İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Hiç beğenmedim ama. Ne yanladı ne de lastik yaktı. Anca koltuğa yapıştırıp illede yolda kalacam dedi. Mındar. Ön şaftı söküp denemek lazım ✈️

az yakar.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: bu devir saati niye böyle taklalı gibi

Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun. Devir göstergesinin aşağı doğru çalışması mantıksız görünüyor sanki.

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evren Erakçora yazdı:
Metin Uzunoğlu yazdı:
Bütün ibreler saat ibresi yönünde dönüyor mantık o şekilde. Şöyle denebilir belki devir göstergesi solda olsa daha farklı olabilirdi.

Ben devir yükselince ibrenin yükselmesini beklerim .

Atayizler bunu açıklasın :D Benimkinde hepsi aynı yönde en azından :D 

02.jpg

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Furkan Avcı hayırlı olsun. Siz mercedesten anlıyorsunuz. Bana da bulsak bi tane e serisi w211 kasa olmaz mı :) 

Çok düzgün bir tane var çok yakın arkadaşımda, 2006 E200 Kompressör, 208bin km de, düşünür müsünüz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

Atayizler bunu açıklasın :D Benimkinde hepsi aynı yönde en azından :D 

02.jpg

Çok düzgün bir tane var çok yakın arkadaşımda, 2006 E200 Kompressör, 208bin km de, düşünür müsünüz?

Teşekkürler. 2007-2009 bakıyordum. 2006 da bakarım. Paketi nedir e2 donanım, ilan var mı ilanı? Bir de yıldız hep hayalimiz ama benim amacım geniş aile aracı. Birkaç yaşında 1.6 dizel superb manueller 30bin km bandında 120-130 bin lira. Yani acaba yıldız bir macera mı olur? 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Teşekkürler. 2007-2009 bakıyordum. 2006 da bakarım. Paketi nedir e2 donanım, ilan var mı ilanı? Bir de yıldız hep hayalimiz ama benim amacım geniş aile aracı. Birkaç yaşında 1.6 dizel superb manueller 30bin km bandında 120-130 bin lira. Yani acaba yıldız bir macera mı olur? 

Hocam tercih meselesi, lakin mercedes ayrı bir dünya, niyet varsa alınır. "1.6 dizel Superb iyidir hoştur ama benane" :D diyebilirsiniz sonrasında, maazallah bakımsızına denk gelirseniz uğraştıradabilir. (mercedes)

Bu bahsettiğim E200 Kompressörün evveliyatını bildiğim için tavsiye ettim. 

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Fiyat nedir abi? İlan var mı?
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fatih Keskin yazdı:

Sıranı bekle genç

Selim Bilgin yazdı:

Fiyat nedir abi? İlan var mı?

Bizim konuyu doldurmayalım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Furkan Avcı yazdı:

Yanlış bilgiyi güncelleyelim :) :p

Şehirler arası uzun ölçüm yaptım ortalama 12.2 litre/100 km LPG yani 10.6 litre harcayan C320 den 1.6 litre fazla (110-130 km/s hızlarda kullanım)

Şehir içi ortalama 15 km/s hız ile 15.5-16.5 arası gezen C320 ye göre %25 fazla 20 litre/100km LPG, daha öncede söylediğim gibi şehir içi kullanılacak bir araç değil, ben zaten çoğunlukla uzun yol gidiyorum. Bu arada C320 ile aralarında 460 kg fark var :)

Bir arada uzun yolu sadece benzin ile deneyeceğim (en az 500-600 km), paylaşırım.

Evet uzun yol sadece benzinde kullandım ve aslında LPG ile uyumlu çıktı sonuç:

Eskişehir - Kütahya - Gediz-Salihli-İzmir-Salihli-Gediz-Kütahya-Eskişehir (çok az şehir içi (10-15 km kadar) toplam 840km, genelde 120-130 km/s hız, rampada da gaz kesilmedi hızı korumak için. Kış lastikleri takılı bu arada. Araçta iki kişi ve çeyrek dolu bagaj. Aracın kendisi 2.050 kg zaten yolcu bagaj işlemez :D 

alınan yakıt 

benzin_yakit.jpg

yol bilg.

benzin_yakit_yol.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Maşallah, 840km yol gidip 84km yorgunluğu bile olmamıştır tabi o da ayrı bir detay :) 

5g-tronic mi ?

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Darbaz yazdı:

demekki, hipermil yapsak 6,5 altına düşer. 

Sabrım olsa denerdim :) Bir gün onuda deneyebilirim. 

Sinan Akgöl yazdı:

Maşallah, 840km yol gidip 84km yorgunluğu bile olmamıştır tabi o da ayrı bir detay :) 

5g-tronic mi ?

Yok o konuda maaşallahı var yormuyor, arkada yolculuk yapmak vardı :D

7g-tronic bu arada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Mert Gulkokan yazdı:

Bursaya gitsek mezitler sayesinde hypermilin dibini görürdük

Öyle olmaz, ya dönüş? :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Sinan Akgöl yazdı:

5g-tronic mi ?

Furkan Avcı yazdı:

Sabrım olsa denerdim :) Bir gün onuda deneyebilirim. 

Yok o konuda maaşallahı var yormuyor, arkada yolculuk yapmak vardı :D

7g-tronic bu arada

5g-tronic olsa bu veriyi yakalayamazdı sanırım. Bende de 5g-tronic var, kahretsin. 120 ile giderken 2.500dd çeviriyor. 

