İçeriğe Yönlendir

1 Aylık Passat’ın DSG Hatası Vermesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Konuyu açma amacım kötülemek değil. Sadece “dsg epey düzeltildi, artık arıza vermiyor” algısı oluşturuldu. Acaba bir düzelme yok mu? Hala daha güvenle dsg alamayacak mıyız? Her ne kadar vw logosuna uzak olsam da skoda araç düşünebilirdim diye düşünüyordum. 

9VK001.jpeg

https://eksisozluk.com/1-aylik-passatin-dsg-arizasi-vermesi--6240235

https://mobile.donanimhaber.com/2019-passat-dsg-patlamis--140680421#140680421

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Buna benzer çok örnek olması gerekir bir yorum yapabilmek için. Tek başına bir örnek varken önümüzde adaletli bir şey söylemek zor. 

150 den fazla piyasada makinem var, bir tanesinde bazı problemler yaşadık ama kalan 149 tanesinden hiç ses yok. Yeni müşteriler makinende söyle bir problem varmış deyince yerimden zıplıyorum.

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Bende sosyal medyada ve forumlarda,internette çok karşılaşıyorum DSG problemleri yaşayan kişilerle. Sırf burada VW kötülemek manası çıkmasın diye fazla girmiyorum bu konulara. Hatta ısrarla kullanıcı hatası olduğunu söyleyen çok kimseler bile çıkıyor şaşırıyorum bu kadar marka meftunu nasıl oluyorlar diye. 2014 Jetta DSG bile aklımdan geçmiyor değil. Ülkede VW araç çok olunca haliyle DSG şikayet olasılığı fazlalaşıyor. Yeni model araçlarda bende artık iyice sorunsuzlaştı diye bilirken bugün buna da rastlamak ilginç geldi.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Değer kaybı olmaz

Bir vw’ci yaklaşımı. 

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

en sağlamı yağlı powershift dediler gittim focus 1.5  aldım o bile garantisi olmasaydı ocağıma incir ağacı dikiyordu, çift kavrama saatli bomba, alınır alınmaz değil ama servis garantisi olması şart.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Ben dsg almadım almayı da düşünmüyorum tork konventör teknolojisi varken yarı kavramaya gerek yok
Millet 2.el dsg alırken özellikle servis geçmişine bakıp revizyon olmuş mu ona bakıyor
Revizyon olduysa tercih ediyor
İş arkadaşımın dsg si 6. Yıl sonunda baskı balata kısmı değişti parada ödemedi beklenenden 10 bin km önce bittiği için...
Honda fc5 te cvt şanzımanlarının yağ bakım değişim periyodunu 2 yılda bire çekti millet servise bakıma gidiyor 2000 2500 tl para ödeyince sayıp sövüyor
Toyota multimode baskı balatası 80 90 binde tüketiniyor değişimi 3 bin tl keşke bunlarda konuşulsa...

Alıntı yaptığınız benim yorumum nerede acaba? Yönetici arkadaşlara sorum tabi

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Kullanıcı hatası olma kısmını düşünmüyor değilim artık birazda kullanıcı arkadaşlarım var yüksek km hala sorunsuz binenler şanzımanı kurumu ıslak mı bilmemde çatır çatır gidiyorlar. Bende hala bu konuda mesafeliyim ama  yolda o kadar çok var ki hepsi bozuk olamaz yoksa tonla görürdük yollarda bozulan araçları diye düşünüyorum. Uzun yolda 2 adet görmüşlüğüm var ancak şanzıman arızası yapan vag grubu. Gerçi o bana da oldu :D 

Ayrıca skoda güzel araba net.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Konuyu açma amacım kötülemek değil.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir vw’ci yaklaşımı. 

Kendiniz inandınız mı buna :)

Biz inanmadık 

Her araba bozulabilir. 

Manuelle de yolda kalabilirsin. 

Dsg de bozulabilir.. 

Bu haber de yapılabilir ancak.. İnsanları Vw ci fordcu mazdacı gibi bölmek yanlış.. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Cem Işık

2018 ocaktan bu yana kodiaq dsg kullanıyorum, 45000 kmye dayandı araba 3.bakıma gireceğim haftaya. yağlı 6 ileri şanzımanı. hiç sorun yaşamadım gerçi bu yaşanmayacağı manasına gelmez tabi. Kul yapısıdır arıza da olabilir.servisin bu arızayı nasıl çözdüğü mühim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Biz inanmadık 

Her araba bozulabilir. 

