İçeriğe Yönlendir

Uzun Vadeli Yatırım

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

1612 bende var 3 iş gününde 1800 tl kazandım 4 hazirandda satarım bende
Arkadaşım 400 bin tl çeviriyor alt sat yaparak bu sabah 2 saat içinde thy ve turcas üzerinden 15 bin tl kazandı takip ediyor sürekli geçen hafta da 12 bin tl kazanmış

Bir arkadaşta turcasa 75 bin yatırmış sabah 3 4 ay içinde kağıdın %80 kazandırma olasılığı varmış
Kısacası yazdıklarım Yatırım Tavsiyedesi Değildir yani ytd derler ilk öğrendiğimde şaşırmıştım

her ikiside speklerin cirit attığı kağıt, dikkat edin, bir çakmaya başlarsa satamazsınız kar falan kalmaz zarara geçersiniz,  2-3 tavan yaptımı çıkmak lazım derler, fazla hırs yapanlar ellerindeki karı bırak ana paradan zarara geçiyor, o kadar çok örneği varkı, dikkatli olun, forumları takip edin, baktınız uçacak roket füze artık kimse durduramaz demeye başladılar hele hele bu senet fazla çıktı falan diyince yani olumsuz yazınca disklike yemeye ban yemeye başladığınız an, satın kaçın, benden söylemesi   ytd :)

al sat sürekli takip gerektirir, pek kazanan duymadım bu işte, 2-3 kazanır 4.de bir vururlar ne olduğunu bile anlayamazsınız dikkat, 400 bin falan para değil bu işlerde, adamlar özellikle takip edip bu şekilde al sat yapanları tonkaya düşürmekte uzmanlaşmış, adam milyon lotla bir giriyor duman ediyor, o yüzden 400 bin bile az diyorum,  parayı senetten değil buradan kazanıyorlar, al-sat çok daha zor yapılan bir iş bence...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Niye ya, ziraat kredisi çeksem 3 ay ötemeli. 3 ayda işletsem. Pegasus thy kağıtları alsam. Hatta arabayıda vereyim 100 binle gireyim. 2021 de passata binermiyim. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Niye ya, ziraat kredisi çeksem 3 ay ötemeli. 3 ayda işletsem. Pegasus thy kağıtları alsam. Hatta arabayıda vereyim 100 binle gireyim. 2021 de passata binermiyim. 
2020.9. ayında
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Borsada "kazandığın" para nerden geliyor hiç düşündün mü? Kazanılan nedir? Daha da ileri gideyim "para nedir".

atasözü:  "Çalış senin de olmaz"

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Darbaz yazdı:

At arabasına dönmekte var ama işin ucunda :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Millet gaza gelmesin. Kaybedenleri de yazalım.
4 yıldır ana parasına ulaşamayanlar da var.
Spekülatörlerin gazladığı hisseler var.
400 binle girip 30 bine çıkamayanlar var. Alıcı yok.

çok haklısın, sakın gaza gelmeyin, 1 koydum 10 aldım falan zor bu işte, dikkat etmezsen 1-2 kazanır 3. de batarsın, sonra satamaz yıllarca beklersin, speğin olmadığı kağıtlar firma sağlam değilse çıkmaz, firma sağlamsa uzun zamanda çıkar, o yüzden aman dikkat...

çıkan tavan tavan giden  senede girilmez

taban taban yapana girilmez ve bir noktaya gelene dek (zarar hedefin olmalı baktın fena düşüyor Stop-Loss o anda zarar kes yaparsın üçe beşe bakmazsın ki bu bile kesin değildir, alıcı yoksa patlarsın, varmı böyle gözden çıkarabileceğin paran) satılmaz

destekler takip edilmeli taban taban giden senet durduğunda destek noktasına bakılmalı geri çıkış başladığında emin olunca girilmeli

sabır şart, bekleyecek sabrın olacak, düzgün kağıt seçeceksin yatırım yapacaksan, spk kağıda gireceksen az bir parayla gireceksin, kaybetmeyi göze alacağın parayla gireceksin...

daha çook şeyi var bu borsanın, bizdekinin borsa olmadığını aslında kumara daha çok benzediğinide unutmayın, bu işe hasta derecesinde dalanlar var, çok ocak söndürdü bu iş...

asla ve asla tüm paranla girme ve tek senede yatırım yapma, gözden çıkardığın para ile yap yapacağını...

bende çok bilmiyorum yavaş yavaş öğrenmeye çalışıyorum ama inanın korka korka azar azar giriyorum, adam gibi sağlam firmada bulmak zor, heleki şu sıralar bitik üretimi çok az olan ekonomiyle bu işler çok sakat, borsa balon dikkat edin

ytd.

konu açılması güzel olur enazında birşeyler öğreniriz...

