İçeriğe Yönlendir

Oto Yıkama Mağdurları

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Aracımı 1 ayda 3 kere yıkattım (birisi detaylı oto kuaför olmak üzere).

1- Detaylı olanda aracımı çiziklerle dolu bi şekilde aldım, yıkamacı pasta cilanın mevcut çizikleri ortaya çıkardığını söyledi. Ben de ikna oldum her nedense. Koltukların üzerindeki minderler de kayboldu.

2- İkinci yıkattığımda market dönüşü koltukta baharat paketi patladığı için özellikle tembih ettim o bölgeyi. Olduğu gibi kimyon duruyordu. Halbuki akmayan, bulaşmayan madde. Süpürgeyle çeksen yeterdi.

3- Bugün yıkattım. Arka cam ve gösterge ekranında yağlı bezle silinmiş gibi ala ala izler var. Telefon tutucu ped vardı araçta , o da gitmiş.

Hepsi de farklı yıkamacılardı. Bunlar bana mı denk geldi yoksa sizlerin de başına geliyor mu? Bu gidişle sadece kendim yıkıycam aracımı.

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hep yanlış yıkamacı denk gelmiş. Ben İstinye Carrefour'un oradaki yıkamacıya giderim. Cillop gibi yıkıyorlar. Daha kaybolan bi şeyim de olmadı.

Çok ünlü bi markanın Fulya şubesinde şemsiyem gitmişti. Mecbur kalmasam zaten yıkatmayacaktım orada...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Ayıptır sorması iç-dış ne kadara yıkatıyosunuz? Benimki ucuz etin yahnisi mi diye merak ettiğimden soruyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

%80 kendim yıkarım aracı.
Yıkamacıda yıkatacaksam uzun yıllardır yıkattığım yere giderim, sürekli farklı yerlerde macera aramam. Yıkattıktan sonra kendim kurular ve iç temizliği yaparım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Uğur Kamil yazdı:

%80 kendim yıkarım aracı.
Yıkamacıda yıkatacaksam uzun yıllardır yıkattığım yere giderim, sürekli farklı yerlerde macera aramam. Yıkattıktan sonra kendim kurular ve iç temizliği yaparım.

Bundan sonra ben de öyle yapacağım gibi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Caliskan yazdı:

Ayıptır sorması iç-dış ne kadara yıkatıyosunuz? Benimki ucuz etin yahnisi mi diye merak ettiğimden soruyorum.

25 ile 35TL arası değişiyor.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bugün ben de farklı bir yerde yikattim ve memnun kaldım. Ancak sohbet olmadan 1 saat beklemek de zor[emoji3]. Dönüşümlü devam edebilirim.
Fiyat Nevşehir merkezde sabit gibi 30

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Ayda 1 kere yıkarım köpukle, 15 gunde bir su tutarım,  yılda bir kere sadece cila çekerim pasta zora kalmadıkca kullanmam:))

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dışını 10 TL ye otomatik makinade 8 dak da yıkatyıyorum, içine kimseyi sokmam, kimyasalımı kendim alır temizlerim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

10 yıllık yıkmacımdan şaşmıyorum, tatil zamanıda şampuanımı yanıma alıp kendim hallediyorum. Yıkamacımın kulakları çınlasın, on numara adamdır. Gelsin kapıdan arabayı alsın gitsin gözüm arkada kalmaz, o derece severim :) 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bugün arabaya bir girişmişim tam 3 saat 45 dakika :yes: çift kova tekniği ile tavandan tabana kadar kırkladım arabayı. Peşine de @Buğra Höngül 'ün çekilişinden kazandığım cilayı uyguladım. Jilet gibi oldu araba. Yoruldum ama sonucu görünce değdi. Bu şekilde arabayı yıkamayalı uzun zaman olmuştu.

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

10 yıllık yıkmacımdan şaşmıyorum, tatil zamanıda şampuanımı yanıma alıp kendim hallediyorum. Yıkamacımın kulakları çınlasın, on numara adamdır. Gelsin kapıdan arabayı alsın gitsin gözüm arkada kalmaz, o derece severim :) 

Merak ettim yıkamacınız nerede?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Aldığımdan beri benden başka kimsenin eli değmedi. Bildiğim fp ürünleri ile temizlerim kafam rahat olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Yıkamacıya arabayı bırakırım 1.5 senedir başında dururum çayımı içerim sağ olsun işini düzgün yapan insan. Bakırköyde otopark içinde zaten, yıkamacı işini yapar cilayı ben kendim yaparım. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sinan Akgöl yazdı:

Bakırköyde otopark içinde

hidayet mi ismi?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Çağlar Bayur yazdı:

hidayet mi ismi?

