İçeriğe Yönlendir

Oto Yıkama Mağdurları

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Hüseyin Matur

Çok uzun zaman oldu bende bıraktım yıkamacıları. Çünkü ne zaman hangi yıkamacıdan olursa olsun, aracı teslim alınca 15-20 dk bir de ben üstünden geçiyordum. Anlamı kalmıyordu. Böyle iyi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

dışını 10 TL ye otomatik makinade 8 dak da yıkatyıyorum, içine kimseyi sokmam, kimyasalımı kendim alır temizlerim.

dışını oto zımparada yıkatıyorsun demek, zaten boyamayı neden sevdiğin belli oluyor :) kalan kısmı kendin halletmen güzel, kalanlar bari kurtulsun :D

konuya dönersek: 

pro yıkamacı yani 1 araba alıp 1 gün onunla uğraşan bakımcı olmadıktan sonra gerisi boş, kendimiz bile biryerden sonra hafiften salladığımız halde yıkmacıda asgari ücretle çalışan, günde bir sürü araçla uğraşan, kurulama bezlerini yere atıp basınçlı suyla yıkayıp sonra araç kurulayan, aşırı basınçlı pompaları boyanın dibine dayayıp yıkayan, akşama kadar canı çıkan bıkkınlık geçiren yıkamacılardaki çalışanlara araba bırakırmıyım,  hayır...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

dışını oto zımparada yıkatıyorsun demek, zaten boyamayı neden sevdiğin belli oluyor :) kalan kısmı kendin halletmen güzel, kalanlar bari kurtulsun :D

bişicik olmaz, kezzaplı köpüklü fırçasız yıkamadan bin kat iyidir

kEJ0Nj.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

kEJ0Nj.jpg
Satılık mı :(
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

nasiol çek, güzelce parlasın, 1 hafta araca dokunma tam kürleşsin, sonra senin makinaya sokalım ve beraber binlerce hareyi ve çiziği sayalım senle, seramiği bile duman eden yıkamaya yaklaşmam bile :) 

elde yıkayacaksın bitti, gerisi boş, oto yıkamda kötü, kezzaplı yıkamada kötü.... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nassıolliiiiğ

Oğuzhan Çakır yazdı:

Satılık mı :(

ışışğı gören gelmiş , çay var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de ne zaman yıkamaya versem güneş yanıkları ortaya çıkıyor moralim bozuluyor. O nedenle sabah benzinlikte kendim yıkadım maliyeti 3 ₺ 🙈

Bazıları arabanın içinde bazı yerlere su kaçırıyor. Sonra vay efendim elektronik el freni bırakmıyor gibi şikayetler oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

ne güzel focus maşallah. 

ama komple boyalı, değişmeyen ellenmeyen yeri de kalmadı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

2-3 ay sonra kelepir fiyata alırım seni bu dertten kurtarmak için. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Bu yaşta böyle bir güzelliğin estetiksiz olması beklenmez ama maşallah Allah kem gözlerden korusun. Çok güzel görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

2-3 ay sonra kelepir fiyata alırım seni bu dertten kurtarmak için. 

Allah razı olsun büyük dert keder içindeydim :f1:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

kEJ0Nj.jpg

Bu ne kadar güzel birşeymiş :wub:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

kEJ0Nj.jpg

Fordun en güzel arabası. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben kendim yıkadım bir kaç kez ama vakit, daha önemlisi yer sorunu var. Bir kaç kez farklı yerlerde verdim, beğenmedim. Benzinlikte dışını ben yıkadım, içi de pis gezdim. Sonra güzel bir yer buldum, oraya veriyorum. Ayda bir yıkatıyorum. En son gittiğimde camın içten bazı yerlerinin ve sol dış aynanın silinmediğini söyledim. Eski elemanını tekrar almış, tam 1,5 saat uğraştılar, gayet güzel oldu. Bu arada cip fiyatı alıyorlar, 35 tl. 

Binada genç birisi var, haftasonları aracınıın dar yerlerinini, kapı içerini falan traşta kullanığımız fırça ile yıkayarak temizliyor. 2-3 saat uğraşıyor. Helal olsun diyorum, ben hayatta uğraşmam. 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cok sık araba yıkamayı sevmiyorum herzaman kendim yıkarım petrolde içdıs süperge tutarım bazende köye gidince denk gelirse cesmenin basında
en son 26/05/2019da yıkamışım birde dün yıkadım

EmPjqQ.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

başlık, dernek adı gibi olmuş. belediyenin dışında toplanırlar slogan atarlar filan.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Dogan Arsiray yazdı:

başlık, dernek adı gibi olmuş. belediyenin dışında toplanırlar slogan atarlar filan.

Oto Yıkamada Beceriksiz Elemana Takılanlar :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Ahmet Caliskan yazdı:

Oto Yıkamada Beceriksiz Elemana Takılanlar :)

OYBET liler yine oto sanayisi girişinde toplanıp oturma eylemiş gerçekleştirdiler. müdehalede bulunan OYD (oto yıkamacılar derneği) mensupları ise eylemde bulunanlara PH dengesiz asidik şampuan, eski fanila bezler  ve yere düz konmuş fırçalar ile müdehale ettiler.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Çağlar Bayur yazdı:

hidayet mi ismi?

Aynı soruyu ben soracaktım abi :D

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben kendim yıkadım bir kaç kez ama vakit, daha önemlisi yer sorunu var. Bir kaç kez farklı yerlerde verdim, beğenmedim. Benzinlikte dışını ben yıkadım, içi de pis gezdim. Sonra güzel bir yer buldum, oraya veriyorum. Ayda bir yıkatıyorum. En son gittiğimde camın içten bazı yerlerinin ve sol dış aynanın silinmediğini söyledim. Eski elemanını tekrar almış, tam 1,5 saat uğraştılar, gayet güzel oldu. Bu arada cip fiyatı alıyorlar, 35 tl. 

Binada genç birisi var, haftasonları aracınıın dar yerlerinini, kapı içerini falan traşta kullanığımız fırça ile yıkayarak temizliyor. 2-3 saat uğraşıyor. Helal olsun diyorum, ben hayatta uğraşmam. 

Abi o fırçalar çoğunlukla sentetik veya domuz kılı oluyor, özellikle at kılından olanı bulsun, çizmez :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Abi o fırçalar çoğunlukla sentetik veya domuz kılı oluyor, özellikle at kılından olanı bulsun, çizmez :)

Gitsin Allah'ından bulsun, 3 saat, traş fırçasıyla araba mı yıkanır. :tongue2:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Gitsin Allah'ından bulsun, 3 saat, traş fırçasıyla araba mı yıkanır. :tongue2:

Komple değildir abi onun kullanımı, jant, cam fitili araları, logo etrafı gibi yerlerdir(kendimden biliyorum) :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Komple değildir abi onun kullanımı, jant, cam fitili araları, logo etrafı gibi yerlerdir(kendimden biliyorum) :D

Bu fırçayla komple yıkamıyor, dediğin yerleri yıkıyor ama araba yıkaması toplam 3 saat sürüyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...