İçeriğe Yönlendir

Multivan Subwoofer Tavsiye

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Pioneer 35 litre. Sony 38 litre kabin istiyor. Çiftli kabin yapıldığında 73 litre mi olacak yoksa 38 litre mi olacak.

pioneer mesela 70 lt ortadan bölünmüş 2 odacıklı olur. hacimler toplanır ama dıştan tek içten 2 odacıklı olur. 2 portlu

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
pioneer mesela 70 lt ortadan bölünmüş 2 odacıklı olur. hacimler toplanır ama dıştan tek içten 2 odacıklı olur. 2 portlu
Satın aldığım Cadence beast 15 için kabin litresi bulamadım, ölçüyü nasıl yapacağım :(
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

satıcıya sorulabilir, membranı kağıt sanırım bunun?

Gözle görmedim hiç, kutu üzerindeki bilgilere bakacağım

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
satıcıya sorulabilir, membranı kağıt sanırım bunun?
Kutu üzerinde bir kaç değer var ama tam anlayamadım :) 61ddc58da331f75576694e27400d6638.jpg37ec1ab64507e81896533b4434a7d7bd.jpgfa8832c8db9bd4a3f1a9b83606da03e7.jpgf78eeb09c0366b1b97f55b0113a852c0.jpg40072e5fe61e1f175380b2dd9bc453b0.jpg2be35fd2caf1939e6ee503eb6f7f0361.jpg
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Çok teşekkür ederim
Güzel bir amfi lazım iş kabin ve alt yapıda biter.
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

:nazar:

Şuanda araçta bulunan sistemde 400rms sub, farların ışığını kısıyor bass vurdukça. Hatta bass controldan fulleyince klimanın ekranı kapanıp açılıyor bassın şiddetine göre. 1000 wrms ile daha da yetersiz gelecek. 100 amper aküm var. Kapasitör kullanmam gerekiyor dimi, piyasadaki 2 faradlık olanlar işimi görürmü acaba ? 2. Akü için yuva var, 2. Aküyü mü alayım yoksa kapasitör mü alayım. Çift amfi var biri 4500 w biri 2400 w. Akü almak gerekirse aynısından bitane daha alamam çok pahalı, 64 amper bi ek akü işimi görürmü, normal aküden küçük olduğu için arabaya sıkıntı yaratırmı ? Kapasitör daha çok işime gelir. Mk3 transiti olan bi arkadaşım aynı benimki gibi soundstream 1000 rms sub + 3 takım midrange besliyor, arabanın içi kıyamet gibi ama iç ışıklar dahil kısılma yok, eski arabalarıma da takmıştım bu sistemi, onlarda da yoktu. Ama multivana takınca kısılma oluyor klima ekranı bass vurdukça gidip geliyor. Ne yapmalıyım ? 

Furkan Bakırel yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok teşekkür ederim

Güzel bir amfi lazım iş kabin ve alt yapıda biter.

Şuan elimde 1000 rms mono amfi var, 1 2 ay sonra cadence 1600.1 mono alacağım tam güçte kullanmak için. Amfiden sub'a giden kabloları büyüteceğim daha kalın kablo alacağım. Kabin ölçülerim pazartesi geliyor, tek sorun şu ışık kısılma konusu

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Arka bölümde orta direklerde spl tweeter var 4 kanal 2400 w stereo amfiye bağlı. Amfinin 2 kanalı boş. Orta direklerde yer kalmadı. Döşemeyi de delemem. 10 orjinal hoparlör var 4 tanesi 16 cm 6 tanesi tweeter. Bide ben aldım spl tweeter oldu 8 tane. Orta ses lazım. Son fotoğraftaki pandizot gibi bagajda subwoofer kabininin üzerine yuva yapacağım 4 tane ovali 2 kanala çatal ile bağlamayı düşünüyorum. 16 20 cm midrangelar var ama kararsız kaldım. Birazda görsellik istediğimden dolayı 2 midrange yerine 4 tane bagaj kapağına dönük 6x9 u amfiye bağlayıp sub kabinin üzerine monte edeceğim. Zaten aynı sesi veriyorlar. Eski arabada 1 takım Alpine spg serisi 6x9 ile ortalığı inletiyordum. 0e177764f0c0c2077781194ca37afc68.jpgd4792c8465c1393f9df34781d8f14b13.jpgaaceb155845d8a006ef8d045eda242d4.jpg

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Litre hesaplanırken sub'ın litresini de ilave edin, kutuyu öyle dizayn edin.

