İçeriğe Yönlendir

100.000 Lira Civarında Araç Önerileriniz

Murat Öngür

Recommended Posts

Samet Sevinç
(düzenlendi)
Mesut Eyibil yazdı:

hoşgeldiniz, belirttiğiniz fiyatlara yazdığınız araçlar kaldıysa iyiymiş bence de direk clio alıp geçin zaten, hem parçası ucuz hem işçiliği, diğerleri özelliklede citroen ve pegeout sıkıntılı araçlar, artık arızalarının hat safaya çıkmışları fln kalmıştır die düşünüyorum. 

yinede alabilirseniz sıkıntısız temiz japon almanız daha iyi olacaktır ben olsam toyota,mazda yada honda alırdım. eski kasalarından.

Piyasayı 2 aydır takip ediyorum yazdığım araçlar hep bu fiyat aralıklarında. Palio'lar 25.000₺'nın altında genelde, Clio'lar ise 30.000₺ civarına bulunurken son dönemde biraz fiyat düşürdü satanlar.

Palio'da örneğin şöyle bir ilan var. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-palio-1,2-temiz-masrafsiz-751281876/detay/

Clio'da ise; https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-temiz-aile-araci-742902682/detay/

Deniz Kom yazdı:

Sağlam Palio kalmamıştır artık diye düşünüyorum. Bir dönem canına okundu piyasadaki çoğu arabanın. Clio'ya ağırlık vermenizde fayda olacaktır. Satmak istediğinizde de birkaç gün içerisinde sonuca ulaşırsınız.  Peugeot araçlar ülkemizde ne yazık ki hor kullanılanlar sınıfına giriyor. İvmeli kalkıyor diye gençler otobanda, sokak aralarında maymun ediyorlar arabaları. 15 yaşına gelmiş bir dizel araba ise sizi üzebilir. O yaş aralığında araba bakıyorsanız, benzinli bakmanızda fayda var. Arabayı bir süre kullanır, daha sonra tüp takarsınız. 

Güvenmek doğru olmaz ama bazı ilanlar güven vermişti açıkçası Palio için. Genel intiba Clio'ya yönlendiriyor. Sanırım ona yoğunlaşacağım. Benzinli bakmak konusunda hak veriyorum, öyle yapacağım.

Palio'da örneğin şöyle bir ilan var. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-palio-1,2-temiz-masrafsiz-751281876/detay/

Clio'da ise; https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-temiz-aile-araci-742902682/detay/

Efe Özer yazdı:

Renaukt europa 1.6 rte alize bakilabilir.Megan 1 ayarinda daga uygun fyata.

Bu araca hiç bakmamıştım, araştırayım. Teşekkür ederim ilginiz için.

Fatih Evcin yazdı:

Cliodan başkasına bakmayın. otomatik seçeneği de var. Sunrofflu modeli de var. 1.2-1.4-1.6 motor da var ucuzu da var pahalısı da var.

Dediğiniz detaylar fiyatı arttırıyor maalesef :) İlk arabam olacağı için manuel alsam daha iyi olur gibi geldi bana bu konuda ne dersiniz?

tarihinde Samet Sevinç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Samet Sevinç yazdı:

Piyasayı 2 aydır takip ediyorum yazdığım araçlar hep bu fiyat aralıklarında. Palio'lar 25.000₺'nın altında genelde, Clio'lar iste 30.000₺ civarına bulunurken son dönemde biraz fiyat düşürdü satanlar.

Güvenmek doğru olmaz ama bazı ilanlar güven vermişti açıkçası Palio için. Genel intiba Clio'ya yönlendiriyor. Sanırım ona yoğunlaşacağım. Benzinli bakmak konusunda hak veriyorum, öyle yapacağım.

Bu araca hiç bakmamıştım, araştırayım. Teşekkür ederim ilginiz için.

Dediğiniz detaylar fiyatı arttırıyor maalesef :) İlk arabam olacağı için manuel alsam daha iyi olur gibi geldi bana bu konuda ne dersiniz?

Size önerim arabayı tüp takılmamış olarak almanız olacaktır. Böylece motorda kusur varsa öncelikle anlayabilirsiniz. Tüpün bakımının sizden önce nasıl yapıldığını bilemezsiniz. En temizi sizin taktırmanızdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Deniz Kom yazdı:

Size önerim arabayı tüp takılmamış olarak almanız olacaktır. Böylece motorda kusur varsa öncelikle anlayabilirsiniz. Tüpün bakımının sizden önce nasıl yapıldığını bilemezsiniz. En temizi sizin taktırmanızdır. 

