İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Önder Özcan
Köksal Yılmaz yazdı:

Gece görüş videosu bekliyorum merakla :)

Önder abinin w211 ile bolu gidiş dönüşüm vardı ki sağ arka koltukta beni benden alan, bunu düşünmek istemiyorum. Kanımın son damlasına kadar savaşmıştım direksiyona geçmemek için :D

Adama yoruldum, uyku bastırdı direksiyona geç diyorum, yok abi böyle iyi diyor. Len eve varamıyacaz, gözlerim kapanıyo :D

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Maşallah. Nefis. Allah nazardan saklasın.

Furkan klima tuşlarından "Rest" ne işe yarıyor. Bende "Ac off" tuşu ile beraber.

Abi bu tuş aracı stop ettikten sonra klima sisteminde son dolaşan (sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk) havayı 15 dk kadar daha üflemek için, Yani kısa süreli duruşlarda örneğin klima açıktı, içerisi ısınmasın diye klima sistemindeki soğuk havayı üflüyor ;)

Recep Demirci yazdı:

Araba çok güzel ama çok uzun şehir içinde dar yerlerde insanı strese sokar :) 

Stres mi? Eskişehir'in şehir içini bilenler bilir, bunu aldım alalı en yakın tramway durağına gidip parkedip tranway ile merkeze gidiyorum :D 

Sami Demirpaz yazdı:

Aynen bundan var, gerçek makyajlı kasada yoldaki insanları tanıyıp ikaz veriyor önceden.

Sisli hava hiç olmadı denemek için, ama bu yolu görmek için değil daha çok yoldaki nesneleri farkedebilmek için bir sistem buraya bakıp yol gidilmez yani :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Furkan Avcı yazdı:

Abi bu tuş aracı stop ettikten sonra klima sisteminde son dolaşan (sıcaksa sıcak, soğuksa soğuk) havayı 15 dk kadar daha üflemek için, Yani kısa süreli duruşlarda örneğin klima açıktı, içerisi ısınmasın diye klima sistemindeki soğuk havayı üflüyor ;)

Stres mi? Eskişehir'in şehir içini bilenler bilir, bunu aldım alalı en yakın tramway durağına gidip parkedip tranway ile merkeze gidiyorum :D 

Aynen bundan var, gerçek makyajlı kasada yoldaki insanları tanıyıp ikaz veriyor önceden.

Sisli hava hiç olmadı denemek için, ama bu yolu görmek için değil daha çok yoldaki nesneleri farkedebilmek için bir sistem buraya bakıp yol gidilmez yani :D :D

Tamam şimdi hatırladım Rest tuşunu. Yalnız kitapçıktan baktığım kadarıyla sadece kışın işe yarıyordu. Yani kontak kapadıktan sonra sadece sıcağı üflüyordu (sistemdeki su soğuyana kadar). Motor kapalı olduğundan klima etkisiyle soğuk üflemesi yok diye hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Bizzat sağ koltuğuna oturmuşluğum var. Maşallah Efsane bir araç. Allah kaza bela vermesin. Sanki otobüsle seyahat ediyor gibiydi, Furkan'la aramızdaki mesafe 😃

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Üff bee. Şöyle fotolara bakarken daldım gittim 😪

Allah daha iyilerini nasip etsin hocam sana da, sondaki simgeyi görünce bütün fotoğrafları kaldırasım geldi 😕

Çok ulaşılmaz arabalar değil bu yaşlara gelince, bir çok kişi sıfır olsun 200.000  olsun Megane olsun diyor. 

Tercih meselesi tabi saygım sonsuz. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Üff bee. Şöyle fotolara bakarken daldım gittim [emoji25]
Seni bekleyen bir yıldız var, bir anda karşına çıkacak merak etme [emoji4]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

Allah daha iyilerini nasip etsin hocam sana da, sondaki simgeyi görünce bütün fotoğrafları kaldırasım geldi 😕

Çok ulaşılmaz arabalar değil bu yaşlara gelince, bir çok kişi sıfır olsun 200.000  olsun Megane olsun diyor. 

