İçeriğe Yönlendir

100.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Murat Öngür

Recommended Posts

Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Bizimki pahalı Ali, daha ucuzlar var. Onların fiyatlarını bildiğim için örnek verdim. 

Gel sana cruze satayım deseydim sen haklıydın. 

seninki pahalıysa ayrı konu :D 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mondeo mk3 hem dolu hem kaliteli olarak tercihim olurdu. Vergisi de yaştan dolayı makul olur. Yakıtı da aradaki farka değer. Kafa karıştırayım biraz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Köksal Yılmaz yazdı:

Mondeo mk3 hem dolu hem kaliteli olarak tercihim olurdu. Vergisi de yaştan dolayı makul olur. Yakıtı da aradaki farka değer. Kafa karıştırayım biraz :)

Mondeo binmelik ama zor satılır Köksal hocam. Yoksa bakmadım değil :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Murat Sürücü yazdı:

Honda da baktım ama civic yok o fiyata temiz. City var ama tutuyor mu satılır mı hiç bilmiyorum. Hangi model bakmak gerek

honda var ama siz kaput boyalı diye istemediniz galiba benim aracımı. baktığınız ilanlardaki ilk corolla güzel km de düşük ancak nedense kasası tutmadı pek seveni yok

diğer ilanlardaki araçlar km ler çok yüksek sizin  yılda kaç km yaparsınız bilmem ama lpg istediğinize göre min 20 bin yapsanız 3 yılda 60 bin yapar araçların km leri 300 bin civarına yaklaşır acaba km yüksek araç mı zor satılır kaputu boyalı araç mı bir de bu gözle bakmanızda yarar var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

honda var ama siz kaput boyalı diye istemediniz galiba benim aracımı. baktığınız ilanlardaki ilk corolla güzel km de düşük ancak nedense kasası tutmadı pek seveni yok

diğer ilanlardaki araçlar km ler çok yüksek sizin  yılda kaç km yaparsınız bilmem ama lpg istediğinize göre min 20 bin yapsanız 3 yılda 60 bin yapar araçların km leri 300 bin civarına yaklaşır acaba km yüksek araç mı zor satılır kaputu boyalı araç mı bir de bu gözle bakmanızda yarar var. 

İkisi de zor satılır, ikisiyle de uğraşmak zorunda kalmıştım ne yazık ki hocam :(

Golf boyalı diye uğraştırmıştı, volvo yüksek km diye uğraştırmıştı. Şu var ki bu tamamen piyasa algısı, teknik bir sorun değil, mantıklı değil, ama piyasa böyle ne yazık ki. Corollalar özelinde konuşursak da nedense km çok takılmıyor insanlar, 300binde bile daha hızlı satılıyor.

Ama içime sinip de alamadım Corollaları da. Ben donanım sever biri olarak arka camları bile otomatik olmayan bir araca o kadar para vermeye de kıyamıyorum

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Focus 1 makyajlı kasa. 2 sene bindim otomatiğine konforu hala aklımda kaldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
(düzenlendi)
Fatih Evcin yazdı:

ilk ilandaki araç kendi modelinde ilgili sitedeki en pahalı araç . Temiz tamam ama çok tutan bir kasa olmadığını söyleyebilirim. Hızlı satış niyetiniz var ise Honda bakın derim.

Fiyatı biraz daha yüksek ama değer mi sizce?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1.6-guv-paket-honda-civic-130.xxx-km-de-degisen-yok-otomatik-749948482/detay

Bu biraz daha uygun

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-80%2C000-km-de-otomatik-hatasiz-civic-754485446/detay

tarihinde Murat Sürücü tarafından düzenlendi
ek
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Murat Sürücü yazdı:

İkisi de zor satılır, ikisiyle de uğraşmak zorunda kalmıştım ne yazık ki hocam :(

Golf boyalı diye uğraştırmıştı, volvo yüksek km diye uğraştırmıştı. Şu var ki bu tamamen piyasa algısı, teknik bir sorun değil, mantıklı değil, ama piyasa böyle ne yazık ki. Corollalar özelinde konuşursak da nedense km çok takılmıyor insanlar, 300binde bile daha hızlı satılıyor.

Ama içime sinip de alamadım Corollaları da. Ben donanım sever biri olarak arka camları bile otomatik olmayan bir araca o kadar para vermeye de kıyamıyorum

Ben ikisine de karşıyım bakımız 100 binde ki araç yerine bakımlı 200 bin deki araç tercih ederim sirf boyasız diye her tarafı çizik araç yerine yeni boyanmış araç tercih ederim tabi bunlar benim düşüncem. Ben aracı alırken baktırmadım bile neresi değişmiş neresi boyalı diye ama arayan herkes nedense boya varmı diye sorup duruyor

Umarim gönlünüzce araç bulursunuz 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Ben ikisine de karşıyım bakımız 100 binde ki araç yerine bakımlı 200 bin deki araç tercih ederim sirf boyasız diye her tarafı çizik araç yerine yeni boyanmış araç tercih ederim tabi bunlar benim düşüncem. Ben aracı alırken baktırmadım bile neresi değişmiş neresi boyalı diye ama arayan herkes nedense boya varmı diye sorup duruyor

