İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 Teknik Özellikleri

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Hüseyin Koç

301 1.6 HDI 92 HP ortalama hız 33 km/h,ortalama yakıt 4,5 gösteriyor ama 718 km de alınan yakıt 35,8 lt yani 240 tl, oda 5lt/100 km yapıyor. HDI motorlar fena değil çekişi yakıtı,inşallah sorunsuz biner herkes...

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Almasınlar. Mondeo gibi. 

Kıymetli ama ucuz.

Böyle devam etsin de.. ilerleyen zamanlarda 2-3 yaş daha gencini ve daha dolusunu alayım. 

Aynen fransiz arabalarina "tü pis" demeye devam :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Araçta özellik çok fazla ve gösterişli de bir araç ama almaya çekiniyorum elektronik sorun çıkarttığı söyleniyor. 

Kim söylüyor
Hangi model yılı için söylüyor
Ne sorunu çıkıyormuş ?
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Cumali Gürsu yazdı:

Araçta özellik çok fazla ve gösterişli de bir araç ama almaya çekiniyorum elektronik sorun çıkarttığı söyleniyor. 

Ben iki farklı modelini kullandım. Hiç sıkıntı yaşamadım. Kim diyor? Neye göre diyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim söylüyor
Hangi model yılı için söylüyor
Ne sorunu çıkıyormuş ?

Diyolla :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Psa nin en sorunlu modeli olan 307 idi. Komsum uzun yillar sorunsuz kullandi

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Citroen Peugeot elektrikçisi var sanayide bi hafta sonu gelin gidip çayını içelim bakım aralığına gelince bence 20 bin de yapılabilir İst nesi var anlamadım 15 bin e çekiyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Fatih Keskin yazdı:

Citroen Peugeot elektrikçisi var sanayide bi hafta sonu gelin gidip çayını içelim bakım aralığına gelince bence 20 bin de yapılabilir İst nesi var anlamadım 15 bin e çekiyorlar

Bmw veya opel elektrikcisine de ugramak lazim :)

eskiler sorunluydu bu net. Yenilerde pejonun adi cikmis 9a inmez 8e

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vectra değilmiydi o sorunlu olan :)

Ondan önce de Tempra :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Vectra değilmiydi o sorunlu olan :)

Ondan önce de Tempra :)

Vectra sorunluydu. Bir kac ay once kayin biraderim chrysler icin sanayiye gitmisti. Opelle cok ugrasan tanidik bir usta ona aman opele hic biuasma biz de isin icinden cikamiyoruz demis. Tabi biraz da sans isi. Velhasil asagi yukari 2005 den once uretilen her marka arabada bolca sorun vardi. Simdiki araclarin neredeyse hepsi iyi. Nedense psa grubu araclara yapisip kaldi bu. Gerci bizim gibi ikinci el alicilari icin bulunmaz nimet gercekten

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Simdiki araclarin neredeyse hepsi iyi.

Son zamanlarda en sık kurduğum cümlelerden biri.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi hayırlı olsun güle güle kullan. Allah kaza bela vermesin... Güzel araç. Bende ds5 alabilirim [emoji4]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Kaya yazdı:

Abi hayırlı olsun güle güle kullan. Allah kaza bela vermesin... Güzel araç. Bende ds5 alabilirim emoji4.png

Çok farklı, dolu dolu bir araç.  Al bence pişman olmazsın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok farklı, dolu dolu bir araç.  Al bence pişman olmazsın.. 

Bir önceki kasası iğrenç ve bomboştu di mi  😑

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Önder Özcan yazdı:

Bir önceki kasası iğrenç ve bomboştu di mi  😑

Neyin tribi şimdi bu? :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Emre Şimşek yazdı:

Neyin tribi şimdi bu? :)

2,5 yıl uğraştılar benle, C5 gitti Focus geldi 1,5 yıl da onunla uğraştılar. Şimdi ses yok. Bir sonraki aracım Boeing :D

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Adam haklı beyler, kendi adıma hakkını helal et abi, boeing de alsan koltukları mb olsun :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
-Uçak mı almış?
-Uçağı mı var?
-Uçak...

Sis farı yoktur onda.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Önder Özcan yazdı:

2,5 yıl uğraştılar benle, C5 gitti Focus geldi 1,5 yıl da onunla uğraştılar. Şimdi ses yok. Bir sonraki aracım Boeing :D

Ama abim o senin güzel kişiliğinle alakalı. Başkasına bu kadar yüklenemezdiler ki :)

Sen Boeing de alsan bir kulp takılacak. Only MB can judge me! :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Önder Özcan yazdı:

Yıldıza laf söyleyeni Allah çarpar!

