değişti ve ampulde kestiği için orjinal olarak 66240 gönderdiler şimdi sol taraf için aynı ampulu nasıl temin edebilirim...

66240 Osram Xenarc ın D2S ampul kodudur , yeni ampulü gönderen yerden tekrar bir ampul isteyemez misiniz? ya da en yakın servisten tedarik edebilirisiniz...

Dikkat etmeniz gereken nokta ampulün hangi özellikte olduğu CBI mi? SVS mi? standart HID mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Mustanoğlu

bende Bosch-Al Bi-xenon mercek var. buna xenon takıcam. orjinali d2s ampul sanırım. H3 ya da H1 takmayı düşünüyorum. holojen lambayla yaptığım denemelerde odak noktası ampulun oturduğu yatakdan itibaren yaklaşık 2cm ölçtüm. h1 uzun geliyor yatakdan daha geride durursa odağı buluyorum. elimde h3 yok. acaba kısa gelir mi. sonuçta uzunun çaresi var ama kısanın çaresi yok.

h3 mi alayım h1 mi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

bende Bosch-Al Bi-xenon mercek var. buna xenon takıcam. orjinali d2s ampul sanırım. H3 ya da H1 takmayı düşünüyorum. holojen lambayla yaptığım denemelerde odak noktası ampulun oturduğu yatakdan itibaren yaklaşık 2cm ölçtüm. h1 uzun geliyor yatakdan daha geride durursa odağı buluyorum. elimde h3 yok. acaba kısa gelir mi. sonuçta uzunun çaresi var ama kısanın çaresi yok.

h3 mi alayım h1 mi.

Ampul odaklaması sadece mesafeyle tutturulacak bir şey değil. Filaman ya da arkın kendi özel geometrisi var. Bu nedenle farklı tipte ampul ile düzgün sonuç elde edemezsiniz. D2S kullanmanız gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Mustanoğlu
(düzenlendi)

Ampul odaklaması sadece mesafeyle tutturulacak bir şey değil. Filaman ya da arkın kendi özel geometrisi var. Bu nedenle farklı tipte ampul ile düzgün sonuç elde edemezsiniz. D2S kullanmanız gerekir.

bu dediğin aklıma gelmemişti. H1 aldım. gayet güzel oldu. bu gece deneyeceğim

tarihinde Mustafa Mustanoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

H1 xenonu nasıl monte edebildiniz?Duvarda ışık desenine bakabildiniz mi?Yoksa güzel kelimesni sadece ön boşluk aydınlatmasına bakarak mı söylüyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Sanırım ampulün duya düzgün oturmasını kastetti. Bir şekilde ışık verir, ama düzgün olmaz, menzil düşük kalır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Mustanoğlu

hayır ışığı da gayet güzel. özel duy yatağı yaptım. D2S yi H1 e çevirdim. yapıştırma olayı falan yok.

1560443_1453372704875874_495804236_n.jpg

1521249_1453372698209208_1001222353_n.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...