3lt V6 makine var koysana şu 7 ileriyi. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sami Demirpaz yazdı:

5g-tronic olsa bu veriyi yakalayamazdı sanırım. Bende de 5g-tronic var, kahretsin. 120 ile giderken 2.500dd çeviriyor. 

3lt V6 makine var koysana şu 7 ileriyi. 

hiç bakmadım 120 de iken devir kaçta, deneyeyim bir ara.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Mert Gulkokan yazdı:

Fiestadan iyi yine Sami
Fieasta 5. Vites 3 bin devirde 130 km ile gidiyordu

Ondaki pratiklik sportif hissiyat farklıydı kabul edilirdi de, bu arabada bunu kabul etmek istemiyorum :) 

Furkan Avcı yazdı:

hiç bakmadım 120 de iken devir kaçta, deneyeyim bir ara.

Sende daha düşükte olacaktır abi, hemide senin 2.500 dd ile gitmende çok sorun değil daha fazla devir aralığın var. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Güçlü küdretli motorlarda ne kadar fark eder emin değilim. Fakat Motorun 5 nci vitesde %80 yükte çalışıp 80 km hızla tırmandığında tükettiği yakıt ile 4ncü vitesde %60 motor yükünde 80 km hızla tüketiği yakıt arasında 0,1 litre oynama var. 4 ncü vitesde 0,1 litre fazla yakıyor.  İki vites arasında 500 devir fark var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Furkan Avcı yazdı:

Tanıdık geldi araba 😃

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Vaay hayırlı olsun, s 320 diye tahmin ediyorum :) seyir audio telefon yazılarını gördüm de, seyir ve telefon türkçe audio ingilizce olması dikkatimi çekti 

Bu arada Audio, ingilizce bir terim değil mercedes te, ses sisteminin adı imiş. Comand da ingilizce değil mesela sistemin adı ;)

Bu da Eskişehir şehir içi, maalesef benim kullandığım güzergahta ortalamayı 15km/s nin üstüne çıkarmak pek mümkün değil :)

image.png.5907dc8f87cf7ef45fdc96813782530e.png

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

Bu arada Audio, ingilizce bir terim değil mercedes te, ses sisteminin adı imiş. Comand da ingilizce değil mesela sistemin adı ;)

Bu da Eskişehir şehir içi, maalesef benim kullandığım güzergahta ortalamayı 15km/s nin üstüne çıkarmak pek mümkün değil :)

image.png.5907dc8f87cf7ef45fdc96813782530e.png

Büyük hacimli motorlar şehir içinde çok abartı bir yakıt farkı çıkarmıyor. Sebebi sanırım zorlanmadan hızlanması. 

uzun yola gelince, küçük hacimli motorlar hep daha az tüketiyor. 

o yüzden de halk dilinde 2.0, 1.6’dan daha az yakıyor diye

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Büyük hacimli motorlar şehir içinde çok abartı bir yakıt farkı çıkarmıyor. Sebebi sanırım zorlanmadan hızlanması. 

Burda bir duralım. Tüketim için referans hız nedir. Uzun yolda kaçla gidince büyük motor küçük motordan az yakıyor. :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tam tersi sanki,

büyük hacimli motorlar uzun yolda (şehirler arası yolda) pek fark çıkarmıyor. C320 3.200 motora rağmen şehirler arası yolda bir çok 2.0 otomatik araçla aynı yakıyordu.

Ama şehir içinde güç boşa giden güç oluyor :D

Ali Darbaz yazdı:

Burda bir duralım. Tüketim için referans hız nedir. Uzun yolda kaçla gidince büyük motor küçük motordan az yakıyor. :) 

110-130 arası hızlar bahsettiğim, ama şöyle ben gaza %5 basarak 120 ile gidiyorum (düz yolda) 2.0 motor %8 mesela gibi galiba sanırsam :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Büyük motor küçük motordan az yakıyor demedik ama yaktığı da vardır kesin örneği :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

s350 x4x4 topici altında tüketim mi konuşuluyor. bi gidin la fakirler :D

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Servet Aydın yazdı:

s350 x4x4 topici altında tüketim mi konuşuluyor. bi gidin la fakirler :D

Merak edenler için paylaştım abi. Şehir içi 30, şehirler arası 20 yaktığını düşünenler az değil.

C320 içinde petrolmü var diyorlardı :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

Tam tersi sanki,

büyük hacimli motorlar uzun yolda (şehirler arası yolda) pek fark çıkarmıyor. C320 3.200 motora rağmen şehirler arası yolda bir çok 2.0 otomatik araçla aynı yakıyordu.

Ama şehir içinde güç boşa giden güç oluyor :D

110-130 arası hızlar bahsettiğim, ama şöyle ben gaza %5 basarak 120 ile gidiyorum (düz yolda) 2.0 motor %8 mesela gibi galiba sanırsam :D 

Sen uzun yolda 9,5 yakıyosun. Şehir içi 16 diyosun ama hız çok düşük. 15 diyelim ona. Senin hızlarında Küçük atmosferik şehir dışı 7, şehir içi 11 yakıyor. Turbo küçük benzinli şehir içi 7-8, şehir dışı 5-6

bu arada senin aracın 2 ton :) 

yani ben tam şaapamadım ama 2.0 ile 1.6?yı kıyaslamak gibi olmadı senin yıldız. Ocak dışı kaldın :) 

Tabi bu senin motorun verimi ve başarısı. Motor büyüklüğü ile yakıt tüketimi doğrusal eğimli değil. Bunu anlıyoruz. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...