İçeriğe Yönlendir

Audi Q7 mi, BMW X5 mi ?

Ozer Oz

Recommended Posts

Servet Aydın
43 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

5 sene sonraki kendime not. VW ürünü alma.

Sözüm söz alırsan boydan boya çizerim arabanı 

Yorum bağlantısı
1 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

DSG den dolayımı yoksa başka bir sebep mi var?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
7 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Forumun güzelliği burda zaten. Siz A ile B arasında kalmışsınızdır, başkası C önerir, hem size yeni ufuklar açma ihtimali olur, hem 5 sene sonra bu konuyu okuyacak kişiye faydası dokunur. Paylaşmak iyidir 😀

Aynen öyle.

Tekrarlıyorum, Audi ve VW'nin 3.0 TDI ve belli bir yıla kadar olan 2.0 TFSI motorlarından sorunsuz otomobil arayan uzak dursun. Q7, Q5, A8, A6, A4 farketmez. Bakımla filan da doğrudan ilgisi yok, düzenli yetkili bakımlı arabalarda ne sorunlar çıkıyor, çözümünde de kapı 30-40 bin liralardan açılıyor.

Eski X5'in de çok farklı olacağını sanmıyorum.

Yaşlı ve premium olacaksa temizini bulup Mercedes almak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

2004 yolundan beri kendime sakın wv alma diyorum, sebebine gelince ferrari, maserati, maybach .... gibi dünyanın en iyi arabasını ve servis hizmeti verdiklerini zannediyorlar ve satış temsilcisinden servis danışmanına varıncaya kadar "kibir abideleri mübarekler" personele ilk önce kibir eğitimi verdiklerini ciddi ciddi düşünüyorum. 

2 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

41 dakika önce, Ozer Oz yazdı:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
11 saat önce, Ozer Oz yazdı:

olumsuz pek çok küçük tecrübeden sonra buna karar verdim diyebilirim. Her makine arızalanır tamir olur. ancak mesele tamir ihtiyacının ne kadar erken geleceği ile ilgili. Bir de deneyimim VW deki mühendisliğin hatalar oluşmadan önce hiçbir belirti vermeyecek şekilde yapılmış olması! Yani 125 bin km de zincir değişmesi önerilirken, sıfır sorun ses titreşim vs olan aracın, 126 binde aracın evin önünde zincirin uzamasından ötürü valflerini eğmesi anlaşılır birşey değil bana göre. Yerine takılan yeni zincir ve gergisi sorunu çözüyor çünkü güncellenmiş malzeme. Mesela bir toyota da bu tip saçmalıkları görmezsiniz. İlk seferden doğrusunu tasarlarlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
15 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Kumbarayı kırdığımda (aracı satarken) bana maximum biriken parayı geri vermeli.

Pek çok marka sahibi oldum çok şükür, önünde VW amblemi olan ne üretilmişse çekinmeden alırım. Donanımıymış vs hiç mühim değil. Panjurda VW yazsın yeter. 

Bazen mantık marka değerinin de önüne geçer.

r0dEQz.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

olumsuz pek çok küçük tecrübeden sonra buna karar verdim diyebilirim. Her makine arızalanır tamir olur. ancak mesele tamir ihtiyacının ne kadar erken geleceği ile ilgili. Bir de deneyimim VW deki mühendisliğin hatalar oluşmadan önce hiçbir belirti vermeyecek şekilde yapılmış olması! Yani 125 bin km de zincir değişmesi önerilirken, sıfır sorun ses titreşim vs olan aracın, 126 binde aracın evin önünde zincirin uzamasından ötürü valflerini eğmesi anlaşılır birşey değil bana göre. Yerine takılan yeni zincir ve gergisi sorunu çözüyor çünkü güncellenmiş malzeme. Mesela bir toyota da bu tip saçmalıkları görmezsiniz. İlk seferden doğrusunu tasarlarlar.
Teknoloji olarak öncü vw grubu, bir çok yeniliği ilk yaygınlaştıran üretici, fakat bunun da dezavantajı asyalılar kadar güvenilir olmaması.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
26 dakika önce, Koray Demir yazdı:

r0dEQz.jpg

Doblo trekking ile caddy alltrack eşleştirme olsaydı :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

q7 bmw vs. tüm istenilen modelleri şirketimizce denenmiş ve sonunda ya satılmışlar, ya çocuk servisi yapılmışlar (ki onda bile beğenilmemişler) yada kardeşlere hibe edilmiş şehir içinde langır lungur kullanılmışlardır, x5 zaten en tırt olanı,çoktan elden çıkarıldı bile, atıl olma sebebleri konforsuz sağlam değil sorunlu  oluşları, en sağlamı q7 idi o da ite kaka kullanılıyor şuan,  sonunda bu mutsuzluktan sonra alınan ve budur denilen araçlar ise, patron Maybach, oğlu Range Rover feriştah versiyon kullanıyor, bunu yapan zengin adamlar,  para dert değil ama onlar bile bezmiş durumda, şimdi ister yaşlı q7 al ister x5 senin kararın, nasılsa keyfinide acısınınıda sen sürüceksin, bizimki öneri sadece, sen billirsin kardeş, sonra ah vah zaten demezsin burayada yazmazsın zaten, şimdi sana kolay gele, bence Q7 al, en azından biraz şansın olsun, ama unutma bu modellerin yaşlıları her an  bütçe aşar masraf çıkarıcı araçlardır, bu araçlar para derdi olmayanlar içindir, sende varsa sorunda yok o zaman, bir dahada bizden tavsiye isteme, sen zaten kararını vermişsin, bizden onay almana gerek yok, zaten dinlemiyorsunda, hayat senin karar senin, alacağın araç hayırlı olsun keyfine bak bizde haksız çıkalım ....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Sahibini tanıdığın araç hangisiyse onu al.

Audi de kötü değil BMW de. Zaten Maybach binip konforuna alışmış insanlar değiliz. D segmentinden sonra alınan bu iki markada tat verir. 

Kişisel görüşüm ise vw yi sadece satmak için alırım. Başka hiçbir sebeple almam. Verdiğim paranın karşılığı olduğuna inanmıyorum. Bmw Mercedes alırım, daha yaşlı olur ama neye bindiğim belli olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

O zaman diğer ark lara tavsiye ve bilgi verelim x5 te q7 de alabilirdim ikisini de kullanan ark ım var jeep i tavsiye ederim 2011 e kadar olan Mercedes motorlu olanı masrafından arızasından bıktım diyeni duymadım kötü yanı yok mu var tabi ama hiç biri yolda bırakacak dert açacak sıkıntı değil.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
5 saat önce, Koray Demir yazdı:

r0dEQz.jpg

Sene olmuş 2019 2.0 motordan 102 bg'lemi alınır. O motor 150 bg altı olacaksa 2.0 olmasına ne gerek var.

Sonra 1.2 tsi motor gitmez derler. 2.0 Caddy'den daha seri :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ticari araç. Ayarları ona göre. Alamadığı için değil.

120 hp den daha seri duruyor gerçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
16 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ticari araç. Ayarları ona göre. Alamadığı için değil.

120 hp den daha seri duruyor gerçi.

Mehmet abi aynı 2.0 motor diğer ticari araçlarında daha güçlü olarak satılıyor.

1.6 motorlarda emisyon sorunu çıkmadan önce 2.0 140 hp olarak satılıyordu. 1.6 motor seçeneğini kaldırınca 2.0 102 hp'ye geçiş yaptı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Beş sene sonra her yer vag olacak. [emoji23]
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Beş sene sonra her yer vag olacak. emoji23.png

Bende yine olmayacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...