İçeriğe Yönlendir

Multivan Subwoofer Tavsiye

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Servet Aydın
Ebrar Tüfek yazdı:

Apartman dairesinde oturuyorum, alttaki adam hapşırınca sesi geliyor yalıtım sıfır. İkiz bebekleri var bir kaç aylık, boş eve gidip yapabilirim heralde. Daha önce hiç yapmadığım birşey, bu işlemi yaparken patlama yakma tehlikesi varmı ? 

Kaç watt hoparlör (rms) 

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
Ebrar Tüfek yazdı:

Siteye baktım da hiç bir bilgi yok, beast serisi zaten yok beastmaster var oda çok tuzlu benimkiyle alakasız :D

Bakalım senin olaya üç beş güne, acele etme. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

1000 rms 

4watt trafo hayatının mesaisini yapacak ☠️

Normalde bu işler için özel cihazım vardı. 300watt 6volt çıkışlı trafo ve 500watt varyak ve bavul :)

Hoparlörü bavula koyar cihazı ayarlardım. Bavulun içi camyünü kaplı idi ve mıknatıs yuvası ayarlı ahşap yuva idi. 70hz altı kılı kıpırdamayan hoparlör, 40hz'e kadar kepki verir hale geliyor 3 günde. 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)
Hakan Tarım yazdı:

Bakalım senin olaya üç beş güne, acele etme. 

Arabam bu hafta içerisinde gelecek, acelem yok kabini de bir kaç güne yaptırıyorum allahın izniyle :)

Servet Aydın yazdı:

4watt trafo hayatının mesaisini yapacak ☠️

Normalde bu işler için özel cihazım vardı. 300watt 6volt çıkışlı trafo ve 500watt varyak ve bavul :)

Hoparlörü bavula koyar cihazı ayarlardım. Bavulun içi camyünü kaplı idi ve mıknatıs yuvası ayarlı ahşap yuva idi. 70hz altı kılı kıpırdamayan hoparlör, 40hz'e kadar kepki verir hale geliyor 3 günde. 

Abi 4 watt trafo dediğin şu mu

https://www.merterelektronik.com/4-Watt-212-Trafo,PR-44290.html

3 volt 4 watt trafo bakayım dedim de milyar milyon tane led trafosu çıktı :D

masanın üstüne çam ağacı gibi koysam olurmu yoksa illa kabin yada kapalı kutu mu gerekir :) biraz korkuyorum açıkcası, 1. Taksitini ödemeden patlatmak bayaa komik olur, yani aslında pek komik olmaz :)

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ebrar Tüfek
(düzenlendi)

Kutu üzerinde yazan meas ölçüsü, acaba kabin ölçüsü mü ? Çarpınca 60 litre çıkıyor. Aldığım adam, 6 cm port ile 85 litre yapacaksın demişti. Gerçek değerleri bumu yoksa ? @Hakan Tarım hakan abiiiiii eğer kabin ölçüsüyse camdan atlarım.  Bir aydır ölçü arıyorum :):)7635f772178786ac718f8c2f382aa71f.jpg

tarihinde Ebrar Tüfek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Sen o karton kutuyu ölçmeyi dene bakim bi. YAzan ölçülerle aynı mı :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Bir aydır ölçü arıyorum

marka larda o tip bilgiler olur bunlarda yaklaşık bişiler yaptırın

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Ebrar kutu dışında fotosu var mı?

Var abi konu içerisinde önceki sayfada

Hakan Tarım yazdı:

Sen o karton kutuyu ölçmeyi dene bakim bi. YAzan ölçülerle aynı mı :D

Aynı ya :D bende sevinmiştim meğer kolinin ölçüsüymüş :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

marka larda o tip bilgiler olur bunlarda yaklaşık bişiler yaptırın

Kabinin arkası çapraz şekilde inen değilde dümdüz dikdörtgen yapsam ne olur, ses farkı olurmu. Alt frekans severim. Litre olarak, boyutları çarparak kendim bulacağım kaç cm yapmam gerektiğini. İnternette 38 cm spl de 100 litre üzeri kullanıldığını gördüm. Bende büyük litreli bir kabin yapacağım. Yaklaşık bir bilgi yok malesef

