İçeriğe Yönlendir

PowerShift Hakkında

Mert Yeldan

Recommended Posts

Hakan Gürsu

Arkadaşım 3 senedir Connect te kullanıyor yağlı tip olan  Powershift'i full şehir içi İstanbul trafiğinde. Üstelik bagajda sürekli 400 500 kg yük ile hemde. Araç 50 bine geldi tık yok. 

Forumlarda benzinlilerde kullanılan Kuru tip Power Shift ile ilgili sorunlar okdum ama Yağlı tip olanlarla ilgi bi sorun okumadım. Çift kavrama alacak olsam Powershit Yağlı tipi tercih ederdim.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Arkadaşım 3 senedir Connect te kullanıyor yağlı tip olan  Powershift'i full şehir içi İstanbul trafiğinde. Üstelik bagajda sürekli 400 500 kg yük ile hemde. Araç 50 bine geldi tık yok. 

Forumlarda benzinlilerde kullanılan Kuru tip Power Shift ile ilgili sorunlar okdum ama Yağlı tip olanlarla ilgi bi sorun okumadım. Çift kavrama alacak olsam Powershit Yağlı tipi tercih ederdim.

Volvodakinin yağlı olduğunu nerden anlarız
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

1.6’ların çoğu kuru. Yine de aracı araştırarak şanzıman kodunu öğrenmeyle

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

2013te çıkan PS fiestalar en çok arıza yapanlar galiba. Kullanıcı genelde bilinçsiz ve ilk şanzumanlar olduğundan normal sayılabilir.

Sonra ki yarı makyajlı araçlarda problem yaşayan yok gibi.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
Mert Yeldan yazdı:

Dizellerde yağlı tip kullanılıyor diye biliyorum, ama kesin olarak anlamak için yağlı tipin bi kodu vardır muhakkak, onu öğrenirsek hangi seneden itibaren kim hangi modelde kullanmış anlaşılabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

V40 d2 ps 2015 araliktan sonra satilmadi. Sebebini sorunca satis temsilcilerinin gevrek gevrek gulmesi pek manidardi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuz Yılmaz yazdı:

V40 d2 ps 2015 araliktan sonra satilmadi. Sebebini sorunca satis temsilcilerinin gevrek gevrek gulmesi pek manidardi :)

Volvo şanzımanlarla ilgili müşterilerinde kötü intiba bıraktı. 35-40 bin liralar istiyorlardı değişim için birkaç sene önce. 

Bugün volvo almak isteyen volvo’yu eski volvo sanıyor. Yoksa hiç eskisi gibi değil. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

2015 1.5 dizel focus style  powershift kullanan biri olarak bu şanzıman ile ilgili epey bilgi edindim😃 aracı 44 bin km de aldım 45 binde servisde şanzıman yağı değişti 46 bin kmde yolda kaldım garantiden mekatronik değişti sorun çözülmüş gibiydi, 62 bin kmde şanzıman uyarı verdi ve anlık silkelemeye başladı ama yolda kalmadım  hata verip siliyordu servis ve otosan mühendisleri mekatroniğin tekrar değişmesine karar verdiler ama bunun mekatronik değil başka bir hatadan kaynaklandığını söylememe rağmen otosan mekatroniği değiştirtti ertesi gün yolda kaldım, sonunda şanzımanın ayıplı olduğunu anladılar ve şanzımanı komple değiştirdiler şu an 74 bin km deyim ve dert tasa kalmadı, satarsam yine aynı dizel powershift titanium olanı alırım, bana ayıplısı denk geldi herkeste olacak diye birşey yok, sürmesi çok keyifli hiçbir kararsızlık yaşamıyor şanzıman, geçişleri anlamıyorsunuz neredeyse, getrag dct250 ler kuru, dct450 ler yağlı tip volvolarda yağlı olan model var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Yazılanlardan anladığım Renault'un EDC ile Ford'un powershift aynı üreticinin (getrag) şanzımanı. Peki Renault'ta vatandaşa  bela olan 6dct250 hangi Ford modellerinde kullanıldı.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
Yücel Meta yazdı:

Yazılanlardan anladığım Renault'un EDC ile Ford'un powershift aynı üreticinin (getrag) şanzımanı. Peki Renault'ta vatandaşa  bela olan 6dct250 hangi Ford modellerinde kullanıldı.

2011-2018 arasındaki 1.6 benzinli otomatik focuslarda

Yorum bağlantısı
Yücel Metin
Adem Kazıl yazdı:

2011-2018 arasındaki 1.6 benzinli otomatik focuslarda

Dizellerde direk yağlı olan 6dtc450 mi ?kullanıldı. 2013, 2014  model Kuga'larda hangi şanzıman var?

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
Yücel Meta yazdı:

Dizellerde direk yağlı olan 6dtc450 mi ?kullanıldı. 2013, 2014  model Kuga'larda hangi şanzıman var?

suv tarzı araçlarla pek ilgili değilim o yüzden cevap veremiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Adem Kazıl yazdı:

Volvo v40 ve s60'da mesela ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mert Yeldan yazdı:

Volvo v40 ve s60'da mesela ?

Senin başına bi gelecek var, anlaşıldı gardaşım

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Adem Kazıl yazdı:

yarı otomatik ise dct450 vardır.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat
(düzenlendi)

2012-2013 kuga araçlarda 6F35 tam otomatik şanzuman kullanılmıştır.

tarihinde Turhan Onat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bugün tesadüfi bir şekilde takip ettiğim bir ilan güncelleme yaptı. İlanın rakamı 110 ile 89 a düştü. Açıklamaya da 26/08/2019 tarihinde araçta arıza meydana geldi yetkili servis şanzuman beyninin değişmesi gerektiğini fiyatının da 11 bin olduğunu söylediğini yazdı.

Açıkçası bi soğuma geldi.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tam otomatik candır
İyi şanzıman olsa ford bırakıp tam otomatiğe geçmezdi
Das autodan sonrada forda geçmek oda garip

Volvo la Volvo. Yok ford
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Yeldan yazdı:

Bugün tesadüfi bir şekilde takip ettiğim bir ilan güncelleme yaptı. İlanın rakamı 110 ile 89 a düştü. Açıklamaya da 26/08/2019 tarihinde araçta arıza meydana geldi yetkili servis şanzuman beyninin değişmesi gerektiğini fiyatının da 11 bin olduğunu söylediğini yazdı.

Açıkçası bi soğuma geldi.

Pimi çekmiş ama bomba erken patlamış

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Yeldan yazdı:

fiyatının da 11 bin olduğunu söylediğini yazdı.

6.5 a biter iş, üstüne de yemek ısmarlanır. 3 iş günü teslim süresi

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
6.5 a biter iş, üstüne de yemek ısmarlanır. 3 iş günü teslim süresi

89 a düşmüş. 80 teklif ettim bozuldu. 85 e alsam 6 lira ile çıkar mıyız?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...