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Sedat Demircan yazdı:

bu aracı mondeo mk4 araç ile arasında kaldığım bir seçenek olarak görüyorum..tabiiki çok ileriki yıllarda ancak olur:) Resmen bayılıoyorum vallahi bu aracı şöyle seninnizlenimlerin ile keşke bi anlatsan ya valla çok sevinirim..yakıt ve yol tutuş mükemmel orası kesin.Kronik sorunu,almadan önce bakılması gereken  yerleri falan...bu arada golf ile kıyas yapsan nasıl olur..tekrar hayırlı olsun.

Mondeo ile sınıf ve donanım olarak kıyaslanabilir. Ancak golf ile kıyaslamak yanlış olur :)

Golf ile 1500 km yol yaptım. Golf çok küçük bir araç, dar. uzun yolda Bir C5 değil. Ancak onun da kendine özgü üstünlükleri var. 

Şehir içi kullanım için C5 park yeri açısından biraz zorluyor. Golfü her yere sokabiliyorsun. 

Performans olarak C5 ve golf bence aynı, Golf 105 hp idi, C5 112 hp. Ancak kilo farkı dolayısı ile benzer yürüyorlar. 

C5 yüksek devirde yürüyor ancak hep tartışılan ve konuşulan daha düşük devirde yürüse daha az yakar tezini bu araç çürütüyor.. 

Normal şartlarda golf 1500 devirde yürürken 4 litre yakarsa, citroen 2500 devirde yürüyerek aynı yakıyor. 

Golf 6 çok tok bir araba idi. yalıtım çok iyi idi. Güven veriyordu. C5'te de aynı his var. çünkü araçta çok ciddi bir ses izolasyonu var. Her yer keçe. Araç iç trimleri bile keçe kaplı. 

Yola gidişleri çok farklı. 

Golf, Qashqaiden sonra çok konforlu gelmişti bana.. çukurları çok konforlu geçiyordum. C5'te çukurları hissetmek zor :)

C5 yolda giderken bir otobüs edasıyla yürüyor. salınımları esnemeleri bana hep otobüsü andırıyor. Çok rahat bir araç. yola çıkınca vitesle falan oynamak gerekmiyor. 5. vites ile her şartta yürüyor. 60 km hızın üstünde ise rahat devirleniyor. 

Donanım olarak yeterli bir donanıma sahip. Yeni tanıştığım bir donanım olan hız sınırlamayı çok beğendim. yakıt tüketiminin düşük olmasında bir etkendir diye düşünüyorum. 

Radar bölgelerinde 115 radar bölgesi dışında 120'ye sınırlayarak, gerektiğinde de 120'ye sabitleyerek güven ve konfor içinde yolculuk yapmak mümkün oluyor. 

Ben sevdim. 

İlerleyen zamanlarda imkanlar çerçevesinde daha üst donanımlar düşünebilirim. 

C5'in kronik sorunları mekanik olarak var mı bilmiyorum. 

Ben duymadım hiç. 

Ancak iç malzeme kalitesi kötü. 

Mesela ön göğüs çok iyi iken, kaplamalar kötü ve hep soyuluyor. C5 sahibi herkes yeniden boyamış kaplamaları. 

Direksiyon çabuk aşınıyor. 

Sürücü koltuğu yanal yüksekliği çok fazla, sürücüyü çok iyi sarıyor, ancak in bin yaparken sürekli sürtündüğü için kenarlar hemen aşınıyor. 

Benimkinde yok ama, gruplara baktığımda, herkes kapı gergisi satın alıyor. muhtemelen ilerleyen kilometrelerde yumuşayacak ve kapıyı tutmayacak. Bir de teybin ekranı ısıdan bozuluyor galiba. 

Bu sorunları kabul ederek alınmalı. 

Müzik sistemini beğendim. Trt Fm'i açıp yayın kopmadan Tüm Türkiye gezilebilir. iyi çekiyor. Ses kalitesi bana yeterli geliyor. 

• Beğen 8
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeo ile sınıf ve donanım olarak kıyaslanabilir. Ancak golf ile kıyaslamak yanlış olur :)

Golf ile 1500 km yol yaptım. Golf çok küçük bir araç, dar. uzun yolda Bir C5 değil. Ancak onun da kendine özgü üstünlükleri var. 

Şehir içi kullanım için C5 park yeri açısından biraz zorluyor. Golfü her yere sokabiliyorsun. 

