İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 1.6 Hdi Confort Yakıt Tüketimi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Murat Karahan yazdı:

Benim tüketim değerlerim. Komple şehir içi.Normalmi yüksekmi acaba.?

IqRd9U.jpg

Moralim düzeldi biraz, ne o 4.4 5 litre falan.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Moralim düzeldi biraz, beni 4.4 5 litre falan.

Kendi arabasını yaktıracaklar millete 😁

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kendi arabasını yaktıracaklar millete 😁

Dizel araba ile şehir içi değeri benim benzinli şehir içi değerimden 1 litre yüksek. Galiba ateşe çıra attım.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Dizel araba ile şehir içi değeri benim benzinli şehir içi değerimden 1 litre yüksek. Galiba ateşe çıra attım.. 

yok 4’lerden bahsediyoruz. 7’ler içimize su serpiyor 😁

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
30 km iyi imiş ama 26 ışık da fazla.. 

Dönüş 26 km galiba abi, 26 ışık olsa yürünür [emoji846]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben kadjar ile İldem-Organize arasını 45-50 km/h ortalama hız ile rahatça 4 litrenin altına iniyorum. Günlük olarak 3,6 litre gördüm. Sabah 15 dk erken çıkmam yeterli. 

Yorum bağlantısı
Murat Karahan
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben kadjar ile İldem-Organize arasını 45-50 km/h ortalama hız ile rahatça 4 litrenin altına iniyorum. Günlük olarak 3,6 litre gördüm. Sabah 15 dk erken çıkmam yeterli. 

Fabrika verileriniz Şehirlerarası 3,9 Şehiriçi 4,0 iken 3,6 nasıl yakaladınız hemde 45,50 km ile. Bence ölçümünüzde bir sıkıntı var. Siz anlık tüketime bakarsanız yanılırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

45 50km ortalamayla 6 6.5 lt görüyorum ben. (Arac 1600kg bu arada)

Eskişehirde günlük 50km kadar bir yolum var. Ortalama hızım  21 yada 23km/h, 7 lt 8lt altin i yakan görmedim. Bu sabah -2 derece idi. Arac ısındığında ulaşmıştım zaten. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Murat Karahan yazdı:

Fabrika verileriniz Şehirlerarası 3,9 Şehiriçi 4,0 iken 3,6 nasıl yakaladınız hemde 45,50 km ile. Bence ölçümünüzde bir sıkıntı var. Siz anlık tüketime bakarsanız yanılırsınız.

Ortalama hızım 45-50 arası. Günlük 70 km ortalaması 3,6 litre oluyor. Tabi erken çıkınca. Ben değil, yol bilgisayarı ölçüyor. 

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Muhittin Kaplan yazdı:

45 50km ortalamayla 6 6.5 lt görüyorum ben. (Arac 1600kg bu arada)

Eskişehirde günlük 50km kadar bir yolum var. Ortalama hızım  21 yada 23km/h, 7 lt 8lt altin i yakan görmedim. Bu sabah -2 derece idi. Arac ısındığında ulaşmıştım zaten. 

Muhittin Hocam ben bu C5 ile bu rakamları Eskişehir'de gördüm ya . Benim bütün araçlarım 7,5 altına inmemişti. Eskişehir bir ucundan bir ucu 30km dir :)

Ev iş mesafem 11-12km 5 trafik ışığı var. motor ısınmadan varıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Şehir var şehir var işte. Su an dışarısı eksi3 derece. Sabah 0 yada 1 felan olur. O araçla 30km kadar gideceğim. Anca ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan

Çarşamba günü arabanın enjektörlerinin bakımını yaptırdım. Dün akşam arabayı teslim aldım. Araba çok farketti. Sürüşü vites geçişleri mükemmel oldu. Sayaçlarımı sıfırlayıp herzamanki güzergahtan iş yerine kadar gittim.Mesafe kısaydı ama değerler çok hoşuma gitti.as8K72.jpg

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Murat bey 16km mesafede pek fark edemezsiniz yakıt ı. Biraz daha kullanın bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karahan
Muhittin Kaplan yazdı:

Murat bey 16km mesafede pek fark edemezsiniz yakıt ı. Biraz daha kullanın bence.

Doğru söylüyorsunuz. Km sıfırladım. 1000 km sonra tekrar paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Aynı motoru kullanıyoruz sanırım..Uzun yolda 3.8 ortalamayı yakalamıştım geçen yıl..Ama arabada tektim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serdal Soysal yazdı:

Bugün yine doyurduk, 6,34 den e3cbeaa044c5a0b025e5c2b32b47cfd8.jpg06c474766b78f7f25dca52790af7bbd2.jpga46d5096d646fd2bb0ff50fec2d7c678.jpg1fba7b015e2ed4e15b7d60397ab1c84a.jpg

Kendiniz hesaplayın diyorsunuz yani :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Aynı motoru kullanıyoruz sanırım..Uzun yolda 3.8 ortalamayı yakalamıştım geçen yıl..Ama arabada tektim..
1.6 e-HDİ benim motor,
Kendiniz hesaplayın diyorsunuz yani [emoji4] 
Aynen :) :)
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

60,78/10,21 = 5,95lt/100km

61,08/9,91 = 6,16lt/100km

Pompa değerleri ile yol bilgisayarı arasında çok ufak bi fark olmuş. 35-44km ortalama hızlar şehir içi için istanbul’a göre yüksel. Ben 21km ort hızla geziyorum mesela. Bu araba bende olsa muhtemelen 7,5-8lt’den aşağı yakamam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Ali Darbaz

Ortalama hıza bakılınca 7,3 litre gözüme çok geldi. ( 1,6 hdi motora göre yorumluyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
Ortalama hıza bakılınca 7,3 litre gözüme çok geldi. ( 1,6 hdi motora göre yorumluyorum)
Bence çok değil 1.4 toyata bile arkadaşımın 6,5-7 lerde geziyot 1700kg bir araç için ve benim için bu güne kadar kullandığım araçlara göre çok güzel rakamlar e-hdi motor ki sadece iş ve evim arasında günlük kullanıldı 12+12
Bu ortalama ile daha aşağıda rakamları olanı 5 yaş üsttü araçları merak ediyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bana da biraz çok yakıyor gibi geldi. 

Serdal Soysal yazdı:

Bence çok değil 

Filtelerin falan yeni mi. lastik havaların iyi mi. 

Yakıt ne kullanıyorsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...