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Ebrar Tüfek yazdı:

Kabinin arkası çapraz şekilde inen değilde dümdüz dikdörtgen yapsam ne olur, ses farkı olurmu. Alt frekans severim. Litre olarak, boyutları çarparak kendim bulacağım kaç cm yapmam gerektiğini. İnternette 38 cm spl de 100 litre üzeri kullanıldığını gördüm. Bende büyük litreli bir kabin yapacağım. Yaklaşık bir bilgi yok malesef

30cm 1400w 

Ölçüler inç  2.5cm

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ebrar Tüfek yazdı:

Kabinin arkası çapraz şekilde inen değilde dümdüz dikdörtgen yapsam ne olur, ses farkı olurmu.

fark etmez, nasıl sığıyorsa, binek arabada arka koltuk eğimli o yüzden üçgen sırt oluyor kabinde

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

30cm 1400w 

Ölçüler inç  2.5cm

Keşke bu ekipmanlara sahip olabilseydim. 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Keşke bu ekipmanlara sahip olabilseydim. 

Sen direk ölçüleri ayarla istersen şablon çıkar maket kartonuyla yada direk ölçülerle marangoza kestir mdfleri kendin yaparsın tutkalla birleştirirsin yani zaten sanayidesin bide döşemeciden kumaş tamamdır ;) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

fark etmez, nasıl sığıyorsa, binek arabada arka koltuk eğimli o yüzden üçgen sırt oluyor kabinde

Abi sen olsaydın 1000 rms spl çalacak bir 38 sub için kaç litre kabin yapardın, elinde sub ile ilgili değerler olmasaydı ? Yarın marangoza gideceğim.

Sinan Akgöl yazdı:

Sen direk ölçüleri ayarla istersen şablon çıkar maket kartonuyla yada direk ölçülerle marangoza kestir mdfleri kendin yaparsın tutkalla birleştirirsin yani zaten sanayidesin bide döşemeciden kumaş tamamdır ;) 

Evet marangozlar kabini yapmakla uğraşmaz hemde fahiş fiyatlar isterler ben 1.8 mm ham mdf den parça kestirip kendim birleştireceğim. Tek sorun, birleşim yerlerindeki o kesik kısımlar olmadan montajlasam bir sorun olurmu. Tutkal+vida atacağım. Döşemeci hazır :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ebrar Tüfek yazdı:

Abi sen olsaydın 1000 rms spl çalacak bir 38 sub için kaç litre kabin yapardın, elinde sub ile ilgili değerler olmasaydı ? Yarın marangoza gideceğim.

Evet marangozlar kabini yapmakla uğraşmaz hemde fahiş fiyatlar isterler ben 1.8 mm ham mdf den parça kestirip kendim birleştireceğim. Tek sorun, birleşim yerlerindeki o kesik kısımlar olmadan montajlasam bir sorun olurmu. Tutkal+vida atacağım. Döşemeci hazır :)

Hiç bişi olmaz, tutkalla dikkatli vidala patlatma mdfyi 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Sinan Akgöl yazdı:

Hiç bişi olmaz, tutkalla dikkatli vidala patlatma mdfyi 

Tam köşelerden atmamak gerekiyor değilmi patlatmamak için

Kaçlık vida kullanayım

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Kabin ölçüsünü bu şekilde yapacağım. Arkası üçgen değil dümdüz dikdörtgen kabin olacak. Bu ölçülere göre bi dikdörtgen ölçüsü çıkarmam lazım. Çünkü subwooferin görünen kısmını tavana bakacak şekilde koymak istiyorum. Kabinin diğer yüzüne kapasitör vidalayacağım

4622956c90b3a745a82b36d7fe14234a.jpg

Furkan Bakırel yazdı:
Gemici elektronik ile iletişime geçtiniz mi kabin ölçüsü için?