İşim iyice zorlaşıyor bu kriterler arttıkça 😅 Fakat haklısınız tabi o konuda bir şey diyemem. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Samet Sevinç yazdı:

30.000 e kadar çıkabilirseniz 1.2 benzinli clio bence hem genç hemde sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. otomatik manuel konusunda , manuel ile öğrenmek daha iyi olacaktır.

mesela:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-bakimli-degisensiz-masrafsiz-2004-751649591/detay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Samet Sevinç yazdı:

İşim iyice zorlaşıyor bu kriterler arttıkça 😅 Fakat haklısınız tabi o konuda bir şey diyemem. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

Valla ben araba alıncaya kadar 3 ay piyasaya baktım. Size önerim, olabildiğince orjinalliği bozulmamış bir araç almanız olacaktır. Şase, direkler ve motor sağlamsa değişen ve boya pek sorun olmamalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Fatih Evcin yazdı:

30.000 e kadar çıkabilirseniz 1.2 benzinli clio bence hem genç hemde sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. otomatik manuel konusunda , manuel ile öğrenmek daha iyi olacaktır.

mesela:https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-bakimli-degisensiz-masrafsiz-2004-751649591/detay

30.000₺ bandını geçmemeye çalışıyorum sadece. O fiyata çıkabilirim. Dediğiniz 1.2 Clio'ları hiç araştırmamıştım hemen bakacağım. Teşekkür ederim.

Deniz Kom yazdı:

Valla ben araba alıncaya kadar 3 ay piyasaya baktım. Size önerim, olabildiğince orjinalliği bozulmamış bir araç almanız olacaktır. Şase, direkler ve motor sağlamsa değişen ve boya pek sorun olmamalı.

Benimde bu gidişle 3.5-4 aylık bir süreç olacak :) Bende sizin dediğiniz kriterlere katılıyorum. Ek olarak bakarken 170.000 km sınırını aşmamış araçlara bakmaya çalışıyorum. Bu konuda bir öneriniz olur muydu? Km neye göre önemlidir. Dizel için 200.000 gibi bir sınır hep söyleniyor ama benzinlide de bir sınır aramaya lüzum var mı ya da bu sınırı arttırabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Km aslında biraz zor bir mevzu. Çünkü İstanbul'da 50000 km yapan araç ile Konya'da 50000 km yapan araç ne yazık ki aynı değildir. İstanbul gibi kalabalık trafikli yerlerde arıyorsanız olabildiğince düşük km aramanızda fayda var. Aksine, nüfus yoğunluğu ve trafiği düşük bölgelerden araç arıyorsanız km konusunda daha esnek  olabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Deniz Kom yazdı:

Km aslında biraz zor bir mevzu. Çünkü İstanbul'da 50000 km yapan araç ile Konya'da 50000 km yapan araç ne yazık ki aynı değildir. İstanbul gibi kalabalık trafikli yerlerde arıyorsanız olabildiğince düşük km aramanızda fayda var. Aksine, nüfus yoğunluğu ve trafiği düşük bölgelerden araç arıyorsanız km konusunda daha esnek  olabilirsiniz. 

İstanbul ve çevresinde araç bakıyorum. Toplam 13 ilde. O zaman bildiğimden şaşmayıp olabildiğince km düşük araç bakmaya devam edeyim. Çok teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Clio nun 1.4 motoru sağlam değil sanırım çevremde 1.4 motora sahip 2 clio, 1 europaya motor yapıldı üçü de yağa su karıştırdı bloklarında çatlak oluşmuş. Tavsiyem yeni motor yapılmış ve faturalı ise daha iyi olur.

Vesile ile bende 20-30 diye araç araştırmaya başladım günlük git gel 90 km yol yapmak için az yakan az masraflı ve arıza oranı düşük olan diye aralık-ocak gibi almayı planlıyorum ama bu çıtada çok fazla düzgün araç bulunmuyor maalesef.Vaktim olduğu için acele etmiyorum.Ama  bütçeyi biraz daha arttırmak lazım sanırım.

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Abdullah Aladı yazdı:

Clio nun 1.4 motoru sağlam değil sanırım çevremde 1.4 motora sahip 2 clio, 1 europaya motor yapıldı üçü de yağa su karıştırdı bloklarında çatlak oluşmuş. Tavsiyem yeni motor yapılmış ve faturalı ise daha iyi olur.

Vesile ile bende 20-30 diye araç araştırmaya başladım günlük git gel 90 km yol yapmak için az yakan az masraflı ve arıza oranı düşük olan diye aralık-ocak gibi almayı planlıyorum ama bu çıtada çok fazla düzgün araç bulunmuyor maalesef.Vaktim olduğu için acele etmiyorum.Ama  bütçeyi biraz daha arttırmak lazım sanırım.

Dediğiniz sorundan hiç haberim yoktu. Bu vesileyle iyice 1.2 olanlara yönelmeye başladım :) Benimde düşüncem Aralık ayında satın almak. Dediğiniz gibi baş ağrıtmayacak bir araç bulmak zor bu fiyatlarda.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Clio 1.2 tavsiye ediyorum.  1.4 ile arasında performans  farkı hissedilmiyor ve daha sorunsuz motor. Ayrıca  çok daha dolu bir araç.

