İçeriğe Yönlendir

100.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Murat Öngür

Recommended Posts

Mahmut Karadeniz
Cihat Eyüboğlu yazdı:

toyota ve honda piyasa arabası olduğu için çok fazla el değiştiriyo ve aradığınız fiyat aralığındaki arabalar laşka olur. peugeot 308 önerebilirim 2008 model dizel bulabilirsiniz.

308 de aklımdaki bir araç. Ancak bulamadım henüz. Denk gelirse kesin düşünürüm

Gökhan Albayrak yazdı:

Mahmut bey, Mazda ile ilgili konuyu bu konunuzla benzer nitelikte olduğu için birleştirdim. Bilginiz olsun. Keyifli forumlar.

Tamamdır teşekkür ederim

Recep Demirci yazdı:

Tansu beyin önerdiği gibi daha düşük km temiz Mazda3 denk gelirse Mazda3 alın derim. DSC o yıllardaki araçlarda Mazda 3de var muadillerine göre daha donanımlı. Ancak fiyat çok çıkamıyorsanız Benimde Focus1 Otomatik Vites ilk aracımdı 11bin km kadar kullandım ve memnundum.Diğer araçlara göre Focus1ler daha uygun fiyatlı. 

210 bin çok mu fazla bu araç için? Benzin&LPG'li bir araç. Ben de mesela alsam en fazla 2 sene biner, 2 senede de 10 bin km ancak yaparım. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz

Peugeot 407 buldum bir tane de. 1.6 dizel 180 binde 2007 model. Kazası boyası vs yok. 44 bine bırakıyor. Sizce bu nasıl, alınır mı? 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Ali Darbaz yazdı:

Forumda satılık bir ayten olacaktı. Epeyde az yakıyormuş. Fabrikasyon lpg sistemli. Sahibi hipermilcimi übercimi anlamadım, epey hassas kullanıyor arabasını. Satılık arabalar bölümünde arabası. 

Satılmaktan vazgeçilmemiş miydi Ayten?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Ersel Çevik yazdı:

Satılmaktan vazgeçilmemiş miydi Ayten?

Peyder pey satılık. Sahibinden ilanı yok. istediğim fiyatı veren herkes alabilir. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Ali Darbaz yazdı:

Peyder pey satılık. Sahibinden ilanı yok. istediğim fiyatı veren herkes alabilir. 

Yani tok satıcı modu. Hayırlısı olsun. 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Mahmut Karadeniz yazdı:

Deneyeceğim ama sitedeki malum piyasa yüzünden millet fiyat da kırmıyor. arabasına ederinin çok üzerinde fiyat yazanlar yüzünden hak ettiği fiyata araç almaz zor valla

Hocam 2005'ten aşağısına elim gitmiyor. Ayrıca ilandaki aracın km düşük ama afedersiniz anası ağlamış orijinal parçası yok :)

bahsedilen araç benim kendi aracım Mahmut bey iki parça değişince sizin için anası ağlamış olabilir ama bence öyle değil 2002 model 17 yaşında bir aracın iki parçası değişmiş iki parça boyası olunca anası ağlamaz merak etmeyin umarım gönlünüzce bir araç bulursunuz altı üstü saç yığını değişince veya boyanınca özelliğini kaybetmez yerine takılan da aynı saç üstüne atılanda aynı boya. maalesef sizin gibi düşünenler yüzünden şu anda bu aracın tramersiz  (veya tramere kayıt edilmemiş olan) 200 bin km geçmiş araçlara 50 -55 bin fiyat istiyorlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

74 Land Rover verelim parçası zebil gibi sıfır da var ikinci el de. Vergisi düşük, bakım gideri yoka yakın lpg uyumlu az yakar az kaçar. "Ekstrem" yol tutuş. Hem de elinizdeki para ile iki tane alırsınız bir size bir eşinize. Otelin Valesine verdiğinizde olay yaratır.

Yorum bağlantısı
Cihat Eyüboğlu
Mahmut Karadeniz yazdı:

Peugeot 407 buldum bir tane de. 1.6 dizel 180 binde 2007 model. Kazası boyası vs yok. 44 bine bırakıyor. Sizce bu nasıl, alınır mı? 

motoruna baktırın sağlıklıysa alınır. konforlu ve geniş bir arabadır 407. 180 bin km çok sayılmaz bu araba için fiyatta uygun

Yorum bağlantısı
Mahmut Karadeniz
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bahsedilen araç benim kendi aracım Mahmut bey iki parça değişince sizin için anası ağlamış olabilir ama bence öyle değil 2002 model 17 yaşında bir aracın iki parçası değişmiş iki parça boyası olunca anası ağlamaz merak etmeyin umarım gönlünüzce bir araç bulursunuz altı üstü saç yığını değişince veya boyanınca özelliğini kaybetmez yerine takılan da aynı saç üstüne atılanda aynı boya. maalesef sizin gibi düşünenler yüzünden şu anda bu aracın tramersiz  (veya tramere kayıt edilmemiş olan) 200 bin km geçmiş araçlara 50 -55 bin fiyat istiyorlar 

Aracın sizin olduğunu bilmiyordum kusura bakmayın. Raporda orijinal kısım göremeyince öyle dedim. Açıkçası bana da saçma geliyor bu boya vs muhabbeti ama algılar böyle, değişmiyor. 