Geçmedim, cihazı başka yerden aldığim için ayrı bi dükkanı aramadım, aldığınız kişiye sorun tarzı bir konuşma olmasın diye.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Ebrar Tüfek yazdı:
Kabin ölçüsünü bu şekilde yapacağım. Arkası üçgen değil dümdüz dikdörtgen kabin olacak. Bu ölçülere göre bi dikdörtgen ölçüsü çıkarmam lazım. Çünkü subwooferin görünen kısmını tavana bakacak şekilde koymak istiyorum. Kabinin diğer yüzüne kapasitör vidalayacağım

4622956c90b3a745a82b36d7fe14234a.jpg
Geçmedim, cihazı başka yerden aldığim için ayrı bi dükkanı aramadım, aldığınız kişiye sorun tarzı bir konuşma olmasın diye.

Gemici elektronik markanın distribütörü o şekilde bir konuşma yapamaz,malzemeyi getiriyor ise arkasında durmalı.

Bu kabin ölçüsünü kim verdi bu şekilde L port kabin olmaz , arkası eğimli kabinde port nasıl 6 cm olacak.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Bakırel yazdı:

Gemici elektronik markanın distribütörü o şekilde bir konuşma yapamaz,malzemeyi getiriyor ise arkasında durmalı.

Bu kabin ölçüsünü kim verdi bu şekilde L port kabin olmaz , arkası eğimli kabinde port nasıl 6 cm olacak.

N11 den satın aldığım adamı aradım o verdi. Türkiyeye cadence i getiren gemici elektronik mi ?  Hazır kabin ölçüsü varmıdır acaba elinde

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

N11 den satın aldığım adamı aradım o verdi. Türkiyeye cadence i getiren gemici elektronik mi ?  Hazır kabin ölçüsü varmıdır acaba elinde
Evet gemici elektronik getiriyor hazır ölçü olmasa dahi vermeleri gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Furkan Bakırel yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Evet gemici elektronik getiriyor hazır ölçü olmasa dahi vermeleri gerekiyor.

Aradım subwooferin adını verdim kabin ölçüsü verebilirmisiniz dedim. Bizdenmi aldınız dedi bende hayır ama siz distribütörü olduğunuz için kabin ölçüsünü sizden almamı söylediler internette herhangi bir bilgi bulamadığım için sizi aradım dedim. Yetkili yok ölçü veremeyiz dedi. Bende dedim ki siz cadence için kabin satmıyormusunuz ?. Tabiki satıyoruz dedi. Bende tamam sattıklarınızın ölçüsünü verin zaten bende onu arıyorum dedim. Depoya çıkamam şimdi depoda değilim dedi ölçü vermedi. Biliyordum böyle olacağını. Ben ölçü istiyorum bana diyor ki trabzondaki toptancımızın numarasını vereyim onlardan kabin alın diyor. Sanayiye gidiyorum şimdi kendi kafama göre bi kabin yapacağım mdf den. 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Aradım subwooferin adını verdim kabin ölçüsü verebilirmisiniz dedim. Bizdenmi aldınız dedi bende hayır ama siz distribütörü olduğunuz için kabin ölçüsünü sizden almamı söylediler internette herhangi bir bilgi bulamadığım için sizi aradım dedim. Yetkili yok ölçü veremeyiz dedi. Bende dedim ki siz cadence için kabin satmıyormusunuz ?. Tabiki satıyoruz dedi. Bende tamam sattıklarınızın ölçüsünü verin zaten bende onu arıyorum dedim. Depoya çıkamam şimdi depoda değilim dedi ölçü vermedi. Biliyordum böyle olacağını. Ben ölçü istiyorum bana diyor ki trabzondaki toptancımızın numarasını vereyim onlardan kabin alın diyor. Sanayiye gidiyorum şimdi kendi kafama göre bi kabin yapacağım mdf den. 
Bu tarz noname ürünlerin bu sıkıntıları var maalesef , ufak bir araştırma yapayım belki bulurum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...