Aynen öyle abi. 

Çağlar Bayur yazdı:

hidayet mi ismi?

Abi seninde tanımadığın yok Platin detailing 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Yıkamacıya yıkatmıyorum hiçbir zaman. Şuan rengi değişmiş durumda ancak bekleyecek. Başkasına yıkatınca neresi çizildi ,  attığım cilalar boşa mı gitti diye düşünmektense kirli biniyorum. Özellikle içine kimseyi sokmam.Araç babamdayken bazen benzinlikteki elemanlara sadece dışını yıkatır zorda kalınca...sonra Yasin tekrardan hare giderici atmak zorunda kalır 😂

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebze içinde bir yer var yıkama işimi yapan, Maltepe iki, üçüncü yer değirmendere. Harici hiçbir yerde yıkatmam, istasyonda varsa tabanca köpük kabasını alırım. 

Harici yerlerde bir şey oldu mu hayır. İstanbul çakallar sofrası olmuş çok yazık 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bende içini kendim temizlerim, zaten iğrenç parfümler sıkıyolar.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Gebze içinde bir yer var yıkama işimi yapan, Maltepe iki, üçüncü yer değirmendere. Harici hiçbir yerde yıkatmam, istasyonda varsa tabanca köpük kabasını alırım. 
Harici yerlerde bir şey oldu mu hayır. İstanbul çakallar sofrası olmuş çok yazık 

Nereymiş orası.
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

bende kendim yıkarım. hem içime siniyor hemde aracıma zarar gelmemiş oluyor.  en büyük getirisi ise aracın her noktasından haberiniz oluyor. buna göre de önlem almış oluyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Valla en güzeli benimkisi, 3 4 ayda bir defa iç dış benzincide yıkatıyom. 20 tl. Camları aynaları kendim yıkarım. Onuda genelde hava tulumbasının yanındaki su doldurma tabancası ile yıkarım . beleş oluyor. 15 saniye su sıkıyom miss gibi pırıl pırıl camlar :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

Onuda genelde hava tulumbasının yanındaki su doldurma tabancası ile yıkarım . beleş oluyor. 15 saniye su sıkıyom miss gibi pırıl pırıl camlar :) 

sonra hava kontrolü için duranlar oralar su ve çamur içinde olunca kulaklarınızı çınlatır. :) 

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Bundan önceki görev yerimdeyken aracımı yıkamaya götürdüğüm bir oto yıkamacım vardı. Yine de mümkün mertebe benim araç yıkanırken ben de oto yıkamacıda olur aracımı gözle takip ederdim. Yıkamacım; benim hassasiyetlerimi bilerek hareket etse de yanında çalışan elemanlar aynı özeni göstermeyebiliyorlardı. Bizzat uyarıyordum.

Ankara'ya geldikten sonra bir kere aracımı -yanında durmak kaydıyla- yakındaki bir oto yıkamacıya bıraktım. Özenli bir temizlik görmeyince yakınlarda keşfettiğim bir Shell istasyonu içerisindeki, fırçaları yumuşak kauçuktan olan otomatik yıkama makinesi ile dışını yıkatıp; içinin temizliğine kendim girişiyorum.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Sık araç yıkatıyorum. Tecrübelerime göre kilit nokta şu ki yıkamacının bahşişini önceden vermelisin ve yıkamacıyı çok değiştirmemelisin.  O zaman sonuç iyi oluyor. :)

Yeni yıkattığım biryerde kaydırmaz ped kayboldu, bagajı yıkamamışlardı. Asıl kötüsü sanırım içi kirli bezle silmişlerdi ki aracın içi kullanılmış beklemiş bulaşık süngeri gibi kokuyordu. Oraya birdaha gitmedim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kaleli

DmaX oto yıkama Çayyolu/ANKARA - Fuat bey.Ben memnunum.Dükkanı kapatmadığı sürece benim yerim bellidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...