İçeriğe Yönlendir

2008 Yıldız S350L 4Matic

Furkan Avcı

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

s350 x4x4 topici altında tüketim mi konuşuluyor. bi gidin la fakirler :D

Furkan pek öyle değildi ama.. biri etkilemiş kesin :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arada araçtaki lpg sistemi nedir? Baştan sona takipteyim ama göremedim konusunu

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Bu arada araçtaki lpg sistemi nedir? Baştan sona takipteyim ama göremedim konusunu
İlk mesajda dediğim gibi ben lpg siz arıyordum ama renk, km ve aradığım diğer özellikler denk gelince lpg kısmını es geçtim.
Brc kit var üstünde ama ecu araç içinde sol altta olunca net göremedim, ecu nun üstünde Brc plug&drive Fly yazıyor başka bir şey göremedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Furkan, konuda arabanın neredeyse hiiiç fotoğrafı yok, farkında mısın? Bence değilsin... 1 tane arkadan,2 tane de kaza fotoğrafı. Başka? Lütfen iç-dış, bizi fotoğrafa boğ. :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kaput altı ve bagaj da isteriz :) şöyle ön koltukları yatırıp da isteriz, arka koltuk konfor fotoları da isteriz :) 

lpg’yi şunun için sordum. Malum hacim büyük. Bir de Lpg montajından sonra eğer çok iyi yol ayarı yapılmazsa ekranda yazan veri yanlış sonuçlar veriyor. Ben 3-4 kere yol ayarından sonra yakaladım ekran litre x 1,2 = lpg tüketimi

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Furkan, konuda arabanın neredeyse hiiiç fotoğrafı yok, farkında mısın? Bence değilsin... 1 tane arkadan,2 tane de kaza fotoğrafı. Başka? Lütfen iç-dış, bizi fotoğrafa boğ. [emoji4]
Tamam abi, ilk boşlukta hallederim.
Kaput altı ve bagaj da isteriz [emoji4] şöyle ön koltukları yatırıp da isteriz, arka koltuk konfor fotoları da isteriz [emoji4] 

lpg’yi şunun için sordum. Malum hacim büyük. Bir de Lpg montajından sonra eğer çok iyi yol ayarı yapılmazsa ekranda yazan veri yanlış sonuçlar veriyor. Ben 3-4 kere yol ayarından sonra yakaladım ekran litre x 1,2 = lpg tüketimi
Foto tamam.
Lpg x1.2 gibi, brc nün bu modelinde map yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

İlk mesajda dediğim gibi ben lpg siz arıyordum ama renk, km ve aradığım diğer özellikler denk gelince lpg kısmını es geçtim.
Brc kit var üstünde ama ecu araç içinde sol altta olunca net göremedim, ecu nun üstünde Brc plug&drive Fly yazıyor başka bir şey göremedim.

Zaten brc’nin yüksek hacimli araçlarına takılan kit o. Aracın bir çok sensörünü okuyup en doğru yakıtı veriyor. Zaten ekranda yazan x 1,2 gibi yaklaşık değerler varsa en ideal ayardadır diyebiliriz. Neyse yıldız konusunda lpg konuşarak seviyeyi düşürmeyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Zaten brc’nin yüksek hacimli araçlarına takılan kit o. Aracın bir çok sensörünü okuyup en doğru yakıtı veriyor. Zaten ekranda yazan x 1,2 gibi yaklaşık değerler varsa en ideal ayardadır diyebiliriz. Neyse yıldız konusunda lpg konuşarak seviyeyi düşürmeyelim [emoji4]
Ben söktürüyordum kiti, ustam bırakmadı takılmış işte dursun dedi :) Ellemedim.
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Avcı yazdı:

Ben söktürüyordum kiti, ustam bırakmadı takılmış işte dursun dedi :) Ellemedim.

Abi boşver. Büyük hacimli motora lpg hiç bir şey yapmaz. Benzinde şehir içinde 1 lira üstü tüketimi var senin canavarın. Günlük de kullanıyorsun. Yazıktır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

s350 x4x4 topici altında tüketim mi konuşuluyor. bi gidin la fakirler :D

hioop aşşağılama olmasın, şakadan anlamıyorlar bak sonra başın ağrır haa :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Tam tersi sanki,

büyük hacimli motorlar uzun yolda (şehirler arası yolda) pek fark çıkarmıyor. C320 3.200 motora rağmen şehirler arası yolda bir çok 2.0 otomatik araçla aynı yakıyordu.