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Borsada "kazandığın" para nerden geliyor hiç düşündün mü? Kazanılan nedir? Daha da ileri gideyim "para nedir".

Abi böyle 998 cc arabayla yakıt ekonomisi yaparak birikim olmuyor.  

Hiç arsa yok, ortada yazlıkda yok. Ev desen kira. Yaş oldu 37 neredeyse sıfırım. 

Benim acilen para işletmem lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

pega thy direk spek, bir vururlarsa satamazsın o senetleri,  uçmayan zararda olan firmalar,  çıkabilirde çıkmayabilirde, gider krediyi odemekle uğraşırsın, ya bırak dalga geçmeyi bizle kardeş, kredi çekecekmiş, yeme bizi :)

haa ciddiysen  karar senin ona göre, ister yap ister yapma, ben uyardım haberin ola...

krediyle borsaya girilmez aha bunu kesin derim ama.

gireceksen atıl paran varsa sağlam senet bul, bacası tüten firmalardan, bits30 senetlerinden  al mesela al ve unut, bu firma temettü verir bedelsiz bölünür değer kazanır zamanla, bu en güzeli, hemen köşe döneyim deme, parayı çalışarak biriktirmek en sağlamı...

bence sen bankanın fonlarından al, borsa çok riskli...

Mehmet Göktürk yazdı:

çoğu başka bir zarar eden kişinin cebinden gelir....

atasözlerinden devam, çok mal haramsız çok laf yalansız olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Abi böyle 998 cc arabayla yakıt ekonomisi yaparak birikim olmuyor.  

Hiç arsa yok, ortada yazlıkda yok. Ev desen kira. Yaş oldu 37 neredeyse sıfırım. 

Benim acilen para işletmem lazım. 

Sen laptop tamir ediyorsun değil mi? Bu konuda youtube kanalı açsan? Bi elemana da ingilizcesini çevirtirsin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Sen laptop tamir ediyorsun değil mi? Bu konuda youtube kanalı açsan? Bi elemana da ingilizcesini çevirtirsin.

Yutube para vermiyo. Alayı vergiye gidiyor. 

Neyse abi aklıma çok müthiş fikirler geldi. Burada okuduklarım sayesinde fena gaza geldim. Borsaya fona girecem. 

Eğitime başladım.. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Yutube para vermiyo. Alayı vergiye gidiyor. 

Neyse abi aklıma çok müthiş fikirler geldi. Burada okuduklarım sayesinde fena gaza geldim. Borsaya fona girecem. 

vermez mi verir. Olmadı sayfa yaparsın onno usta yaparsın. kazanır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Bu kadar kolaysa neden çalışıyoruz işlerimizde.. evde oturup 9-18 arası borsa takip edelim.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Ben bu uzun vadeli yatırımı betona gömerek yaptım, borsa vs hiç anlamam, ilgimi de çekmedi hiç. BES, altın, arabayı bir araya getirip land parasına memleketten eve çevirdim. 

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu kadar kolaysa neden çalışıyoruz işlerimizde.. evde oturup 9-18 arası borsa takip edelim.. 

Bugüne kadar dolandırılan bütün tanıdıklarım hızlı para kazanmak istedikleri için yahut bi çıkar elde etmek için dolandırıldı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Tosuncuklar böyle böyle mağdur kazanıyor mesela :) 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

1.Kredili Yatırım Batırır.

2.kaldıraçlı yatırım batırır.

3.tepe ve dip avcılığı batırır.

4.İkinci el bilgi batırır.

5."oynamak" batırır.

6.hedge batırır.

7.yüksek frekans batırır.

8.kati kuralsızlık batırır.

9.strateji eksikliği batırır.

Yatırım ile Trading farklı işlerdir. (Al Sat) ve hepsi Sıkıcıdır. Eğer işlem yapıyorken heyecanlanıyorsanız batarsınız.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

maaşı stokla batırmaz

repo para piyasa fonu batırmaz :)

başkaa ne yatırım yapılır risksiz sadece para ile, ne yapalım ?  arsa ev bağ bahçe ayrı tabii, paranın kendisiyle ne tip yatırım yapalım risksiz...

