İçeriğe Yönlendir

Turbo Mu Atmosferik Mi LPG'ye Uyumludur?

Eyüp Çetin

Recommended Posts

Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

farkı yok fordan falan, bazı markalardan iyi tabii ama genelde yaygın olan markalardan iyi değil, sonuçta orta sınıf araba bunlar, böyle diyince kızıyorlar :)  

harbi farka geçmek isteniyorsa a6-520-e200 gibi modellere geçeceksinki haa bak şimdi iş değişti diyim :tongue:

bu arada 500 de aklımda, 500x 2020, tipini hanımda seviyor, az bagaj küçük o kadar, birde o jantlar yanaklar olmuyor, bizim yolllara gitmiyor, yanaklar daha kalın olacakki güzel olsun, kardeşimdeki 500x i kullanıyorum arada o jantlarla bu yollar yok aga pahalıya geliyor...

Aynı fikirdeyiz bu konuda. Kesinlikle kötü demiyorum ama takıntı yapacak kadar artısı yok sanki. 500L'den önce bende Passat düşünüyordum ama takıntılı olmadığım için kısmet olmadı. 500 XL çıkacak deniliyor onu da düşün derim ama Allah vere ne zamana çıkar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eyüp Çetin yazdı:

takıntı yapacak kadar artısı yok sanki

pazarlama herşeydir, mamülün önüne geçer.Artısı O

• Beğen 7
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
(düzenlendi)

Fsi motorlara takılan lpg sistemleri belli devir aralığında lpg ile çalışıp sürekli lpg de çalışmıyor.  Dolayısıyla karmasik sistem ve tasarruf oranıda düşük. Lpg de MPI motor candır. Ayrıca  konu dönüp dolaşıp Volkswagen takıntısına gelmese şaşırırdım  😁

tarihinde Serkan Maden tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

FSI'dan vazgeçtik. Olumlu yorum göremedik hiç. 2006 model Hitler motor Golf'e bakacak bugün. 

Erkan Işık yazdı:

Eyüp bey neye karar verdiniz 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Fsi da 3 motor kodu var. Blf motor kodu lpgye en uyumlu olanları. 3 yıl blf kullandık o sıra çok araştırmıştım. Blflere uyuyor ancak bir miktar benzin yakmaya devam ediyor. Karma sistem yani. Candan mühendislik instagram sayfasında lpg taktıkları fsi motorlar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Biz cruze lpg takmadan kullanıyoruz. Öyle keyfi sürüşler yapmıyoruz. Toplu iş çözümlerini tek sefeede hallediyoz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

FSI'dan vazgeçtik. Olumlu yorum göremedik hiç. 2006 model Hitler motor Golf'e bakacak bugün. 

Fsi olmayan daha yeni golf’ler vardı sanırım. 

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Eyüp Çetin yazdı:

Arkadaşlar bir arkadaşım Golf FSI LPG'li bir araca bakıyor. Bana LPG uyumlu olup olmadığını sordu. Genelde uyumlu olmadığı söylenir bende bu şekilde biliyorum. Size de sormak istedim. Birde LPG atmosferik motora mı turbo motora mı uygun oluyor? 

Benim düşüncem LPG uyumu olsa bile ki olmadığını biliyorum FSİ almam. İmkan el veriyorsa Tsi candır. Lpg istemez az yakar. Lpg uyumu ise motor teknolojisi ile alakalı. Fsi gdi atmosferik olmalarına rağmen lpg uyumları problemlidir. Turbo araçların bir kısmında ise uyum mümkün. yağlamalı sistem lpg bu konuda daha uzun ömürlü ancak takılma maliyeti çok yüksek. Amorti edebilecek mi bilinmez 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pekala bir soru, aracın komple benzin sistemi iptal edilen ve sadece lpg ile çalışan araç muayeneden geçer mi? 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Pekala bir soru, aracın komple benzin sistemi iptal edilen ve sadece lpg ile çalışan araç muayeneden geçer mi? 

Geçmiyo

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Servet Aydın yazdı:

😳 Yeni bir proje başlangıcı sanırım. 