Ama şehir içinde güç boşa giden güç oluyor :D

110-130 arası hızlar bahsettiğim, ama şöyle ben gaza %5 basarak 120 ile gidiyorum (düz yolda) 2.0 motor %8 mesela gibi galiba sanırsam :D 

çok doğru. sahip olduğumuz 2001 model 4.7 grand cherokee benzinliydi. uzun yolda sürekli 100 110 gibi hızlarda antalyaya gidip dönmüştük. 4 yetişkin 4 büyük bavul tam depo yakıt normal lastikler. 11 litre ortalaması oldu pompada. aynı araç şehir içi yazın 14 litre, (kışın 26 litre yakıt harcıyordu kısa mesafede.) 1 sene olmadan sattım kurtuldum. vergisi model yılına rağmen çılgında zaten. atmosferik 1.6 jetta, uzun yolda 5.5 litre civarı yakıyor şehir içi 7.5 litre yakıyor. neredeyse yüzde 50 fark var kendi kategorisinde.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sami Demirpaz yazdı:

Ondaki pratiklik sportif hissiyat farklıydı kabul edilirdi de, bu arabada bunu kabul etmek istemiyorum :) 

Sende daha düşükte olacaktır abi, hemide senin 2.500 dd ile gitmende çok sorun değil daha fazla devir aralığın var. 

Denedim 7. vites 120 km/s düz yol 2.150 d/d gösterdi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Furkan Avcı yazdı:

Denedim 7. vites 120 km/s düz yol 2.150 d/d gösterdi

Gayet iyi, ben 120 ile giderken dizel motorda 2.500 dd çeviriyorum. Nasıl az yaksın bu araba :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Furkan, konuda arabanın neredeyse hiiiç fotoğrafı yok, farkında mısın? Bence değilsin... 1 tane arkadan,2 tane de kaza fotoğrafı. Başka? Lütfen iç-dış, bizi fotoğrafa boğ. :)

Al abi bir kaç foto ekledim, sarı sitedekilerin fotoğrafları gibi işte porofoşyonel fotoğraf bekleme yani :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kaput altı ve bagaj da isteriz :) şöyle ön koltukları yatırıp da isteriz, arka koltuk konfor fotoları da isteriz :) 

Bagaj o kadar büyük değil söyliyim :)

dış görünüm
s350_foto6.jpg

s350_foto8.jpg

s350_foto10.jpg

s350_foto13.jpg

İç mekan:
s350_foto16.jpg

s350_foto12.jpg

s350_foto19.jpg

Araba arkadakiler için :)

s350_foto24.jpg

Bagaj sanıldığı kadar kocamaaaan değil passat tan küçük bile olabilir, Long kısmı bagaja değil arkadaki yolcular armağan etmişler :D
s350_foto32.jpg

Motor pis olabilir ama ben bu motoru yıkamam, her yerden sensör var neme lazım arkadaş. Pis olsun. Sadece siliyorum ara sıra ;)
s350_foto34.jpg

Bu içteki farlar uzun değil, ilk aldığımda niye yanmıyor la bu diye çok baktım, onlar gece görüş için Kızılötesi ampüllerin merceğiymiş 😮
s350_foto35.jpg

Nokian Kışlıklar, foruma danışarak karar verdiğim.
s350_foto36.jpg

4Matic olanlarda burada yazıyor, ilanlarda arkada 4matic yazıp burda olmayanlar var ;)
s350_foto38.jpg

s350_foto39.jpg

• Beğen 20
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Furkan Avcı yazdı:

Bagaj o kadar büyük değil söyliyim :)

Normal. S kasa dediğin, bagajı için C kasa gezdirir bi tane daha.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Sani Gerşon yazdı:

Normal. S kasa dediğin, bagajı için C kasa gezdirir bi tane daha.

:D :DSıfırını alan gezdiriyordur dediğin gibi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Maşallah :nazar:

Bu arada motoru silmek için, Arexons motor için başarılıdır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Araba çok güzel ama çok uzun şehir içinde dar yerlerde insanı strese sokar :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Maşallah. Nefis. Allah nazardan saklasın.

Furkan klima tuşlarından "Rest" ne işe yarıyor. Bende "Ac off" tuşu ile beraber.

image.thumb.jpeg.785255c5fede6fe687a8574c2c01faa9.jpeg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Gece görüş videosu bekliyorum merakla :)

Önder abinin w211 ile bolu gidiş dönüşüm vardı ki sağ arka koltukta beni benden alan, bunu düşünmek istemiyorum. Kanımın son damlasına kadar savaşmıştım direksiyona geçmemek için :D

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

W211 gerçekten çok konforlu bir otomobil, temizini alacak imkanım olursa bir gün alınacaklar listemde duruyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gece görüş mercekleri H7 ampül ile çalışıyor. Normal hella uzun mercek ancak içinde ışığın dalga boyunu değiştiren cam var. Vaktinde starexe takmıştım :keyifli:

• Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...