İçeriğe Yönlendir

Xenon Far Ampulü (D1S D2S D3S D4S D5S) Tavsiyeleri

Melih Bozkurt

Recommended Posts

Volkan Durmuş

Piyasada ki ürünleri %90 ı sahte Osram, Philips farketmiyor D1S ,D2S , D4S , D3S hepsinin sahtesi var. sıfır 80-100TL aşağı D2S için zor D1S ise daha pahalı hele birde dolar patladı ki fiyatlar çoğu üründe iyice uçtu.

İkinci elde temiz bulamaz iseniz, sıfıra oranla %40-50 daha az aydınlatır, hatta varla yok arasında yanan orjinallere bile bizzat şahit oldum, temizini bulmanız lazım yoksa para etmez

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

En kötü xenon bile çin xenondan yan sanayiden bence daha iyi odaklama yaparak etkisini gösteriri ama 2.elde bunu test ederek alma olanagı her zaman olmaz.

Bir ara sanırım Mahmut eklemişti oem ve yan sanayi farkını görebilrsiniz.

post-4009-0-59561000-1426236849_thumb.jp

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Eren1679652583

Philipsde çakmayı anlamanın yolu var abi daha önce başka konuda da görmüştüm, osramın sahtesini duymadığımdan acaba dedim ilandaki orjinal midir ?

O fiyata evet çakma olduğu hissi veriyor ama kesin çakma mı eminde olamıyorum. Keseme uygun 2 ampul bulamadım

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Xenon alacaksan her şekilde fiyat bazı olarak balast takımı olarak oem alman senin için avantaj olur.Taneli xenon takım fiyatına gelir.Aldığın satıcı güvenilir ise 2.elde sıkıntın olmaz.Elinde kalmış kullanmıyorum altında alacakların ise zaten bahtına piyango misali olur ama oem olduğu sürece ben risk alınır kanısındayım.

Yok ince eleyip sık dokurum deniliyorsa bu şekilde araştırma yapmak bence gereksiz Osramda olsa ürün sıfır ve yanılmıyorsam garantisi 1 yılda olabilir belki mevcut.Alınır takılır sıkıntı olduğunda dış kılıfa zarar verilmediği sürece hakkını koruyabilirsin.aynımantıkla gidersen 2.eldede değişim hariç ömür konusunda aynı şeyi söylemek dogru olabilecek düşüncesindeyim.

Yorum bağlantısı
Kadir Eren1679652583
(düzenlendi)

Aslında haklısın abi set almak daha mantıklı ama set halinde bana pahalı geliyo 150tl 2 ampul alıp kullanmak yerine 300e kit var oem şekilde ama öğrenci olarak 300tl ayırıp xenon almak çok zor oluyo

Elimdeki balastla d2s ampul kullanmak tam olarak oem gibi olmasada çok yakın oluyomuş onun için öğrenci işi d2s yi çevirici ile kullanmak bana daha uygun sadece ampulleri bulamadım bi türlü

Edit: 125tl olan ilandaki kişiye mesaj atmıştım kendisi aşağıdaki cevabı yazmış sanırım şans diyip alıp denemek lazım aldığımda hemen çalıştıramayacağımdan az daha durup çevirici ile birlikte almayı düşünüyorum ampul geldiğinde hemen test ederim

"Ürün orijinal Osram fakat yurtdışından geldiği için faturası yok, bir olumsuz durumda size yenisini gönderirim. 125 tl 2 adet fiyatıdır, aldığınız takdirde size 2 adet ampul göndereceğim. İyi çalışmalar"

tarihinde Kadir Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Eren1679652583

Ürünler sıfır abi acaba ampül yakında patlarmı veya ışık kuvveti kısılmış mı diye düşünmeyecem, bi sorun olursa yenisini gönderirim diyo bakalım çeviriciyi ayarladıkdan sonra almayı düşünüyorum geldiğinde yakıp denemek için

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Kiris

İyi günler arkadaşlar bir yakınım şuan amerikada ve benim bir çift d1s ampul almam gerekiyo hangi ampulu tavsiye edersiniz en yüksek lümene sahip olan ampul hangisidir birde internetten ebay dışında alabileceğim site varmı hepinize teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Osram.com sitesine bakın ben osram cbi d1s kullanıyorum gayet iyiler öneririm.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İyi günler arkadaşlar bir yakınım şuan amerikada ve benim bir çift d1s ampul almam gerekiyo hangi ampulu tavsiye edersiniz en yüksek lümene sahip olan ampul hangisidir birde internetten ebay dışında alabileceğim site varmı hepinize teşekkür ederim.

