İçeriğe Yönlendir

Sürücünün Aracını Şeritte Tutamaması.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Servet Aydın

Şerit değişimi videosu peşine telefon tutucunun sallantılı çektiğini de öğrendik. Stabil olmayan bir çekim üzerinden nasıl sağlıklı yorum yapılır tartışalım 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Şerit değişimi videosu peşine telefon tutucunun sallantılı çektiğini de öğrendik. Stabil olmayan bir çekim üzerinden nasıl sağlıklı yorum yapılır tartışalım 

Neyse abi boş ver çoçukla ilgilenmem gerek. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bu paylaşılan videoda da kamera oynuyor videonun alt kısmına bakıldığında anlaşılıyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trafikte çok var böylesi, 100 ile giderken bile şeritten çıkıyorlar otoyol virajında. Yanından hızlı geçince de öbür tarafa yalpalıyorlar.

Böylelere aynadan bakar ve hep aynı şeyi görürüm. [emoji23]
Ben geçince sağa kaçarlar.
Bazı insanlar direksiyonu fazla sıkıyor.

Bu da bir sebep.

Başka bir sebep de normalden sert veya yumuşak direksiyonlar.
Insan yaşlandıkça duyuları yazıflıyor. Dolayısıyla hakimiyette azalıyor.

Tabi ihtiyarlık da önemli bir etken.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yolda bana çok denk geliyor şeridinin çizgisinin üstünden giden, solundan geçince(sürücü beni fark edecek kadar geçtikten sonra biraz da yakın geçiyorum) kendi şeridine dönüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Lastigi bozuk  lastıkleri sag sol yapacak yada aracın direksiyon kutusu bozuk toplamıyor direksiyon yola göre 

Köksal Yılmaz yazdı:

Yolda bana çok denk geliyor şeridinin çizgisinin üstünden giden, solundan geçince(sürücü beni fark edecek kadar geçtikten sonra biraz da yakın geçiyorum) kendi şeridine dönüyor.

Sol seritte bu şekil giden sürücülere cok kzııyorum gir madem saga git derdın yakıtsa 

Servet Aydın yazdı:

İzlerken sinirlendim dayanamadım servet abi 20 sn anca bakabıldım :))

Ali nerden buluyorsun böyle acemi sürücüleri:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ali geçmiş olsun babaya diyeceksin uzunyolda sen arac kullanma şehirçi işini gör yeter dıyeceksın 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Darbaz yazdı:

Konuyu yanlış anlamışsınız. 

Ali Darbaz yazdı:

Hocam yanlış anladın. 

Ali Darbaz yazdı:

Videodanda anlamadınız. 

Videoyu silemedim 

Bunca mesaj yazan anlamıyor ise sende sorun var demektir. 

Kaldı ki sana cevap veren her mesaj teknik olarak tüm sorunu sana açıklıyor.

Arabanın bir derdi var kabul, bu dert üzerine dermanlar yazılı. Ve derman lastikçi, rot balancı ve doktor. Üçünden birinde sorunun çözümü kesin olacak. 

Sen bunların hiçbirini anlamıyorsun aslında 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erkan Işık yazdı:

Lastigi bozuk  lastıkleri sag sol yapacak yada aracın direksiyon kutusu bozuk toplamıyor direksiyon yola göre 

Sol seritte bu şekil giden sürücülere cok kzııyorum gir madem saga git derdın yakıtsa 

İzlerken sinirlendim dayanamadım servet abi 20 sn anca bakabıldım :))

Ali nerden buluyorsun böyle acemi sürücüleri:))

Abi işte babam benim arabayı kullanırken şeritte gidiyor. Yavaş yavaş şeridin dışına taşıyor, sonra pat diye dreksiyonu şeridi ortalamak için çeviriyor. Düz yolda sürekli aynı şey. Şeridi izalamak için sürekli ani direksiyon trim veriyor. 

Arabamı bozuk diye aynı arabayı ben sürüyorum. Bende gayet nizami gidiyor. Direksiyonu bıraksam düm düz gidiyor.

Babam 40 yıllık sürücü. Yolda nizami gitmekte zorlanıyor.  Derdim buydu... 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Babam 40 yıllık sürücü. Yolda nizami gitmekte zorlanıyor.  Derdim buydu... 

Zorunlu olmadıkça kullanmamalı.
Bu anlatımın her şeyi net şekilde özetliyor.
Demekki bir odaklanma veya denge problemi var.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yukarda videosunu attığım adam gibi. Tıpatıp aynısını yapıyor. Daracık şeritti singer dikiş makinası gibi zigzag çiziyoz. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Soru şu, 40yıllık sürücü. 40yıllık sürücü mü yoksa 4 milyon km sürüşlü sürücü mü iyidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Soru şu, 40yıllık sürücü. 40yıllık sürücü mü yoksa 4 milyon km sürüşlü sürücü mü iyidir. 