Misal senin sub 2 litre hacim kaplıyor, teknik dökümanlarda 85 litre hacim istiyor ise totalde 87 litrelik kabin oluşturun. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

Litre hesaplanırken sub'ın litresini de ilave edin, kutuyu öyle dizayn edin.

Misal senin sub 2 litre hacim kaplıyor, teknik dökümanlarda 85 litre hacim istiyor ise totalde 87 litrelik kabin oluşturun. 

Subwooferin litresini hesaplayıp kabinin ölçülerine nasıl ilave edeceğim :) litre başı hangi parçalardan kaç cm genişletmem gerekir mesela.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Subwooferin litresini hesaplayıp kabinin ölçülerine nasıl ilave edeceğim :) litre başı hangi parçalardan kaç cm genişletmem gerekir mesela.

sub'ın totosunda tam olarak modeli ne yazıyor? Etiket kısmında yani?

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
sub'ın totosunda tam olarak modeli ne yazıyor? Etiket kısmında yani?
Bu şekilde 2000 watt yazıyor. Fotoğrafı aldığım sayfadan gönderdim, eve gittiğimde tam yazıyı çekerim. d69c17729fa82bb5c8e1d6014219baf1.jpg
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Eve gidince tam olarak toto fotosunu çek. Tam modele bakalım birşeyler araştırırız.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

Eve gidince tam olarak toto fotosunu çek. Tam modele bakalım birşeyler araştırırız.

Çok teşekkür ederim abi, eve geçince altını üstünü komple çeker atarım. Bide bu sub için 40 saat rodaj gerekiyormuş. Rodaj yapmasak ne olur :)

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Çok teşekkür ederim abi, eve geçince altını üstünü komple çeker atarım. Bide bu sub için 40 saat rodaj gerekiyormuş. Rodaj yapmasak ne olur :)

Rodaj olayını @Servet Aydın abi basit olarak yapılma şeklini daha iyi bilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Rodaj olayını [mention=13526]Servet Aydın[/mention] abi basit olarak yapılma şeklini daha iyi bilir. 
Arkası bu şekilde5ab9772d71a8a18ef410d66f3438e2d0.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

3 volt 4watt trafo alınır. Trafonun 3volt çıkışı direk hoparlör uçlarına bağlanır. İmkan var ise hoparlörün çekilen akımına bakılarak 24 saat kadar açık bırakılır. Uğultunun çevreyi rahatsız etmemesine dikkat edilir. Normalde varyak ile bağlanıp 3 gün çalıştırmak daha iyidir ancak sizde ekipman yoktur 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Servet Aydın yazdı:

3 volt 4watt trafo alınır. Trafonun 3volt çıkışı direk hoparlör uçlarına bağlanır. İmkan var ise hoparlörün çekilen akımına bakılarak 24 saat kadar açık bırakılır. Uğultunun çevreyi rahatsız etmemesine dikkat edilir. Normalde varyak ile bağlanıp 3 gün çalıştırmak daha iyidir ancak sizde ekipman yoktur 

Apartman dairesinde oturuyorum, alttaki adam hapşırınca sesi geliyor yalıtım sıfır. İkiz bebekleri var bir kaç aylık, boş eve gidip yapabilirim heralde. Daha önce hiç yapmadığım birşey, bu işlemi yaparken patlama yakma tehlikesi varmı ? 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Cadence'nin sitesi ne .oktan birşey öyle :D :D :D Hiçbirşey yok. 

Bu arada servet abi söylüyorsa doğrudur, eski kulağı kesiklerden 😛

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Hakan Tarım yazdı:

Cadence'nin sitesi ne .oktan birşey öyle :D :D :D Hiçbirşey yok. 

Bu arada servet abi söylüyorsa doğrudur, eski kulağı kesiklerden 😛

Siteye baktım da hiç bir bilgi yok, beast serisi zaten yok beastmaster var oda çok tuzlu benimkiyle alakasız :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...