Performans olarak C5 ve golf bence aynı, Golf 105 hp idi, C5 112 hp. Ancak kilo farkı dolayısı ile benzer yürüyorlar. 

C5 yüksek devirde yürüyor ancak hep tartışılan ve konuşulan daha düşük devirde yürüse daha az yakar tezini bu araç çürütüyor.. 

Normal şartlarda golf 1500 devirde yürürken 4 litre yakarsa, citroen 2500 devirde yürüyerek aynı yakıyor. 

Golf 6 çok tok bir araba idi. yalıtım çok iyi idi. Güven veriyordu. C5'te de aynı his var. çünkü araçta çok ciddi bir ses izolasyonu var. Her yer keçe. Araç iç trimleri bile keçe kaplı. 

Yola gidişleri çok farklı. 

Golf, Qashqaiden sonra çok konforlu gelmişti bana.. çukurları çok konforlu geçiyordum. C5'te çukurları hissetmek zor :)

C5 yolda giderken bir otobüs edasıyla yürüyor. salınımları esnemeleri bana hep otobüsü andırıyor. Çok rahat bir araç. yola çıkınca vitesle falan oynamak gerekmiyor. 5. vites ile her şartta yürüyor. 60 km hızın üstünde ise rahat devirleniyor. 

Donanım olarak yeterli bir donanıma sahip. Yeni tanıştığım bir donanım olan hız sınırlamayı çok beğendim. yakıt tüketiminin düşük olmasında bir etkendir diye düşünüyorum. 

Radar bölgelerinde 115 radar bölgesi dışında 120'ye sınırlayarak, gerektiğinde de 120'ye sabitleyerek güven ve konfor içinde yolculuk yapmak mümkün oluyor. 

Ben sevdim. 

İlerleyen zamanlarda imkanlar çerçevesinde daha üst donanımlar düşünebilirim. 

C5'in kronik sorunları mekanik olarak var mı bilmiyorum. 

Ben duymadım hiç. 

Ancak iç malzeme kalitesi kötü. 

Mesela ön göğüs çok iyi iken, kaplamalar kötü ve hep soyuluyor. C5 sahibi herkes yeniden boyamış kaplamaları. 

Direksiyon çabuk aşınıyor. 

Sürücü koltuğu yanal yüksekliği çok fazla, sürücüyü çok iyi sarıyor, ancak in bin yaparken sürekli sürtündüğü için kenarlar hemen aşınıyor. 

Benimkinde yok ama, gruplara baktığımda, herkes kapı gergisi satın alıyor. muhtemelen ilerleyen kilometrelerde yumuşayacak ve kapıyı tutmayacak. Bir de teybin ekranı ısıdan bozuluyor galiba. 

Bu sorunları kabul ederek alınmalı. 

Müzik sistemini beğendim. Trt Fm'i açıp yayın kopmadan Tüm Türkiye gezilebilir. iyi çekiyor. Ses kalitesi bana yeterli geliyor. 

abicim teşekkür ediyorum mükemmel bi değerlendirme olmuş:) çukurları c5 ile hissetmek zor derken yani golften bile iyi mi darbe emiciliği süspansiyonuın? golf 6 kullandım ve4 hayran kaldım o yönlerine..c5 de o kadar güzelse valla alınır bi araç olarak görüyrum ama gel gör ki kmsi düşük ve dizel(seninki gibi) bir araç epey pahalı görüyorum ilanlarda:( iç kısımlardaki soyulan kaplamalar veya ekran gitmesi can sıkıcı da olsa çözümü olabilecek şeyler..turbo ve enj.hatası vermesin de...hayırlı olsun tekrar abim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sedat Demircan yazdı:

abicim teşekkür ediyorum mükemmel bi değerlendirme olmuş:) çukurları c5 ile hissetmek zor derken yani golften bile iyi mi darbe emiciliği süspansiyonuın? golf 6 kullandım ve4 hayran kaldım o yönlerine..c5 de o kadar güzelse valla alınır bi araç olarak görüyrum ama gel gör ki kmsi düşük ve dizel(seninki gibi) bir araç epey pahalı görüyorum ilanlarda:( iç kısımlardaki soyulan kaplamalar veya ekran gitmesi can sıkıcı da olsa çözümü olabilecek şeyler..turbo ve enj.hatası vermesin de...hayırlı olsun tekrar abim

Çözüm basit. 

Herkes boyayabiliyor. sıkıntı yok :)

Hazır boyaların da rengi tutuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...