4 airbag

Abs

Torpido soğutma 

Direksiyon yükseklik ayarı vb.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Samet Sevinç yazdı:

@Fatih Evcin @Deniz Kom

Müsait olurda paylaştığım listedeki araçlara bakabilirseniz size göre en mantıklısı hangisi olur söyleyebilir misiniz?

https://sahi.io/s/EiLtPtnU

Bu araçlar arasında şahsen sadece şu arabaya bakmaya giderdim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2004-model-160-km-751229369/detay

benim sıkıntım koltuk kılıfı görünce dayanamıyorum hemen kapatıyorum ilanı, hoş kullanılmadığı hissine kapılıyorum. 

bu arada sedan olan symbol diye geçer. Benim tavsiyem hb kasadır. 1.2 özellikle dememdeki amaç modelin yüksek olmasıdır. Mümkünse dinamik paket alırsanız satması da kolay olur. motorundan yana korkunuz olmasın. 1.2 8v twingo aldım sattım 5 tane toplamda 80.000 - 100.000 km yapmışımdır tık demeden de sattım.  bu motor 1.2 16V daha da güzell.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Honda bakın. Oynanmamış olursa güzel olur

Tavsiye edecektim ama fanboy ilan edileceğimi düşündüğüm için yazamadım :) aslında en temizi honda:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Sevinç
Mehmet Ozyurek yazdı:

Honda bakın. Oynanmamış olursa güzel olur

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Zor oluyor dediğiniz gibisini bulmak hele bu fiyatlara ama araştırayım elbette.

İnan Çınar yazdı:

Clio 1.2 tavsiye ediyorum.  1.4 ile arasında performans  farkı hissedilmiyor ve daha sorunsuz motor. Ayrıca  çok daha dolu bir araç.

4 airbag

Abs

Torpido soğutma 

Direksiyon yükseklik ayarı vb.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz özellikler güzel artılar ve 1.4 ile ilgili çok olumsuzluk duymaya başladım.

Fatih Evcin yazdı:

Bu araçlar arasında şahsen sadece şu arabaya bakmaya giderdim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2004-model-160-km-751229369/detay

benim sıkıntım koltuk kılıfı görünce dayanamıyorum hemen kapatıyorum ilanı, hoş kullanılmadığı hissine kapılıyorum. 

bu arada sedan olan symbol diye geçer. Benim tavsiyem hb kasadır. 1.2 özellikle dememdeki amaç modelin yüksek olmasıdır. Mümkünse dinamik paket alırsanız satması da kolay olur. motorundan yana korkunuz olmasın. 1.2 8v twingo aldım sattım 5 tane toplamda 80.000 - 100.000 km yapmışımdır tık demeden de sattım.  bu motor 1.2 16V daha da güzell.

Tavsiye edecektim ama fanboy ilan edileceğimi düşündüğüm için yazamadım :) aslında en temizi honda:D 

Verdiğiniz bilgiler bahsettiğiniz deneyiminiz benim için çok değerli bilgiler, teşekkür ederim. Honda'ya da göz atacağım fakat pek ümidim yok o tarafta. Clio 1.2'de noktayı koyacağım sanırım.

Ahmet Caliskan yazdı:

Sitede dolaşırken sizin Tata ile aranızdaki bağ dikkatimi çekmişti ,😅

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Herkese merhaba. 

Baslikta da belirttiğim gibi B segment bir araç arıyoruz kız kardeşim icin. 

Mumkunse benzinli

200bin km’yi aşmamış 

Boya olabilir,değişen neresi olduğuna bağlı

otomatik manuel farketmez fakat o yaşlardaki araçların otomatiklerine pek güven olmayabilir. 

Fiesta,Yaris,Picanto,C2-3, vb araçlar baktığımız araçlar. 

İlan sitelerine hakimim varsa yakın çevresinde tanıdığı vs olan değerlendirebiliriz. 

Ankara içi olursa tabiki daha iyi olur.  

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Getz. Her şeyi basit ve ucuzdur

Evet yazmayı unuttum Getz’de güçlü bir aday. Temiz bir getz de olabilir 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Fatih Evcin yazdı:

cliooooo

Birkaç Clio gösterdim ama görsel olarak beğenmedi. Clio seçenekler arasında yok. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Alptuğ Özcan yazdı:

Birkaç Clio gösterdim ama görsel olarak beğenmedi. Clio seçenekler arasında yok. 

Aslında B segmentinde güçlü bir adaydır kendileri :) 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Fatih Evcin yazdı:

Aslında B segmentinde güçlü bir adaydır kendileri :) 

Evet bende söyledim fakat bayanları bilirsiniz görüntüye bakarak karar verirler genellikle. Beğenmedi. İlk aracı olacak. 

Goruntu olarak Picanto’yu çok sevdi. Fiesta,yaris vs vs diye gidiyor😁

Murat Ersel Çevik yazdı:

İbiza aklımızda yoktu. Tip olarak hosuna gideceğini sanmıyorum ama yine de göndereyim. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Benzinli Fiesta yakıt açısından şehir içi üzer. Üzüyor.

LPG olmayacaksa tabi bu yorumum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...