İçeriğe Yönlendir

İstanbul İzmir Arası En ekonomik Güzergah

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi 132 sınır galiba. Çok da şey yapmamak lazım. Yeterli bi hız türkiye için. Bilinçli kullanıcı az olduğundan bizde böyle sınırların olması gerekli. 

Gece hepsi sarı yanıp sönüyor :) 

Gece yolculuğu gibisi yok klima bile açmıyon çoğu zaman . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Gece hepsi sarı yanıp sönüyor :) 

Gölcük şehir içi 24 saat aktif. Değirmendere- Altınova ışıklar ise otomatik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Yandex
Her seferinde ısrarla köprüye yönlendiriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yandex
Her seferinde ısrarla köprüye yönlendiriyor

bu ara bir anlaşma mı vardır nedir, yandex sürekli ücretli yollara yönlendiriyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yandex olayım bende bol paralı yola atarım. Komisyon candır 

Aynısını Google de yapıyor 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Osman Gazi'den geçip Bursa'ya gidince köprü + otoyol ne kadar oluyor. 150 civarı sanırım, doğru mu?

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Osman Gazi'den geçip Bursa'ya gidince köprü + otoyol ne kadar oluyor. 150 civarı sanırım, doğru mu?

aşağı yukarı 103,50  Köprü + 33,50 Altınova Bursa

Ali Darbaz yazdı:

Çözüm belli

qANvlB.png

sakın bunu yapıp aydına falan gitmeye çalışma öyle köylerden geçersin ki şaşırırsın :) 

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Nihat Palolu

Pazar günü günübirlik İzmir'den İstanbul'a (cerrahpaşa) gidip geleceğim. İzmir'den normal yoldan körfeze kadar gidip köpüyü mü kullanayım?

Otoyoldan körfezi mi dolaşayım? Veya İzmir'den direkt otoyola mı gireyim?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Pazar günü günübirlik İzmir'den İstanbul'a (cerrahpaşa) gidip geleceğim. İzmir'den normal yoldan körfeze kadar gidip köpüyü mü kullanayım?

E5 en ucuzu. Zaman olarak 3 saat uzar yolun.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yalovadan yenikapıya feribot varmış.. 

Trafiğin sıkışık olacağı bir saatte istanbulda olacaksan direk feribotla yenikapıya geç. 

Mesela saat kaçta istanbulda olacaksın.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Köprü 157 lira.. geçmesi 5 dakka. 

körfezi dolaşırsan 90 km fazladan yol yaparsın. karşılığında en iyi ihtimalle en az 1 saat kaybedersin. 100 lira civarında nakit kar edersin.. 

Trafiğin sakin olduğu bir saatte izmirden yola çıkacaksan paralı yola hiç girme.. Körfez dolanmayım diyorsan en son noktadan köprüye gir. Otoyol ciddi anlamda acıtıyor, üzüyor. 

Geçen ay, köprü yol feribot için toplam ödediğim ücret 1080 lira.. Bu ay mümkün olduğunca parasız yollarda takılacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Git gel, Eskihisar Yalova feribotunu kullan abi, körfezden dolaşmak çok yorar hem de çok vakit alır zaten uzun yol yapacaksın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yalovadan yenikapıya feribot varmış.. 

Trafiğin sıkışık olacağı bir saatte istanbulda olacaksan direk feribotla yenikapıya geç. 

Mesela saat kaçta istanbulda olacaksın.. 

Sabah 8-9 gibi olayım diyorum. İzmir’den gece 1-2 gibi çıkarım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nihat Palolu yazdı:

Sabah 8-9 gibi olayım diyorum. İzmir’den gece 1-2 gibi çıkarım.

Köprüden geçeceksin. Tüp geçitten geçeceksin. Trafiğe gireceksin.  
uygun saatte varsa yenikapıya feribotu araştır. 

Feribotta dinlenirsin. Hatta bir saat uyursun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Pazar günü günübirlik İzmir'den İstanbul'a (cerrahpaşa) gidip geleceğim.

en hızlı rota harici bitmez o yol kaç saat?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Çağlar Bayur yazdı:

en hızlı rota harici bitmez o yol kaç saat?

Geceye denk getirip fırsat buldukça gazlarım 🙂

Mehmet Ozyurek yazdı:

Köprüden geçeceksin. Tüp geçitten geçeceksin. Trafiğe gireceksin.  
uygun saatte varsa yenikapıya feribotu araştır. 

Feribotta dinlenirsin. Hatta bir saat uyursun. 

Mudanya-Yenikapı feribotu da var galiba.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Sabah 7 gibi fatih’te olmayı düşünüyorsanız parasız yollar iyidir. Körfezi dolaşmak dahil. Hiç sıkıntısız gidersiniz.

Osmangazi’ye geldiğinizde saat 7-8 gibiyse körfezi dolaşmak ve akabinde izmit istanbul arası işkence oluyor. 

ben olsam imkan varsa gece 00.00 gibi çıkardım. Parasız yollardan 07.00’de cerrahpaşa’da çok rahat gidersiniz. Hiç trafik de olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Saat ve fiyat uyar ise Bandırma-Yenikapı veya Bursa (güzelyalı)-Yenikapı feribotu bazen daha uygun oluyor. Köprüden geçerim diyorsanız zaten feribottan pahalıya gelir. Diğer türlü hem radar hem de trafik sorunu oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

E5 ten tıntın gideceksin kocaelinden döneceksin yalova bursa izmir devam edeceksin. benzin dışında ödeyeceğin bir ücret yok. Yavaş gideceksin..Yavaş. şehiriçi 60 şehirdışı 90-100. En ucuzu budur.

Erdem Doğan yazdı:

Saat ve fiyat uyar ise Bandırma-Yenikapı veya Bursa (güzelyalı)-Yenikapı feribotu bazen daha uygun oluyor. Köprüden geçerim diyorsanız zaten feribottan pahalıya gelir. Diğer türlü hem radar hem de trafik sorunu oluyor.

sorunlara katlanmayı göze alırsan mantıklı oluyor. Araçta youtube videodan mevzulu birşeyler açarsanız kenardan kenardan gdiliyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Git gel, Eskihisar Yalova feribotunu kullan abi, körfezden dolaşmak çok yorar hem de çok vakit alır zaten uzun yol yapacaksın

Yollar çift şerit. Şayet gece geçerse feribot ile aynı zamanda geçişi yapar. Tabi feribot için 45 dakika seyir ve 15 dakika bekleme ilavesi yapıyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)
Nihat Palolu yazdı:

Bir kaç ay önce bende bu yolu yaptım saat 05.00 gazimer otobandan çıkış 08.40 Osmangazi köprüsü, saat  10.40 Eyüp  şeklinde yol bitti . Dönüşte akşamüstü köprüye, feribota binmeyip  körfezi dolaştım pişman oldum. Sonra otobana girdim. Dönüşte tadını çıkarmaya çalıştım.  Gidişte 400 civarinda bir ödeme yapmıştım.  Bence uyku probleminiz yok ise acele değilseniz ve çift şoför var iseniz eski yoldan devam etmek ruh sağlığı için en iyisi. 

Cavit Çırakoğlu yazdı:

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...