Osram Xenarc Night Breaker

Yorum bağlantısı
Murat Kiris
(düzenlendi)

.

Osram Xenarc Night Breaker

Osram xenarc cool blue intense nasıldır peki teşekkürler.

tarihinde Murat Kiris tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Altıner KORKMAZ
(düzenlendi)

Bundan bir takım da bana lazım bir türlü bulamadım

tarihinde Altıner KORKMAZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Dinçer Aslan

Merhabalar. Farlarım h7 ve halojen mercekli.

Şuan normal h7 xenon kit var. Merak ettiğim konu şu:

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-4300-kelvin-xenon-yedek-ampulu-01b067-p-OTM01B067

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-d2r-ampul-donusum-aparati-01b132-p-OTM01B132

65dk99.jpg

D2S ampul ve çevirici ile, normal xenon balastlarımı kullanarak montaj yapabilir miyim? Yani bu ampulü resimdeki h7 ampul yatağıma tutturabilir miyim? SIkıştırma telleri ayrık vaziyette değil birleşikler. Dolayısıyla ampulun arkasının telin arasından geçmesi gerekecek.

Eğer bu ampulü takabilirsem şuanki aydınlatmadan bir farkı olur mu?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
Bir saat önce, Dinçer Aslan yazdı:

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-4300-kelvin-xenon-yedek-ampulu-01b067-p-OTM01B067

http://www.hepsiburada.com/modacar-d2s-d2r-ampul-donusum-aparati-01b132-p-OTM01B132

D2S ampul ve çevirici ile, normal xenon balastlarımı kullanarak montaj yapabilir miyim? Yani bu ampulü resimdeki h7 ampul yatağıma tutturabilir miyim? SIkıştırma telleri ayrık vaziyette değil birleşikler. Dolayısıyla ampulun arkasının telin arasından geçmesi gerekecek.

Eğer bu ampulü takabilirsem şuanki aydınlatmadan bir farkı olur mu?

Teşekkürler.

Eski tip D2s Hella bi-xenon montajda üzmez.Aydınlatma olarakta farkı çok rahat hissedilir.Tavsiyem oem d2s dir.Almayacaksanız bu ampulü biraz kenarlarını yontarak kullanabilirsin.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Bir saat önce, Dinçer Aslan yazdı:

Dinçer bey merhaba halojen far yada merceğe takılan oem veya çakma xenon un reflektöre verdiği zararları ve optik sapmaları ve yine bu homojen olmayan ışık kaynağının trafikte diğer sürücüleri rahatsız ettiğini hep konuşuyor ve anlatıyoruz . Bu konuda hassasız sizinde gerekli hassasiyeti göstereceğinizi düşünüyorum ...

Mevcut xenon la bahsettiğiniz xenon ampul arasında hiç fark yok bu yüzden renk dışında aydınlatmada herhangi bir fark olmayacak ...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Dinçer Aslan
11 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Eski tip D2s Hella bi-xenon montajda üzmez.Aydınlatma olarakta farkı çok rahat hissedilir.Tavsiyem oem d2s dir.Almayacaksanız bu ampulü biraz kenarlarını yontarak kullanabilirsin.

Bilgi için teşekkür ederim. Peki bu bahsettiğiniz d2s hella nasıl tedarik edebilirim? linkteki ampul ile normal h7 xenon ampulü arasında performans farkı yoksa boşuna almaya gerek yok. dediğiniz gibi d2s hella ampul alırım, dönüştürücü aparat ile şuanki balastlarıma bağlarım.

Yorum bağlantısı
Sinan Çatalkaya

XENON olmuyorsa ise 8000lm lik led alacaksın arkadaşımda auris var phlips lümiled 8000lümenlik led adlı canavar gibi çalışıyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)
28 dakika önce, Sinan Çatalkaya yazdı:

XENON olmuyorsa ise 8000lm lik led alacaksın arkadaşımda auris var phlips lümiled 8000lümenlik led adlı canavar gibi çalışıyor 

Kısa far yapılarında bu ledler işe yaramaz.Aracın önünde her yere dağılmış ışık yumağı aldatır.Bence kısa far için bunları önermeyin derim.sonuç olarak ucuz ürünlerde değil.Uzun olarakta değil sadece hüzmede sellektör amaçlı belirgin çalışıyor hepsi bu.