Dsg de bozulabilir.. 

Bu haber de yapılabilir ancak.. İnsanları Vw ci fordcu mazdacı gibi bölmek yanlış.. 

Mesajların açıklamasını yapmayacağım. Herhangi bir suç teşkili olmayan yazıyı, habersiz ve sahibine danışmadan, (varsa hatası kendisine söyleyerek düzeltmesine müsade etmeden) afedersiniz ama ağa gibi silmeniz hoş değil. Bu forumda sıkıntı oluşturacak bir içerik de hiç paylaşmadım. 

eğer konuda tartışma olsaydı, konuyu kapatabilirdiniz. Fakat siz direkt haber vermeden mesaj sildiniz. Bunun sağlıklı bir davranış şekli olduğunu düşünmüyorum. 

hoşçakalın. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Gulkokan yazdı:
Cem Işık yazdı:
2018 ocaktan bu yana kodiaq dsg kullanıyorum, 45000 kmye dayandı araba 3.bakıma gireceğim haftaya. yağlı 6 ileri şanzımanı. hiç sorun yaşamadım gerçi bu yaşanmayacağı manasına gelmez tabi. Kul yapısıdır arıza da olabilir.servisin bu arızayı nasıl çözdüğü mühim.

Abi senin araç 4 çeker mi ?

Önden çekişli benimki Mert

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Şirkette birçok octavia var. Yaşları 1,5 - Km leri 20-80 bin arası. Henüz dsg de bir sıkıntı yaşamadık. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

her marka arabanın en az 1 tane bozulanı olur. onu örnek seçmek yanlış

şuan özel hayatımdaki arkadaşlarımın % 80 i dsg kullanıyor 5 6 senedir. hiçbiri sorun yaşamıyor. 

hanımın müdüründeki tiguan sorun yapmış vw ücretsiz değişiverdi muabbetini bile etmedi.

vw kadar malının arkasında dursa keşke herkes. 

yeni otomobil alacak olsam hiç tartışmam vw dsg alır geçerim. harika araba tabi otomobil sevene :kutlama:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu sene kaç tane 2019 passat satıldı da kaç tanesi dsg bozdu bakmak lazım. 

Şanzıman birinci ayında serviste değişti diye değer kaybı olmaması lazım. Araç iadesi kesin olmaz.

Günümüz tam otomatikleri varken arızaya daha çok meyilli çift kavrama almak bence doğru karar değil. Alan için doğru karardır ama. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

En çok satılan marka, bence arızalarında çok olması normal. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sıfır km Mercedes C serisinde bi sıkıntı olmuştu.

Yani olabilir denk gelmiştir, 10.000 arabadan 1.de olmuşsa problem değilde 100 arabadan birinde oluyorsa sıkıntı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeni kasa passat çekicide olan.

Satıcılar dsg veya bu tip sistemi olan şanzıman kullanımını anlatsın bozulmaz kolay kolay 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Biz inanmadık 

Her araba bozulabilir. 

Dsg de bozulabilir.. 

Alışkanlık ve art niyet işte :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bir vw’ci yaklaşımı. 

Nasıl bir yaklaşım acaba bu? Hondacı yaklaşımı, renault cu yaklaşımı, Mazda'cı yaklaşımı , ......vs yaklaşımı diye bir şey mi var acaba biz bilmiyoruz?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mesajların açıklamasını yapmayacağım. Herhangi bir suç teşkili olmayan yazıyı, habersiz ve sahibine danışmadan, (varsa hatası kendisine söyleyerek düzeltmesine müsade etmeden) afedersiniz ama ağa gibi silmeniz hoş değil. Bu forumda sıkıntı oluşturacak bir içerik de hiç paylaşmadım. 

eğer konuda tartışma olsaydı, konuyu kapatabilirdiniz. Fakat siz direkt haber vermeden mesaj sildiniz. Bunun sağlıklı bir davranış şekli olduğunu düşünmüyorum. 

hoşçakalın. 

Tansu Bey yorumunuz şikayet aldı ve incelenmek üzere gizlendi silinmedi. Şu anda açık. Forum yönetimi olarak bu tip konularda hassas davranmak ve üyeler arasında gereksiz kırıcı olacak tartışma çıkmasına engel olmak görevimiz. Uymayı kabul ettiğiniz Forum Kurallarımızı yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Saygılar.