Bakımlı olsun 300 bin km’de yıldız olsun. W211 fiyatları gerçekten ciddi arttı. Sizin yaşlardaki w211’ler 150’den başlıyor. Siz demiştiniz, dolu egea’dan biraz pahalı. E noldu şimdi :) 

Engin Deniz yazdı:

Seni bekleyen bir yıldız var, bir anda karşına çıkacak merak etme emoji4.png

aha 🥳

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

W211’lerde bir kere gördüm. Air süspansiyon bile var değil mi opsiyon olarak? 

fiyat analizi için o zamanın opsiyon listesi var mı? İnternettw arattım ama bulamadım. Opsiyonda sınır yok mu yav?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araba araba değil 4 metrelik motoyat. Buna yelken açıçak bir hypermil binse sonuçlar ne olurdu merak içindeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bakımlı olsun 300 bin km’de yıldız olsun. W211 fiyatları gerçekten ciddi arttı. Sizin yaşlardaki w211’ler 150’den başlıyor. Siz demiştiniz, dolu egea’dan biraz pahalı. E noldu şimdi :) 

aha 🥳

Hala öyle :)

makyajlı kasa w211 lerde biraz yüksek yazıyorlar fiyatları maalesef. Sıfır egea full olan 165.000 TL, megane 196.000 TL

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

W211’lerde bir kere gördüm. Air süspansiyon bile var değil mi opsiyon olarak? 

fiyat analizi için o zamanın opsiyon listesi var mı? İnternettw arattım ama bulamadım. Opsiyonda sınır yok mu yav?

Çok nadir de olsa var ama E350 olanlarda gördüm :)  Ben onlara bakıyordum bir ara, 200K larda veya diğerlerinde de opsiyon olarak vardır muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Airmatic:

Yüksek hali:

s350_foto1.jpg

s350_foto2.jpg

s350_foto3.jpg

Normal:
s350_foto4.jpg

s350_foto5.jpg

Belirli bir hızın üstüne çıkınca veya Vitesi S veya M konumuna alınca az daha alçalıp süspansiyonu sertleştiriyor.

S600 ler ABC (Active Body Control) var o efsane zaten 

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Gece görüş mercekleri H7 ampül ile çalışıyor. Normal hella uzun mercek ancak içinde ışığın dalga boyunu değiştiren cam var. Vaktinde starexe takmıştım :keyifli:

yıl 2004 filan, ankara incek. göz gözü görmeyen bir sisli kış günü. yürüme hızında yavaş yavaş gidiyoruz, yanımızdan bir tane S serisi mercedes normal seyir süratiyle geçti gitti. sonra peşinden mavi renkli kuyruklu filan bir subaru WRX geçti. bizim camlar açık içeriside buhar oluyor. sonra küüüt şangır diye bir ses geldi. 50 metre ileride subaru belediye otobüsünün göbeğinden içine girmiş. neyseki otobüs boştu.

sonra anladımki S serisinde bir nuamra var, meğerse IR görüş varmış :)

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Dogan Arsiray yazdı:

yıl 2004 filan, ankara incek. göz gözü görmeyen bir sisli kış günü. yürüme hızında yavaş yavaş gidiyoruz, yanımızdan bir tane S serisi mercedes normal seyir süratiyle geçti gitti. sonra peşinden mavi renkli kuyruklu filan bir subaru WRX geçti. bizim camlar açık içeriside buhar oluyor. sonra küüüt şangır diye bir ses geldi. 50 metre ileride subaru belediye otobüsünün göbeğinden içine girmiş. neyseki otobüs boştu.

Bende onu starex ile yapmıştım. sonra crv'ye yaptım benzerini. Crv'de sağlam kamera vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

Hmm demek siste işe yarayacak, denk gelirsek paylaşırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ali Gök yazdı:

bu araba km de 5 lira yakar . kimseyi ikna edemessiniz :D 

-Son sayibi olur.

-Bakacak usta bulamaz.

:D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan yazdı:

-Son sayibi olur.

-Bakacak usta bulamaz.

:D

başına bela oluru atlama  :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu w211’den. Facebook grubunda “en dolu w211 bende” diyen bir arkadaş paylaştı. 

Air matic ve webasto var. Ayrıca sesle kontrol, vitesten start stop, şerit takip ve adaptif hız sabitleme, arka koltuk masaj, soğutma gibi şeyler de varmış. Bunun sınırı yok mu mercedes’te :) 

MIIrLT.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu w211’den. Facebook grubunda “en dolu w211 bende” diyen bir arkadaş paylaştı. 

Air matic ve webasto var. Ayrıca sesle kontrol, vitesten start stop, şerit takip ve adaptif hız sabitleme, arka koltuk masaj, soğutma gibi şeyler de varmış. Bunun sınırı yok mu mercedes’te :) 

Henüz nasip olmadı ama mercedesten sipariş üzerine araba getirtecek kodomanlığa ulaşabilirsek, önümüze 3-5 sayfalık opsiyon listesi koyuyorlarmış, oradan kutucukları dolduruyormuşuz, tabi fiyat kısmına bakma gereği duymuyormuşuz, diyolaaaa. :D

Araç kasasına göre opsiyon listesi elbette değişebiliyordur. bir A sersinde mesela ABC olmaz veya airmatic gibi

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...