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Ben Batmanın Yollarını biliyorum, Kazanmanın Yollarını Öğrenemedim Daha.

Bazı Kitaplar önerebilirim ama

Savaş Sanatı (sunTzu)
Akıllı Yatırımcı
Hızlı ve Yavaş Düşünme
babilin kervan taciri
davranissal-finans (Literatür Yayıncılık )
trend takipcisi
simon diyor ki (pdf internet)

forex piyasası (mutlu meydan)

elliott dalga prensibi(tuncer şengöz )

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Thy sattım hemen yarın karar vereceğim tarihinde ilk kez %10 artmış bir günde Amerikan borsaları için olumsuz birşeyler var dediler bizim borsaya yansıyabilirmiş ytd

Mert ben yarını bekleyeceğim. Son bir saatte THY ve pgsus en üst sınırda takılı kaldı ve öyle kapattı. Yurt dışı kaynaklı bir yüklenmede olabilir.
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Sağlam ve önü açık bir firmanın hisse senedi alındığında kazanılan parayı tahmin edemezsiniz. Hisse senedi bence açık ara en iyisi.
uzun vadede kaliteli şirketin hisse senedi, istiklal caddesindeki dükkan ile yarışır haklısınız. hala uzun vade öğrenemedim yüzde 20 30 olunca satma huyumu bırakırsam uzun vadeye geceğim inşallah

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

atasözlerinden devam, çok mal haramsız çok laf yalansız olmaz.

En nefret ettiğim sözdür, çekememezlik veya hasetten çıkmıştır. Adam it gibi çalışıyor kazanıyor arkasından bunu söylüyorlar. Tabiki haram kazananda vardır. Neyse konu bu değil, helali haramı ölçebilecek merci de değiliz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
evet biliyorum onu, spek kağıt, yalnız deli çıktı, işte böyle kağıtta millet aç gözlülük yapıyor, 3-4 tavan gördün çık sat gitsin, son ana kadar beklersen satamazsın kalır elinde...

alkim var, 70 den bölündüydü sanırım, sonra 9 dan galiba geldi 19 lara, tavan yapa yapa, sonra bir terse döndü oldu 12, iş bank yüklü sattı çıktı, citi falan keza aynı ayrıca patronuda yüklendi dolaplar döndü brüt takas cezsaı aldı vs. ama firma sağlam, ortalamam düşük aldım bekliyorum bakalım, orta uzun vade sağlam duruyor firma, böyle sağlamlarda gaza gelmeyip bekleyeceksin, neyse bakalım ne yapacak, yatırımda sepet şart, paranın hepsini aslakoymayacaksın ve tek senete yüklenmeyeceksin gibi kurallar var, zaten biliyorsundur bunları...

bu arada borsa balon, gümleyebilir fena can yakar haberin olsun, iflas modundayız zaten aman diyim dikkat et.....

haa bir daha 80 lere falan inerse acımam ama, yüklü dalarım ytd. [emoji4]

ibretlik güzel tespitler bunlar. ağzınıza sağlık. şu fiyattan borsaya giren para kazanmak için aylar bekleyebilir.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Borsaya fona girecem. 

Eğitime başladım.. 

eğitim ile borsada fon a girmek.... ipsiz bunjeejumping gibi

Ali Cihangiroğlu yazdı:

al sat sürekli takip gerektirir, pek kazanan duymadım bu işte,

10 milyon luk hissenin tek parmkala döndüğü odalarda kazanılıyor, tabii arkada da 10 bin adet gariban elde kağıtla başbaşa kalıyor sonra yıllarca, borsa terimi yanlık anlaşılmasın: keriz silkeleme derler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
10 milyon luk hissenin tek parmkala döndüğü odalarda kazanılıyor, tabii arkada da 10 bin adet gariban elde kağıtla başbaşa kalıyor sonra yıllarca, borsa terimi yanlık anlaşılmasın: keriz silkeleme derler

borsaya en sağlam en akıllı en az bilgiyle girmenin en mantıklı yolu fon ile girmektir net!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tahir Ak yazdı:

borsaya en sağlam en akıllı en az bilgiyle girmenin en mantıklı yolu fon ile girmektir net!

az risk az kazanır ama o da borsa bünyesine ters

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...