• Beğen 3
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mesajların açıklamasını yapmayacağım. Herhangi bir suç teşkili olmayan yazıyı, habersiz ve sahibine danışmadan, (varsa hatası kendisine söyleyerek düzeltmesine müsade etmeden) afedersiniz ama ağa gibi silmeniz hoş değil.

Mesajınız orada duruyor :)

Şikayet almış ve tedbir olarak gizlenmiş.. 

Ben de konuyu baştan itibaren okudum ve açtım mesajınızı.. 

Ayrıca o mesaj suç teşkil ediyor. Ancak çok ciddiye almadığım için silmedim mesajı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Ersel Çevik yazdı:

Nasıl bir yaklaşım acaba bu? Hondacı yaklaşımı, renault cu yaklaşımı, Mazda'cı yaklaşımı , ......vs yaklaşımı diye bir şey mi var acaba biz bilmiyoruz?

Var abi, mesela fortçu yaklaşımı var, otobüslerde görülür. 

4932b980fe78969e0bfa0841eb007037.jpg

• Beğen 7
  • Mutlu 8
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Mahmut Yıldız yazdı:

Var abi, mesela fortçu yaklaşımı var, otobüslerde görülür. 

O başka bir yaklaşım. Karıştırmayalım.:i-ih:

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Arizasizlik veya arizali olma durumlarinin her ikisi için de geçerli olan genelleme, münferit olaylardan yola çikip, genelleme yapmanın yanlış olduğudur.

Hatta, daha ileri gidip, bu tür genelleyici yaklaşımları, bir algı oluşturma yöntemi olarak gördüğümü ve bunlara karşı önyargılı olduğumu da söyleyebilirim.

Neticede, kendi görüşlerim, kendimi bağlar.

Rakamlar ve istatistik ise, herkese bilgi verir.

Daha önce başka konuda bahsetmiş olabilrim, skodaturkey.com forumlarında açılımış bir dsg arıza anketi mevcut.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=37100

maalesef, orada da fazla miktarda anket katılımcısı yok.

ara ara uğrayıp, sonuçları izliyorum.

oradan biraz rakam taşıyıp, konuyu daha faydalı hale getirebilirim belki.

TEb16mH6uBRUdnEH5jgzaA-OcrGlNCXVbVKBja8cuYi38ZxaSDXfO-d1JaFKCRPaJ7luUmKqUizlgqJIfOmpcL1LpLRkT0cH0e8Lm_f20zIDTdORTZTJwuWTE_AqWOygJ0TPQyfX

Yqlt6xxI9wC8ZaK7mIpiy4xh-IIlbl0I3WoEuuiabRD4QE6G_ol25P8kASRuwwVEiKADqAoE5UVcIs7RU62rSET_CSA5neqY-UvrJXyaJqWgQ6h48HPyGJ59HfRyimdBUwzaog4P

Not aldığım sonuçlar, şöyle:

1. toplamda, yeterli katılımcı yok,

2. 50-150k aralığı için, yeterli katılımcı yok,

3. (Şanzıman gibi hayati olan bir parça için) 0-50k aralığında, sorun/arıza oranı, dikkat çekici seviyelerde (bu oranın sürdürülebilir, yani, tüketici tarafından kabul görür, olması, distribütörün garanti yaklaşımına bağlı bana göre).

iki tarih karşılaştırıldığında ise,

- katılımcı sayısındaki artış, geçen zamana göre az

- 50k-150k arasında, sorun yaşayan oranı artmış görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Kusura bakılmasında, benim yaklaşımımı veya yaşam tarzımı arabam mı belirleyecek ?

Bugün vw olur yarın ford olur, hayatımda ne değişir ?

Sonuçta bana hizmet eden metal ve plastik malzeme,

Vw aldım diye onu üreten şirket ile nikah kıymadım veya aklı olmayan cansız bir objenin benim kararlarıma etki etmesi düşünülemez.

Zaten ülke olarak ci cu cü şeklinde bir çok tarafa ayrışırken bunu araç markası üzerinden yapmaya gerek yok.

O bir makinedir ve benim o makine üzerinde tasarrufum olabilir, makinenin bana bir tesiri olamaz.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...