Ali Darbaz yazdı:

Geçmiyo

Karşılaşmadıkları için geçmiyordur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Ersel Çevik yazdı:

Forumun sarı Bumble Bee Opel kac defa tuvden dönmüştü. Ona bir sorun. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Ersel Çevik yazdı:

Fsi motor, benzin enjektörleri sökülecek, lpg enjektörü takılacak. Yazılımı silinip lpg yazılımı atılacak, katalitik değişecek ve oksijen sensörü. Mis gibi kullan gitsin ama muayene olayı sakatmış işte 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Servet Aydın yazdı:

Fsi motor, benzin enjektörleri sökülecek, lpg enjektörü takılacak. Yazılımı silinip lpg yazılımı atılacak, katalitik değişecek ve oksijen sensörü. Mis gibi kullan gitsin ama muayene olayı sakatmış işte 

Muayene sırasında, bu aracın sadece lpg ile çalıştığını kim anlayacak?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mahmut Yıldız yazdı:

:D  koklarlar iş biter, gaz kaçak aletini egzosta tutarsın iş biter :)

lpg dedinmi aklıma gelen kombi-mutfak düpü falan, arabada gaz :i-ih: zaten artık espiriside pek kalmadı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D  koklarlar iş biter, gaz kaçak aletini egzosta tutarsın iş biter :)

lpg dedinmi aklıma gelen kombi-mutfak düpü falan, arabada gaz :i-ih: zaten artık espiriside pek kalmadı...

Neyi kokluyorsun Ali abi, kalmadı öyle araba. Ayponcuların androide baktığı gözle lpg'ye bakıyorsun. 

Mazot deyince de benim aklıma traktör geliyor.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mahmut Yıldız yazdı:

O da doğru 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Neyi kokluyorsun Ali abi, kalmadı öyle araba. Ayponcuların androide baktığı gözle lpg'ye bakıyorsun. 

Mazot deyince de benim aklıma traktör geliyor.

muhhahaha doğru diyorsun, kalmadı değil alayı kokuyor yada benim burnum hassas :)

mazot denince aklıma direk güç geliyor...

bu arada gaz kaçak cihazını düplü arabanın egzosta tuttunuzmu hiç, ne oluyor ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

muhhahaha doğru diyorsun, kalmadı değil alayı kokuyor yada benim burnum hassas :)

mazot denince aklıma direk güç geliyor...

bu arada gaz kaçak cihazını düplü arabanın egzosta tuttunuzmu hiç, ne oluyor ?

Etrafta kasan bir sürü android telefon var. hepsi çöp, ha ha ha. 

O güç turbodandır, turbo olmasaydı ölmüş eşek olurdu.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

O zaman Ankarada ki doğalgazlı EGO ların hiç biri geçemez 😛

Ruhsata yakıt tipi sadece LPG olarak işlenirse geçer diyorum ben.

Murat Ersel Çevik yazdı:

yağlamalı sistem lpg bu konuda daha uzun ömürlü ancak takılma maliyeti çok yüksek. Amorti edebilecek mi bilinmez 

Hikaye abi. 1000 lira fazla verip yağlamalı taktırıyon, birde her sene yağ ekletiyon. Ben kaç tane Astra J kasa gördüm yağlamalı ama supapları değişen.

Ayrıca sistemdeki sorun emme değil egzoz supaplarında çıkıyor. O yüzden yağın hiçbir esprisi yok.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yağlamalı sistem takan hala var mı ya hu. O işin hikaye olduğu ortaya çıkalı çok oldu. 

gücü yeten likid sistem taksın. Mis ötesi mis. Lpg’yi silindire Arabanın kendi enjektörleriylr sıvı püsKürtmenin tadı başka. Araba fişek gibi oluyor. Benzinliden daha iyi gidiyor. 

bu arada mazot deyince aklıma burnum geliyor. Bana fazla yakıt tükettirmesi geliyor @Ali Cihangiroğlu abi. Kışın istanbul’da dur kalk trafikte öndeki tdi arabanın mazot kokusunu almamak için iç döngü + klima açmak zorunda kalıyorum. 

Servet Aydın yazdı:

lpg bir yakıt sistemi olarak kabul görüyor. Ruhsatta lpg+benzin de yazabiliyor. Neden sadece lpg yazmasın ki?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

lpg kesiciyi devryee sokup anında benzinde çalışmaya devam etmesi kontrol ediliyor, ama  gaz kaçağı varsa hafif kusur ama o geçio. patlamaz ise

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

lpg kesiciyi devryee sokup anında benzinde çalışmaya devam etmesi kontrol ediliyor, ama  gaz kaçağı varsa hafif kusur ama o geçio. patlamaz ise

King hepsini yapar da şu son kısım biraz şüpheli :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...