Hocam babam 22 yıl boyunca servis kullandı. Hiç kazası yok. Milyon km sürmüştür. 

Şimdi hatırladımda kendimi bildim bileli hep şeritte zig zaglıyordu :(

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Artık süremiyor işte. Kendin dedin. Hakimiyeti yok direksiyon başında 

Bu konunun çözümü doktorda. Burada değil 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şimdi hatırladımda kendimi bildim bileli hep şeritte zig zaglıyordu [emoji20]

Bu daha vahim.
Demekki hiç süremiyormuş.

Sıkı tutuyor direksiyonu. Bıraksa araba kendi yolu bulur.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu daha vahim.
Demekki hiç süremiyormuş.

Sıkı tutuyor direksiyonu. Bıraksa araba kendi yolu bulur.

Abi arkadan çekişli 14 kişilik servis arabası kullandığı için olabilşrmi. Crafter Mercedes ve Transit kullandı hep. Bineklere alışamadı sanırım. 

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Videolardan bende dediğiniz durumu çok farkedemedim. Ancak babanızın refleksleri yaşından dolayı sıkıntılıdır. Benim babamda aynı şekilde. İlk araba kullanışımda yanımdakilerle sohbet edemezdim. Siz diyelim ki 0.4 sn içinde aynaları kontrol ederken babanız bunu yapamıyor. Geç yaptığı içinde yer değiştiriyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi arkadan çekişli 14 kişilik servis arabası kullandığı için olabilşrmi. Crafter Mercedes ve Transit kullandı hep. Bineklere alışamadı sanırım. 

Olur. Kamyoncular da otomobilde zorlanıyor.
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Ali Darbaz yazdı:

Hocam babam 22 yıl boyunca servis kullandı. Hiç kazası yok. Milyon km sürmüştür. 

Şimdi hatırladımda kendimi bildim bileli hep şeritte zig zaglıyordu :(

babanın 40 yıl önce kullanmaya başladığı arabaların çoğunun direksiyonunda en az çeyrek tur boşluk vardı. 

o zamanlardan kalma bir alışkanlığı üzerinden atamamış olabilir.

sen ver onun altına 64 model chevrolet i de seyret bakalım nasıl kullanıyor.

sonra birde sen kullan, bakalım direksiyonu sabit tutunca şeride sığıyor mu.

dokunma adama, demek ki stili bu.🙂 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Neyse değerli arkadaşlar. Babam aynı şeyi Cruze ilede yapıyor.  Eşimde bunu farketmiş. 

Yolda simetrik gidemiyor olması bir alışkanlık yada denildiği gibi huyu. Bunun bir adı vardır illakide ben bulamadım. 

Eskiden daktilo ile yazı yazarlardı. Harflere bastıkca yavaş yavaş kağıt sola kayardı. Satır bitince kolu şirak diye iterdin. Satır başı yapardın. İşte babamın araba sürereken yaptığıda buna benziyor. Adını ben koyuyorum. Daktilo sürüşü olsun adı. Bir kac insandada denk geldim. Youtubedee direk izlediğimde anlıyorum kişinin daktilo sürüşü yaptığını. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Aşağidaki videodada olduğu gibi sürücü aracı şeritde tutmakta zorlanmakta sürekli sağ sol yalpalıyor. Aynı sorun 60 yaşındaki babamdada var. Yolcu iken biraz başımı ağrıtıyor.  Bunun sebebi nedir nasıl çözeriz.. 

Videonun 13:53 itibari ile izlersen daha çok belli olmakta. 

Fazla gerginsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ali benim babamda fiesta ve passatı kullanamıyor kulanırken tedirgin oluyor transporterden baskasına bınmıyor yüksek sürüşlü aracları daha rahat kulanıyor sen cruze sat babaya bir tane suv araba bak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Benim kayınpeder geçenlerde kaza yaptı 2015 kango vardı pert oldu şimdi yine 2018 kango aldı evlerinde dizel ototmatik passat var ama sevmiyor kango ile 130-140 hızlarda gidiyor sorun yaşamıyor. Sevmiyorsa kullandırmayın.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Babamda Lada Samara vardı bilirsiniz taş gibi direksiyon. Ayrıca balans sıkıntısı vardı aracın. Babam arabayi şeritte bile hep ani tepkilerle kullanırdı. Şimdi benim Fiesta ve focusu kullandığında da araçlarda sıkıntı olmadığı halde şeritte sert hamleler yapıyor. Sanırım alışkanlık olmuş artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...