O arkadaşınız 10 metreden bir resim çekip yollarsa durum net anlaşılır kanısındayım.Normal havada yolda çekilen xenon ışığıda olsa duvar resminin normal çekiminde anlattığını asla anlatamaz kanısındayım.

Ledli kısım ayarlı tipte olsa olması gereken kısa hüzme odagını yakalayacağını sanmıyorum.Şehir içinde idare edebilir ama uzun yolda kesinlikle üzer.Heleki kötü hava şartlarında aman diyeyim aman.

Daha öncede yazdım 10000 lümende olsa odak yoksa kısa far olmaz araç önünde ışık yumağı olur hepsi bu.

Kısa far ışığından bahsediyoruz.aile taşıyoruz can taşıyoruz.Lütfen tavsiye ederken iyi düşünelim.

Şu zamanımızda yıllardır kullanılan en ideal çözümü sunan Kalite aydınlatma bana göre en hesaplısı merceğe uygulanan hiç tavsiye etmesemde en fazla 5000k çin xenonda olsa bence budur.Oem ürünler elbette biraz meblasal olabiliyor ama değer.

Bu işler ile uğraşıyorum diye yazdığımda sanılmaz ise sevinirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Çatalkaya

Benim arkadaşımdaki araç auris uzun kısa bihalojen led taktığında çok net bir görüntü oluştu ya tesadüf oldu yada halojen poryosu lede baya uygunluk gösterdi

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
43 dakika önce, Sinan Çatalkaya yazdı:

Benim arkadaşımdaki araç auris uzun kısa bihalojen led taktığında çok net bir görüntü oluştu ya tesadüf oldu yada halojen poryosu lede baya uygunluk gösterdi

Şehir içi aydınlatılmış yollarda led ampuller size yeterli geliyor görünebilir ama karanlık ve özellikle ıslak yolda hele birde yağmur varsa vay halinize .

Şuan üretilen led ampuller geniş reflektörlü halojen farlarda iş görüyor , mercek için henüz üretilmediler .

Uzun hüzmedeki led bile selektörde 100 metre ileriye ulaşamıyor , bu yüksek hızlarda çok tehlikeli ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Çatalkaya

Mahmut bey dediklerinize katılıyorum

led için en mantıklı çözüm kısa poryoya bixenon lens uzun poryoya 8000lm lik bir led yapılması.

soğuk selektör yapıldığında balast hiç yorulmaz daha uzun ömürlü olur .

zaten farları açınca bi xenonun aydınlatması yeterli olacaktır kısa ve uzun için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Dinçer Aslan
On 9 Şubat 2016 Salı at 10:47, Oktay Toker yazdı:

O halde benim elimdeki balastlar ve d2s çevirici, d2s ampul kullanmak yerine;

D2s balast + d2s ampul kullansam Oem, ampulü de şuanki h7 ampul yatağında montajda sıkıntı olmaz diyorsunuz, bu daha mantıklı. En azından Oem ürünler kullanmış olurum.  Mercek halojen kalır, onu açtırmak istemiyorum.

D2s balast ve ampul tedarik konusunda yardımcı olabilir misiniz bana?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
(düzenlendi)
On 10.02.2016 at 13:49, Sinan Çatalkaya yazdı:

Mahmut bey dediklerinize katılıyorum

led için en mantıklı çözüm kısa poryoya bixenon lens uzun poryoya 8000lm lik bir led yapılması.

soğuk selektör yapıldığında balast hiç yorulmaz daha uzun ömürlü olur .

zaten farları açınca bi xenonun aydınlatması yeterli olacaktır kısa ve uzun için

Bu ampuller kısa far yada mercekte iş görecektir toplamda 12 adet cree led var , ışık yoğunluğu ve dağılımı diğer led ürünlerden daha iyi olacağı için sorunsuz kullanılabilir ama test etmedende kesin konuşmamak lazım ...

yLQj1M.jpg

tarihinde Mahmut Akbulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aykut Özoğlu
(düzenlendi)

Merhabalar , forumda çok aktif olmadan soru sorduğum için özür dilerim ancak acil yardıma ihtiyacım var.Megane 2 aracım var ve ampullerden biri yanmıyor sanırım patladı.philips vision d2s 85122 alacagim cifti 250 tl ancak bu 1 2 ay maddi durumum yok o yuzden idarelik piyasa mali osram d2s xenarc alacagim.isik siddeti cokta onemli degil ancak orjinal balansima yada elektrik tesisatima zarar verir mi? 1 ay kadar idare eder mi beni? Tesekkurler

tarihinde Aykut Özoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...