Umarim gönlünüzce araç bulursunuz 

İşte sorun binerken değil, satarken. Satarken neresi boyalı diye laf duymamak için arıyorum kaputu boyasız. Daha önce aynı durumu ben de benzer şekilde yaşadım. Alması kolay, satması çok zor oluyor

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Tavan hariç boyalı 3 kapı değişenli toyota yarisi 2 günde satmıştım. Piyasada 3 5 tane ilanı olan milletin adını bile bilmediği arabaları satmak zor bence. Diğer türlü her araba satılır nasip kısmet işi. Boyasız değişensiz arabaya niye 6 7 bin fazla vereyim bana mantıklı gelmiyor. Boyası daha parlak olan daha ucuz tabiki gidip onu alırım. Benim gibi düşünen birsürü insan var. Tavanda işlem olmayan araba isterse 3 kere boyansın alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Arkadaşlar boyaya çokta takılmayın. Eğer araç bakımlı, temiz ise boya ikinci planda olmalı. Geçenlerde boyasız olan aracımı benzinlikte yola en uzak noktada yıkarken adamın biri tampona vurup kaçtı yakaladım ve boyattım. Tampon değilde diğer kaporta kısımları olsaydı fotoğraf ile boya sebebi izah edilebiliyorsa sorun olmamalı. 1994 yılında plaka takılmamış doğan s aracını dikenli tellere sürtmüştüm. Bence boyadan çok bakımlı olması önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök

Türkiye şartlarında yorumların çoğunu gerçekçi bulmuyorum

kaput ve tavan boyalı araba hiçkimsenin ilk önceliği olmaz bu ülkede

he garantisi 1 dk bile yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Arkadaşlar, boyaya takılmamak gerektiğini söyleyip duruyorsunuz. Teknik açıdan doğru olduğunu ben de söyledim. Ama piyasayı biliyorsunuz. 2bin tl altına da verseniz o beğenmediğiniz 99 model araçların kaputu da boyalı olunca aylarca satılamayacağını biliyorsunuz, görüyorsunuz. Konu boyalı araç alınır mıdan öteye geçemiyor nedense. 

Size katılıyorum, ama bu sefer de kaputu boyasız bir araca 2bin tl fazla verip satarken daha az zorlanmak istiyorum. Biliyorum nasip. Elimizden geleni yapalım da :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayı almadan satmayı düşünmek tuhaf geliyor bana. Siz kendiniz için değil piyasa için araba bakıyorsunuz. 

Alıp aracınıza çarpmıyacakları ne malum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Ali Darbaz yazdı:

Arabayı almadan satmayı düşünmek tuhaf geliyor bana. Siz kendiniz için değil piyasa için araba bakıyorsunuz. 

Alıp aracınıza çarpmıyacakları ne malum. 

Herhalde şu kısır döngüden kurtulamayacağız. Kolay al sat yapacağım maddi durumumu düzeltene kadar binmek durumunda olduğum bir araç bakıyorum. Tuhaf gelebilir. Bana da sizin yaklaşımınız tuhaf geliyor. 

Lütfen modlardan ricam. Kilitler misiniz rica etsem konuyu. 

Talep ettiğim yardım bu değildi.

İyi forumlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Opelleri beğenmedim

Mavi olan focus zaten ghia değil jantlar ghia gerisi değil. Klima kısmındaki aşınmalar debriyaj pedalının metalinin görünmesi araç ticari çıkması gibi duruyor onuda eledim.

Beyaz focus fena değil iyi ustaya gösterilip baktırılabilir. Usta konusunda yardımcı oluruz üstünede bi expertiz lazım.

Şampanya rengi 323'te güzel 

Beyaz Focusla ikisi arasında kalırdım. Ama Mazda daha az km vs ağır basıyor.

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beyaz focus pert kayıtlı.

Mavi focus'un şükelası kaymış.

Diğerlerini bilemem.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Tam aradığınız araba milenyum kasa Hyundai Accent 1.5 dohc motor , çok seri gider, sanayi düşmanı , çok da az yakar , güvenlik düşük , frenler kötü , yol tutuş eh işte ama zehir gibi araba

Hitler motor polo klasik de güzeldir ama vw işte sorunsuz denilemez , rölanti sorunu bitmez bir türlü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Güzel başlayıp sonu kötü biten film önerisi gibi olmuş Hyundai Accent önerisi :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

20 bin liramı , 20 bin liraya nazilerden kalma Kübelwagen bile satmıyorlar. 

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

O paralara fazla hırpalanmamış ama tr piyasasında tutulmayan japonlar en mantıklısı... Ev alma niyetiyle elimdeki Focusu satınca ben de aynı düşünceyle araba arayışına girdim. Birinin tavsiyesi ile Mitsubishi Carisma aldım. 3 yıl kullandım. Tabiri caizse tank gibi araçtı. Motorları uzun ömürlü zaten malum... Satarken ise sadece 3 gün ilanda kaldı beni üzmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...