Cihat Eyüboğlu yazdı:

motoruna baktırın sağlıklıysa alınır. konforlu ve geniş bir arabadır 407. 180 bin km çok sayılmaz bu araba için fiyatta uygun

Benim de kafama yattı bu araç, kullanan herkes de memnun hemen hemen ama şehir içinde (ankara) çok yorar diye düşünüyorum. Alçak ve burnu uzun, park vs sorunu olur. Bir de bu bahsettiğim araç comfort paket, en boşuymuş. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Pejo gözümü korkuttu ama çok şükür istediğim aralıkta 33500 e aracımı sattım. Pejo baya ucuza alınmış bu mantıkla.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
İnan Çınar yazdı:

Pejo gözümü korkuttu ama çok şükür istediğim aralıkta 33500 e aracımı sattım. Pejo baya ucuza alınmış bu mantıkla.

Hayırlı olsun, bizim aldığımız pejo mu? Öyle bulsam bitane de kendime alırım sw yi satıp. Beğendim ben 307 yi.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Evet Köksal.  İki araçtan tercih yap deseler  tabiiki 307 . Kiyaslanmaz bile. Herseyi geç sınıf farkı var. Sen 31 bine aldık deyince ben kaça veririm diye düşündüm ama saçma bir şekilde  aynı para hemen hemen. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Var mı 50-55 bin civarı satılık aracı olan tanıdığında olan temiz üzmeyecek bizleri. Varsa ilan veya fotoğraflar paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-temiz-aile-araci-748916712/detay

Hasar kaydı en büyük 8 bin toplam 16 bin 5000 lik kısım teyp hırsızlık diyor
33 diyor 

Canlı gördüm bı kaç kozmetik kusuru dışında kasa geneli düzgün 
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-ogretmenden-kazasiz-87.000-km-lpg-1-parca-boyali-751057713/detay

Mustafa beğenip de almadın çiçek gibi clioyu bak kimlerin eline düştü,kaç tl istiyorlar...
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Beğenmedim değil o paraları veremem [emoji4]
37 verdim vermedi [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
İnan Çınar yazdı:

37 verdim vermedi emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Komşu aldı aynı renk 30 civarı. O bile fazla benim için

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Komşu aldı aynı renk 30 civarı. O bile fazla benim için
Ya bence de öyle ama piyasa tutturabildiğine işte...
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç

Aralık ayında araba satın almayı düşünüyorum. İlk arabam olacağı için 20-30.000₺ bandının üstüne pek çıkasım yok. Aslında arabalara karşı fazla merakım olmadığı için bu konuda pek bilgim yoktu araştırmaya başlayana kadar. Bu süreçte sizlerinde yardımını istemenin iyi olacağını düşündüm. Belirttiğim fiyat aralığında hatta mümkünse 20.000₺'e daha yakın bir fiyatta otomobil satın almak istiyorum. Araçtan fazla bir beklentim yok. Başlıca;

- Aile aracı denen tarzda olsun istiyorum. Bu yüzden B segment, Sedan-HB 5 kapı olarak bakıyorum.
- Mümkünse parçası ucuz olsun, yakıt konusunda çok üzmesin istiyorum.
- Klima mutlaka olmalı diye düşünüyorum.

Bu kriterlerin ışığında bir süredir araştırdığım modelleri aşağıda belirttim. Araçlarla ilgili incelikleri, hangi modelinde ne gibi sorunlar olduğunu, kimleri nasıl üzdüğünü bilmem. Dediğim gibi araç satın almaya niyetlenince araştırmaya başladım pek bilgim yok maalesef. Bu yüzden sizlerden yardım alabilirsem çok güzel olacak.

Gönlümde 1. sırada Clio, 2. sırada Palio var. Ancak araç olarak bakınca benim gördüğüm kadarıyla Clio'nun Palio'ya pek üstünlüğü olmamasına karşın fiyat olarak ortalama 7-8.000₺ daha pahalı. Sizlerin tavsiyesini bekliyorum.

Renault - Clio (1.4 - 1.5 dCi) (2005 ve üstü)
Fiat - Palio (1.2 - 1.4 - 1.6 farketmez hangisini tavsiye ederseniz)
Peugeot - 206 (1.4), 306 (1.6)
Citroen - Xsara (1.6)

Bir ufak sorumda Palio paketleriyle alakalı, internette pek bilgi bulamadım. Klima olmayan modelleri kolayca anlamanın bir yolu yok mudur iç mekan fotoğraflarından?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

hoşgeldiniz, belirttiğiniz fiyatlara yazdığınız araçlar kaldıysa iyiymiş bence de direk clio alıp geçin zaten, hem parçası ucuz hem işçiliği, diğerleri özelliklede citroen ve pegeout sıkıntılı araçlar, artık arızalarının hat safaya çıkmışları fln kalmıştır die düşünüyorum. 

yinede alabilirseniz sıkıntısız temiz japon almanız daha iyi olacaktır ben olsam toyota,mazda yada honda alırdım. eski kasalarından.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Sağlam Palio kalmamıştır artık diye düşünüyorum. Bir dönem canına okundu piyasadaki çoğu arabanın. Clio'ya ağırlık vermenizde fayda olacaktır. Satmak istediğinizde de birkaç gün içerisinde sonuca ulaşırsınız.  Peugeot araçlar ülkemizde ne yazık ki hor kullanılanlar sınıfına giriyor. İvmeli kalkıyor diye gençler otobanda, sokak aralarında maymun ediyorlar arabaları. 15 yaşına gelmiş bir dizel araba ise sizi üzebilir. O yaş aralığında araba bakıyorsanız, benzinli bakmanızda fayda var. Arabayı bir süre kullanır, daha sonra tüp takarsınız. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Cliodan başkasına bakmayın. otomatik seçeneği de var. Sunrofflu modeli de var. 1.2-1.4-1.6 motor da var ucuzu da var pahalısı da var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...