İçeriğe Yönlendir

Audi Q7 mi, BMW X5 mi ?

Ozer Oz

Recommended Posts

q7 ve x5 dışında başka araç düşünmüyorum rr önermesine gerek yok , yorumlar için teşekkür ederim ama bu iki araç dışında kıyas yapmaya gerek yok zaten 

RR önermesine gerek yok ağır arazi şartlarında kullanıcak olduktan sonra pajero veya landcruiser bakarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Gerek var var ;)

gerek var ki gerek görülmüş...

q7 de x5 de eski olunca Türkiyede zor araçlar. Masraf arıza yapmasın cümlelerinizi görünce haliyle ben ve diğer tüm arkadaşlar başka şeyler öneriyorlar. Araç günlük kullanılacak mı? İşe bu araçla mı gideceksiniz? Günde kaç km yapacaksınız? Vb.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğal olarak arıza yapan araç olmadığı için 
Ya bozan biri olursa
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
9 saat önce, Ozer Oz yazdı:

q7 ve x5 dışında başka araç düşünmüyorum rr önermesine gerek yok , yorumlar için teşekkür ederim ama bu iki araç dışında kıyas yapmaya gerek yok zaten 

RR önermesine gerek yok ağır arazi şartlarında kullanıcak olduktan sonra pajero veya landcruiser bakarım.

Size özel değil ama bu yaklaşımı forum kullanımı için sıkıntılı ve sakıncalı görüyorum. 

İyi bayramlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

10,15 yaşındaki lüks aracın az masraf çıkarması mümkün mü? Bence değil.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Mahmut Yıldız yazdı:
23 saat önce, Servet Aydın yazdı:
Doğal olarak arıza yapan araç olmadığı için 

Ya bozan biri olursa

Aynen öyle. Eski land, sadece 180 tl olan parçanın arızasını doğru teşhis ile bulamama, kurcalama ile 23bin tl finalde masraf. Bu aracı kötü yapmaz, sahibini yapar 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On 03.06.2019 at 10:48, Servet Aydın yazdı:

Land Rover Freelander2 190 bg alınır, bahsi geçen iki aracın toplamı kadar arazi ve asfalt konforu alınır. Sanayi yüzü görmeden kullanılır. 

WK alınır bence. ama tabi konfor konusunda düşük kalır q7 den.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

4.2 v8 olsun bari olmuşken. ne tesadüftür bilem ama şu ana kadar belki 10 tane q7 görmüşümdür yolda kalan. hepsi de dizel di. hiç x5 yada jeep görmedim mesela. algıda seçicilik mi bilmiyorum. yada q7 daha çok satılmıştır da daha kolay arızalı araca denk gelinir onu da bilmem. ama benim de beğendiğim büyüklüte bir araçtır.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
2 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

4.2 v8 olsun bari olmuşken. ne tesadüftür bilem ama şu ana kadar belki 10 tane q7 görmüşümdür yolda kalan. hepsi de dizel di. hiç x5 yada jeep görmedim mesela. algıda seçicilik mi bilmiyorum. yada q7 daha çok satılmıştır da daha kolay arızalı araca denk gelinir onu da bilmem. ama benim de beğendiğim büyüklüte bir araçtır.

Sanayide vag servisine ne zaman gitsem motoru inmiş bi Q7 oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

daha ilginci, gözümün önünde, oldukça yeni model, led stoplu filan 3.0 tdi motorlu bir audi a6 yolda kaldı geçen hafta. Cayır cayır mavi duman atıyordu arkasından. DPF temizliğimidir emin değilim ama pek normal gelmedi gözüme. Pek çok DPF li araç kullandım hiç böyle birşey görmedim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
7 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Sanayide vag servisine ne zaman gitsem motoru inmiş bi Q7 oluyor. 

A serilerinde Q serilerinde, Piton ve Toureg modellerinde kullanılan 3.0 TDI CASA motorun bizatihi katili yağ soğutucusu. Kullanıcı  periyodik olarak kontrol ettirmiyor/contasıyla birlikte değişmiyor sonra araç motor yedi oluyor. Aynı şekilde bu kitle şanzıman yağını da değişmez en sonunda şanzımanı da kucağına alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Q5 v6 dizel, Q7 v6 dizel. Alayı su kaçağı ve blok hasarı ile uğraşıyor. Ama landın adı çıkmış motor kırıyor diye 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Mondeondaki gibi sanayi bağımlısı olmak istemiyorsan çok çok düzgününü almalısın her ikisinde de.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Jeep 

oda 2011 e kadar. Çünkü OM642 Mercedes motorlu. ML280, 2011 e kadar E350CDI deki motorun aynısı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Demekki Yıldız harici motor yapabilen yok 

Dizelde Mercedes kraldır bence. 1988 model kaç tane dizel var mesela yollarda.

Yorum bağlantısı
6 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Gerek var var ;)

gerek var ki gerek görülmüş...

q7 de x5 de eski olunca Türkiyede zor araçlar. Masraf arıza yapmasın cümlelerinizi görünce haliyle ben ve diğer tüm arkadaşlar başka şeyler öneriyorlar. Araç günlük kullanılacak mı? İşe bu araçla mı gideceksiniz? Günde kaç km yapacaksınız? Vb.

Abi masraf derken araba durup dururken sıkıntı cıkarmaz, ya hor kullanılmıştır ya yanlış bakım  yapılmıştır. benim demek istediğim kronik genel olarak problemli olmaması önemli. RR  adı çıkmış millet alırken 2 tane al biri servisteyken diğerini kullanırsın diyor rr için .. o  yüzden rr felan düşünmedim hiç kolay kolayda düşünmem.

ev-iş yakın sadece haftasonları kullanılır 

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Merso lafı geçince aklıma geldi. 320cdi gl var bu segmentte. Sanki bi tik daha sorunsuz olur.
Nevşehir sanayide bile makyajlı q7 motor yaptiriyordu. Fatura 40 civariymis[emoji21]

Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Demekki Yıldız harici motor yapabilen yok 

Volvo yapıyor XC90 D5 AWD gelmiş geçmiş en sağlam SUV çivi gibi bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Bir saat önce, Koray Demir yazdı:

Volvo yapıyor XC90 D5 AWD gelmiş geçmiş en sağlam SUV çivi gibi bir araç.

2.4 dizel D5 XC 90 candır. 👍🏻 

15 saat önce, Ozer Oz yazdı:

Forumun güzelliği burda zaten. Siz A ile B arasında kalmışsınızdır, başkası C önerir, hem size yeni ufuklar açma ihtimali olur, hem 5 sene sonra bu konuyu okuyacak kişiye faydası dokunur. Paylaşmak iyidir 😀

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...